خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سربازي يا دانشگاه!!؟

سلام بچه ها.به نظر تون اول برم سربازي يا دانشگاه،كدوم رشته ي برم كه بازار كار داشته باشه!؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      من اگه برمیگشتم زمان شما ، دانشگاه رو انتخاب نمیکردم .
      دانشگاه در حقیقت در حال حاضر مانع پیشرفت من هست .

در مورد کسب و کار ، همچی برمیگرده به نگرش خودت ، جربزه خودت ... و مهارت هایی که میخوای یاد بگیری یا یاد داری ... تقویت کنی ...
      مهمترین توصیه ای که میتونم بهت داشته باشم ، مطالعه کتاب های مختلف در زمینه کسب و کارت هست . نویسندگانی چون رابرت کیوساکی ، جیم ران ، دارن هاردی ، جک کلنفید و ...
      کسی علاقمند بود واسم آی تلگرامشو بفرسته واسم ، میفرستم کتابامو .

داستان زیر رو هم بخونید ...
      در دوران نوجوانی با یک چوبدستی دم در آغل گوسفندان می‌ایستادم و برای سرگرم کردن خودم، هنگام خارج شدن گوسفندان، چوبدستی را جلوی پایشان می‌گرفتم جوری که مجبور به پریدن از روی آن می‌شدند. پس از آنکه چندین گوسفند از روی آن می‌پریدند، چوبدستی را کنار می‌کشیدم، اما بقیه گوسفندان هم با رسیدن به این نقطه از روی مانع خیالی می‌پریدند.

تنها دلیل پرش آنها این بود که گوسفندان جلویی در آن نقطه پریده بودند. گوسفند تنها موجودی نیست که از این گرایش برخوردار است. تعداد زیادی از آدم‌ها نیز مایل به انجام کارهایی هستند که دیگران انجامش می‌دهند؛ مایل به باور کردن چیزهایی هستند که دیگران به آن باور دارند، مایل به پذیرش بی‌چون و چرای چیزهایی هستند که دیگران قبولش دارند.

وقتی خودت را همصدا با اکثریت می‌بینی، وقت آن است که بنشینی و عمیقاً فکر کنی.

#دیل_کارنگی

bebakhshid dustan soe tafahom nashe ke man goftam uni ro entekhab nemikardam be in mani e ke sarbazio entekhab mikonam .

naaa

sarbazi alaki time harum mikone

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

ویرایش توسط SonaMi : 31 خرداد 1395 در ساعت 01:12 دلیل: Ezaf kardam ye chizayi ro

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من قبول دارم که تحصیل مانعه اصن توی کشور هایی که از نظر ضنعتی پیشرفته هستن مثل آمریکا راه موفقیت رو فقط از طریق از راه تحصیل نمیبینن ولی واقعا تو ایران که چرخ های صنعتش فعلا متوقفه ریسکه. این البته نظر من بود و اونقدر هم تو این زمینه ها اطلاعات ندارم اگر کسی هست که اطلاعات کافی داره ضحبت کنه خیلی خوشحال میشم
      It's a dangerous business, Frodo, going out your door. You step onto the road, and if you don't keep your feet, there's no knowing where you might be swept off to
      J.R.R. Tolkien, The Lord of the Rings

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biskie نمایش پست ها
      من اگه برمیگشتم زمان شما ، دانشگاه رو انتخاب نمیکردم .
      دانشگاه در حقیقت در حال حاضر مانع پیشرفت من هست .

در مورد کسب و کار ، همچی برمیگرده به نگرش خودت ، جربزه خودت ... و مهارت هایی که میخوای یاد بگیری یا یاد داری ... تقویت کنی ...
      مهمترین توصیه ای که میتونم بهت داشته باشم ، مطالعه کتاب های مختلف در زمینه کسب و کارت هست . نویسندگانی چون رابرت کیوساکی ، جیم ران ، دارن هاردی ، جک کلنفید و ...
      کسی علاقمند بود واسم آی تلگرامشو بفرسته واسم ، میفرستم کتابامو .

داستان زیر رو هم بخونید ...
      در دوران نوجوانی با یک چوبدستی دم در آغل گوسفندان می‌ایستادم و برای سرگرم کردن خودم، هنگام خارج شدن گوسفندان، چوبدستی را جلوی پایشان می‌گرفتم جوری که مجبور به پریدن از روی آن می‌شدند. پس از آنکه چندین گوسفند از روی آن می‌پریدند، چوبدستی را کنار می‌کشیدم، اما بقیه گوسفندان هم با رسیدن به این نقطه از روی مانع خیالی می‌پریدند.

تنها دلیل پرش آنها این بود که گوسفندان جلویی در آن نقطه پریده بودند. گوسفند تنها موجودی نیست که از این گرایش برخوردار است. تعداد زیادی از آدم‌ها نیز مایل به انجام کارهایی هستند که دیگران انجامش می‌دهند؛ مایل به باور کردن چیزهایی هستند که دیگران به آن باور دارند، مایل به پذیرش بی‌چون و چرای چیزهایی هستند که دیگران قبولش دارند.

وقتی خودت را همصدا با اکثریت می‌بینی، وقت آن است که بنشینی و عمیقاً فکر کنی.

#دیل_کارنگی
      کیوساکی یه کتابی داره به اسم : چرا دانش آموزان ممتاز برای دانش آموزان ضعیف کار میکنند و دانش آموزان متوسط کارمند دولت می شوند ؟!
      نمی دونم خوندیش یا نه ؛ اگه نخوندی حتما بخون

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      کیوساکی یه کتابی داره به اسم : چرا دانش آموزان ممتاز برای دانش آموزان ضعیف کار میکنند و دانش آموزان متوسط کارمند دولت می شوند ؟!
      قصد بی احترامی ندارم اما
      کسی که نمیتونه همچین تصمیم ساده ای واسه خودش بگیره احتمالا نمی تونه یه شغل درست حسابی هم واسه خودش جور کنه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

نه این کتابشو نخوندم . ولی ممنونم بابت معرفی
      به هرحال یه سری چیزا شخصیه ... یکی هس عاشق علم آموزیه و میره دانشگاه و میترکونه ... یکی هم هست مثه من عشق ثروت آفرینی و رهبری کردنه که همچین چیزی تو دانشگاه وجود نداره ( مگر در رشته هایی مثه مدیریت .. به صورت محسوس )
      همه چیزم بستگی به معیار ها و ایده آل نسبی فرد از زندگی دلخواهش داره ... به هرحال کف خونه ما ، سقف خونه یکی دیگس

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دانشگاه رو انتخاب کن...

بعد از سربازی هیچ تضمینی نیست که شروع کنی به درس خوندن و جدا از اون یه احساس شکست و عقب افتادن از بقیه بهت دست میده که ممکنه کلا زندگیت رو داغون کنه...

ببین هدفت چیه و چی میخوای...ولی عاقلانس که وارد دانشگاه بشی...اگه میخوای باز کنکور بدی و رشتتو عوض کنی,مرخصی میگیری میخونی...
      خیلی ها هم وقتی وارد رشتشون میشن دیدشون عوض میشه نسبت بهش و موندگار میشن...
      با یه دید خوب نسبت به اینده جلو برو و زندگی رو برای خودت سخت نکن...اتفاقای خوب هم میتونن رخ بدن...

نسبت به رشته های در حال حاضر پرستاری از زیرشاخه ی پزشکی و حسابداری از غیرپزشکی بهترین بازار کار رو داره...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه جایی خوندم یه آقایی که خیلی تو کارش موفق بوده و یه جورایی موفقیتش جهانی شده بود

گفته بود بهتره جوونا اول برن دنبال کار...

بنا به گفته ی اون شخص:

چون اگه برن دانشگاه و چندسال درس بخونن و اخرش با یه مدرک بیوفتن دنبال کار اصلا خوب نیس.

اما اگه اول برن دنبال کار و بتونن واس خودشون یه شغل خوب دست و پا کنن ، بعدش وارد محیط دانشگاه بشن و با خیال راحت درس بخونن خیلی بهتره.

خودشون هم اینکارو کرده بودن!
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      شما درستو بخون چنان چه رشته مورد علاقه ات قبول شدی برو. دانشگاه مهم نیست مخصوصا بچه های ریاضی نمونن خیلی خوبه دانشگاه تفاوتی نداره دانشجوی خوبی باشی میتونی برا ارشد تهران یا جای دیگه قبول بشی
      با مدرک لیسانس و بالاتر خدمت راحتره اما اینم بدون خدمت خدمته : }}}}

برا تجربی جریان ی کم فرق میکنه و رقابت شدید تر و رشته ها محدود تر هستن اما توصیه من اگر پایه ات قوی هست و کارنامه خوبی داری بمون یکسال ارزش ریسک کردن برای جای بهتر قبول شدن رو داره اما اگر ضعیفی سعی کن بین رشته ها یی که تمایل بیشتری داری یکی رو انتخاب کنی و بخونی من صلاح نمیبینم ک بمونی یا حتی بری خدمت درنهایت با ی جمله تموم کنم

خدمت رفتن بهتر است از درس خواندن در رشته ای ک بهش علاقه نداری و فقط قصد سرگرم کردن خودتو داری ک چی؟ مامان بابا بگن بچه ام دانشجوعه و وقت و سرمایه ات رو هدر بدی

واسلام علیکم و رحمتالاه برکاتو

We are our choices
      -J.P.Sartre-

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قصد بی احترامی ندارم اما
      کسی که نمیتونه همچین تصمیم ساده ای واسه خودش بگیره احتمالا نمی تونه یه شغل درست حسابی هم واسه خودش جور کنه
      دقيقا مشكل من همينه.من ميخوام برم سربازي تا بتونم برم خارج كشور اما نميدونم تو خارج كار بدون مدرك پيدا ميشه يا نه؟!؟به خاطر همين نميتونم تصميم بگيرم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina a نمایش پست ها
      دقيقا مشكل من همينه.من ميخوام برم سربازي تا بتونم برم خارج كشور اما نميدونم تو خارج كار بدون مدرك پيدا ميشه يا نه؟!؟به خاطر همين نميتونم تصميم بگيرم

بدون مدارک بری اونور اولا نمیتونی خرج خودتو بدی
      دوما الان اونقد مهاجر سوری و... دارن که نمیزارن کاری به جناب عالی برسه
      برو درستو بخون

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بدون مدارک بری اونور اولا نمیتونی خرج خودتو بدی
      دوما الان اونقد مهاجر سوری و... دارن که نمیزارن کاری به جناب عالی برسه
      برو درستو بخون
      ممنون

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چند وقت پیش داشتم با یکی از رفیقام صحبت میکردم در مور معافیت پزشکی

تو 5 دقیقه 20-30مورد معرفی کرد که شایع هستن .

متاسفانه من که سالمم ! اما ی سرچی کن شاید یک باد فتخی چیزی داشتی : )))

والا اگه من فشار خانواده نبود تون همون 18سالگی سربازی میرفتم

شما اگه فشار روت نیست برو !
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن