خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 74
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

رتبه 1 کنکور 95 : 30 هزار تست زیست زدم...

ــ لطفا خودتون و معرفی کنید؟

من محمد احمدی هستم رتبه 1 کنکور سراسری 95 در رشته ی تجربی

ــ لطفا رتبه ی کنکور زبان و هنر و هم بگید؟

رتبه 8 منطقه 3 در رشته ی زبان و رتبه 20 منطقه 3 در رشته ی هنر

ــ خب بهتون تبریک می گم واقعا خوشحال شدم. سوال اول اینه که شما با این کارتون دانشگاه سراسریتون و زیر سوال بردید فکر می کنم؟

راستش این سوالیه که خیلی ها ازم می پرسن. من صرفا به خاطر علاقه ای که به پزشکی داشتم این کار و کردم. و رشته ی برق که خیلی برام ارزشمند بود و ول کردم برای یه رشته ی با ارزش تر

ــ پس به خاطر علاقه بوده؟

بله

ــ پس چرا زودتر این اتفاق نیفتاد؟

خب زودتر من کار رشته ی برق و حس نکرده بودم چون دو سال اول تئوریه . من حدودا 1 تا 1/5 سال آخر کار مهندسی می کردم و شغل آیندمو لمس مس میکردم و روزی 10 تا 12 ساعت اون کار و انجام می دادم. و این کاری نبود که من بخوام طی 30 سال آیندم انجام بدم.

ــ سوال بعدیم اینه که از میانگین ساعات مطالعتون برامون بگید و این که تو این 4 سال با کنکور در ارتباط بودید یا نه ؟

راستش هر از گاهی من یه سری از درس ها رو تدریس می کردم اما خیلی کم بودش و دانشکاه به من فرصت این کار و نمی داد. برای کنکور از مهر 94 شروع کردم به خوندن و 9 تا 10 ماه می خوندم . ساعت مطالعم خدود 10 تا 12 ساعت بودش و روزایی بودش که به 14 ساعت هم میرسید و روزایی هم که حوصله نداشتم 6 تا 7 ساعت می خوندم که میشه به طور میانگین همون 10 ساعت

ــ سوال بعدی اینه که برای هر درس چه کتابیو به بچه ها پیشنهاد می کنید؟

خب این سوال و من الان جواب نمیدم و بعدا اعلام می کنم

ــ چرا؟

علتش خصوصیه ولی بعدا اعلام می کنم

ــ سوال بعدی اینه که نظرتون راجع به آزمونای ماز چیه؟

من تو سال تحصیلی تو آزمونای ماز شرکت نمی کردم و علتشم اینه که رشته ی قبلی من ریاضی بوده و من زیست نخونده بودم. و کسی که تازه زیست و شروع می کنه با سوالای چالشی و مفهموی ماز رو به رو میشه که کلی نکات ترکیبی داره به نظرم کار عبثیه و فایده ای نداره. کسی که خیلی زیستش مقدماتیه و کلا دو فصل زیست خونده نمی تونه سوال ترکیبی و جواب بده. اما اگه تجربی بودم حتما از اول تو آزمونا شرکت می کردم چون دوم و سوم زیست و خوندم .از دید آموزشی نه آزمونی سوالای ماز قوی و پر نکتست این یعنی این که این دید که آزمون های ماز و یه آزمون 50 سوالی در نظر بگیریم که آزمون بدیم و درصد خوبی کسب کنیم از نظر من غلطه ولی اگه به این دید نگاه کنیم که این یه آزمونی هست که دید ما به کتاب درسی و عوض کنه و روش خوندنمون بهتر کنه خب این دیدی هست که مناسبه برای آزمونای ماز

ــ شما به من گفتید که تو این 10 ماهی که برای کنکور خوندید حدود 30 هزار تا تست زیست شناسی زدید از کتابای مختلف کتکور

اگه دقیق بخوام بگم 28000 تا تست

ــ کتابای زیادی و سوالای زیادی و خوندین ، می خوام بدونم در مجموع سوال و پاسخ نامه بهترین مجموعه ای که دیدید چی بوده؟

راستش من خیلی از سوالای کتابارو می بینم که سوالای خوبیه اما به نظرم اقتباسیه و سوالارو از جایی آوردن یا پاسخ نامه ی تشریحی جامعی نداره. بعضی از کتابای دیگه در سطح کنکور نیستن اصلا واز نظر سوالات ضعیف اند.اما ماز هم نوع و صورت سوالات از نظر طولانی بودن سوال و گزینه و همچنین پاسخ نامه ی تشریحی خیلی کاملش از نظر من بهترین سوالات زیست شناسیه که وجود داره.

ــ در امسال که برای کنکور می خوندین اشتباهی بوده که مرتکب شده باشید که اگه بر گردین به عقب انجامش ندین؟

اول یه چیزی بگم چون من یه بار کنکور موفقی داده بودم تقریبا تو همه ی درسا می دونستم روش مطالعه خوب چیه . مثلا برای فیزیک دقیقا می دونستم به چه ترتیبی بخونم یا ازچه کتابایی استفاده کنم اما برای درس زیست شناسی خیلی چالش بزرگی بود.حتی 1 ساعت هم برای زیست کلاس نرفتم یا از دبیری نپرسیدم که چه کتابی بخونم و همش و با آزمون و خطا به دست آوردم.از مهر ماه که شروع کردم با کتاب درسی حتی فرق rna و dna رو هم نمیدونستم. در این حد!

ــ خب حق داشتید که آزمونای ماز شرکت نکنید!

دقیقا منطقی بوده! ساعات مطالعه ی زیادی برای زیست میذاشتم. مثلا اگه هفته ای هفتاد تا هشتاد ساعت درس می خوندم پنجاه تا شصت ساعت زیست می خوندم و حداکثر بیست ساعت برای بقیه دروس وقت میذاشتم. از مهر که شروع کردم تا بهمن که تونستم زیست و تموم کنم و چهار ماه آخر مرور بوده و تست های اضافی و تو زیست من همشو با آزمون و خطا به دست آوردم که تست های کدوم کتاب بهتره و ...

ــ سوال بعدی اینه عمومی ها و اختصای ها رو به چه نسبت تقسیم می کردین و می خوندین؟

وقتی من هفته ای بیست ساعت برای بقیه درس ها وقت میذاشتم برای ریاضی و زیست که خیلی قوی بودم هفته ای یک ساعت می خوندم. حداکثر دو ساعت .برای خیلی از آزمونا اصلا ریاضی یا فیزیک یا زبان و تست نمی زدم.چون می دونستم اینا رو تو یه برنامه ی کوچیک می تونم جمع کنم و مرور کنم. نوروز که زمان بیشتری داشتم اومدم این برنامه ها رو بستم مثلا تو یه نصف روز کل زبان سوم و پیش و هم تو واژه هم گرامر خوندم و با 400 تا تست جمعش کردن یا ریاضی و تو یه هفته تستاشو زدم و جمعش کردم اما خب به بچه ها توصیه نمی کنم که این کار و بکنن چون این برنامه خیلی شخصی سازی شده.

ــ برای من جالبه که شما هم مثل رتبه های برتر دیگه گفتید که بهترین آزمونا و پاسخ نامه برای ماز بوده اما سوال من اینه که شما که چهار سال ریاضی می خوندین چجوری با آزمونای ماز آشنا شدید؟

راستش از همون اول که می خوندم مهر و آبات توسط دوستا و مشاوره ها و اینا می شنیدم راجع بهش که درباره آزمون های ماز بحث می کنن

ــ سوال بعدی که دارم اینه که چه پیشنهادی برای بچه درباره ی کلاس خصوصی و مشاوره گرفتن داری؟

اول راجع به مشاوره بگم که مشاوره ی شما بستگی به هدفتون داره این که شما چه هدفی دارید از زندگی و کنکور . برای هر هدفی باید برید پیش مشاور درستش .مثلا کسی می خواد رتبه ی یک کنکور بشه باید بره پیش کسی که یا خودش تک کشور بوده یا مشاور کسایی بوده که تک کشور شدن.مشاور خیلی خوبه از این نظر که راه و بهتون نشون میده ولی پیمودن مسیر با خودته .من امسال تقریبا هیچ درسی و کلاس خصوصی نرفتم فقط جمع بندی عربی و با یه دبیر خوبی برداشتم.

ــ خب شما ریاضی فیزیکتون قوی تر بوده و باهوش تر بودین نسیت به سطح جامعه نظر کلیتون؟

بله ولی یه چیزی من بهتون بگم یه خاصیتی توی بعضی از افراد وجود داره که سازگار کردن خودته مثلا تو درس ریاضی مثال میزنم یه درسی مثلا از ریاضی 2 رو انتخاب کنه از متاب بخونه رو خونی کنه و تمرین های کتاب و حل کنه خب تا یه حدی میرسه دیگه مثلا میتونه حدود 30 درصد تست هارو حل کنه خب من امسال فقط کتاب درسی داشتم و کتاب کمک آموزشی و کلاس هم که می رفتم.خب تو همه ی کشور هم در دسترس همه هست. من سریع از روی تمرینای کتاب رد میشدم چون نیاز بیشتری نداشتم ولی کتاب کمک آموزشی که داشتم درس نامشو میخوندم و درس نامه ی خوبی داشت. تو تست زدن هر درسی که می خونی و جلو میری مثلا فصل یک ریاضی دو بعد فصل دو ... می بینی که درصدت از بیست به پنجاه میرسه. اگه بچه ها این کارو از سال های پایه شروع کنند تو پیش دانشگاهی تاثیرشو می بینند . هم از لحاظ وقت و هم هزینه براشون به صرفه تر میشه.

ــ گفتید واسه مشاوره رتبه های برتر می تونن مشاوره خوبی باشند, درسته که رتبه ی برتر خودش یه بار این راه و رفته اما یه عامل دیگه ای هم مهمه که تجربه داشته باشه . شما این عامل و نادیده می گیرید کلا؟

نه. خب طبیعتا تجربه مهمه. کسی که سال ریاضی درس میده با کسی که چهار پنج سال تجربه داره خیلی فرق میکنه من خودم از دبیرستان ریاضی فیزیک تدریس می کردم می دونم که تجربم به مرور فرق کرده . خ مطمئنا تجربه باید باشه ولی یکی مثلا رتبه ی یک شده و تجربه ای در مشاوره نداره خب این ادم حتما یه راه هایی و رفته و خیلی چیزارو ا آزمون و خطا به دست آورده و حتما کارای خوبی کرده دیگه ما می تونیم خودمون نکات خوبشو برداشت کنیم.

خب نظر من اینه که رتبه ی برتری که چند سال مشاوره داده باشه می تونه مشاوره خوبی باشه یا کسی که مشاوره خونده .اما بعضی ها هستن مثلا توی شیراز که حتی دیپلم هم ندارن و با لابی بازی شاگرد زرنگ با تراز 8200 میگیرن و بعد این شاگرد رتبش میشه زیر 100 میگن که کار ما بوده. در صورتی که مثلا میتونسته رتبه 1 بشه اون شاگرد.

ــ نظرتون و برای بچه ها راجع به این نوع مشاور ها بگید؟

خب این و گفتم دیگه مشاور باید تاثیر خوبی داشته باشه و مشاور چندین رتبه ی برتر بوده باشه و تاثیر مثبتی داشته باشه نه اینکه رتبه 1 و بکنه 5 خب بچه ها این و نمی دونن و گول می خورن من فکر می کنم که یه وظیفه ی افرادی که اگاهی دارند همینه . مثلا من خودم به بچه میگم که به هرکسی اعتمادی نکنند. کلی مشاوره دادم تو این چند سال شاگرد هایی داشتم که رتبه تک آوردن. اما خب احساساتی برخورد کردن درست تیست و بهتره با عقلانیت کار کنیم و پرس و جو کنیم و اگاهیمون و بالا ببریم.

