خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Question برنامه ریزی برای تابستون / از نهم به دهم

سلام
      دانش آموز رشته تجربی هستم. از اونجایی که سیستم آموزشی تغییر کرده کتابا یه خورده تغییر کردن و کتابای کمک آموزشی هم هنوز تو بازار نیومدن(احتمالا شهریور میان)
      البته پیش نویس کتابا اومدن (پیش نویس کتاب های درسی دهم متوسطه) که زیست دهم خیلی شبیه به زیست دوم دبیرستانه. میخواستم بپرسم که کتابای دوم رو بخونم؟؟؟ رو چی بیشتر تاکید کنم؟؟ کلا واسه تابستون لازمه خوند یا وایسم که کتابا(یا حداقل کمک آموزشیا ) بیان؟؟ ممنون

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      کسی واقعا نیست که کمک کنه؟؟
      It's a dangerous business, Frodo, going out your door. You step onto the road, and if you don't keep your feet, there's no knowing where you might be swept off to
      J.R.R. Tolkien, The Lord of the Rings

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام عزیزم...
      اول از همه بخاطر اینکه این همه به فکر آینده درسیت هستی تحسینت میکنم و آرزوی موفقیت برات دارم و خیلی خوبه که از همین الان به فکر برنامه ریزی برای درسات هستی چون کنکور شما ممکنه شرایطش بازهم تفاوت داشته باشه... دختر من هم تقریبا همسن شماس با این تفاوت که اون امسال میره پایه نهم... در مورد خوندن کتابای سال دوم بهتون بگم که با توجه به این پیش نویس هایی که لینکشو گذاشتی تغییرات زیاد داشته و کلا بودجه بندی مباحث هم تغییر کرده ولی در کل مفاهیم توی دروس زیست و فیزیک و شیمی و ریاضی تغییر نکرده ولی زبان با توجه به تصمیمی که گرفته شد قرار شد کلا تغییر کنه که نهایتش شما همون گرامر و دامنه لغاتت که خوب باشه مشکلی پیش نمیاد... توی دروس دیگه که گفتم مثلا شیمی یه سری از مباحث سال اول یه سری سال دوم و وحتی سال سوم و پیش هم آورده شده پس نمیشه گفت که با خوندن شیمی اول دبیرستان میتونی الان همه محتوای کتاب دهم رو متوجه شد... من بهت یه پیشنهاد میدم حالا اجرا کردنش با خودته.. اول همین پیش نویسارو دانلود کن و بخوون و بعد کتابای درسی دبیرستان رو هم دانلود که یا میتونی از کسی بگیری و مباحثی رو که شامل کتاب دهم میشه مرور کن.. من یه نگاه که کردم و مقایسه کردم از هر پایه دبیرستان یک سری مباحث رو توی دروس دهم لحاظ کردن پس لازمه که همه کتابای دبیرستان الان رو بررسی کنی.. چیزی که من خودم الان میبینم با توجه به اینکه دخترم سمپادی هست و یه سری کتاب تکمیلی دارن بعضی از مباحثی رو که من الان دارم برا کنکور میخونم اونا هم تا حدودی خلاصه تر و بعضی مباحث رو دقیق خوندن حتی برام ممکنه توضیح هم بده.. ریاضی رو میتوتی شروع کنی و بخونی تا مهارتت توی حل مساله بیشتر بشه...

امیدوارم که راهنمایی کرده باشم...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط setareh60 نمایش پست ها
      سلام عزیزم...
      اول از همه بخاطر اینکه این همه به فکر آینده درسیت هستی تحسینت میکنم و آرزوی موفقیت برات دارم و خیلی خوبه که از همین الان به فکر برنامه ریزی برای درسات هستی چون کنکور شما ممکنه شرایطش بازهم تفاوت داشته باشه... دختر من هم تقریبا همسن شماس با این تفاوت که اون امسال میره پایه نهم... در مورد خوندن کتابای سال دوم بهتون بگم که با توجه به این پیش نویس هایی که لینکشو گذاشتی تغییرات زیاد داشته و کلا بودجه بندی مباحث هم تغییر کرده ولی در کل مفاهیم توی دروس زیست و فیزیک و شیمی و ریاضی تغییر نکرده ولی زبان با توجه به تصمیمی که گرفته شد قرار شد کلا تغییر کنه که نهایتش شما همون گرامر و دامنه لغاتت که خوب باشه مشکلی پیش نمیاد... توی دروس دیگه که گفتم مثلا شیمی یه سری از مباحث سال اول یه سری سال دوم و وحتی سال سوم و پیش هم آورده شده پس نمیشه گفت که با خوندن شیمی اول دبیرستان میتونی الان همه محتوای کتاب دهم رو متوجه شد... من بهت یه پیشنهاد میدم حالا اجرا کردنش با خودته.. اول همین پیش نویسارو دانلود کن و بخوون و بعد کتابای درسی دبیرستان رو هم دانلود که یا میتونی از کسی بگیری و مباحثی رو که شامل کتاب دهم میشه مرور کن.. من یه نگاه که کردم و مقایسه کردم از هر پایه دبیرستان یک سری مباحث رو توی دروس دهم لحاظ کردن پس لازمه که همه کتابای دبیرستان الان رو بررسی کنی.. چیزی که من خودم الان میبینم با توجه به اینکه دخترم سمپادی هست و یه سری کتاب تکمیلی دارن بعضی از مباحثی رو که من الان دارم برا کنکور میخونم اونا هم تا حدودی خلاصه تر و بعضی مباحث رو دقیق خوندن حتی برام ممکنه توضیح هم بده.. ریاضی رو میتوتی شروع کنی و بخونی تا مهارتت توی حل مساله بیشتر بشه...

امیدوارم که راهنمایی کرده باشم...
      خیلی سپاسگذارم بابت پستتون و مطمِین یاشید که واقعا کمک کرده. فقط ی چیزی شما میگید که تمرکزم رو بیشتر روی خود کتاب وزارتی بذارم نه کتاب کمک آموزشی؟؟
      من خودم سمپادیم و برای ما تو این سه سال کتاب تکمیلی نرسیده به دستمون که یکم شرایط رو سخت تر کرد واسمون.
      چیزی که واقعا بهش نیاز دارم ی مشاور کار کشته س که بتونه تو این زمینه کمک کنه و از اونجایی که منطقه 3 هستم اینجا امکانات واقعا کافی نیست و از این میترسم اگه از الان به فکر نباشم بعد ضربه ش رو بخورم
      ی مسیله دیگه هم هست اینکه قلمچی هم برنامه تابستون قوی نداره و فقط تاکیدش روی مرور مطالب نهم هست که بعید بدونم کمک کنه
      ممنون از اینکه وقت گداشتید
      It's a dangerous business, Frodo, going out your door. You step onto the road, and if you don't keep your feet, there's no knowing where you might be swept off to

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم.... اول بهتر هس که کتابای وزارتی رو بخونین بعد این نکته رو بگم که چون خریدن کتاب کمک آموزشی واقعا هزینه اضافه میشه برات در صورتی که میتونی و واقعا علاقه داری و میتونی برا یک یا چند مبحث توی هر کتاب هزینه کنی باز هم به خودت بستگی داره.... من الان زیستش رو دقیق تر که نگاه کردم سطحش از سطح زیست دوم الان بالاتره و حتی شکلاش پیچیده تر و حتی معادل انگلیسیش رو بجا فارسی نوشته ولی در کل به دوم شباهت داشت و میتونی زیست دوم رو بخونی نهایتا مفاهیم کلی رو یاد میگیری هر چند تغییرات داره...
      پس شما هم معظل کتاب تکمیلی رو داشتین البته مال دختر من وسط سال اومد ولی خوب تدریس نمیکردن.. ما هم منطقه 3 هستیم در جریان کل مشکلات آموزشی این منطقه هستم ولی اصل کار خودت هستی که همت داری و تلاش میکنی و به فکر هستی پس حتما موفق میشی...
      منم با برنامه تابستون قلمچی موافق نیستم و دختر خودمو هم ثبت نام نکردم ولی خودت اگه واقعا علاقه داری میتوتی برای خودت از همین الان برنامه ریزی کنی و طبق برنامه خودت بخونی چه بسا موفق تر باشی... من از همین الان به دختر خودم گفتم که برنامه ریزی کنه و هر روز مطالعه کنه و منم برنامشو چک میکنم ولی در نهایت خودش باید برنامشو بریزه تا دستش بیاد و یاد بگیره
      ویرایش توسط setareh60 : 30 خرداد 1395 در ساعت 00:33

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مشاوره رو یعنی پیشنهاد نمیکنید؟؟؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sorourj نمایش پست ها
      خیلی سپاسگذارم بابت پستتون و مطمِین یاشید که واقعا کمک کرده. فقط ی چیزی شما میگید که تمرکزم رو بیشتر روی خود کتاب وزارتی بذارم نه کتاب کمک آموزشی؟؟
      من خودم سمپادیم و برای ما تو این سه سال کتاب تکمیلی نرسیده به دستمون که یکم شرایط رو سخت تر کرد واسمون.
      چیزی که واقعا بهش نیاز دارم ی مشاور کار کشته س که بتونه تو این زمینه کمک کنه و از اونجایی که منطقه 3 هستم اینجا امکانات واقعا کافی نیست و از این میترسم اگه از الان به فکر نباشم بعد ضربه ش رو بخورم
      ی مسیله دیگه هم هست اینکه قلمچی هم برنامه تابستون قوی نداره و فقط تاکیدش روی مرور مطالب نهم هست که بعید بدونم کمک کنه
      ممنون از اینکه وقت گداشتید
      سال نهم رو دوره کن و کتابهای غیردرسی بخون بنظرم ،درسای ما که عوض شده بدردت نمیخوره خوندنش ! سعی کن مفهوم درسهاتون رو خوب بفهمی چون کنکور برای شما دوباره میشه مثل سال اول و کسی نمی دونه سبکش چطوریه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NoBogh نمایش پست ها
      سال نهم رو دوره کن و کتابهای غیردرسی بخون بنظرم ،درسای ما که عوض شده بدردت نمیخوره خوندنش ! سعی کن مفهوم درسهاتون رو خوب بفهمی چون کنکور برای شما دوباره میشه مثل سال اول و کسی نمی دونه سبکش چطوریه
      شما منظورتون اینکه با خوندن مظالب کمک آموزشی شاید از همون هدف اصلی که همون مفهومی خوندن و یاد گرفتنه دور میشیم؟؟؟ من خودم تجربه ای در تست کارکردن ندارم. من واقعا گیج شدم
      ویرایش توسط sorourj : 30 خرداد 1395 در ساعت 02:07

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم توی این سه سال مطالعه زیستم به صورت پژوهشی بود به این صورت که هر مبحث رو از سایتای خارجی میخوندم (زبانم قویه) هدفم هم فقط لذت بردن بود نه چیزی بیشتر اما الان دیگه مسئله جدی تر شده . شما منظورتون اینکه با خوندن مظالب کمک آموزشی شاید از همون هدف اصلی که همون مفهومی خوندن و یاد گرفتنه دور میشیم؟؟؟ من خودم تجربه ای در تست کارکردن ندارم. من واقعا گیج شدم
      اصلا بدردت نمیخوره برای شما درسا رو سبک تر کردن یه سری درسای چرت پرت مثل زندگی اسلامی اینا هم اضافه کردن اگه خواستی بخونی ریاضی رو بخون چون ریاضی پایه به پایه است اگه عوض بشه هم کمتر میشه (منظورم اینه مثلا تا مثلثات یاد نگیری نمیتونی تابع حل کنی تا حد رو یادنگیری نمی تونی مشتق حل کنی اگه ترکیبیات یاد نگیری نمیتونی احتمال حل کنی و...)
      ویرایش توسط NoBogh : 30 خرداد 1395 در ساعت 00:49

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NoBogh نمایش پست ها
      اصلا بدردت نمیخوره برای شما درسا رو سبک تر کردن یه سری درسای چرت پرت مثل زندگی اسلامی اینا هم اضافه کردن اگه خواستی بخونی ریاضی رو بخون چون ریاضی پایه به پایه است اگه عوض بشه هم کمتر میشه (منظورم اینه مثلا تا مثلثات یاد نگیری نمیتونی تابع حل کنی تا حد رو یادنگیری نمی تونی مشتق حل کنی اگه ترکیبیات یاد نگیری نمیتونی احتمال حل کنی و...)
      مرسی از راهنماییتون ولی ریاضی زیاد نگرانش نیستم مخصوصا ریاضی تجربی که به مراتب راحت تره ( مثلا گسسته نداره) من بیشتر نگران زیست هستم و بیشتر تاکیدم روی نحوه خوندن زیسته با این شرایطی که ما دهمیا توش هستیم

13950219p561778581.jpg

این هم مواد درسی دهم و یازدهم و دوازدهمه . آخه شما فرمودید که زندگی اسلامی داریم و من تعجب کردم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ی سوال دیگه هم دارم
      کدوم درس ها رو مطالعه کنم این تابستون؟؟درس های اختصاصی یا عمومی؟؟ از منبع هایی؟؟
      و اینکه کارایی که دوما قبلا انجام میدادن رو انجام بدم بیشتر ضرر میکنم یا سود؟؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ی سوال دیگه هم دارم
      کدوم درس ها رو مطالعه کنم این تابستون؟؟درس های اختصاصی یا عمومی؟؟ از منبع هایی؟؟
      ایراد انجمن همینه که بعضیا بدون هیچ بررسی و تحقیق نظر میدن و آدم رو سردرگم میکنن پس شما لازم نیس که حرف همه رو ملاک قرار بدی و تازه بعد از نظرات بقیه مثلا من که اینجا نظر دادم خودت باید بازهم بسنجی تا بتونی انتخاب کنی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز شما سه سالتون ینی دهم یازدهم و دوازدهم،هر سال امتحان نهایی دارین و معدل براتون تو کنکور با تاثیر مستقیم حساب میشه اونم با تاثیر بالا مثلا شاید 45 درصد.
      بیشترین و بزرگترین نصیحتی که میتونم بهت بکنم اینه که تمام سعیتو بکن که 20 شی،فقط 20 نه 19.50.نه حتی 19.90،فقط 20

تاکید این 20 گفتن هامو اونایی که از تاثیر قطعی معدل ضربه خوردن رو میدونن.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ی سوال دیگه هم دارم
      عمومی رو نمیتونم نظری بدم چون بررسی نکردم ولی در کنار تخصصی ساعات کمی رو حتما به ادبیات اختصاص بده و دروس اختصاصی بیشتر ملاک هس و در مورد سوالات بعدیت واقعا منابع رو نمیدونم و اینکه منظورتون از کارای دوما رو متوجه نشدم؟

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط setareh60 نمایش پست ها
      عمومی رو نمیتونم نظری بدم چون بررسی نکردم ولی در کنار تخصصی ساعات کمی رو حتما به ادبیات اختصاص بده و دروس اختصاصی بیشتر ملاک هس و در مورد سوالات بعدیت واقعا منابع رو نمیدونم و اینکه منظورتون از کارای دوما رو متوجه نشدم؟
      منظورم این بود که
      طبق همون کارا و برنامه هایی که توی نظام قدیم اولا , توی تابستونی که میرفتن دوم دبیرستان انجام میدادن پیش برم؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن