خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 27 از 27
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Nokhbe نمایش پست ها
      این دیگه خداییش نمی گنجه.منبع لطفا

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
      من شنیدم که مرده زنده بشه

ولی نشنیدم از یه مرده بچه بیاد بیرون

استغفرالله ، به حق چیزای نشنیده ...

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به احتمال زیاد این مطلب کاهش وزن 21گرمی انسان بلافاصله پس از مرگ که توسط بعضی محققان از آن به خروج روح از بدن تعبیر شده،توی مجله علمی دانشمند نوشته بود.البته چندین سال قبل .برای همین شماره مجله و سال انتشارش دقیق یادم نیست.حتی توی یک ماهنامه سینمایی هم نوشته بود که فیلمی در سینمای آمریکا ساخته شده با نام 21گرم.که البته خودم به شخصه ندیدمش ولی توی اون ماهنامه سینمایی اشاره شده بود که مضمون فیلم درباره خروج روح از بدن پس از مرگ انسان هست.
      ویرایش توسط Armaghan : 19 اسفند 1394 در ساعت 21:39

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Armaghan نمایش پست ها
      مدتها قبل در یک مجله علمی ،مطلبی خواندم که البته از صحت و سقم اون اطلاع ندارم .نوشته بود محققان، تعداد زیادی از افراد را چند دقیقه قبل و بعد از مرگ وزن کرده اند و متوجه شده اند که بعد از مرگ انسانها 21 گرم وزنشون کمتر میشه و براین اساس محققان این 21 گرم کسر وزن را به حساب وزن روح و خروج اون از بدن انسان بعد از مرگ گذاشته اند.
      اخه اون محققا غلط کردن اینو گفتن شما چرا باور کردی
      روح به هیچ وجه من الوجوه به علم ماد ربطی نداره. کلی دلیل واضح داره اون 21 گرم کسری
      اینا هم ک اینو گفتن یا واقعن بی سواد بودن
      یا عمدن خواستن خدا و قرانو ببرن زیر سوال
      یه چیز خیلی واضح!

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها

بحث در مورد روح و مادی بودنش شد

راستش من در روايات از معصومين ( عليهم السلام ) خوندم كه روح يك جسم رقيق هست

اين رو هم خوندم كه در معناي آيه « و نفخت فيه من روحي » ، در ادبيات عرب به اين ميگن « اضافه تشريفي » و منظور از اين آيه بزرگي و عظمت روح انسان هست و نه اينكه روح انسان به ذات پروردگار وصل باشه

در آية ياد شده روح انسان به خداوند نسبت داده شده و فرمود: من از روح خودم در او دميدم مراد اضافه و نسبت تشريفي است يعني خداوند براي تكريم روح انساني آن را به خود نسبت داد و فرمود: من از روح خود در او دميدم، پس نبايد تصور شود كه خداوند روحي داشته و آن را در انسان دميده است چون اين معنا موجب توهم حلول روح خدا در كالبد انسان مي‌شود كه باطل و غلط است. پس مراد اضافه و نسبت تشريفي است مثل آن كه كعبه به خدا نسبت داده شده و گفته مي‌شود: « بيت الله الحرام » به طور يقين خداوند خانه ندارد و نيازمند مكان نيست تا كعبه خانه او باشد بلكه از جهت تكريم آن مكان مقدس به خدا نسبت داه شده و اضافه تشريفي است. مسئله روح انسان نيز از اين جهت يعني به دليل اضافه تشريفي نسبت به خدا داده شده است.

روح از عالم امر الهي و موجودي اسرارآميز است لذا قران كريم خطاب به پيامبر فرمود: « يسئلونك عن الروح قل الروح من امر ربّي و ما اوتيتم من العلم الّا قليلاً » يعني از تو درباره روح سؤال مي‌كنند بگو روح از امر پروردگار من است و در اين باره دانش شما اندك است، بنابراين آيه روح انسان يكي از مخلوقات خداوند است و نه روح خود خداوند لذا در آيه سير آفرينش انسان را چنين توضيح مي‌دهد:

ما انسان را از عصاره اي از گِل آفريديم، پس آن را نطفه اي در قرارگاه مطمئن (رحم) قرار داديم، سپس نطفه را به صورت علقه (خون بسته) و علقه را به صورت مضغه (چيزي شبيه گوشت جويده شده) و مضغه را به صورت استخوانهايي درآورديم، از آن پس آن را آفرينش تازه اي ايجاد كرديم اين آيه سير آفرينش انسان را كه منجر به خلقت روح او شد مطرح كرده بنابراين روح انسان مخلوق خداست نه اين كه روح خدا باشد.

روح نوعی جسم است ، به خلاف آنچه در بین مردم و مجامع علمی مصطلح گردیده روح در مقابل جسم قرار ندارد و چنین استعمالی به خاطر مسامحه رایج گردیده است. چون در لسان روایات و متون دینی جسم به معنای همان ماده به كار رفته كه شامل روح نیز می گردد. صحیح آن است كه ما روح را در مقابل بدن قرار دهیم. بدین معنا كه بگوییم ما یك بدن داریم و یك روح. آنچه مهمتر به نظر می رسد این است كه بدانیم، بدن و روح هر دو ماده اند منتها روح از لطافت بیشتری برخوردار است.

قالَ الصّادقُ علیه السلام:
      و الرّوحُ جسمٌ رقیقٌ قَدْ اَلْبَسَ لِباساً كَثیفاً

امام صادق علیه السلام فرمودند:
      روح ماده ای لطیف است كه لباسی غیرلطیف پوشیده است.

منبع : بحارالانوار علامه مجلسی، ج58، ص34

در این تعبیر نكات جالبی را حضرت امام علیه السلام گنجانده اند؛ از جمله اینكه:

روح را اصل و حقیقت انسان دانسته و آنرا صاحب اختیار و مسلط بر بدن معرفی نموده اند

اینكه بدن را به سان لباسی تشبیه نموده اند كه روح از آن استفاده می نماید

روح و بدن هر دو مادّی بوده و از فیزیك مخصوص به خود برخوردار بوده؛ منتها روح رقیقتر و لطیفتر از بدن است

و نكات دیگری كه می توان از این تعبیر به دست آورد.

موفق باشین
      یاعلی(ع)
      بسم الله
      این مدلیشو دیگه نشنیدم !
      کی میگه روح فیزیکیه؟ مادیه؟؟
      اگه اینطوری باشه پس بحث معنوی امکان وجود اخرت و ...چی میشه؟؟
      از نظر علمی روح حتی در حد یه احساس مثل ناراحتی هم مادی نیست!! چون وقتی شخص ناراحت میشه درواقع مغزه ک اینکارو انجام میده ناقل عصبی ترشح میکنه و.../ حالا وقتی این مغز بعد مرگ میمیره یعنی کل وجود مادی انسان . چطور روح همیشه زنده می مونه؟
      یک جسم فیزیکی نمیتونه پاسخگو باشه
      من این متنو اصلن هضم نمیکنم!
      به هر حدیثی نمیشه اعتماد کرد
      ویرایش توسط Fatemeh2Net : 20 اسفند 1394 در ساعت 07:46

5. Top | #20
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نمی دانم پس از مرگم چه خواهد شد

بقیه شعر نوک زبونم بود اما یادم رفت

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SEYED REZA نمایش پست ها
      نمی دانم پس از مرگم چه خواهد شد

بقیه شعر نوک زبونم بود اما یادم رفت
      بقیش این بود :

نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت

ولی مشتاقم که ...

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh2net نمایش پست ها

بسم الله
      این مدلیشو دیگه نشنیدم !
      از نظر علمی روح حتی در حد یه احساس مثل ناراحتی هم مادی نیست!! چون وقتی شخص ناراحت میشه درواقع مغزه ک اینکارو انجام میده ناقل عصبی ترشح میکنه و.../ حالا وقتی این مغز بعد مرگ میمیره یعنی کل وجود مادی انسان . چطور روح همیشه زنده می مونه؟
      راستش درک و هضم این موضوع واسه خودمم یه مقدار سخته
      به هر حال خدا داناتر است ، چی بگم
      حدیثی هم که از قول امام صادق (ع) به کار برده شد از کتاب بحارالانوار مرحوم علامه مجلسی هستش

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh2net نمایش پست ها

بسم الله
      این مدلیشو دیگه نشنیدم !
      اگه روح به زعم شما حتی در حد احساس ناراحتی هم مادی نیست،پس درعالم برزخ که مثل قیامت معاد جسمانی هنوز رخ نداد و فقط روح انسانها درآنجا حضور دارد،چگونه روح اموات دچار عذاب یا مشمول شادی و آرامش میشوند؟حالا در قیامت کبری میگیم جسم هم با معاد جسمانی به روح ملحق میشه ولی در برزخ که فقط روح است و بس.چطور میتوان با استدلال شما ،مبنی براینکه درک احساسات مثل ناراحتی با مغزمادی و بخاطر ترشح ناقلهای شیمیایی فقط انجام میپذیره و نا مربوط به روح انسان هست ، رنج و لذت روح در عالم برزخ را توجیه نمود؟
      ضمن اینکه بنده درپست اول هم گفتم این یه تحقیق هست که صحت و سقم اون رو نمیدونم .ولی زیبنده هم نیست که هر نظری را نمیتوانیم بقول شما هضم کنیم یا مدرک کافی برای پذیرشش نداشته باشیم، به گوینده اش با ادبیاتی مانند بازهم بقول شمادر پست اولتون:محققان غلط کرده اند،توهین کنیم.بهرحال تعداد زیادی اجساد با جنسیت و وزن و سن گوناگون در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفته اند و تشابه معنادار کسری 21گرم در همه آنها بدون استثناء، لااقل اندکی میتونه تامل برانگیز باشه.یادمون باشه زمانی گالیله را به جرم اینکه میگفت زمین به دور خورشید میچرخه محکوم به کفرگویی کردند چون در انجیل این مطلب نبود لذا کشیشان میگفتند زمین مرکز عالم است و هرکه جز این بگوید کافر و مستحق سوزانده شدن هست.گالیله از ترس جان حرفش را پس گرفت ،اما زیر لب گفت ای زمین تو همچنان دور خورشید میگردی حتی اگر من اجبارا انکار کنم.و قرنها بعد سفینه ها و تلسکوپهای فضایی نظریه گالیله را به اثبات رساندند.

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه روح به زعم شما حتی در حد احساس ناراحتی هم مادی نیست،پس درعالم برزخ که مثل قیامت معاد جسمانی هنوز رخ نداد و فقط روح انسانها درآنجا حضور دارد،چگونه روح اموات دچار عذاب یا مشمول شادی و آرامش میشوند؟حالا در قیامت کبری میگیم جسم هم با معاد جسمانی به روح ملحق میشه ولی در برزخ که فقط روح است و بس.چطور میتوان با استدلال شما ،مبنی براینکه درک احساسات مثل ناراحتی با مغزمادی و بخاطر ترشح ناقلهای شیمیایی فقط انجام میپذیره و نا مربوط به روح انسان هست ، رنج و لذت روح در عالم برزخ را توجیه نمود؟
      ضمن اینکه بنده درپست اول هم گفتم این یه تحقیق هست که صحت و سقم اون رو نمیدونم .ولی زیبنده هم نیست که هر نظری را نمیتوانیم بقول شما هضم کنیم یا مدرک کافی برای پذیرشش نداشته باشیم، به گوینده اش با ادبیاتی مانند بازهم بقول شمادر پست اولتون:محققان غلط کرده اند،توهین کنیم.بهرحال تعداد زیادی اجساد با جنسیت و وزن و سن گوناگون در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفته اند و تشابه معنادار کسری 21گرم در همه آنها بدون استثناء، لااقل اندکی میتونه تامل برانگیز باشه.یادمون باشه زمانی گالیله را به جرم اینکه میگفت زمین به دور خورشید میچرخه محکوم به کفرگویی کردند چون در انجیل این مطلب نبود لذا کشیشان میگفتند زمین مرکز عالم است و هرکه جز این بگوید کافر و مستحق سوزانده شدن هست.گالیله از ترس جان حرفش را پس گرفت ،اما زیر لب گفت ای زمین تو همچنان دور خورشید میگردی حتی اگر من اجبارا انکار کنم.و قرنها بعد سفینه ها و تلسکوپهای فضایی نظریه گالیله را به اثبات رساندند.
      کاش حداقل کامل مطالعه می کردید،
      این شخصی که این کار رو انجام داده روی ۶ نفر این آزمایشو انجام داده ۴ نفر هیچ تغییری مشاهده نکرده و یک نفرشون وزن از دست داده و بعد وزنش بیشتر شده و تنها یک نفر از این اشخاص ۲۱ گرم وزنش کم شده.بر اساس فضای نمونه به این کوچکی سعی کرده تئوری بده.تازه رو سگ هام این آزمایش رو انجام داده چون تغییر وزنی مشاهده نکرده گفته حتما اینا روح ندارند.کلا اصلا چیز علمی نیست چون علم با چیزی سرو کار داره کا بتونه قابل آزمایش باشه و توجیح های خیلی بهتری برای این ۲۱ گرم وجود داره تا روح انسان.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
      ویرایش توسط The Darwinian : 21 اسفند 1394 در ساعت 06:34

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چه فرقي داره جسد چي ميشه ما كه مرديم چه سالم بمونه بزارنش تو تابوت طلا چه تو ارچه و زير خاك تفاوتي نداره
      بيشتر نگران روحمون باشيم
      فعلا هم كه بر اساس محاسبات تفريحات عادي و روزانه م كه كلا چندهزارسالي تر جهنم بمونم

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به احتمال زیاد این مطلب کاهش وزن 21گرمی انسان بلافاصله پس از مرگ که توسط بعضی محققان از آن به خروج روح از بدن تعبیر شده،توی مجله علمی دانشمند نوشته بود.البته چندین سال قبل .برای همین شماره مجله و سال انتشارش دقیق یادم نیست.حتی توی یک ماهنامه سینمایی هم نوشته بود که فیلمی در سینمای آمریکا ساخته شده با نام 21گرم.که البته خودم به شخصه ندیدمش ولی توی اون ماهنامه سینمایی اشاره شده بود که مضمون فیلم درباره خروج روح از بدن پس از مرگ انسان هست.
      21-grams_poster_goldposter_com_13-400x536.jpg

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مدتها قبل در یک مجله علمی ،مطلبی خواندم که البته از صحت و سقم اون اطلاع ندارم .نوشته بود محققان، تعداد زیادی از افراد را چند دقیقه قبل و بعد از مرگ وزن کرده اند و متوجه شده اند که بعد از مرگ انسانها 21 گرم وزنشون کمتر میشه و براین اساس محققان این 21 گرم کسر وزن را به حساب وزن روح و خروج اون از بدن انسان بعد از مرگ گذاشته اند.
      مهر هم روح داره (بزاریش رو موبایل کار می کنه)
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن