خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات

#انگیزشی#واقع گرایی#یکبار برای همیشه

تو تاکسی بودم رادیو روشن بود ...همش همین حرفای کلیشه ای ک از الانم شروع کنین دیر نیست و اینا...با خودم فکر کردم ک اینا خسته نشدن از این حرفای تکراری ...چقد اخه میخوان واسه خودشون تبلیغ کنن و بچه هارو گول بزنن و کاش یکی باشه واقع گراباشه و اینا....این ک از الان برای شروع دیر نیست رو مجریه داشت میگفت.و از اخر از مشاوره پرسید(من فک کردم مشاوره داره اینارو میگه)

حالا مشاوره جواب داد: آره دیره! خیلیم دیره .بچه ها بشینن بخونن واسه سال دیگه از همین الان خودشونو آماده کنن واسه سال بعد....
      (خب تو این لحظه ک من این حرفای مشاوره رو نوشتم چ حسی توی شما ب وجود اومد؟حس غم..افسردگی...ناامیدی!)
      و خیلی ناراحت شدم یدفه!کاملا خودمو باختم ی لحظه...هرچند من از مهر شروع کردم!

اما یدفه مشاوره گفت من این حرفارو قبول ندارم!!!!و من یدفه دوباره جون گرفتم ک گوشنو تیز کردم....و بعد امید میداد ک مورد داشتیم تو این چند ماه ترکونده و اینا....
      اینجا بود ک من قدر این حرفارو میدونستم.و فهمیدم خیر واقع گرایی خوب نیست!

به قول یکی از دبیرامون

اگر انسان واقع گرا بود الان خیلی از اکتشافات رو نداشتیم!!
      کی فکرشو میکرد صدا توی سیم و بی سیم در عین واحد ب یه جای دیگه برسه!
      و....
      پس انسان باید ب هدفش فقط فکر کنه و براش تلاش کنه

تلاش تلاش تلاش

همه دوس دارن دکتر شن

اما اونی دکتر میشه ک تلاش کنه....وگرنه همه توی آرزواشون دکترن!

ضمنا اول حرکت کن بعد هدفتو تعیین کن!

مثل همون قضیه ی لقمان
      یکی ازش میپرسه ک کی میرسیم میگه حرکت کن...میگه چی؟ دارم میگم کی میرسم باز لقمان میگه حرکت کن...وقتی ک یارو حرکت میکنه لقمان میگه 2 ساعت دیگه...میگه چرا اول نگفتی؟ میگه اخه من اول حرکت کردنتو ندیدم! با این سرعت راه رفتنت دو ساعت دیگه میرسی

خب از این نتیجه میگیریم ب تلاش خودتون نگاه کنین بعد هدف رو در نظر بگیرین.همچنین الان اصلا دیر نیست! مثال هایی ک معجزه کردن زیادن...همش برمیگرده ب اراده.
      به اینکه وقتی شروع کنی تا اخرش بری جلو بدون خستگی نه اینکه دوباره درگیر حاشیه ی میشه ،نمیشه بشی.چون دو حالت داره وقتی بهت میگن میشه هی خودتو گول میزنی ک اره وقت دارمو دوباره تنبلی و نت گردیات شروع میشه،اگرم نمیشه رو بشنوی دپرس میشی و میگی الان نمیشه و میری تو کار سال دیگه و این حرفاش.
      پس ببار واسه همیشه به این چیزا پایان بده و تا روز کنکور دست از تلاش برندار،موفق شدی ک حتما با تلاش زیاد میشی خب خداروشکر!نشدی هم ک امکانش کمه و شاید یه کوچولو پایین تر از هدفت بیاری هم بازم پیش وجدان خودت و خونوادت شرمنده نیستی!
      پس ابجیا و داداشای عزیزم هدف داری و میخوای تابستون امسالو با خیییال تخت استراحت کنی بسم الله،4ماه سختی بعدش یه عمر ارامش و راحتی زیاد نیست،برو تو کارش دیگه هم اینجا نبینمت
      همه زندگی مرا

لا به لای آغوشت

آرام،تکان تکان بده...❤
      ویرایش توسط fatima.te : 04 فروردین 1395 در ساعت 23:06

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      ممنون از مطلب انگیزشیت اجی
      ولی ی چیزی باید بدونیم که بعضی رفتارا مث نخوندم شدن عادت برا بعضیا و ترک عادت اونم ی شبه ی کار تقریبا غیرممکنه

ولی میش استارت زد و کم کم اوج گرفت
      ممنون

Sent from my LenovoA3300-HV using Tapatalk

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farhadcr72 نمایش پست ها
      ممنون از مطلب انگیزشیت اجی
      ولی ی چیزی باید بدونیم که بعضی رفتارا مث نخوندم شدن عادت برا بعضیا و ترک عادت اونم ی شبه ی کار تقریبا غیرممکنه

ولی میش استارت زد و کم کم اوج گرفت
      ممنون

Sent from my LenovoA3300-HV using Tapatalk
      خواهش میشه.اره خب اصولا ترک کردن هر عادت منفی واسه ادمی سخته چون دوسش داریم چون مغز تنبله و بهش عادت داره تقصیری هم نداره ها وظیفشه ک عادت کنه.اما باید کم کم درستش کرد چون میخوایم موفق بشیم دیگه
      همه زندگی مرا

لا به لای آغوشت

آرام،تکان تکان بده...❤

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      واسه رسیدن به رویا باید تلاش کرد و گرنه که ارزو از همه حامله است

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      Up
      همه زندگی مرا

لا به لای آغوشت

آرام،تکان تکان بده...❤

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینا همشون اینجورین تابستون تموم می شه می گن بچه ها اگه نخوندین عیب نداره تابستون برا دس گرمیه و اکثر رتبه برترا شروع حر فه ای شون و از مهر شروع کردن دوباره پاییز تموم می شه می گن نیم سال دوم آغازی مهم تر بعد زمستون شروع می شه اینجاست فعالیت سود جو ها بالا می گیره وعده وعیدای سر خرمن می دن می گن ال می کنیم بل می کنیم تازه دکتر افشار تو یکی از صوتاش می گفت اینا دوهفته مونده به کنکور می یان می گن اگه هیچی نخوندین عیبی نداره ما بهتون یاد می دیم چطوری تو این دو هفته با مهندسی معکوس درسا رو سی درصد بزنین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)