خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهندسي مكانيك برم يا كامپيوتر ؟ فوري فوري

سلام . من بدجور بين اين دوتا موندم !
      از يه طرف از وقتي سنم خيلي كم بود درگير كامپيوتر و اينا بودم ميگم برم كامپيوتر شايد واقعا استعداد دارم ! (شايد!)
      از يه طرف مكانيك هست كه لولش بالاتره و خب درساش سخت تر ! وبازار كار بهتر .
      واقعا درسته مهندس كامپيوترا بيكارن ؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kavehxx4 نمایش پست ها
      سلام . من بدجور بين اين دوتا موندم !
      از يه طرف از وقتي سنم خيلي كم بود درگير كامپيوتر و اينا بودم ميگم برم كامپيوتر شايد واقعا استعداد دارم ! (شايد!)
      از يه طرف مكانيك هست كه لولش بالاتره و خب درساش سخت تر ! وبازار كار بهتر .
      واقعا درسته مهندس كامپيوترا بيكارن ؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk
      کامپیوتر فقط باید با هدف برنامه نویسی واردش بشی. اگه به برنامه نویسی علاقه نداری بنظرم نری بهتره.
      الان برنامه نویسا وضعیت خوبی دارن چون برنامه نویس خوب تو ایران کمه. اما زمان فارغ التحصیلی ما برنامه نویسی به شدت اشباع میشه. چون الان چند سالیه رتبه های برتر بیشترشون دارن میرن نرم افزار! تقاضا براش زیاد شده و همشون هم میخوان برنامه نویس بشن! منم علاقه اول زندگیم برنامه نویسی بود اما به این دلیل قیدشو زدم!
      تو حوزه مکانیک فعالیت کنی بهتره بنظرم. همچنین مکانیک گستردگی بیشتری داره.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      منم مثه شما بودم ولی امروز ایشالا تو انتخاب رشته میزنم کامپیوتر و بعدا گرایشمو میرم نرم
      ولی خب اگه تو هر رشته ای بهترین باشی نونت تو روغنه دیگه

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      فک کنم امسال خیلیا میل به نرم افزارشون زیاد شده
      دلیل اون چی میتونه باشه به نظرتون؟؟؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdirani نمایش پست ها
      درآمد خوب برنامه نویس هارو میبینن!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      و فرهنگ رایج بین مردم ما که اکثرا برنامه نویسی رو شغل نمیدونن حتی و زورشون میاد پول بدن رو هم باید در نظر بگیرین مخصوصا واسه گرایشایی که سروکارشون با مردمه مثل طراحی وب . یه توصیه برادرانه : دوستایی که میخوان برنامه نویسی کنن حتما قبلش قرارداد رسمی با پیش پرداخت و جریمه ی فسخ در نظر بگیرین ، وگرنه تو ایران کلاهتون پس معرکس ، به وفور هم واسه خودم پیش اومده هم تو اطرافیان دیدم. اینم بدونید که واسه درآمد خوب باید خیلی خوب و سخت کار کنین و واقعا متخصص بشین . داداش من مدرک کارشناسیشو نداشت هنوز ماهی 6تومن حداقل در میاورد . درآمد خوبه اگه کار خوب باشه
      .Human, Developer, Innovator

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      کاش همه برنامه نویس خوب بشن!
      یه جدول دیدم استرالیا قطب برنامه نویسی جهانه و این که بیشترین پول رو به برنامه نویسا میده
      تو ایران هم کم نیستن که ماهانه 20-30میلیون از برنامه نویسی در میارن
      با این طرز فک کنم امسال یه جهش بزرگی به سمت کامپیوتر برداشته بشه
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohi4 نمایش پست ها
      درآمد خوب برنامه نویس هارو میبینن!

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دلیلش جوی هست که به صورت ناگهانی بوجود میاد و الان هم اکثرا فکر میکنن میرن رشته نرم افزار و بعدش یک برنامه خفن مثلا برای اندروید مینویسن و درآمدهای نجومی کسب میکنن. در حالی که واقعیت اصلا اینطور نیست.
      درسته که رشته نرم افزاربرای کسی که به اون علاقه داره رشته قشنگی هست، اما بازار کارش اصلا اون چیزی نیست که فکر میکنن. حتی اگر یک سرچ تو گوگل کنید امسال برای اولین بار تعداد شغل برای نرم افزاریا تو آمریکا هم کاهش پیدا کرده. اما چرا بازار کارش اونجوری که فکر میکنن نیست؟ من چند تا دلیل میگم
      اول تعداد فارغ التحصیلها تو این چند سال بشدت زیاد شده.
      دوم بیشتر برنامه هایی را که فکر کنید الان نوشته شده و چون قانون کپی رایت وجود نداره تو کشور ما مجانی از برنامه های نوشته شده در خارج ایران (اکثرا آمریکایی) داره استفاده میشه و نیازی به نوشتن نسخه ایرانی اونا وجود نداره.
      سوم تو این چند ساله بیشتر ایده های برنامه نویسی به کار گرفته شده و دیگه یک ایده ی جدید زدن به صورتی که به کسب درآمد منجر بشه کار خیلی سختیه.
      چهارم فرآیند نوشتن برنامه با وجود یکسری نرم افزارهای عالی مخصوص برنامه نویسی خیلی ساده شده و این باعث شده دانشجوهای رشته های دیگه هم به سادگی بتونن وارد برنامه نویسی بشن و دیگه این رشته در انحصار مهندس نرم افزار نیست. خیلی از برنامه های خوب فارسی و اپ های اندروید توسط کسایی نوشته شده و میشه که اصلا برنامه نویس نیستن و حتی خیلی از دانش آموزای دبیرستانی الان میتونن برنامه بنویسن. از طرف دیگه این مشکل وجود داره که تو دانشگاه رشته نرم افزار 90% مطالبی که آموزش میدن به درد بازار کار حداقل ایران نمیخوره.
      پنجم اشتباهی که خیلی ها میکنن اینه که به درآمد سایت هایی مثل دیجی کالا یا مثلا همین سایت یا کانال های تلگرامی نگاه میکنن و فکر میکنن این درآمد برنامه نویسی هست. در حالی که اصلا این سایت ها ربطی به برنامه نویسی ندارن و نه مدیرای دیجی کالا برنامه نویس بودن و هستن و نه مدیر این سایت و نه مدیر اکثر کانال های تلگرامی و غیره. همونطوری که خود ما بدون اینکه برنامه نویس باشیم از تلگرام و این سایت و غیره استفاده میکنیم. این سایتها یا برنامه های آماده ی تحت وب هستن که راحت قابل خریدارین و یا یک تعداد برنامه نویس که در استخدام شرکت اصلی هستن دارن در ازای دریافت حقوق اونو اداره میکنن
      در آخر بهتون توصیه میکنم از روزنامه های شهرتون و یا آگهی های اینترنتی که پیشنهاد استخدام برنامه نویس دادن با چند جا تماس بگیرین تا ببینین حقوق واقعی یک برنامه نویس چقدر هست. شاید اینجوری واقعیت برای شما روشنتر بشه و دیگه در خیال درآمدهای ده میلیونی و زدن سایت و برنامه نویسی اندروید نباشین و متوجه بشین برای رشته نرم افزار آواز دهل از دور خوش است. با توجه به آشنایی که با این رشته دارم بهتون میگم اگر دانشگاه خوبی درس بخونید و از کلاسای بیرون استفاده کنید و کلی مطلب خارج از دانشگاه یاد بگیرید، به جز موارد استثنا و خاص، میتوانید رو حقوق یک و نیم تا 2 میلیون برای چند سال اول کارتون حساب کنید و نه بیشتر. کسایی هم که مدعی درآمدهای آنچنانی برای این رشته هستن، لطفا با مدرک صحبت کنن و مثلا آدرس و اسم موسسه ای که این حقوق را به کارمنداش پرداخت میکنه را بدهند که دوستان بتونن درستی حرفشون را کنترل کنند.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      با نیمی از حرفاتون مخالف هستم!مثل تایپک قبلی
      اصلا اگر شما برید تو بحث استارت اپی و چیز هایی دیگه و این که این مهارت رو توی خودتون ببینید که میتونید هرچیز رو بنویسید
      هیچ وقت به استخدام یک شرکت در نمیاین اینو تو ایران میگم
      و بهترین برنامه نویس هایی که من دیدم بصورت پروژه ای کار می کنن
      نه کارمند که مثلا (چون من بیشتر تو زمینه وب کار کردم میگم)طرف با یه شرکت قرار داد میبنده که یه سایتی برای فروش محصولات اون سازمان طراحی کنه و اگر طرف به کارش اطمینان داشته باشه و شرکت هم از این شرکت های نوپا نباشه میلیونی پول میده خوب این از این
      حالا برنامه نویس میاد واقعا از صفر سایت رو مینویسه/؟خیر اون کد های اماده داره یا قبلا یک بار از اول نوشته (تحت فریم ورک نه وردپرس و جوملا)از اون استفاده می کنه و 15 روزه کار تمومه البته به عنوان مثال گفتم حالا توی یه ماه چند تا میتونه پروژه بگیره؟خودش تنها کار کنه؟
      این کار اکثر برنامه نویس ها هست
      همه می دونیم که استخدامی بالاتر از 2میلیون نمیدن
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina.ha نمایش پست ها
      دلیلش جوی هست که به صورت ناگهانی بوجود میاد و الان هم اکثرا فکر میکنن میرن رشته نرم افزار و بعدش یک برنامه خفن مثلا برای اندروید مینویسن و درآمدهای نجومی کسب میکنن. در حالی که واقعیت اصلا اینطور نیست.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان میدونم هیچ ربطی به تاپیک نداره ولی نمیخوام دوباره تاپیک بزنم
      ممنون میشم جوابمو بدین...مهندسی شیمی روزانه ی گیلان بهتره یا شهرسازی شبانه ی گیلان؟!
      خیلیی مهمه خواهش میکنم جواب بدین.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      من به یه چیزی اعتقاد دارم:
      کفاش باشش
      مهارت داشته باشش

درامدت جوره

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      از من بخوای میگم برو دنبال علاقت
      ولی چون طرف تحقیق در مورد شیمی و شهر سازی نرفتم چیزی نمیتونم بگم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از من بخوای میگم برو دنبال علاقت
      ولی چون طرف تحقیق در مورد شیمی و شهر سازی نرفتم چیزی نمیتونم بگم
      من خودم عاشق طراحیو معماریم...چون میگن اشباع شده سمت شهرسازی رفتم..

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      خوب!موفق باشی
      شهر سازیم خوبه ها
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ehm0294 نمایش پست ها
      من خودم عاشق طراحیو معماریم...چون میگن اشباع شده سمت شهرسازی رفتم..

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خوب!موفق باشی
      شهر سازیم خوبه ها
      مرسی...توام همینطور...آره شنیدم خیلی شیرینه...کلا به روحیاتم بیشتر میخوره.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)