ــ خب درصد های کنکورتون و میشه بگید لطفا؟

ـ ادبیات 100

ـ عربی 89.4

ـ معارف 100

ـ زبان خارجه 100

ـ زمین شناسی 48

ـ ریاضی 100

ـ زیست 87.1

ـ فیزیک 91.1

ـ شیمی 92.4

ــ من واقعا تبریک میگم . بعد شما سر جلسه از تکنیک خاصی استفاده می کردین که به همه ی سوالا برسید؟

بله من تو آزمون جامع اول که 21 خرداد بودش من به ترتیب شروع می کردم به زدن سوالا تو عمومی معمولا وقت کم نمی آوردم اما تو اختصاصی گاهی اوقات وقت کم می آوردم. مثلا آزمون 21 خرداد واسه فیزیک فقط بیست دقیقه وقت آوردم و درصدم شد 74 درصد. خب دیدم که خیلی وضعیت بدیه. دیدم که من پنج هفته قبل از کنکور یه مشکل خیلی بزرگی دارم. خب این مشکل اینجوری حل کردم که گفتم من برای هر درسی یه زمانی پیش بینی می کنم. دور اول از سوالای سخت رد میشم و وقتی زمانی که مشخص کردم تموم شد از اون درس رد میشم. مثلا برای ریاضی تو دور اول 9:15 ریاضی و شروع میکردم تا 9:45 به طور متوسط تو سی دقیقه 25 تا سوال ریاضی و حل می کردم. تو کنکورم دقیقا همینطوری شد تو دور اول 25 تا سوال و حل کردم. ولی یه جوری زمان ها رو انتخاب کرده بودم که نیم ساعت وقت اضاف میومد و برای این نیم ساعت باز برنامه ریزی داشتم و باز هم حتی زمان اضافه می اومد.دور دوم برای سوالایی که ندیده بودم و دور سوم برای سوال هایی که بلد نبودم که تعدادشون خیلی کم بود.

ــ یعنی شما سه دور سوالارو بررسی کردید در کنکور؟؟

بله شایدم بیشتر. حتی تو عمومی که یک ربع وقت اضاف آوردم

ــ خب صحبت آخر؟

ـ راستش سوالای آزمون های ماز خیلی مفهومی و ترکیبی هستش بیشتر برای یچه های متوسط به بالا توصیه میشه اما شنیدم که امسال ماز می خواد یه سری سوال بذاره که برای بچه های سطح پایین هم بتونن بزنن

بله امسال ما می خوایم 20 درصد سوالارو جوری بذاریم که بچه هایی با تراز 5000 اینا هم بتونن جواب بدن. یعنی استاندارد ترش می کنیم اما سوالات چالشی و کادر های آموزشی و باز هم میذاریم.

ـ بله خیلی این نکته مهمیه . بازم یه چیزی که برام مهمه و میخوام بچه ها بدونن پاسخ نامه ی تشریحیه سوالاته . از بچه هایی که این مصاحبه رو می خونن میخوام که برن یه نمونه از سوالاتی که به رایگان تو سایت گذاشتید و ببینن که چقدر جامع ومفید و اگه از اول تجربی بودم حتما از اول تو آزمونا شرکت می کردم.

باز هم من اینجا بگم به بچه لطفا سوالات و نگیرید و اگه مشکل مالی دارید به صفحه ی بورسیه مراجعه کنید ولی بدون هماهنگی لطفا سوالارو از کسی نگیرید واقعا کار درستی نیست.

ــ یه سوالی داشتم تو صفحه ی ثبت نام قسمتی هست به نام معرف میشه توضیح بدید که داستانش چیه؟

بچه ها که ثبت نام کنن تو این قسمت اسم معرفشون و بنویسن تا ما بفهمیم بیشتر از چه طریقی با ماز آشنا میشن. و اینکه ببینیم نمایندگی هامون چقدر فعال هستند.

ـ خب خیلی خوشحال شدم ، موفق باشید

ـ منم همینطور
      ویرایش توسط saj8jad : 26 مرداد 1395 در ساعت 20:52 دلیل: مرتب کردن و تغییر رنگ و سایز فونت

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کور شدیم
      دادا جمله هاشو تفکیک کن
      یکی خلاصشو بگه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      من که حوصلم نشد بخونم
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh2net نمایش پست ها
      کور شدیم
      دادا جمله هاشو تفکیک کن
      یکی خلاصشو بگه
      موافقم باهات شدیددددددد

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان دیگه همه سایت ها و کتاب ها و ازمون ها و جزوه ها مصاحبه اختصاصی خودشون با رتبه یک رو میذارن
      مشاور

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      گفته کتابامو فعلا معرفی نمیکنم ! ظاهرا منتظر پیشنهادای موسسات !
      دوس ندارم غیبت کنم ! ولی یا منتظر لیست پیشنهادی کاظم یا کس دیگ

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      کتاباشو چرا نگفت؟بالاترین درصد زیست امسال همین بوده؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی جالبه حرفی از کانون نزد
      و حرفش دربازه ماز بود
      فردا فلان موسسه میگه از سی دیا ما استفاده کرده
      گول نخورین بچه ها
      مشاور

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من اگ ریاضی و فیزیکمو میتونستم بالا بزنم سال دیگ واس تک رقمی میخوندم

اما این دوتا نمیزان ! البته شیمی هم همیطور ! اوه اوه زیستم ک نگو لامصب!

وااای زبان !

عربیم ک مشکل ! ادبیات اگ بلد بودم دیگ حتما زیر 10 هزار میشدم!
      البته سال دیگ حداقل دینی ک میتونم 40 بزنم

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :Abolfazl: نمایش پست ها
      کتاباشو چرا نگفت؟بالاترین درصد زیست امسال همین بوده؟
      اینکه زیستو هشتادو پنج زده تو همین انجمن علی رضا اروین الگو خونده 90 زده
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اخبار فیکم زیاده.
      کلی میگم
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کلی میگم کاری به مصاحبش ک جنبه تبلیغاتی داشت ندارم !

ولی ببینید انصافا تو این زمان تونسته زیستشو از کجا ب کجا برسونه ! دیگ هر چی هم نابغه باش دیگ اسم باکتری و ویروس یا حتی چیزای دیگ زیستت ک مادرزادی تو مغزش نبوده دیگ ! با تلاش اینکاو کرده و خونده !

این یعنی هر چیزی ممکن ! هر چیزی !

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh2net نمایش پست ها
      کور شدیم
      دادا جمله هاشو تفکیک کن
      یکی خلاصشو بگه

​الان دیگه میتونین بخونین...جمله ها رو تفکیک کردم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      گفته کتابامو فعلا معرفی نمیکنم ! ظاهرا منتظر پیشنهادای موسسات !
      دوس ندارم غیبت کنم ! ولی یا منتظر لیست پیشنهادی کاظم یا کس دیگ
      غیبت نکردی تهمت زدی ...
      شاید دلیلی داشته که معرفی نکرده کتاباشو

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MH_220 نمایش پست ها
      غیبت نکردی تهمت زدی ...
      شاید دلیلی داشته که معرفی نکرده کتاباشو
      كاري به حرف دوستمون ندارم ولي چه دليلي؟ مگه نه اينكه رتبه برتر هاي اينجا با كمال صداقت و مهربوني وقت گذاشتن همه چيو گفتن؟
      This time,this is my fight song
      Take -backe -my life Song
      Prove - I'm - alright Song
      My power's turned on
      Starting right now,i'll be strong

15. Top | #15
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      4تادرس 100%
      واقعا ماشالا بهش
      شنیده بودم اخرین نفری ک تونست 4درس 100داشته باشه چند سال پیش ساروی بود

ولی بیشترین درصد زیست امسال نبود.بود؟؟
      احساس میکنم یه 90درصد دیدم بین رتبه برترا

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن