خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

تغییر رشته به هنر و مخالفت خانواده

سلام ،

من امسال میرم سوم دبیرستان ، رشته ام هم ریاضیه.
      از لحاظ درسی خداروشکر مشکل ندارم و توی دبیرستان استعدادهای درخشان (اژه ای 2) اصفهان درس میخونم
      معدل سال دومم 19.83 شد و میانگین ترازم هم توی آزمون های قلمچی هفت هزار و خورده ای میشه

حقیقتا امسال تصمیم گرفتم به رشته ی هنر تغییر رشته بدم. دلایل مختلفی هم براش دارم ، سعی میکنم کوتاه بنویسم که خسته نشید
      مهمترینش اینه که علاقه ی واقعیمه! یعنی مثلا من رشته ی ریاضی رو برای پول میخونم! برای موقعیت اجتماعی میخونم! و برای اهدافی از این قبیل. حالا اگه همه ی این اهدافم محقق بشه دیگه نیازی به ریاضی ندارم! در واقع علاقه ی واقعیم نیست!! در صورتی که اگر پولدارترین آدم دنیا هم باشم و بهترین موقعیت اجتماعی رو داشته باشم به یادگیری هنر خودم ادامه میدم
      تازه اوضاع رشته ی ریاضی هم به اندازه ی کافی داغون هست! ما فامیل داشتیم که فوق لیسانس مکانیک داشت! با هزارتا پارتی الآن توی شهرداری کار میکنه! کارش هم برگه مهر کردن و بایگانی پرونده هست!
      تازه این شخص زرنگ بوده که این کار پیدا شده براش! ولی با فوق لیسانس مکانیک داره برگه ی اداری مهر میکنه....

حدود 3 ساله که موسیقی ایرانی کار میکنم. متاسفانه وقتی مسئله رو با خانواده مطرح میکنم پاسخهای همیشگی رو میشنوم! «پس فردا بری سری کار میخوای بگی لیسانس موسیقی دارم!؟» یا «اگه کسی ازم بپرسه پسرت چه رشته ای میخونه بهش بگم موسیقی؟»

میشه کمکم کنید و نظرتونو بگید؟

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      آپ

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دیگه کسی ریاضی به خاطر پول نمیره. برا اپلای بیشتر به درد میخورد. شما که درست خوبه اگه یه ذره به تجربی علاقه مندی بیا و به خیل عظیم!! تجربی ها ملحق شو. شما مدرسه و درست خوبه میتونی موفق بشی. هنر و زبان رو هر وقت آدم بخواد میتونه ادامه بده اما به عنوان رشته اصلی سخته پول دراوردن ازش.
      ویرایش توسط soroosh96 : 30 مرداد 1395 در ساعت 15:11

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soroosh96 نمایش پست ها
      دیگه کسی ریاضی به خاطر پول نمیره. برا اپلای بیشتر به درد میخورد. شما که درست خوبه اگه یه ذره به تجربی علاقه مندی بیا و به خیل عظیم!! تجربی ها ملحق شو. شما مدرسه و درست خوبه میتونی موفق بشی.
      اینم توی ذهنمه
      ولی خب اژه ای معمولا دبیرای رشته ی ریاضیش خیلی خوبن ، اگه اصفهانی اینجا کسی باشه میدونه که بهترین دبیرستان برای رشته تجربی امام صادقه که عوض کردن دبیرستانم مسائل خودشو داره

راستش میترسم وسط تجربی هم خسته شم! آخه علاقه که نباشه نمیشه موفقیت رو تضمین کرد
      تجربی هم رقابت بسیار بسیار سختی داره... از ریاضی خودمونم سخت تر

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کنکور هنر رو تنها ندین فایده نداره هنر در کنار درس های دانشگاهی مثل رشته های کنکور ریاضی یا تجربی بهتر هست ..از رشته های هنر درامد طراحی پارچه و لباس بهتره یعنی اگه می خواید فقط هنر شرکت کنید این رشته حداقل شغلی می تونه همراه خودش داشته باشه.... خوب فکر کنید و جوانب هر رشته رو هم بسنجید ولی همیشه اول به درامد و اشتغال فکر کنید حتی تو این زمونه که بیکاری هم زیاد هست

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ریاضی هم اگه موندی یه سری چیزای جانبی مثه برنامه نویسی و زبانت رو تقویت کن قول میدم بدردت میخوره.

Sent from my D5803 using Tapatalk

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط safer1 نمایش پست ها
      کنکور هنر رو تنها ندین فایده نداره هنر در کنار درس های دانشگاهی مثل رشته های کنکور ریاضی یا تجربی بهتر هست ..از رشته های هنر درامد طراحی پارچه و لباس بهتره یعنی اگه می خواید فقط هنر شرکت کنید این رشته حداقل شغلی می تونه همراه خودش داشته باشه.... خوب فکر کنید و جوانب هر رشته رو هم بسنجید ولی همیشه اول به درامد و اشتغال فکر کنید حتی تو این زمونه که بیکاری هم زیاد هست
      من به حداقل درآمد هم راضی هستم. کار آموزش هم برام کفایت میکنه
      قصد دارم در موسیقی ادامه بدم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رفیق عمر بسیار کوتاه و همه ی ما فقط یک بار فرصت اکتشاف و لذت بردن از جهان رو داریم...
      به نظر من اصلا به آینده کاری فکر هم نکن! کاری رو که دوست داری انجام بده!
      و اما یه نکته که به ذهنم میرسه اینه اگه میخوای "هنر" و در واقع "موسیقی" بخونی که خونده باشی و سقف آرزوت تدرس موسیقی باشه، لطف این توهین رو به هنر نکن! ولی واقعا اگر دغدغه ی ذهنت موسیقی و هنره و قصد خلق و مولف بودن رو داری، مطمئن باش با "هنر" خدمت بزرگی به جامعه انسانی میکنی...
      موفق باشی. به لاطائلات اطرافیان و بعضی از افراد ابله و عقب مونده ی این انجمن هم گوش نده!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من خودم به سینما و کارگردانی خیلی علاقمند هستم اما میدونم آینده نداره

Sent from my HTC One 801s using Tapatalk

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دیگه ریاضی از لحاظ شغلی به درد نمیخوره. این همه مهندس بیکار بیشترشون هم از دانشگاههای خوب کشور . مگر اینکه پدر عزیز پارتی گردن کلفت داشته باشه در اون صورت درس هم نخونی اینده داری.

ولی اون چیزی رو بخون که بهش علاقه داری.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها
      سلام ،

از لحاظ درسی خداروشکر مشکل ندارم و توی دبیرستان استعدادهای درخشان (اژه ای 2) اصفهان درس میخونم
      معدل سال دومم 19.83 شد و میانگین ترازم هم توی آزمون های قلمچی هفت هزار و خورده ای میشه

حقیقتا امسال تصمیم گرفتم به رشته ی هنر تغییر رشته بدم. دلایل مختلفی هم براش دارم ، سعی میکنم کوتاه بنویسم که خسته نشید
      مهمترینش اینه که علاقه ی واقعیمه! یعنی مثلا من رشته ی ریاضی رو برای پول میخونم! برای موقعیت اجتماعی میخونم! و برای اهدافی از این قبیل. حالا اگه همه ی این اهدافم محقق بشه دیگه نیازی به ریاضی ندارم! در واقع علاقه ی واقعیم نیست!! در صورتی که اگر پولدارترین آدم دنیا هم باشم و بهترین موقعیت اجتماعی رو داشته باشم به یادگیری هنر خودم ادامه میدم
      تازه اوضاع رشته ی ریاضی هم به اندازه ی کافی داغون هست! ما فامیل داشتیم که فوق لیسانس مکانیک داشت! با هزارتا پارتی الآن توی شهرداری کار میکنه! کارش هم برگه مهر کردن و بایگانی پرونده هست!
      تازه این شخص زرنگ بوده که این کار پیدا شده براش! ولی با فوق لیسانس مکانیک داره برگه ی اداری مهر میکنه....

حدود 3 ساله که موسیقی ایرانی کار میکنم. متاسفانه وقتی مسئله رو با خانواده مطرح میکنم پاسخهای همیشگی رو میشنوم! «پس فردا بری سری کار میخوای بگی لیسانس موسیقی دارم!؟» یا «اگه کسی ازم بپرسه پسرت چه رشته ای میخونه بهش بگم موسیقی؟»

بالاخره باید دنبال رشته دلخواهتون برید ولی به نظرم هنر برید فقط گرافیکش خوبه مورد داشتیم ماهی 12 میل میگرفت از دوتا شرکت براشون چیزای گرافیکی درست میکرد ( من نمیدونم چی بود ولی مرتبط با گرافیک و نقاشی بود) هم سن خودمم بود!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      داداش هر تصمیمی که میخوای بگبری جوری بگیر که بعد ها برات استقلال مالی داشته باشه چون ممکنه بخوای تشکیل خانواده بدی و یا حتی اگه نخوای هم باید این استقلالو داشته باشی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به نظر من بری تجربی بهتره
      در کنار هرشغلی میشه کار هنری یاد گرفت
      اما در کنار لیسانس هنر نمیشه مهندس شد
      شما پسرین باید به فکر آیندتونم باشین
      عاقل تر از آنیم که دیوانه نباشیم...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برو دنبال علاقت کاری به حرف بقیه نداشته باش. چند تا هنرمند پولدار نام ببرم؟ رامبد جوان ، مهران مدیری ، شجریان ، و ...
      من هم می تونم ...

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها
      سلام ،

وضعیت مالی خونوادتو هم مهمه
      موسیقی پشتوانه مالی میخواد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)