خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

[ تجربی ] شیمی پیش دانشگاهی رو هم بخوانم؟

سلام
      خسته نباشید
      والا من شیمی دوم و سوم رو حدود سه بار کامل خوندم ( به جز اون بخش اب تبلور )
      حالا موندم شیمی پیش دانشگاهی رو بخونم؟ چون تا به حال شیمی پیش رو نخوندم ! با تقلب امتحان نهایی چهارم رو گذروندیم
      حدود 11 تا سوال میده از پیش
      بنظر من من اگه شیمی دوم و سوم رو یکبار دیگر بازم بخونم از 35 تا سوال که 11 - 12 تا سوال پیش میشه منهاش کنیم میمونه 24 -23 تا سوال
      از این 24 تا سوال بگیریم بتونم 16 الی 20 تا سوال درست بزنم ( با توجه به چهار بار خوندن کامل شیمی دوم و سوم و زدن تست ) میصرفه تا بیام شیمی پیش رو بخونم بدون تمرکز کامل روش ، چون بقیه درسا هم هستن !
      پیشنهاد شما چیه ! چیکار کنم؟
      البته بعضی از جاهاشو که برای دوم و سوم لازمه ، مثله فرمول نویسی از رو عدد اکسایش و یکمی از اسیدا و باز ها رو خوندم...
      رشته هم تجربیه

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب بستگی به سطح خودت داره اگه میدونی تو این مدت میرسی بخونی و بتونی چندتا از تستاشو بزنی و درصد بالایی تو شیمی نیاز داری بخون...
      اگر نه خب همون خونده هاتو تسلط بیشتری بده...
      میتونی هم مثلا یک فصل و ک میدونی میتونی بفهمیش و بخونی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      حتما بخون دوست عزیز.شیمی پیش یک سوم سوالات شیمی هست و به اینم دقت کن که هر چی تو شیمی پایه مسلط باشی بازم دست طراح برا سوالای سخت بازه!به خصوص بحث سوالات ترکیبی و ...
      سه تا کار میتونی انجام بدی.اول اینکه اگه به مفاهیم علاقه داری بشین فقط مفاهیم شیمی پیش رو بخون.اگه مسائل علاقه داری هم مسائل رو بخون! اگه به هیچکدوم علاقه نداری حداقل پیش 1 رو بخون.اکثر داوطلبا از شیمی پیش حداقل دو فصل اول رو میخونند.کلا فصلهایی که کاندیدای حذف هستن محلولها از سوم + اسید و باز از پیش هستش بقیه رو معمولا اکثریت میخونند.کنکور ما به هیچیش اعتباری نیست.سوالات 93 و 94 شیمی رو مقایسه کن.سال 93 تقریبا مسائل و مفاهیم مساوی بود ولی سال 94 70 درصد مفاهیم و 30 درصد مسائل بودن

میتونی تو این وقت باقی مانده به جای مطالعه کتاب های حجیم از کتابای جمع بندی مناسب مثل خط ویژه یا فیل یا مهر و ماه استفاده کنی.من برا شیمی پایه بهت خط ویژه پیشنهاد میکنم ولی برا پیش دوستان بهتر میتونند کمکت کنند.جمع بندی مهر و ماه همبچه ها تعریف میکنند ازش.موفق باشی
      ویرایش توسط alk1370 : 28 فروردین 1395 در ساعت 13:31

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تا حالا بخش هایی ابه اسانی بخش 1 و تقریبا بخش 2 پیش 1 ندیدم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اسید بازو میشه حذف کرد

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببین به نظر منم حالا که این وضعیتته تو شیمی پیش و اینکه تا حالا نخوندیش حداقلش سعی کن پیش 1 رو بخونی ...

و دیگه پیش 2 رو نخون ...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اسید باز رو بیخیال شو
      سینتیک و تعادل بیشتر با سال سوم در ارتباطه (سینتیک مکمل ترمودینامیک)
      الکترو شیمی هم بیشتر با دوم (عدد اکسایش و...)
      ببین دومت قوی تره یا سوم ، اولویت بندی کن بخون

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hanjera نمایش پست ها
      سلام
      خسته نباشید
      والا من شیمی دوم و سوم رو حدود سه بار کامل خوندم ( به جز اون بخش اب تبلور )
      حالا موندم شیمی پیش دانشگاهی رو بخونم؟ چون تا به حال شیمی پیش رو نخوندم ! با تقلب امتحان نهایی چهارم رو گذروندیم
      حدود 11 تا سوال میده از پیش
      بنظر من من اگه شیمی دوم و سوم رو یکبار دیگر بازم بخونم از 35 تا سوال که 11 - 12 تا سوال پیش میشه منهاش کنیم میمونه 24 -23 تا سوال
      از این 24 تا سوال بگیریم بتونم 16 الی 20 تا سوال درست بزنم ( با توجه به چهار بار خوندن کامل شیمی دوم و سوم و زدن تست ) میصرفه تا بیام شیمی پیش رو بخونم بدون تمرکز کامل روش ، چون بقیه درسا هم هستن !
      پیشنهاد شما چیه ! چیکار کنم؟
      البته بعضی از جاهاشو که برای دوم و سوم لازمه ، مثله فرمول نویسی از رو عدد اکسایش و یکمی از اسیدا و باز ها رو خوندم...
      رشته هم تجربیه
      ببین اسید و باز برای خودش یه پک کامله . خیلی ها میگن حذف کن ولی من معتقدم میشه تستاش رو راحت زد . به نظر من پیش 1 رو بخون . فصل 4 رو هم بخون ، بعد اگه توی اینا فول شدی بشین اسید و باز رو بخون.
      در ضمن آب تبلور مبحث آسونیه یه تست هم داره به نظرم میارزه بخونیش ، اگه منبع خوب نداری برای این مبحث پ خ بده

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تعادل و سینتیک آسونن بخون بخصوص تعادل

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      پیش یک رو بخونید چون زمانی که صرفش میکنید یک سومه زمانی خواهد بود که برای تسلط دوم و سوم صرف کردید ...کطکن باشبد حدتقل دو سوم تستاشو جواب میدید....موفق!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن