خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

رتبه ی زیر 2000 در ده روز باقیمانده!!!!!!

سلام، خسته نباشید!
      میدونم الان همتون ب قصد کشت اومدید تو تاپیک
      ولی این یکی دیگه فرق میکنه
      راستش من صفر نیستم...خیلی از مباحثا خوندم ینی اگه پنجاه درصد شیمی لازم دارم شصت درصدشو خوندم، ولی تو جمع بندی ب مشکل برخوردم
      نمیدونم تو این ده روز میتونم ببندم یا ن! حتی گاهی اوقات فکر میکنم بخاطر اینکه نمیرسم ببندم درسامو باید بمونم پشت کنکور
      ! رتبه معادل کنکورم تو سنجش شد ده هزار! درحالیکه هنوز خیلی از مطالب تو ذهنم آشفته بود و چون یادم رفته بودن نمیتونستم تستارو بزنم
      بشدت استرس گرفتم و دقیقا نمیدونم چیکار کنم:-(
      از یطرفی گفتم این ده روزم همینجوری بخونم تموم شه بره ولی وقتی فکر میکنم میبینم اگه خوندنم اشتباه باشه خیلی حیف میشع :-(
      خلاصه نویسی زیادی نکردم، کتاب جمع بندیم ک الان دیگه بدرد نمیخوره
      الان من فقط تست بزنم؟ یا درسنامه هارو دوباره بخونم؟ یا فقط کنکور بزنم؟
      در کل ی روشی بهم بگین ک بتونم جمع کنم چون اگ همینجوری پیش برم ناکام میمونم
      رشتمم ریاضیه ولی در کل هر کسی میتونه ی کمکی بده
      پیشاپیش ممنون
      ویرایش توسط fatemeh77 : 12 تیر 1395 در ساعت 10:09

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh77 نمایش پست ها
      سلام، خسته نباشید!
      راستش من صفر نیستم...خیلی از مباحثا خوندم ینی اگه پنجاه درصد شیمی لازم دارم شصت درصدشو خوندم، ولی تو جمع بندی ب مشکل برخوردم
      نمیدونم تو این ده روز میتونم ببندم یا ن! حتی گاهی اوقات فکر میکنم بخاطر اینکه نمیرسم ببندم درسامو باید بمونم پشت کنکور
      ! رتبه معادل کنکورم تو سنجش شد ده هزار! درحالیکه هنوز خیلی از مطالب تو ذهنم آشفته بود و چون یادم رفته بودن نمیتونستم تستارو بزنم
      از یطرفی گفتم این ده روزم همینجوری بخونم تموم شه بره ولی وقتی فکر میکنم میبینم اگه خوندنم اشتباه باشه خیلی حیف میشع :-(
      پیشاپیش ممنون
      منم دقیقا شرایط تورو دارم
      والا من برا خودم اینطور تصمیم گرفتم که بعضی مبحثا که دیگه خیلی یادم رفته بودن رو تو یه هفته بخونم بعد از 13 هزار شدنم تو سنجش قبلی بخونم
      که قرار بود دیروز تموم بشن و امروز کنکورای سراسری رو شروع کنم
      ولی چون کم کاری کردم یه روز بیشتر باید بخونم
      هنوزم مطالب تو ذهنم اشفته هستن
      من امیدوارم که با ازمونا حل بشه این مشکل
      که اگه دیدم ازمونا بهم کمک نمیکنن شاید اصلا ازمون ندم دیگه و تا اخرش بخونم این 11 روز رو
      همه ی کتابای جمعبندی نه ولی خط ویژه شیمی مفاهیم برای من مفید بود و به نظرم تو این 10 روز میتونه برا تو هم خوب باشه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه همه درستاتو خوندی بیا باهم بخونیم.البته مثلا من چون دینی رو دیگه زیاد خوندم تو نیم ساعت همشو میخوندم.فقط قسمتای مارکر دارو میخونم
      دیگه الان فقط تستای سراسری بزن
      I wanna thank me for believing in me

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام، خسته نباشید!
      ببین خیلی حواستو جمع کن یه چیزی میگم:
      به نظر شما در دو هفته‌‌ی آخر مانده به كنكور، دانش‌‌آموزان به چه کارهایی بپردازند به‌‌تر است؟

همان‌‌طور که بچه‌‌ها می‌دانند ماه خرداد زمان جمع‌‌بندی مطالب خوانده شده و تست‌‌زده شده‌‌ی قبل است؛ یعنی هر آن چه که دانش‌‌آموز از مطالب پایه‌‌های دبیرستان، پیش‌‌دانشگاهی 1 و 2 کار و تمرین کرده است را باید در خرداد ماه دوره کند.البته به دلیل فرصت کوتاه نمی‌توان مطالب را به شکل طی سال کار کرد بنابراین آن‌‌ها می‌بایستی با سرعت بیش‌‌تری مرور را انجام دهند یعنی بیش‌‌تر روی خلاصه‌‌نویسی‌ها، نکته‌‌برداری‌ها و قسمت‌‌های علامت‌‌گذاری شده در کتاب درسی، جزوه و کتاب کمک آموزشی مرور خود را انجام دهند.آن‌‌ها باید در کنار این مرور هر 2 روز یک‌‌بار آزمونی جامع از آزمون‌‌های کنکور سراسری سال‌‌های گذشته (سال‌‌های 82 تا 89 داخل و خارج کشور) در منزل برگزار کنند تا اولاً صحنه‌‌ی کنکور اصلی را شبیه‌‌سازی نمایند، ثانیاً با قالب و شکل سوال‌‌های کنکور به‌‌صورت یک‌‌جا و جامع روبه‌‌رو شوند، ثالثاً شیوه‌‌ی مدیریت کردن آزمون را در خودشان تقویت کنند. برای مثال به کار بردن روش یک تیک دو تیک یعنی در ابتدا پاسخ دادن به سوال‌‌هاي آسان‌‌تر و علامت گذاشتن پشت سوال‌‌هاي وقت‌‌گیرتر و امثال این کار‌‌ها برای مدیریت زمان در کنکور که باید دانش‌‌آموزان آن روش‌‌ها را بشناسند و به کار ببرند. رابعاً بچه‌‌ها با این آزمون‌‌ها هر 2 روز یک بار کل مطالب را دوره می‌کنند و همین عمل باعث می‌شود تا بدانند به چه نوع سوال‌‌هایی سریع‌‌تر می‌توانند پاسخ دهند و اگر نکته‌‌ای را هم در بخشی فراموش کرده باشند با بررسی همه‌‌ی سوال‌‌هاي آن آزمون، مجدد همه را به یاد خواهند آورد بنابراین بچه‌‌ها فراموش نکنند که باید بعد از هر آزمون حداقل به مدت 8 تا 10 ساعت به دقت پاسخ‌‌ها را بررسی کنند تا دوره و رفع اشکال به خوبی انجام شده باشد.موضوع دیگری که باید در خرداد رعایت شود، حذف مطالب جدید است. یعنی آن بخش و یا فصل‌‌هایی که دانش‌‌آموز نتوانسته در طی سال بخواند و یا تسلطی روی آن موضوع ندارد. این کار باعث می‌شود تا بچه‌‌ها وقت کافی برای دوره‌‌ی مطالب به تسلط رسیده را پیدا کنند.و اما در مورد دو هفته‌‌ی آخر مانده به کنکور:در هفته‌‌ی اول آن (27 خرداد تا 2 تیر) به‌‌تر است تمام کارهایی که در قسمت بالا توضیخ دادم را مو به مو انجام دهند و در کنار آن کارها:1- هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهند داد را با خودشان مرور کنند، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌شان بشود.2- خواب شبانه‌‌ی خودشان را تنظیم کنند یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابند و صبح ساعت 6 از خواب بیدار شوند تا عادت خوابشان اصلاح شود.3- اگر عادت به صبحانه خوردن ندارند حتماً آن را اصلاح کنند یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورند تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی داشته باشند.4- سعی کنند هر روز صبح از ساعت 8 تا 12 ظهر به طور یک روند و با استراحت‌‌های کوتاه درس بخوانند یا آزمون بدهند تا جسم و ذهن‌‌شان به این شرایط عادت کند. این كار باعث می‌شود تا در جلسه‌‌ی کنکور راحت‌‌تر و مسلط‌‌تر چهار ساعت زمان آزمون را سپری کنند.5- از تماس و ارتباط با کساني كه موجب اضطراب می‌شوند خودداری و دوری کنند.6- درس‌‌ها و مبحث‌‌هايي که فرمول و نکته‌‌های بیش‌‌تری دارند را در این یک هفته به طور سطحی نگاهی بیندازند مانند ادبیات، دینی، فیزیک، شیمی، هندسه تحلیلی و امثال این‌‌ها؛ البته برای هر دانش‌‌آموزی شاید کمی متفاوت باشد.و اما در هفته‌‌ی آخر (3 تیر تا یک روز مانده به کنکور):در این هفته کار بچه‌‌ها کمی با هفته‌‌ی قبل تفاوت خواهد کرد که به طور کوتاه آن‌‌ها را بیان می‌کنم:1- مقدار مطالعه نسبت به قبل باید کم‌‌تر شود یعنی بچه‌‌ها نباید بیش‌‌تر از 8 ساعت در روز بخوانند و چنان‌‌چه کمی کم‌‌تر هم بشود اشکال ندارد.2- به‌‌تر است تست زدن خود را بسیار کم کنند تا برای جلسه‌‌ی کنکور اشتیاق تست زدن داشته باشند.3- فقط یک آزمون جامع در برنامه‌‌ی آن هفته قرار دهند و آن را بررسی کنند.4- فرمول‌‌ها و نکته‌‌ها را فقط مرور کنند و اگر تستی را علامت‌‌دار کرده‌‌اند به آن نگاهی بیندازند.5- درس‌‌هاي عمومی را یک بار دیگر و با سرعت و سطحی مرور کنند.6- استراحت و تفريح‌‌هاي خود را بیش‌‌تر کنند البته تفریحاتی که باعث آسیب رساندن به آن‌‌ها نشود و هم‌‌چنین ایجاد خستگی زیادی نکند.7- بعد از گرفتن کارت ورود به جلسه، حتما فردای همان‌‌روز از مکان و موقعیت جلسه‌‌ی کنکور که در کارت نوشته شده دیدن کنند.8- شب‌‌ها به موقع بخوابند و حداقل در شبانه‌‌روز 8 تا 9 ساعت خواب کامل داشته باشند.9- در روز آخر قبل از کنکور اگر بتوانند مطالعات خود را کنار بگذارند به‌‌تر است؛ ولی اگر نتوانستند و یا احساس نگرانی کردند سعی کنند بیش‌‌تر از 3 الی 4 ساعت در صبح درس نخوانند و تمام بعد از ظهر و شب را استراحت کنند تا ذهنشان برای فرداي آن روز آماده باشد. اگر به غیر از این عمل کنند خدای نکرده در روز کنکور به مشکلات اساسی برخواهند خورد.10- وسایل مورد نیاز مانند کارت ورود به جلسه، دو تا مداد سیاه نرم، پاک‌‌کن مناسب، دستمال پارچه‌‌ای کوچک برای خشک کردن عرق دست، یک بطری آب فریز شده و مقداری شکلات مناسب را از شب قبل برای روز کنکور آماده کنند تا چیزی جا نماند.11- حتماً شب قبل دقایقی با خدا راز و نیاز کنند و خودشان را به خدا بسپارند.12- اگر در هفته‌‌ی آخر به‌‌درستی استراحت کرده باشند چنان‌‌چه شب آخر را خوب نخوابند، در هنگام آزمون دادن به مشكل برنخواهند خورد.12- روز کنکور حداقل 2 ساعت قبل آزمون از خواب بیدار شوند و صبحانه‌‌ی مناسبی (کم‌‌حجم) بخورند. به‌‌تر است از مواد غذایی مثل شیر و تخم‌‌مرغ استفاده نکنند و نان، کره و مربا یا عسل و مقداري چای کم‌‌رنگ شیرین می‌تواند مناسب باشد.13- در محل حوزه‌‌ی امتحانی در روز کنکور درباره‌‌ی مسائل درسی با کسی صحبت نکنند و با خودشان جزوه و خلاصه‌‌نویسی‌ها را به هم‌‌راه نبرند.14- دانش‌‌آموزان بدانند مطالبی را که دوره کرده‌‌اند فراموش نخواهند کرد و با دیدن سوال و گزینه‌‌های آن در آزمون به ياد تمام مطالب خواهند افتاد.اگر اجازه بدهید دو سوال بپرسم. یکی این كه سوال‌‌هاي کنکور خارج از کشور بعضاً در کنکور سراسری تکرار شده‌‌اند و بچه‌‌ها انگیزه پیدا می‌کنند آن‌‌ها را بیش‌‌تر مطالعه کنند. به نظرتان چه‌‌قدر این‌‌کار درست است؟ و دیگر آن‌‌که بعضی بچه‌‌ها به نتیجه می‌اندیشند که مثلا من اگر پزشکی قبول نشوم چه رشته‌‌اي انتخاب کنم و ... این باعث می‌شود روحیه‌‌ی خود را ببازند. چه توصیه‌‌ای دارید؟در مورد سوال اول باید بگویم که گاهی وقت‌‌ها از سوال‌‌هاي کنکور سال‌‌های گذشته و یا شبیه به آن‌‌ها چه خارج از کشور و چه کنکور‌‌های داخلی در آزمون سال بعد آمده است. به همین دلیل ما از دانش‌‌آموزان می‌خواهیم تا کنکور‌‌های 8 سال قبل (خارج و داخل کشور) را از خودشان بگیرند با این‌‌کار خیالمان راحت می‌شود که از كنكورهاي سال‌‌هاي اخير، سوالي نيست كه با آن آشنا نباشند.در مورد سوال دوم می‌توان گفت به دلیل زحمت زیادی که بچه‌‌ها کشیده‌‌اند و تقریباً خسته شده‌‌اند افکار حاشیه‌‌ای زیاد به ذهن خواهد رسید که باعث به هم ریختن دانش‌‌آموز خواهد شد. چنان‌‌چه بچه‌‌ها به مطالبی که در بالا عرض کردم توجه کنند و استراحت‌‌های خود را در هفته‌‌ی آخر بالا ببرند و از کساني که نگرانی‌شان را افزایش می‌دهد دوری نمایند این مشکل کم‌‌تر پیش خواهد آمد. در ضمن تفریحات به‌‌موقع می‌تواند تأثیر خوبی در بالا بردن اعتماد به‌‌نفس آن‌‌ها داشته باشد.خیلی ممنون که وقتتان را در اختیار ما گذاشتید. به‌‌عنوان ختم مصاحبه سخنی دارید که به آن اشاره نکرده باشید؟به نظرم این مطلبی که به‌‌عنوان سخن آخر می‌گویم مهم‌‌تر از مطالب قبلی خواهد بود.امسال اولین سالی بود که بچه‌‌ها با جدیت تمام هدف خودشان را دنبال کردند و در این راه خوشی‌ها و ناخوشی‌های زیادی را تجربه نمودند و این حرکت باعث شد تا رفتار‌‌های بچه‌‌گانه‌‌ی قبلی آن‌‌ها تغییر کند و بسیار بزرگ‌‌تر شوند. بايد بدانند اگر این رفتار‌‌ها به طور پایدار در آن‌‌ها باقی بماند حتما در تمام مراحل زندگی - که قطعا خيلي از آن‌‌ها مهم‌‌تر از کنکور است - موفقیتشان را تضمین خواهد کرد؛ بنابراین فکر نکنند که فقط رسیدن به بالاترین رشته و دانشگاه می‌تواند موقعیت اجتماعی و شغلی آن‌‌ها را تأمين کند. یعنی رفتار‌‌های ما است که زندگی‌مان را می‌سازد، نه رشته‌‌ی ما و نه دانشگاه ما. در 10 سال آینده کسی از معدل و دانشگاه ما سوال نخواهد کرد اما اگر پشت‌‌کار داشته باشیم، آدم مسوولیت‌‌پذیر، تیزبین، دقیق و خوش‌‌رفتاري باشیم، جایگاه خوبي در همه‌‌جا خواهیم داشت.
      1- هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهند داد را با خودشان مرور کنند، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌شان بشود.2- خواب شبانه‌‌ی خودشان را تنظیم کنند یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابند و صبح ساعت 6 از خواب بیدار شوند تا عادت خوابشان اصلاح شود.3- اگر عادت به صبحانه خوردن ندارند حتماً آن را اصلاح کنند یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورند تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی داشته باشند.4- سعی کنند هر روز صبح از ساعت 8 تا 12 ظهر به طور یک روند و با استراحت‌‌های کوتاه درس بخوانند یا آزمون بدهند تا جسم و ذهن‌‌شان به این شرایط عادت کند. این کار باعث می‌شود تا در جلسه‌‌ی کنکور راحت‌‌تر و مسلط‌‌تر چهار ساعت زمان آزمون را سپری کنند.5- از تماس و ارتباط با کسانی که موجب اضطراب می‌شوند خودداری و دوری کنند.6- درس‌‌ها و مبحث‌‌هایی که فرمول و نکته‌‌های بیش‌‌تری دارند را در این یک هفته به طور سطحی نگاهی بیندازند مانند ادبیات، دینی، فیزیک، شیمی، هندسه تحلیلی و امثال این‌‌ها؛ البته برای هر دانش‌‌آموزی شاید کمی متفاوت باشد.و اما در هفته‌‌ی آخر :در این هفته کار بچه‌‌ها کمی با هفته‌‌ی قبل تفاوت خواهد کرد که به طور کوتاه آن‌‌ها را بیان می‌کنم:1- مقدار مطالعه نسبت به قبل باید کم‌‌تر شود یعنی بچه‌‌ها نباید بیش‌‌تر از 8 ساعت در روز بخوانند و چنان‌‌چه کمی کم‌‌تر هم بشود اشکال ندارد.2- به‌‌تر است تست زدن خود را بسیار کم کنند تا برای جلسه‌‌ی کنکور اشتیاق تست زدن داشته باشند.3- فقط یک آزمون جامع در برنامه‌‌ی آن هفته قرار دهند و آن را بررسی کنند.4- فرمول‌‌ها و نکته‌‌ها را فقط مرور کنند و اگر تستی را علامت‌‌دار کرده‌‌اند به آن نگاهی بیندازند.5- درس‌‌های عمومی را یک بار دیگر و با سرعت و سطحی مرور کنند.6- استراحت و تفریح‌‌های خود را بیش‌‌تر کنند البته تفریحاتی که باعث آسیب رساندن به آن‌‌ها نشود و هم‌‌چنین ایجاد خستگی زیادی نکند.7- بعد از گرفتن کارت ورود به جلسه، حتما فردای همان‌‌روز از مکان و موقعیت جلسه‌‌ی کنکور که در کارت نوشته شده دیدن کنند.8- شب‌‌ها به موقع بخوابند و حداقل در شبانه‌‌روز 8 تا 9 ساعت خواب کامل داشته باشند.9- در روز آخر قبل از کنکور اگر بتوانند مطالعات خود را کنار بگذارند بهتر است؛ ولی اگر نتوانستند و یا احساس نگرانی کردند سعی کنند بیش‌‌تر
      از 3 الی 4 ساعت در صبح درس نخوانند و تمام بعد از ظهر و شب را استراحت کنند تا ذهنشان برای فردای آن روز آماده باشد. اگر به غیر از
      این عمل کنند خدای نکرده در روز کنکور به مشکلات اساسی برخواهند خورد.
      10- وسایل مورد نیاز مانند کارت ورود به جلسه، دو تا مداد سیاه نرم، پاک‌‌کن مناسب، دستمال پارچه‌‌ای کوچک برای خشک کردن عرق دست،
      یک بطری آب فریز شده و مقداری شکلات مناسب را از شب قبل برای روز کنکور آماده کنند تا چیزی جا نماند.
      11- حتماً شب قبل دقایقی با خدا راز و نیاز کنند و خودشان را به خدا بسپارند.12- اگر در هفته‌‌ی آخر به‌‌درستی استراحت کرده باشند چنان‌‌چه شب آخر را خوب نخوابند، در هنگام آزمون دادن به مشکل برنخواهند خورد.12- روز کنکور حداقل 2 ساعت قبل آزمون از خواب بیدار شوند و صبحانه‌‌ی مناسبی (کم‌‌حجم) بخورند. به‌‌تر است از مواد غذایی مثل شیر و
      تخم‌‌مرغ استفاده نکنند و نان، کره و مربا یا عسل و مقداری چای کم‌‌رنگ شیرین می‌تواند مناسب باشد.
      13- در محل حوزه‌‌ی امتحانی در روز کنکور درباره‌‌ی مسائل درسی با کسی صحبت نکنند و با خودشان جزوه و خلاصه‌‌نویسی‌ها را به همراه نبرند.14- دانش‌‌آموزان بدانند مطالبی را که دوره کرده‌‌اند فراموش نخواهند کرد و با دیدن سوال و گزینه‌‌های آن در آزمون به یاد تمام مطالب خواهند افتاد.یک روز مانده تا کنکور :ـ به‌طور کلی درس خواندن در این روز را پیشنهاد نمی‌کنم، البته اگر فکر می‌کنید که با درس نخواندن اضطرابتان بیشتر می‌شود می‌توانید صبح
      تا ظهر یک دور سطحی بر روی یکی ، دو تا از درس‌ها داشته باشید و بعد از‌ظهر را استراحت کنید.
      (باور کنید مطالعه‌ی در این روز تأثیری در موقعیت شما نخواهد داشت.)ـ شب کنکورسعی کنید یک غذای مقوی وکم حجم برای شام بخورید، وسایلی را که برای فردا نیاز دارید،آماده کنید.
      (کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی فراموش نشود! )
      ـ سعی کنید شب را به خوبی بخوابید و استراحت کنید ولی به هیچ وجه از قرص‌های خواب‌آور استفاده نکنید.از یکی از افراد خانواده بخواهید که فردا صبح شما را در ساعت مقرر بیدار کنند.
      شماره تماس مستقیم با استاد ارجمندی راد:
      روز کنکورـ حتماً صبحانه‌ی کامل و مقوی بخورید تا انرژی کافی داشته باشید که 4 ساعت سر جلسه کنکور بنشینید.ـ زمان حرکت خود را طوری تنظیم کنید که ترافیک و مشکلات احتمالی در راه را هم در نظر گرفته باشید،دیر رسیدن سرجلسه کنکور اضطراب شما را افزایش می‌دهد.ـ با خود حتماً‌ دو مداد نرم، تراشیده شده، پاک‌کن، یک بطری آب و یک شکلات به همراه داشته ‌باشید،‌ سعی کنید سر جلسهاز یک ساعت مچی عقربه‌دار برای تنظیم وقت استفاده کنید.ـ این احتمالات را در نظر بگیرید که محیط امتحان شما ممکن است گرم، سرد، پرسروصدا ، با میز نامناسب و یا …. باشد و این را بدانید کهاین‌ها مشکلات کوچکی هستند و نمی‌توانند تأثیری در نتیجه‌ی تلاش یک داوطلب موفق بگذارند و البته ممکن است حوزه‌ی امتحانی شما ازهر نظر مناسب باشد.(مانند تصویر زیر که همه‌ی اصول رفاهی داوطلبان در آن رعایت شده!!!)از اول تا انتهای کنکورـ اضطراب هم می‌تواند خوب و هم می‌تواند بد باشد. در واقع اضطراب یک حالت فیزیولوژیک بدن در پاسخ به موقعیت‌های سخت است و بدنشما را برای تلاش بیشتر آماده می‌کند. اما در هنگام اضطراب شدید به علت اختلالاتی که در تمرکز ایجاد می‌شود بیشتر در معرضخطا و اشتباه هستید. پس باید با اضطراب مخرب مقابله کنیم.روش‌های مقابله با اضطراب:1. Relaxation: سعی کنید تمام بدن خود را برای چند لحظه شل کنید و چشمهایتان را به آرامی ببندید و به هیچ‌ چیز فکر نکنید.2. کنترل نفس: در هنگام استرس،‌ تنفس‌های شما سریع و نامنظم و سطحی می شوند،‌ پس سعی کنید به آرامی و عمیق نفس بکشید.3. تغییر جهت ذهن: غالب اوقات افکار استرس زا، شروع کننده یک فرآیند اضطرابی هستند. پس سعی کنید جهت ذهن خود را تغییر دهید،به مطالبی فکر کنید که هیچ ربطی به موضوع ندارند.هنگام پاسخ‌دهی به سوالات کنکور از نگاه مداوم به اطرافیان و سنجش میزان سرعت و … آن‌ها جداً خودداری کنید
      (و به شما اطمینان می‌دهم که سنجش شما در این لحظه کاملاً‌ اشتباه است.)
      ـ هر چند دقیقه یک‌بار که احساس خستگی می‌کنید یک نفس عمیق بکشید، دست‌ها را باز و پاهایتان را دراز کنید تا از میزان خستگی شما
      کاسته شود. ـ
      برای شروع امتحان این‌که از چه درسی شروع کنیم سوالی است که ذهن خیلی از دانش‌آموزان را به خود مشغول کرده است:
      اگر در آزمون‌های آزمایشی همیشه از یک درس شروع می‌کردید، الان هم همان کار را بکنید و ا گر تسلط شما در همه دروس یکساناست
      باترتیب دفترچه پیش بروید در غیر این‌صورت سعی کنید از درسی شروع کنید که در آن تسلط بیشتری دارید.
      ممکن است بعضی از دروس با تست‌های سخت آغاز شوند و چند تست نخستین آن‌ها سخت‌تر از بقیه باشد پس با دیدن تست‌های سختبه‌طور کلی از آن درس ناامید نشوید. فراموش نکنید که تست‌هایی که برای شما سخت هستند،‌ بی‌شک برای سایر داوطلبان نیز دشوارند.سعی کنید در ابتدا یک‌بار سوالات را سریع بخوانید و اگرتستی سخت بود و برای حل آن نیاز به زمان بیشتری داشتید و یا درصورتی که سوال نامفهوم بود که با یک‌بار خواندن متوجه آن نمی‌شدید با علامت ضربدر و اگر اصلاً‌ آن را بلد نبودید با علامت خط تیره مشخصکنید و به سراغ تست‌های دیگر بروید.یادتان نرود حتی دانش‌آموزان بسیار خوب هم به تمامی سوالات پاسخ نمی‌دهند.سعی کنید صورت سوالات را دقیق و درست بخوانید،‌ در زیر کلمات کلیدی سوال خط بکشید.در مواردی که در جواب‌ها بین دو گزینه شک می‌کنید،‌ گزینه درست معمولاً‌ همان جوابی است که در ابتدا به ذهن شما رسیده است.همواره در کنکور سوال‌های غلط نیز بوده است،‌ پس اگر در مورد یک سوال به نتیجه نرسیدید، به خودتان مسلط باشیدو زمان زیادی صرف حل کردن آن سوال نکنید.در انتهای آزمون بی‌شک ذهن شما خسته شده است و ممکن است به پاسخ‌های خود شک کنید،‌ اما از دستکاری کردن جواب‌های خودبپرهیزید. یکی از اشتباهات بعضی از داوطلبان پاسخ‌دهی به سوالات در دفترچه‌ی سوالات و بعد وارد کردن همهجواب‌ها در پاسخ‌نامهمی‌باشد اصلاً این کار را نکنید و هر 10 سوال پاسخ‌نامه را چک کنید که شماره سوال با شماره پاسخ‌نامه یکی باشد. خوبه آبجی مفید بود؟
      چه فرقی می کند
      عاشق تو باشم
      یا عاشق رنگین کمان
      وقتی هر دو هفت خطید؟!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام، خسته نباشید!
      پیشاپیش ممنون
      از جزوه خلاصه نویسی موسسه دروغ گو و فریبگر با تبلیغات کاذب گسترده استفاده کن ک رایگان هس تو اینترنت
      استثنا این خلاصه نویسیاش خوبه فک کنم اونم از دس درفته

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تاپیکو دیدم اولش ترسیدم !
      باز خوبه شما خوندین !

میترسیدم کسی باشی ک نخونده باشی و بخوای زیر 2هزار بشی

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام منم مثل شما هستم دوست عزیز مطالب رو خوندم ولی چون هنوز خوب جمع بندی نکردم به خودم اعتماد ندارم همش به سال بعد فکر میکنم واین فکر داره منو اذیت میکنه . میخوام امسال نتیجه بگیرم.
      اعتماد به نفسمم پایینه هر چی مطلب میخونم انگار هیچی نخوندم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام، خسته نباشید!
      پیشاپیش ممنون
      دیگه درس نخون فقط کنکورای اخیر رو حل کن خیلی جواب میده من سه ماه پیش سنجش ده هزار شدم با این کار الان سه هزارم انشاالله میرسونمش به زیر هزار

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FarhadMechanic نمایش پست ها

ببین خیلی حواستو جمع کن یه چیزی میگم:
      به نظر شما در دو هفته‌‌ی آخر مانده به كنكور، دانش‌‌آموزان به چه کارهایی بپردازند به‌‌تر است؟

همان‌‌طور که بچه‌‌ها می‌دانند ماه خرداد زمان جمع‌‌بندی مطالب خوانده شده و تست‌‌زده شده‌‌ی قبل است؛ یعنی هر آن چه که دانش‌‌آموز از مطالب پایه‌‌های دبیرستان، پیش‌‌دانشگاهی 1 و 2 کار و تمرین کرده است را باید در خرداد ماه دوره کند.البته به دلیل فرصت کوتاه نمی‌توان مطالب را به شکل طی سال کار کرد بنابراین آن‌‌ها می‌بایستی با سرعت بیش‌‌تری مرور را انجام دهند یعنی بیش‌‌تر روی خلاصه‌‌نویسی‌ها، نکته‌‌برداری‌ها و قسمت‌‌های علامت‌‌گذاری شده در کتاب درسی، جزوه و کتاب کمک آموزشی مرور خود را انجام دهند.آن‌‌ها باید در کنار این مرور هر 2 روز یک‌‌بار آزمونی جامع از آزمون‌‌های کنکور سراسری سال‌‌های گذشته (سال‌‌های 82 تا 89 داخل و خارج کشور) در منزل برگزار کنند تا اولاً صحنه‌‌ی کنکور اصلی را شبیه‌‌سازی نمایند، ثانیاً با قالب و شکل سوال‌‌های کنکور به‌‌صورت یک‌‌جا و جامع روبه‌‌رو شوند، ثالثاً شیوه‌‌ی مدیریت کردن آزمون را در خودشان تقویت کنند. برای مثال به کار بردن روش یک تیک دو تیک یعنی در ابتدا پاسخ دادن به سوال‌‌هاي آسان‌‌تر و علامت گذاشتن پشت سوال‌‌هاي وقت‌‌گیرتر و امثال این کار‌‌ها برای مدیریت زمان در کنکور که باید دانش‌‌آموزان آن روش‌‌ها را بشناسند و به کار ببرند. رابعاً بچه‌‌ها با این آزمون‌‌ها هر 2 روز یک بار کل مطالب را دوره می‌کنند و همین عمل باعث می‌شود تا بدانند به چه نوع سوال‌‌هایی سریع‌‌تر می‌توانند پاسخ دهند و اگر نکته‌‌ای را هم در بخشی فراموش کرده باشند با بررسی همه‌‌ی سوال‌‌هاي آن آزمون، مجدد همه را به یاد خواهند آورد بنابراین بچه‌‌ها فراموش نکنند که باید بعد از هر آزمون حداقل به مدت 8 تا 10 ساعت به دقت پاسخ‌‌ها را بررسی کنند تا دوره و رفع اشکال به خوبی انجام شده باشد.موضوع دیگری که باید در خرداد رعایت شود، حذف مطالب جدید است. یعنی آن بخش و یا فصل‌‌هایی که دانش‌‌آموز نتوانسته در طی سال بخواند و یا تسلطی روی آن موضوع ندارد. این کار باعث می‌شود تا بچه‌‌ها وقت کافی برای دوره‌‌ی مطالب به تسلط رسیده را پیدا کنند.و اما در مورد دو هفته‌‌ی آخر مانده به کنکور:در هفته‌‌ی اول آن (27 خرداد تا 2 تیر) به‌‌تر است تمام کارهایی که در قسمت بالا توضیخ دادم را مو به مو انجام دهند و در کنار آن کارها:1- هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهند داد را با خودشان مرور کنند، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌شان بشود.2- خواب شبانه‌‌ی خودشان را تنظیم کنند یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابند و صبح ساعت 6 از خواب بیدار شوند تا عادت خوابشان اصلاح شود.3- اگر عادت به صبحانه خوردن ندارند حتماً آن را اصلاح کنند یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورند تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی داشته باشند.4- سعی کنند هر روز صبح از ساعت 8 تا 12 ظهر به طور یک روند و با استراحت‌‌های کوتاه درس بخوانند یا آزمون بدهند تا جسم و ذهن‌‌شان به این شرایط عادت کند. این كار باعث می‌شود تا در جلسه‌‌ی کنکور راحت‌‌تر و مسلط‌‌تر چهار ساعت زمان آزمون را سپری کنند.5- از تماس و ارتباط با کساني كه موجب اضطراب می‌شوند خودداری و دوری کنند.6- درس‌‌ها و مبحث‌‌هايي که فرمول و نکته‌‌های بیش‌‌تری دارند را در این یک هفته به طور سطحی نگاهی بیندازند مانند ادبیات، دینی، فیزیک، شیمی، هندسه تحلیلی و امثال این‌‌ها؛ البته برای هر دانش‌‌آموزی شاید کمی متفاوت باشد.و اما در هفته‌‌ی آخر (3 تیر تا یک روز مانده به کنکور):در این هفته کار بچه‌‌ها کمی با هفته‌‌ی قبل تفاوت خواهد کرد که به طور کوتاه آن‌‌ها را بیان می‌کنم:1- مقدار مطالعه نسبت به قبل باید کم‌‌تر شود یعنی بچه‌‌ها نباید بیش‌‌تر از 8 ساعت در روز بخوانند و چنان‌‌چه کمی کم‌‌تر هم بشود اشکال ندارد.2- به‌‌تر است تست زدن خود را بسیار کم کنند تا برای جلسه‌‌ی کنکور اشتیاق تست زدن داشته باشند.3- فقط یک آزمون جامع در برنامه‌‌ی آن هفته قرار دهند و آن را بررسی کنند.4- فرمول‌‌ها و نکته‌‌ها را فقط مرور کنند و اگر تستی را علامت‌‌دار کرده‌‌اند به آن نگاهی بیندازند.5- درس‌‌هاي عمومی را یک بار دیگر و با سرعت و سطحی مرور کنند.6- استراحت و تفريح‌‌هاي خود را بیش‌‌تر کنند البته تفریحاتی که باعث آسیب رساندن به آن‌‌ها نشود و هم‌‌چنین ایجاد خستگی زیادی نکند.7- بعد از گرفتن کارت ورود به جلسه، حتما فردای همان‌‌روز از مکان و موقعیت جلسه‌‌ی کنکور که در کارت نوشته شده دیدن کنند.8- شب‌‌ها به موقع بخوابند و حداقل در شبانه‌‌روز 8 تا 9 ساعت خواب کامل داشته باشند.9- در روز آخر قبل از کنکور اگر بتوانند مطالعات خود را کنار بگذارند به‌‌تر است؛ ولی اگر نتوانستند و یا احساس نگرانی کردند سعی کنند بیش‌‌تر از 3 الی 4 ساعت در صبح درس نخوانند و تمام بعد از ظهر و شب را استراحت کنند تا ذهنشان برای فرداي آن روز آماده باشد. اگر به غیر از این عمل کنند خدای نکرده در روز کنکور به مشکلات اساسی برخواهند خورد.10- وسایل مورد نیاز مانند کارت ورود به جلسه، دو تا مداد سیاه نرم، پاک‌‌کن مناسب، دستمال پارچه‌‌ای کوچک برای خشک کردن عرق دست، یک بطری آب فریز شده و مقداری شکلات مناسب را از شب قبل برای روز کنکور آماده کنند تا چیزی جا نماند.11- حتماً شب قبل دقایقی با خدا راز و نیاز کنند و خودشان را به خدا بسپارند.12- اگر در هفته‌‌ی آخر به‌‌درستی استراحت کرده باشند چنان‌‌چه شب آخر را خوب نخوابند، در هنگام آزمون دادن به مشكل برنخواهند خورد.12- روز کنکور حداقل 2 ساعت قبل آزمون از خواب بیدار شوند و صبحانه‌‌ی مناسبی (کم‌‌حجم) بخورند. به‌‌تر است از مواد غذایی مثل شیر و تخم‌‌مرغ استفاده نکنند و نان، کره و مربا یا عسل و مقداري چای کم‌‌رنگ شیرین می‌تواند مناسب باشد.13- در محل حوزه‌‌ی امتحانی در روز کنکور درباره‌‌ی مسائل درسی با کسی صحبت نکنند و با خودشان جزوه و خلاصه‌‌نویسی‌ها را به هم‌‌راه نبرند.14- دانش‌‌آموزان بدانند مطالبی را که دوره کرده‌‌اند فراموش نخواهند کرد و با دیدن سوال و گزینه‌‌های آن در آزمون به ياد تمام مطالب خواهند افتاد.اگر اجازه بدهید دو سوال بپرسم. یکی این كه سوال‌‌هاي کنکور خارج از کشور بعضاً در کنکور سراسری تکرار شده‌‌اند و بچه‌‌ها انگیزه پیدا می‌کنند آن‌‌ها را بیش‌‌تر مطالعه کنند. به نظرتان چه‌‌قدر این‌‌کار درست است؟ و دیگر آن‌‌که بعضی بچه‌‌ها به نتیجه می‌اندیشند که مثلا من اگر پزشکی قبول نشوم چه رشته‌‌اي انتخاب کنم و ... این باعث می‌شود روحیه‌‌ی خود را ببازند. چه توصیه‌‌ای دارید؟در مورد سوال اول باید بگویم که گاهی وقت‌‌ها از سوال‌‌هاي کنکور سال‌‌های گذشته و یا شبیه به آن‌‌ها چه خارج از کشور و چه کنکور‌‌های داخلی در آزمون سال بعد آمده است. به همین دلیل ما از دانش‌‌آموزان می‌خواهیم تا کنکور‌‌های 8 سال قبل (خارج و داخل کشور) را از خودشان بگیرند با این‌‌کار خیالمان راحت می‌شود که از كنكورهاي سال‌‌هاي اخير، سوالي نيست كه با آن آشنا نباشند.در مورد سوال دوم می‌توان گفت به دلیل زحمت زیادی که بچه‌‌ها کشیده‌‌اند و تقریباً خسته شده‌‌اند افکار حاشیه‌‌ای زیاد به ذهن خواهد رسید که باعث به هم ریختن دانش‌‌آموز خواهد شد. چنان‌‌چه بچه‌‌ها به مطالبی که در بالا عرض کردم توجه کنند و استراحت‌‌های خود را در هفته‌‌ی آخر بالا ببرند و از کساني که نگرانی‌شان را افزایش می‌دهد دوری نمایند این مشکل کم‌‌تر پیش خواهد آمد. در ضمن تفریحات به‌‌موقع می‌تواند تأثیر خوبی در بالا بردن اعتماد به‌‌نفس آن‌‌ها داشته باشد.خیلی ممنون که وقتتان را در اختیار ما گذاشتید. به‌‌عنوان ختم مصاحبه سخنی دارید که به آن اشاره نکرده باشید؟به نظرم این مطلبی که به‌‌عنوان سخن آخر می‌گویم مهم‌‌تر از مطالب قبلی خواهد بود.امسال اولین سالی بود که بچه‌‌ها با جدیت تمام هدف خودشان را دنبال کردند و در این راه خوشی‌ها و ناخوشی‌های زیادی را تجربه نمودند و این حرکت باعث شد تا رفتار‌‌های بچه‌‌گانه‌‌ی قبلی آن‌‌ها تغییر کند و بسیار بزرگ‌‌تر شوند. بايد بدانند اگر این رفتار‌‌ها به طور پایدار در آن‌‌ها باقی بماند حتما در تمام مراحل زندگی - که قطعا خيلي از آن‌‌ها مهم‌‌تر از کنکور است - موفقیتشان را تضمین خواهد کرد؛ بنابراین فکر نکنند که فقط رسیدن به بالاترین رشته و دانشگاه می‌تواند موقعیت اجتماعی و شغلی آن‌‌ها را تأمين کند. یعنی رفتار‌‌های ما است که زندگی‌مان را می‌سازد، نه رشته‌‌ی ما و نه دانشگاه ما. در 10 سال آینده کسی از معدل و دانشگاه ما سوال نخواهد کرد اما اگر پشت‌‌کار داشته باشیم، آدم مسوولیت‌‌پذیر، تیزبین، دقیق و خوش‌‌رفتاري باشیم، جایگاه خوبي در همه‌‌جا خواهیم داشت.
      1- هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهند داد را با خودشان مرور کنند، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌شان بشود.2- خواب شبانه‌‌ی خودشان را تنظیم کنند یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابند و صبح ساعت 6 از خواب بیدار شوند تا عادت خوابشان اصلاح شود.3- اگر عادت به صبحانه خوردن ندارند حتماً آن را اصلاح کنند یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورند تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی داشته باشند.4- سعی کنند هر روز صبح از ساعت 8 تا 12 ظهر به طور یک روند و با استراحت‌‌های کوتاه درس بخوانند یا آزمون بدهند تا جسم و ذهن‌‌شان به این شرایط عادت کند. این کار باعث می‌شود تا در جلسه‌‌ی کنکور راحت‌‌تر و مسلط‌‌تر چهار ساعت زمان آزمون را سپری کنند.5- از تماس و ارتباط با کسانی که موجب اضطراب می‌شوند خودداری و دوری کنند.6- درس‌‌ها و مبحث‌‌هایی که فرمول و نکته‌‌های بیش‌‌تری دارند را در این یک هفته به طور سطحی نگاهی بیندازند مانند ادبیات، دینی، فیزیک، شیمی، هندسه تحلیلی و امثال این‌‌ها؛ البته برای هر دانش‌‌آموزی شاید کمی متفاوت باشد.و اما در هفته‌‌ی آخر :در این هفته کار بچه‌‌ها کمی با هفته‌‌ی قبل تفاوت خواهد کرد که به طور کوتاه آن‌‌ها را بیان می‌کنم:1- مقدار مطالعه نسبت به قبل باید کم‌‌تر شود یعنی بچه‌‌ها نباید بیش‌‌تر از 8 ساعت در روز بخوانند و چنان‌‌چه کمی کم‌‌تر هم بشود اشکال ندارد.2- به‌‌تر است تست زدن خود را بسیار کم کنند تا برای جلسه‌‌ی کنکور اشتیاق تست زدن داشته باشند.3- فقط یک آزمون جامع در برنامه‌‌ی آن هفته قرار دهند و آن را بررسی کنند.4- فرمول‌‌ها و نکته‌‌ها را فقط مرور کنند و اگر تستی را علامت‌‌دار کرده‌‌اند به آن نگاهی بیندازند.5- درس‌‌های عمومی را یک بار دیگر و با سرعت و سطحی مرور کنند.6- استراحت و تفریح‌‌های خود را بیش‌‌تر کنند البته تفریحاتی که باعث آسیب رساندن به آن‌‌ها نشود و هم‌‌چنین ایجاد خستگی زیادی نکند.7- بعد از گرفتن کارت ورود به جلسه، حتما فردای همان‌‌روز از مکان و موقعیت جلسه‌‌ی کنکور که در کارت نوشته شده دیدن کنند.8- شب‌‌ها به موقع بخوابند و حداقل در شبانه‌‌روز 8 تا 9 ساعت خواب کامل داشته باشند.9- در روز آخر قبل از کنکور اگر بتوانند مطالعات خود را کنار بگذارند بهتر است؛ ولی اگر نتوانستند و یا احساس نگرانی کردند سعی کنند بیش‌‌تر
      از 3 الی 4 ساعت در صبح درس نخوانند و تمام بعد از ظهر و شب را استراحت کنند تا ذهنشان برای فردای آن روز آماده باشد. اگر به غیر از
      این عمل کنند خدای نکرده در روز کنکور به مشکلات اساسی برخواهند خورد.
      10- وسایل مورد نیاز مانند کارت ورود به جلسه، دو تا مداد سیاه نرم، پاک‌‌کن مناسب، دستمال پارچه‌‌ای کوچک برای خشک کردن عرق دست،
      یک بطری آب فریز شده و مقداری شکلات مناسب را از شب قبل برای روز کنکور آماده کنند تا چیزی جا نماند.
      11- حتماً شب قبل دقایقی با خدا راز و نیاز کنند و خودشان را به خدا بسپارند.12- اگر در هفته‌‌ی آخر به‌‌درستی استراحت کرده باشند چنان‌‌چه شب آخر را خوب نخوابند، در هنگام آزمون دادن به مشکل برنخواهند خورد.12- روز کنکور حداقل 2 ساعت قبل آزمون از خواب بیدار شوند و صبحانه‌‌ی مناسبی (کم‌‌حجم) بخورند. به‌‌تر است از مواد غذایی مثل شیر و
      تخم‌‌مرغ استفاده نکنند و نان، کره و مربا یا عسل و مقداری چای کم‌‌رنگ شیرین می‌تواند مناسب باشد.
      13- در محل حوزه‌‌ی امتحانی در روز کنکور درباره‌‌ی مسائل درسی با کسی صحبت نکنند و با خودشان جزوه و خلاصه‌‌نویسی‌ها را به همراه نبرند.14- دانش‌‌آموزان بدانند مطالبی را که دوره کرده‌‌اند فراموش نخواهند کرد و با دیدن سوال و گزینه‌‌های آن در آزمون به یاد تمام مطالب خواهند افتاد.یک روز مانده تا کنکور :ـ به‌طور کلی درس خواندن در این روز را پیشنهاد نمی‌کنم، البته اگر فکر می‌کنید که با درس نخواندن اضطرابتان بیشتر می‌شود می‌توانید صبح
      تا ظهر یک دور سطحی بر روی یکی ، دو تا از درس‌ها داشته باشید و بعد از‌ظهر را استراحت کنید.
      (باور کنید مطالعه‌ی در این روز تأثیری در موقعیت شما نخواهد داشت.)ـ شب کنکورسعی کنید یک غذای مقوی وکم حجم برای شام بخورید، وسایلی را که برای فردا نیاز دارید،آماده کنید.
      (کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی فراموش نشود! )
      ـ سعی کنید شب را به خوبی بخوابید و استراحت کنید ولی به هیچ وجه از قرص‌های خواب‌آور استفاده نکنید.از یکی از افراد خانواده بخواهید که فردا صبح شما را در ساعت مقرر بیدار کنند.
      شماره تماس مستقیم با استاد ارجمندی راد:
      روز کنکورـ حتماً صبحانه‌ی کامل و مقوی بخورید تا انرژی کافی داشته باشید که 4 ساعت سر جلسه کنکور بنشینید.ـ زمان حرکت خود را طوری تنظیم کنید که ترافیک و مشکلات احتمالی در راه را هم در نظر گرفته باشید،دیر رسیدن سرجلسه کنکور اضطراب شما را افزایش می‌دهد.ـ با خود حتماً‌ دو مداد نرم، تراشیده شده، پاک‌کن، یک بطری آب و یک شکلات به همراه داشته ‌باشید،‌ سعی کنید سر جلسهاز یک ساعت مچی عقربه‌دار برای تنظیم وقت استفاده کنید.ـ این احتمالات را در نظر بگیرید که محیط امتحان شما ممکن است گرم، سرد، پرسروصدا ، با میز نامناسب و یا …. باشد و این را بدانید کهاین‌ها مشکلات کوچکی هستند و نمی‌توانند تأثیری در نتیجه‌ی تلاش یک داوطلب موفق بگذارند و البته ممکن است حوزه‌ی امتحانی شما ازهر نظر مناسب باشد.(مانند تصویر زیر که همه‌ی اصول رفاهی داوطلبان در آن رعایت شده!!!)از اول تا انتهای کنکورـ اضطراب هم می‌تواند خوب و هم می‌تواند بد باشد. در واقع اضطراب یک حالت فیزیولوژیک بدن در پاسخ به موقعیت‌های سخت است و بدنشما را برای تلاش بیشتر آماده می‌کند. اما در هنگام اضطراب شدید به علت اختلالاتی که در تمرکز ایجاد می‌شود بیشتر در معرضخطا و اشتباه هستید. پس باید با اضطراب مخرب مقابله کنیم.روش‌های مقابله با اضطراب:1. Relaxation: سعی کنید تمام بدن خود را برای چند لحظه شل کنید و چشمهایتان را به آرامی ببندید و به هیچ‌ چیز فکر نکنید.2. کنترل نفس: در هنگام استرس،‌ تنفس‌های شما سریع و نامنظم و سطحی می شوند،‌ پس سعی کنید به آرامی و عمیق نفس بکشید.3. تغییر جهت ذهن: غالب اوقات افکار استرس زا، شروع کننده یک فرآیند اضطرابی هستند. پس سعی کنید جهت ذهن خود را تغییر دهید،به مطالبی فکر کنید که هیچ ربطی به موضوع ندارند.هنگام پاسخ‌دهی به سوالات کنکور از نگاه مداوم به اطرافیان و سنجش میزان سرعت و … آن‌ها جداً خودداری کنید
      (و به شما اطمینان می‌دهم که سنجش شما در این لحظه کاملاً‌ اشتباه است.)
      ـ هر چند دقیقه یک‌بار که احساس خستگی می‌کنید یک نفس عمیق بکشید، دست‌ها را باز و پاهایتان را دراز کنید تا از میزان خستگی شما
      کاسته شود. ـ
      برای شروع امتحان این‌که از چه درسی شروع کنیم سوالی است که ذهن خیلی از دانش‌آموزان را به خود مشغول کرده است:
      اگر در آزمون‌های آزمایشی همیشه از یک درس شروع می‌کردید، الان هم همان کار را بکنید و ا گر تسلط شما در همه دروس یکساناست
      باترتیب دفترچه پیش بروید در غیر این‌صورت سعی کنید از درسی شروع کنید که در آن تسلط بیشتری دارید.
      ممکن است بعضی از دروس با تست‌های سخت آغاز شوند و چند تست نخستین آن‌ها سخت‌تر از بقیه باشد پس با دیدن تست‌های سختبه‌طور کلی از آن درس ناامید نشوید. فراموش نکنید که تست‌هایی که برای شما سخت هستند،‌ بی‌شک برای سایر داوطلبان نیز دشوارند.سعی کنید در ابتدا یک‌بار سوالات را سریع بخوانید و اگرتستی سخت بود و برای حل آن نیاز به زمان بیشتری داشتید و یا درصورتی که سوال نامفهوم بود که با یک‌بار خواندن متوجه آن نمی‌شدید با علامت ضربدر و اگر اصلاً‌ آن را بلد نبودید با علامت خط تیره مشخصکنید و به سراغ تست‌های دیگر بروید.یادتان نرود حتی دانش‌آموزان بسیار خوب هم به تمامی سوالات پاسخ نمی‌دهند.سعی کنید صورت سوالات را دقیق و درست بخوانید،‌ در زیر کلمات کلیدی سوال خط بکشید.در مواردی که در جواب‌ها بین دو گزینه شک می‌کنید،‌ گزینه درست معمولاً‌ همان جوابی است که در ابتدا به ذهن شما رسیده است.همواره در کنکور سوال‌های غلط نیز بوده است،‌ پس اگر در مورد یک سوال به نتیجه نرسیدید، به خودتان مسلط باشیدو زمان زیادی صرف حل کردن آن سوال نکنید.در انتهای آزمون بی‌شک ذهن شما خسته شده است و ممکن است به پاسخ‌های خود شک کنید،‌ اما از دستکاری کردن جواب‌های خودبپرهیزید. یکی از اشتباهات بعضی از داوطلبان پاسخ‌دهی به سوالات در دفترچه‌ی سوالات و بعد وارد کردن همهجواب‌ها در پاسخ‌نامهمی‌باشد اصلاً این کار را نکنید و هر 10 سوال پاسخ‌نامه را چک کنید که شماره سوال با شماره پاسخ‌نامه یکی باشد. خوبه آبجی مفید بود؟
      انصافا اینو کی تایپ کرده ؟
      چه حوصله ای
      تاریخ نشون داده که در انجمن ها بیشتر از 3 سطر هیشکی نمیخونه !

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FarhadMechanic نمایش پست ها
      خوبه آبجی مفید بود؟
      داداش راستش یکم زیاد بود
      ی نگاه کلی کردم دیدم خیلی ب مشکلم نمیخوره من شرایطم خیلی اورژانسیه
      حالا بازم مرسی

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صادق خان نمایش پست ها
      از جزوه خلاصه نویسی موسسه دروغ گو و فریبگر با تبلیغات کاذب گسترده استفاده کن ک رایگان هس تو اینترنت
      استثنا این خلاصه نویسیاش خوبه فک کنم اونم از دس درفته
      نیازمند ب راهنمایی بیشتر

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      داداش راستش یکم زیاد بود
      ی نگاه کلی کردم دیدم خیلی ب مشکلم نمیخوره من شرایطم خیلی اورژانسیه
      حالا بازم مرسی
      ببین اینا چطورن دیگه ذهنم به جایی قد نمیده:
      چرا باید جمع بندی کنکور کرد ؟

دوران جمع بندی زمانی است که دیگر نباید مطلب جدیدی خواند، مقاله ای در مجله آزمون کانون توسط یکی از همکاران کانونی به چاپ رسیده بود، در این مقاله ۲ باغبان را با هم مقایسه کرده است:
      ۲ باغبان قرار است در یک زمان مشخصی میوه های باغ خود را بچینند و کامیونی صبح روز بعد ساعت ۵ صبح به باغ خواهد آمد تا میوه ها از باغ تحویل بگیرد و برای فروش به میدان تره بار ببرد، یکی از باغبان ها در فرصتی که دارد فقط به چیدن میوه ها می پردازد و باغبان دیگر پس از چیدن مقداری میوه، ساعت ۳ دست از کار می کشد و شروع به بسته بندی میوه ها می کند، درست است که باغبان اول توانسته است مقدار بیشتری میوه بچیند، امّا باغبانی که میوه کمتری چیده و میوه ها را بسته بندی کند موفق می شود میوه های خود را بفروشد.
      چون باغبان اول همه وقت خود را برای چیدن میوه ها صرف کرده بود و نتوانست آن ها را بسته بندی کند و برای فروش آماده کند.
      پس نتیجه می گیریم که در شرایط موجود نباید مطالب جدید خواند، البته دانش آموزان بسته به نیاز خود می توانند ۲ درس را انتخاب کنند و در دوران جمع بندی به طور کامل آن ۲ درس را مرور کنند.
      اما برای مابقی درس ها باید دقت کنند که هر میزان که از درس ها را خوانده اند دست نگه دارند و بقیه درس را رها کنند و به آن میزانی که تا کنون خوانده اند بپردازند تا آن قسمت از درس های خوانده شده آن ها ضایع نشود، پس به همین دلیل دانش آموزان باید جمع بندی کنند.
      در مورد زمان دوران جمع بندی باید بگویم که دانش آموزان حداقل باید ۳ هفته را به این دوران اختصاص دهند.
      اگر دانش آموزان زمان دوران جمع بندی را کمتر از ۳ هفته کنند، قطعاً نتیجه ی مطلوب را نخواهند گرفت.
      آموزش روش جمع بندی کنکور

قبل از این که تکنیک جمع بندی به روش سه روز یک بار را انجام دهید چشمان خود را ببندید و تصور کنید سه روز دیگر کنکور دارید اگر سه روز دیگر کنکور داشتید چگونه مطالعه می کردید؟ این می تواند ریتم شما را تنظیم کند.
      در روش سه روز یک بار قرار بر این شد که ما یک کنکور از خودمان بگیریم دقیقاً در شرایط کنکور، زمان و حتی لباس کنکور.
      این کنکور می تواند شامل سوالات کنکور های سال های قبل باشد. بهترین منبع را ما اعلام کردیم کتاب زرد کانون فرهنگی آموزش قلم چی.
      بعد از آن نیم روز در ۵ نیم روز متوالی سوالات را به ترتیب دفترچه هر نیم روز یک عمومی و یک اختصاصی را رفع اشکال می کنید به ترتیت دفترچه یعنی چه؟

یعنی این که من براساس دفترچه مثلاً اگر رشته ریاضی هستم در نیم روز اول ریاضی و ادبیات را دوره کنم در نیم روز سوم درس فیزیک و عربی را دوره کنم نیم روز چهارم که نیم روز دوم روز دوم است درس شیمی و درس دین و زندگی را رفع اشکال کنم و به این شکل ادامه دهم تا آخر.
      اما چطور می شود با این روش دوره های مناسبی داشته باشیم؟
      براساس یک استاندارد سوالات کنکور از اولین کتاب ها تا آخرین کتاب ها تنظیم می شود یعنی ابتدا فیزیک ۱ بعد فیزیک ۲ و بعد فیزیک ۳ و بعد فیزیک سال چهارم سوال داده می شود و همچنین به ترتیب صفحات سوال ها پیش می رود یعنی این طور نیست که سوالی ابتدا از صفحه ۵۰ مطرح شود و بعد سوال بعدی از صفحه ۱۰ کتاب.
      با این تکنیک شما به نوعی کتاب ها را از اول تا انتها ورق می زنید. زمانی که ما داریم سوال ها را پاسخ می دهیم این قسمتی از یادگیری ما است.
      زمانی که دارید کنکور می دهید یک بار دوره می کنید حتماً نکاتی که از آزمون استخراج می کنند و فکر می کنند نکات مهمی است را در همان حین آزمون دادن کنار سوال یاداشت کنند این نت برداری در هنگام آزمون دادن می تواند در زمان رفع اشکال به دردشان بخورد.
      دوره دوم هنگامی است که شما بعد از آزمون برگه خود را تصحیح می کنید که چه سوالاتی را درست جواب دادید چه سوالاتی را غلط جواب دادید و چه سوالاتی را جواب ندادید پیشنهاد ما این است که در این زمان از ۴ تا علامت استفاده کنند سوالاتی را که ۱۰۰% درست جواب داده اند را یک تیک مثبت کنارش بگذارند سوالاتی را که درست جواب داده اند اما احساس می کنند با شک جواب داده اند یک تیک منفی کنارش بگذارند سوالاتی را که اشتباه جواب دادند را با علامت ضربدر مشخص کنند و سوالاتی را که احیاناً نزدند را کنارش یک علامت منفی بگذارند.

در زمان تصحیح می رویم ببینیم کدام ها را درست جواب دادیم و کدام ها را غلط جواب دادیم این به نوعی یک دوره است متوجه نقاط ضعف می شویم دوره سوم زمانی است که ما داریم رفع اشکال می کنیم قطعاً این دوره سوم دوره طولانی تری است.
      شما هر باری که این تکنیک را انجام می دهید فرق آن با روش جمع بندی که بعضی از دانش آموزان فکر می کنند که دوباره کتاب ها را از اول بخوانند چیست؟

شما فرض کنید که من می خواهم همه کتاب ها را از اول بخوانم و کنار بگذارم هر روز یک درس با این روش اگر روز شنبه ریاضی را بخوانم تا ۵ شنبه از یادم می رود اما با روش سه روز یک بار همه درس ها با هم دوره می شود.

اما یک نکته که دانش آموزان می گویند ما در کنار روش سه روز یک بار احساس می کنیم که یکی دو تا از درس ها را باید دوباره مطالعه کنیم؟ ما می گوییم شما به انتخاب خودتان دو تا درس را از اول تا انتها دوباره بخوانید پیشنهاد ما این است یک اختصاصی و یک عمومی باشد پس در کنار جمع بندی می توانید دو تا درس را به دلخواه بخوانید، توصیه من این است که غلب این برنامه را اجرا کنند حالا اگر یک ریزه کاری هایی هم در برنامه جمع بندی خود ایجاد کردید دیگر ابتکار شخصی است.

ابزار دوران جمع بندی:

همان طور که گفته شد ابزار اصلی دوران جمع بندی کنکور های سال های اخیر است/ کتاب زرد قلمچی یا دور دنیا گاج شامل کنکورهای سال های اخیر هستند و منبع مناسبی میباشند.
      دانش آموزان باید به چند نکته دقت کنند، اگر یک دانش آموزی دوران جمع بندی خود را ۴ هفته انتخاب کند و اگر در هر ۳ روز یک کنکور بدهد می شود هفته ای ۲ کنکور و ۴ تا ۲ تا می شود ۸ تا.
      حتی اگر هر ۲ روز یک بار کنکور بدهد، در هر هفته می تواند ۳ بار کنکور سراسری بدهد که ۴ تا ۳ تا می شود ۱۲ تا.

«اگر تمام شب را برای ندیدن خورشید اشک بریزید لذت دیدن ستاره ها را از دست خواهید داد» به گذشته ها و اوقات از دست رفته فکر نکنید چون آینده را از دست می دهید،از فرصت باقی مانده به طور مناسب استفاده کنید. فرض کنید شما به باغی پر از میوه رفته اید و مشغول چیدن میوه ها می شوید و به شما اطلاع می دهند و اطلاع می دهند که میوه ها را باید برای عرضه ببرند. فکر معقول چیست؟ آیا باز هم به چیدن میوه ها ادامه می دهید؟ یا از چیدن میوه ها دست می کشید و آنها را برای بردن به بازار آماده میکنید؟ مطمئنا اگر به چیدن میوه ها ادامه دهید مقدار بیشتری میوه می چینید ولی اگر آنها را به موقع به بازار عرضه نکنید آیا خطر گندیدگی یا کاهش قیمت ، آن را تهدید نمیکند؟ شیوه مطالعه دوران جمع بندی یعنی فاصله خرداد تا تیر ، با دوازده سال تحصیل قبل فرق دارد ، قبلا به مطالعه دروس می پرداختید وسپس امتحان می دادید ولی در این دوران اول امتحان می دهید سپس مطالعه کنید. (به ادامه مطلب بروید)
      سبک کار دوران جمع بندیاز روی کنکور های سال گذشته یا کتابهای زرد گروه آزمایشی خودتان که مجموعه سوالات کنکور آزاد و سراسری است فردای آن روزی که آخرین امتحان مدرسه را می دهید (ترجیحا از دوم خرداد ماه) کنکور سراسری 83 را از خود به سبک کنکور آزمون بگیرید سپس بلافاصله پس از آزمون به روش زیر درصد بگیرید و درصدها را بالای پاسخ برگ بنویسید.
      در حین آزمون چند مساله را رعایت کنید:شبیه سازی: با همان پوشش آزمون بدهید که در جلسه کنکور سراسری می خواهید آزمون بدهید و در طول امتحان که به مدت 4 ساعت به طول می انجامد بلند نشویدتنظیم وقت (مدیریت زمان): ابتدا سوالات عمومی را در مدت 75 دقیقه به همان ترتیبی که در دفترچه آمده پاسخ دهید سپس به سوالات دروس اختصاصی پاسخ دهید. اگر داوطلب رشته ریاضی ، تجربی یا انسانی هستید از ساعت 8 صبح و اگر داوطلب رشته زبان یا هنر هستید از ساعت 3 عصر آزمون را شروع کنید. ساعت مچی همراه خود داشته باشید ، از روش ( × یا - ) و تکنیک های زمانهای نقصانی استفاده کنید . منظور از تکنیک (× یا - ) یعنی تستهایی که جوابش را میدانید بلافاصله در پاسخ برگ وارد کنید کنار سوالات تستی که جوابشان را می دانید اما وقتگیر است علامت × بزنید و تست هایی که حتی با صرف وقت زیاد به جواب نمی رسید کنار شماره سوال –بزنید و در وقت اضافی به سراغ سوالاتی برویدکه کنارشان × زده اید . منظور از تکنیک زمان های نقصانی یعنی ذخیره سازی وقت ،شما برای پاسخگویی به هر تست عمومی دروس حفظی 48 ثانیه وقت دارید و میانگین وقت هر تست فرمولی ( اختصاصی ) 75 ثانیه است . سعی کنید هر 25 تست عمومی در 15 دقیقه و هر تست فرمولی در یک دقیقه جواب دهید با این توصیف 15 دقیقه در دروس عمومی و 30 تا 45 دقیقه در دروس اختصاصی وقت اضافه می آورید ، در این صورت به سراغ تست های بروید که کنارش تستهای ضربدر زده بودید.
      عادت کنید شانسی به سوالات پاسخ ندهید: بعد از پاسخ گویی به هر 5 یا 10 سوال ، شماره سوال و پاسخ برگ را کنترل کنید تا خطای دید بوجود نیاید. حتی الامکان سوالات را بترتیب از 1 تا پایان پاسخ دهید. اگر در آزمون هایی که از خود به عمل می آورید یا در آزمون های جمع بندی سراسری و سنجش و کانون و کنکور سراسری می خواهید به ترتیب از شماره 1 تا پایان به سوالات پاسخ ندهید ، مثلا از ابتدای درس زبان را می خواهید شروع کنید این کار را در آزمونهایی که از خود به عمل می آورید تمرین کنید تا برایتان عادی شود بلافاصله بعد از هر آزمون طبق فرمول درصد بگیرید و درصدها را در بالای پاسخبرگ هر آزمون نزد خودتان نگه دارید. جدول برگزاری آزمون های جمع بندی به شرح زیر اعلام می گردد:
      شنبه 7 خرداد : سراسری 84 سه شنبه 10 خرداد : سراسری 85
      شنبه 14 خرداد : سراسری 86 سه شنبه 17 خرداد : شبیه ساز سال 86 با آزاد سال 86 یا سوالات خارج از کشور
      شنبه 21 خرداد : سراسری 87 سه شنبه 24 خرداد: شبیه ساز سال 87 با آزاد سال 87 یا سوالات خارج کشور
      شنبه 28 خرداد : سراسری 88 سه شنبه 31 خرداد:شبیه ساز سال 88 با آزاذ 88 یا سوالات خارج کشور
      شنبه 4 تیر : سراسری 89 دوشنبه یا سه شنبه 6 و 7 تیر: شبیه ساز سال 89 با آزاد سال 89

در جدول فوق می توانید بعضی از روزهای سه شنبه یا ایامی که وقت اضافی دارید از سوالات عمومی جامع یا کتاب زرد عمومی ، یکی از سوالات کنور سراسری را از خودتان آزمون بگیرید و به بررسی آن مباحث برای تقویت دورس عمومی بپردازید . به دانش آموزان تراز بالاتر یا برتر پیشنهاد میشود در روزهای سه شنبه از شبیه ساز برای آزمون جمع بندی استفاده کنند ومابقی می توانند از سوالات دانشگاه آزاد استفاده کنند . سپس به فاصله دو روز نیم بعدی، به رفع اشکال مباحثی بپردازید که اشتباه جواب داده اید و اگر دانش آموز قوی تری هستید به مباحث تستهایی که اصلا جواب نداده اید نیز بپردازید. برای رفع اشکال تستی که نتوانسته اید جواب بدهید آن مبحث را از کتاب درسی یا جزوات و کتب کمک درسی ،هم تشریحی و هم تستی بخوانید تا در آزمون های بعدی تستهای آن مباحث را اشتباه نزنید.
      برنامه مطالعه تشریحی و تستی دو روز نیم پس از هر آزمون جمع بندی
      رشته
      عصر شنبه و سه شنبه
      صبح یکشنبه و چهارشنبه
      عصر یکشنبه و چهارشنبه
      صبح دوشنبه و پنجشنبه
      عصر دوشنبه و پنجشنبه
      ریاضی
      حسابان-ریاضی-دیفرانسیل
      زبان-شیمی
      فیزیک - ادبیات
      دینی - گسسته
      تحلیلی –عربی
      تجربی
      زیست شناسی
      زبان - ریاضی
      شیمی - ادبیات
      دینی - فیزیک
      عربی - زمین
      انسانی
      ادبیات
      اقتصاد - ریاضی
      عربی-روانشناسی-علوم اجتماعی
      تاریخ و جغرافی - زبان
      فلسفه و منطق-دینی
      زبان
      زبان عمومی
      دینی
      ادبیات
      زبان تخصصی
      عربی
      هنر
      یک عمومی یک اخنصاصی
      یک عمومی یک اختصاصی
      یک عمومی و یک اختصاصی
      یک عمومی و یک اختصاصی
      دو اختصاصی

دانش آموزانی که فکر می کنند هنوز بعضی از دروس را خوب آماده نکرده اند و تصمیم دارند تشریحی مطالعه کنند می توانند دوره جمع بندی را یک هفته یا 10 روز دیرتر شروع کنند ولی توصیه می شود حتما 7 خرداد به جمع بندی مطالب آموخته شده قبلی بپردازند هنگامی که در فاصله دو روز و نیم بعدی سوالات آزمون ها را بررسی می کنند ابتدا سوالاتی را که صحیح جواب داده اید را بررسی کنید تا به توانایی هایتان ایمان بیاورید و روی سوالات تمرکز کنید سپس بعد از مشخص شدن اشتباهات به مطالعه آن مباحث بپردازید.(همچون پرنده ای باش که بر روی شاخه ای سست آواز می خواند، شاخه می لرزد، اما پرنده هم چنان آواز می خواند زیرا به پر و بالش اطمینان دارد.)آیا می توانیم همه درسها را تشریحی بخوانیم؟اگر شما از روز اول تا روز قبل از کنکور همه درسها را تشریحی بخوانید دو مشکل پیش می آید:1.به خاطر حجم زیاد مطالب نمی توانیم همه کتابها را کاملا تشریحی مطالعه کنیم و دغدغه ی کتابهای نخوانده یا نیمه کاره در شما استرس و اضطراب ایجاد می کند و کارایی شما کم می شود.2. سبب فراموشی مطالب مطالعه شده می شود.پس اکنون نیز باید همه آنچه را که خوانده ایم از آن خویش کنیم تا بر آنها مسلط شویم و این روش با روش جمع بندی ممکن است. بنابراین به همه ی دانش آموزانی که هنوز اصرار دارند دروس تشریحی بخوانند توصیه می شود حد اکثر یک درس عمومی ترجیحا از بین دین و زندگی یا ادبیات و یک درس اختصاصی را به صورت تشریحی بخوانند به دانش آموزان رشته تجربی دروس زیست شناسی یا شیمی، دانش آموزان رشته ریاضی دروس شیمی یا یک درس اختصاصی دیگر پیشنهاد می شود ولی دانش آموزان انسانی می توانند دو درس اختصاصی را تشریحی بخوانند به علاقه مندان رشته ی حسابداری و مدیریت دروس روان شناسی، اقتصاد، علوم اجتماعی، تاریخ و جغرافی و علاقه مندان رشته ی حقوق دروس فلسفه و منطق، ادبیات تخصصی، عربی تخصصی، روان شناسی و اقتصاد پیشنهاد می شود.( وقتی همه چیز مهم است هیچ چیز مهم نیست)از وسواس بی مورد پرهیز کنید، مهم ترین جزوه را بخوانید، از خواندن مطالب جدید بپرهیزید،ناامید نباشید ( تا زمانی که به فردا امیدواری، اقتدار از آن توست،آنچه کرم ابریشم آن را پایان راه می داند در نظر پروانه آغاز زندگی است.)، اگر کلاس می روید سعی کنید تست های کنکور سراسری سالهای قبل با شما کار شود، چونکه در واقع آن تست ها کل کتاب را شامل می شود و طبق یک قانون نانوشته سوالات کنکور اغلب از ابتدای کتاب تا پایان کتابهای هر درس را دربر می گیرد. به دانش آموزانی که تراز های بالاتر دارند، توصیه می شود از کتاب زرد عمومی برای تمرین سئوالات عمومی رشته های مختلف استفاده شده و دانش آموزان برتر تجربی از سئوالات شیمی و فیزیک زرد اختصاصی دانش آموزان ریاضی فیزیک استفاده نم اختصاصی رشته خودتان2-کتاب اگر من طراح بودم که سوالات به سلیقه مدرسان کنکور آموزشگاه های مختلف و سوالات غیر تکراری می باشد. 8-ابزارهای آموزشی متناسب با زمان فعلی 9- آشنایی با نقاط ضعف و قوت 10- جلوگیری از تکرار آموخته ها 11- آمادگ
      چه فرقی می کند
      عاشق تو باشم
      یا عاشق رنگین کمان
      وقتی هر دو هفت خطید؟!!

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohands mm نمایش پست ها

دیگه درس نخون فقط کنکورای اخیر رو حل کن خیلی جواب میده من سه ماه پیش سنجش ده هزار شدم با این کار الان سه هزارم انشاالله میرسونمش به زیر هزار
      ینی دیگه فقط کنکور بزنم؟ تست جدید دادن من چ نوع خاکی و با چ رطوبتی بریزم تو سرم؟

نیازی نیس درسنامه ها و جزوه هامو دوباره بخونم؟ ؟؟ واس تحلیلی و گسسته جواب میده؟

بعد حتما باید با شرایط آزمون بزنم؟ از نظر وقت یکم تو عمومیا فقط مشکل دارم -__-

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نیازمند ب راهنمایی بیشتر
      یه چیزی مث کشک کلا جزوه دروغگو و فریبگر داریم مگه؟مگه میشه؟
      چه فرقی می کند
      عاشق تو باشم
      یا عاشق رنگین کمان
      وقتی هر دو هفت خطید؟!!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نیازمند ب راهنمایی بیشتر
      همی موسسه ک خیلی از حلال حروم میگه
      یه بنده خدایی بود تمام سی دی های منو داشت بعد اومد پلوم گف اقای ... من کنکور صفر درصد زدم
      بهش گفتم مگه ممکنه قرابت من دینی 2 من .ارایه منو داشته باشی موفق نشی .
      گف کپی شو داشتم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)