خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پزشکی نجف آباد یا ازاد کرمان

سلام دوستان ، من میخواستم ازتون که راهنماییم کنین .
      من دانشجوی ترم دوم پزشکی آزاد کرمان هستم ، در تکمیل ظرفیت اسفند ماه ، پزشکی واحد نجف آباد قبول شدم . ولی مردد هستم که برم اونجا یا نه نمیدونم که واقعا پزشکی نجف آباد نسبت به کرمان بهتره یا نه . کرمان اولین سالشه که پزشکی می گیره و ساختمون و تجهیزاتش نو هستن خودش هنز هیئت علمی نداره و استادامون از علوم پزشکی میان ولی مدیریت نداره بیمارستان مشخصی هم نداره یعنی پزشکیش جا نیفتاده ولی نجف آباد تجهیزاتش قدیمی تره ولی جا افتاده است و بیمارستانش هم شریعتیه که فکر کنم خوبه . ضمنا من اهل تهرانم از لحاظ مسافتی نجف آباد نزدیک تره . به نظر شما ثبتنام کنم یانه؟
      خیلی ممنون !

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه سوال داشتم البته ربطی به موضوع ایشون نداره شرمنده ولی گفتم اینجا بپرسم شاید بهتر باشه

بین مدرک کسی که از دانشگاه علوم پزشکی دولتی (هر شهری!) فارغ التحصیل میشه با اونی که از پزشکی آزاد (هر شهری!)فارغ التحصیل میشه بعدا از نظر استخدام و ادامه تحصیل و.... تفاوتی هست ؟
      و اینکه شهریه پزشکی آزاد حدودا برای 7 سال چقدر میشه.من شنیدم سالی 7 تا 8 میلیون ولی نمیدونم صحتش رو.اگه کسی میدونه ممنون میشم از پاسخش

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      پزشکی نجف اباد یکی از بهترین پزشکی های ایران در آزاد هست و بیمارستان شریعتی نیز یک بیمارستان 1000 تخت خوابی و بزرگ و مجهز هست
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها
      یه سوال داشتم البته ربطی به موضوع ایشون نداره شرمنده ولی گفتم اینجا بپرسم شاید بهتر باشه

بین مدرک کسی که از دانشگاه علوم پزشکی دولتی (هر شهری!) فارغ التحصیل میشه با اونی که از پزشکی آزاد (هر شهری!)فارغ التحصیل میشه بعدا از نظر استخدام و ادامه تحصیل و.... تفاوتی هست ؟
      و اینکه شهریه پزشکی آزاد حدودا برای 7 سال چقدر میشه.من شنیدم سالی 7 تا 8 میلیون ولی نمیدونم صحتش رو.اگه کسی میدونه ممنون میشم از پاسخش
      سلام ، ماهیت رشته پزشکی به گونه ای هست که بیشتر از اون که مدرک توش مهم باشه علم و مهارت فرد مهم است . چون الان دانشگاه آزاد و سراسری رتبه های نزدیک به هم پذیرش دارند مثلا آزاد تهران رتبه های خوبی مثل 1000 می گیره که مسلما این افراد در دانشگاه های علوم پزشکی تعدادی از شهر ها قبول میشدند . رتبه من 1940 بود و آخرین فرد سراسری حدودا 1800 . همه فارغ التحصیلان به طور یکسان از سازمان نظام پزشکی ، مجوز گرفته و از این نظر فرقی ندارد . ادامه تحصیل در این رشته منوط به شرکت در امتحان دستیاری (رزیدنتی) و قبولی در آن است و شرط شرکت در آن صرف داشتن مدرک دکتری عمومی است. بر اساس آن نوع رشته و نام دانشگاهی که قرار است در آن ادامه تحصیل داده شود مشخص میشود مثلا برای قبولی در رشته جراحی عمومی علوم پزشکی تهران رتبه حدودا 380 در کنکور تخصص لازم است . در حال حاضر دوره های تخصصی فقط در دانشگاه سراسری ارائه می شود لذا همه متخصصان از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل می شوند شهریه پزشکی آزاد حدودا 4600 هزار تومان در هر ترم هست .
      البته موضوعی رو متذکر میشوم : گرچه پزشکی زیاد مدرک گرا نیست ولی اگر کسی بخواهد بعد از گرفتن دکتری عمومی به عنوان مثال خارج کشور تحصیل کند آنگاه مسلما کسی که از دانشگاه دولتی خصوصا علوم پزشکی های مادر مانند تهران ، شهید بهشتی و... فارغ التحصیل شده ، بهتر و راحتر پذیرفته میشود .

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط خزایی نمایش پست ها
      سلام دوستان ، من میخواستم ازتون که راهنماییم کنین . من دانشجوی ترم دوم پزشکی آزاد کرمان هستم ، در تکمیل ظرفیت اسفند ماه ، پزشکی واحد نجف آباد قبول شدم . ولی مردد هستم که برم اونجا یا نه نمیدونم که واقعا پزشکی نجف آباد نسبت به کرمان بهتره یا نه . کرمان اولین سالشه که پزشکی می گیره و ساختمون و تجهیزاتش نو هستن خودش هنز هیئت علمی نداره و استادامون از علوم پزشکی میان ولی مدیریت نداره بیمارستان مشخصی هم نداره یعنی پزشکیش جا نیفتاده ولی نجف آباد تجهیزاتش قدیمی تره ولی جا افتاده است و بیمارستانش هم شریعتیه که فکر کنم خوبه . ضمنا من اهل تهرانم از لحاظ مسافتی نجف آباد نزدیک تره . به نظر شما ثبتنام کنم یانه؟
      خیلی ممنون !
      سوالت خیلی برام اشناست ؛ فک میکنم یه جا همین سوالو دیدم حالا مهم نیس
      تو در هرصورت باید پول ازاد رو بدی + پول کرایه خونه و خرج و خوراک و لباس پس کاری به هزینه نداریم
      اگه سطح کرمان پایین هست که مسلما پایینه خب چرا نرید نجف آباد درس بخونید پس حتما نجف آباد برید ثبت نام کنید
      ویرایش توسط Maximus : 26 فروردین 1395 در ساعت 14:45

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط avant نمایش پست ها
      سوالت خیلی برام اشناست ؛ فک میکنم یه جا همین سوالو دیدم حالا مهم نیس تو در هرصورت باید پول ازاد رو بدی + پول کرایه خونه و خرج و خوراک و لباس پس کاری به هزینه نداریم اگه سطح کرمان پایین هست که مسلما پایینه خب چرا نرید نجف آباد درس بخونید پس حتما نجف آباد برید ثبت نام کنید
      سلام بله من این سوال رو جای دیگه هم مطرح کرده بودم ولی پاسخش کافی نبود خواستم توی انجمن مطرح کنم که نظر بقیه رو هم بدونم . حرفتون درسته مشکل مالی نیست ولی شاید کرمان که تجهیزات آزمایشگاهی جدید تری داره سال دیگه ترازش بره بالا مثلا توی تکمیل ظرفیت همین اتفاق افتاد و ترازش بالاتر رفت البته به نجف آباد نرسید . مثلا ما توی کرمان یک جسد تازه داریم ولی نجف آباد دوتا جسد داره که بارها باز شده برای همین خیلی مردد هستم

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بله من این سوال رو جای دیگه هم مطرح کرده بودم ولی پاسخش کافی نبود خواستم توی انجمن مطرح کنم که نظر بقیه رو هم بدونم . حرفتون درسته مشکل مالی نیست ولی شاید کرمان که تجهیزات آزمایشگاهی جدید تری داره سال دیگه ترازش بره بالا مثلا توی تکمیل ظرفیت همین اتفاق افتاد و ترازش بالاتر رفت البته به نجف آباد نرسید . مثلا ما توی کرمان یک جسد تازه داریم ولی نجف آباد دوتا جسد داره که بارها باز شده برای همین خیلی مردد هستم
      داداش هوا نجف اباد خیلی بهتر از کرمانه !!!!!!!!!
      حالا جدا از شوخی
      من خودم کرمانی هستم ؛ تازه تاسیس بودن دانشگاه گاهی اوقات به ضرر دانشجو تموم میشه
      من خودم یه رشته ای درس میخونم که برا اون دانشگاه تازه هست
      مدیرگروه هنوز نتونسته یه کادرهیات علمی درستی جمع و جور کنه
      هرسال و هر ترم استادای جدید روبه رو میشی و بعضی اساتید به فکر پیشرفت خودشون هستند
      یه ساعتایی کلاس برمیدارند که درس خوندن برا خودشون راحت باشه نه برا دانشجو
      تسلط به مطالبی که قراره تدریس کنند ندارند چون به فکر خودشون هستند
      و ده ها مورد دیگه
      از این بعد هم نگاه کنید

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش هوا نجف اباد خیلی بهتر از کرمانه !!!!!!!!!
      حالا جدا از شوخی
      من خودم کرمانی هستم ؛ تازه تاسیس بودن دانشگاه گاهی اوقات به ضرر دانشجو تموم میشه
      من خودم یه رشته ای درس میخونم که برا اون دانشگاه تازه هست
      مدیرگروه هنوز نتونسته یه کادرهیات علمی درستی جمع و جور کنه
      هرسال و هر ترم استادای جدید روبه رو میشی و بعضی اساتید به فکر پیشرفت خودشون هستند
      یه ساعتایی کلاس برمیدارند که درس خوندن برا خودشون راحت باشه نه برا دانشجو
      تسلط به مطالبی که قراره تدریس کنند ندارند چون به فکر خودشون هستند
      و ده ها مورد دیگه
      از این بعد هم نگاه کنید
      دقیقا با حرفت موافقم . ما هنوز حتی مدیر گروه نداریم ، و چون استادها هر وقت که وقت خالی داشته باشن میان ، ما باید 6 روز هفته بریم سر کلاس چون ساعت کلاس ها پراکنده هست . ولی انصافا استادامون خوب و با سوادن چون همشون از علوم پزشکی کرمان میان ولی این موضوع فکر نکنم دوام داشته باشه چون هیئت علمی نیستن .

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دقیقا با حرفت موافقم . ما هنوز حتی مدیر گروه نداریم ، و چون استادها هر وقت که وقت خالی داشته باشن میان ، ما باید 6 روز هفته بریم سر کلاس چون ساعت کلاس ها پراکنده هست . ولی انصافا استادامون خوب و با سوادن چون همشون از علوم پزشکی کرمان میان ولی این موضوع فکر نکنم دوام داشته باشه چون هیئت علمی نیستن .
      اینا مجبورن یه تعدادی رو استخدام کنند
      با عرض معذرت یه مشت جوجه هایی که تازه از دانشگاه فارغ شدند رو جذب میکنند
      به علت اینکه اعضای هییت علمی باید ارتقا رتبه داشته باشند و فعالیت پژوهشی
      خب بیشتر به فکر خودشون هستند تا دانشجو
      دانشجوهای اون دوره خیلی تلفات میبینند
      بعد یه موضوعی دیگه هم هست که بین همکلاسیام رایجه ؛ ناراضی بودن از استان کرمانه
      که گاهی اوقات بهم میگن که شهرتون مث شهر عقب مونده هاس از همه چی مینالن از فرهنگ ، طرز برخورد ، رانندگی ،....
      یه تعدادیشون موفق شدند انتقالی بگیرن و برن به شهر و دیار خودشون
      حالا این سوالا رو از تو دارم
      از کرمان راضی هستی ؟؟؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینا مجبورن یه تعدادی رو استخدام کنند
      با عرض معذرت یه مشت جوجه هایی که تازه از دانشگاه فارغ شدند رو جذب میکنند
      به علت اینکه اعضای هییت علمی باید ارتقا رتبه داشته باشند و فعالیت پژوهشی
      خب بیشتر به فکر خودشون هستند تا دانشجو
      دانشجوهای اون دوره خیلی تلفات میبینند
      بعد یه موضوعی دیگه هم هست که بین همکلاسیام رایجه ؛ ناراضی بودن از استان کرمانه
      که گاهی اوقات بهم میگن که شهرتون مث شهر عقب مونده هاس از همه چی مینالن از فرهنگ ، طرز برخورد ، رانندگی ،....
      یه تعدادیشون موفق شدند انتقالی بگیرن و برن به شهر و دیار خودشون
      حالا این سوالا رو از تو دارم
      از کرمان راضی هستی ؟؟؟
      آب و هوای کرمان به نظرم از شهرهای بزرگ مثل تهران و مشهد و اصفهان بهتره . من از مردمش بدی ندیدم آدمای خوبی هستن ولی از خودشون شنیدم که گفتن مواظب باش تو کرمان با هر کسی دوست نشی . ولی امکاناتش نه خصوصا برای کسی که قبلا توی شهرهای بزرگ مثل تهران بوده واقعا سخته .

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان ، من میخواستم ازتون که راهنماییم کنین .
      من دانشجوی ترم دوم پزشکی آزاد کرمان هستم ، در تکمیل ظرفیت اسفند ماه ، پزشکی واحد نجف آباد قبول شدم . ولی مردد هستم که برم اونجا یا نه نمیدونم که واقعا پزشکی نجف آباد نسبت به کرمان بهتره یا نه . کرمان اولین سالشه که پزشکی می گیره و ساختمون و تجهیزاتش نو هستن خودش هنز هیئت علمی نداره و استادامون از علوم پزشکی میان ولی مدیریت نداره بیمارستان مشخصی هم نداره یعنی پزشکیش جا نیفتاده ولی نجف آباد تجهیزاتش قدیمی تره ولی جا افتاده است و بیمارستانش هم شریعتیه که فکر کنم خوبه . ضمنا من اهل تهرانم از لحاظ مسافتی نجف آباد نزدیک تره . به نظر شما ثبتنام کنم یانه؟
      خیلی ممنون !
      بیمارستان که اول آخرش باید از بیمارستانهای دانشگاه دولتی هم استفاده بکنیم!مثلا واحد تبریز با 30 و اندی سال سابقه ی بیمارستان داره با ی درمانگاه
      از بیمارستانش هم سراسری استفاده میکنه هم آزاد
      دمین بیمارستانش هم تکمیل شده ولی هنوز جواز بهره برداری کامل نمیدن تا برون سپاری بشهدر هر صورت مطمئنا اون رو هم مشترک استفاده خواهیم کرد
      از نظر استاد هم خیلی از اساتید مشترک هستند
      استاد اندیشه ای که این ترم باهاشون کلاس دارم دانشگاه هنر تدریس میکنه دانشگاه تبریز تدریس داره دانشگاه آزاد هم تدریس میکنه،اساتید فیزیولوژی و بهداشت و آناتومی مشترک هستندآخه مگه ی شهر چندتا استاد خوب میتونه داشته باشه؟بعد از علوم پایه هم که وارد فیزیوپاتولوژی میشیم آزاد فقط 2 تا استاد داره بقیه تماما از سراسری میان
      زیاد سخت نگیر
      ولی چون اوایل کار واحد کرمان هست شاید کمی تق و لق باشه اگر میتونی به ی واحد بهتر بری چرا که نه؟خودم اگر امکان مالیش رو داشتم قطعا میرفتم واحد تهران

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام ، ماهیت رشته پزشکی به گونه ای هست که بیشتر از اون که مدرک توش مهم باشه علم و مهارت فرد مهم است . چون الان دانشگاه آزاد و سراسری رتبه های نزدیک به هم پذیرش دارند مثلا آزاد تهران رتبه های خوبی مثل 1000 می گیره که مسلما این افراد در دانشگاه های علوم پزشکی تعدادی از شهر ها قبول میشدند . رتبه من 1940 بود و آخرین فرد سراسری حدودا 1800 . همه فارغ التحصیلان به طور یکسان از سازمان نظام پزشکی ، مجوز گرفته و از این نظر فرقی ندارد . ادامه تحصیل در این رشته منوط به شرکت در امتحان دستیاری (رزیدنتی) و قبولی در آن است و شرط شرکت در آن صرف داشتن مدرک دکتری عمومی است. بر اساس آن نوع رشته و نام دانشگاهی که قرار است در آن ادامه تحصیل داده شود مشخص میشود مثلا برای قبولی در رشته جراحی عمومی علوم پزشکی تهران رتبه حدودا 380 در کنکور تخصص لازم است . در حال حاضر دوره های تخصصی فقط در دانشگاه سراسری ارائه می شود لذا همه متخصصان از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل می شوند شهریه پزشکی آزاد حدودا 4600 هزار تومان در هر ترم هست .
      البته موضوعی رو متذکر میشوم : گرچه پزشکی زیاد مدرک گرا نیست ولی اگر کسی بخواهد بعد از گرفتن دکتری عمومی به عنوان مثال خارج کشور تحصیل کند آنگاه مسلما کسی که از دانشگاه دولتی خصوصا علوم پزشکی های مادر مانند تهران ، شهید بهشتی و... فارغ التحصیل شده ، بهتر و راحتر پذیرفته میشود .
      پارسال حدود 10دردصد بچه های آزاد تونستن پذیرش بگیرن.مگه چند درصد قراره برن؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها

تا آخر 2.5 سال تحصیل(علوم پایه) در حال حاضر ترمی حدود 4.5 ملیون میشه
      جمع دو ترم فیزیوپات حدود 9 ملیون باید دربیاد برای ورودی ما
      دوره های اکسترنی و اینترنی هم ترمی 7 8 تومن باید در نظر بگیری

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منظورتون ازاد کرمان هست دیگه؟؟؟ سراسریش که جز تیپ های یک کشور هست و هر ساله کلی رتبه خوب میگیره …

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      الله اکبررررررررررررررررر....
      نجف ابادکه پزشکی نداره
      منظورتون خوراسگان هس؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن