خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 50
    1. Top | #31
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BacheMosbat نمایش پست ها
      اغا تا حالا پرستاری و علوم ازمایشگاهی تعهد وزارت بهداشت دیده بودید؟ اون دیگه چیه جریانش؟ چه صیغه ایه؟
      اره اون بدون کنکور 94 آبان گرفت
      ولی واسه مناطق محرومه و کاردانیه و طرح 5ساله دارن

2. Top | #32
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.a_935267 نمایش پست ها
      دندان و داروم تعهدی داره
      تو کلاس ما هستن!
      ما اشتباه فک میکردیم به نظرم تعهدی ایندش تضمین تره اخه صبح واسه دولت کار میکنن بعد از ظهرم ازادن میتونن مطب بزنن!
      من خودم چون تخصص نمیخوام بخونم پشیمونم چرا روزانه زدم و تعهدی دندان نزدم
      فقط تنها بدی تعهدی همون تخصصه
      اگه تخصص نخوای توی مقطع عمومی از روزانه بهتره
      ددرضمن واسه خروج از کشور نه تنها تعهدیا بلکه هرکی روزانه خونده باید وصیقه بذاره ربطی به تعهد نداره
      واسه توریستی خارج رفتن با یک وصیقه راحت میشه رفت

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      همی گویم و گفته ام بارها

دندونپزشکی

آزاد،مازاد،پردیس،تعهدی،صف ر مرزی،زیرپونز،هـــــــــــ رررررکجا قبول شم رقص کنان خواهم رفت

اما این که آدم شهریه آزاد و مازاد و پردیس بده عقلانی تر از تعهدی رفتنه صدالبته

بازم به نظرم (درست یا غلط)دندون پزشکی تعهدی بهتر از پرستاری بیهوشی اصلاح دام و کشاورزی و امثالهمه

قصد توهین ندارم شایدم دارم اشتباه میکنم اما به نظرم آینده پزشکی تعهدی تضمینی تر از بعضی لیسانس هاست
      I KEEP DANCING ON MY OWN

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr fatima97 نمایش پست ها
      من عاشق پزشکیم.......

و برای بدست آوردنش تا آخر دنیا میرم....

درضمن شاید تو این مدت قانون تغییر کنه.......

اگ قراربود تغییر کنه همون اول اجرا میشد به امید تغییر نرین جلو...

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ی سوال این تعهدی چقدر احتمال قبولیش بیشتره و شامل چ دانشگاه هایی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      درسته واسه سراسری هم باید ی مدت تعد کاربدی ولی 5 سال خیلی با 21 سال فرق میکنه
      کاش اون 10 سال یا نبود یا نهایتا 2 سال بود...

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khanom.dr.albalu نمایش پست ها
      خب چرا تعهدی؟
      چرا آزاد و بین الملل نه؟
      مگه دانشگاه آزاد چشه؟
      شما خیال کردین دانشگاه دولتی شهر خودتون چقدر امکانات داره که دانشگاه آزاد اون امکانات رو نداره؟
      هزینه ای که صرف دانشگاه پولی میکنید به مراتب بیشتر از دانشگاه دولتی می ارزه
      شما خیلی راحت فارغ التحصیل میشین و درگیر مسائل مدرک و اینا هم نخواهید شد خیلی هم راحت تخصص میگیرید و به جز اون طرحی که همه ی پزشکا میگذرونن لازم نیست 10 سال از عمرتونو هدر بدید
      اصن دانشگاه آزاد تو نمره دادن بهتره
      دولتی چه گلی به سر بقیه زده که حاضرید واسه خاطر این که دانشگاه دولتی درس بخونیدو پول ندید این همه از عمرتونو هدر بدید؟
      ما که ندیدیم
      با 9.99 میندازن

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      رشته های پزشکی جدیدی به دفترچه انتخاب رشته اضافه شده که در کنار عنوان بسیار جذاب (پزشکی) یک شرط بسیار مهم رو داره که خیلی ها بسیار ساده از کنارش رد میشن و اونقدر محو نام پزشکی میشن که چشمشون رو روی واقعیات میبندن.

1- کسانی که در این رشته ها تحصیل میکنن موظف هستن سه برابر طول تحصیل یعنی 21 سال رو در شهرهای خودشون کار کنن. یعنی در بهترین حالت که شما الان 18 ساله هستید و در این رشته ها قبول میشید، هفت سال درس میخونید تا دکتر عمومی بشید و و حالا دیگه 25 سالتون هست. بعد تازه 21 سال دوره خدمتتون شروع میشه که در طی این دوران به هیچ وجه امکان خرید و آزاد کردن مدرک نیست. شما در 46 سالگی تازه میتونین برای خودتون کار کنین.

2- در طی این 21 سال ماهانه حقوق به نسبت کمتری از پزشکان عمومی که مدرکشون آزاد هست خواهید گرفت که البته باز هم نسبت به بسیاری از شغل های جامعه درآمد بیشتری داره ولی توجه داشته باشین که برای کسی که با هزار امید و آرزو به این رشته اومده و 7 سال درس های سنگینی رو پاس کرده این سطح از درآمد اصلا رضایت بخش نیست و نهایتا باعث دلسردی فرد میشه.

3- دوستان به این عدد 46 سال توجه داشته باشین. 46 سالگی یعنی شما احتمالا در همون شهر ازدواج کردین و در همون شهر بچه دار شدین و بچتون هم در همون شهر کنکور خواهد داد.

4- نکته بسیار مهمی که خیلیا اصلا ازش خبر هم ندارن این هست که شما تا بعد از اجرای نصف مدت تعهد خدمتتون نمیتونین ادامه تحصیل بدین. یعنی شما تا 10 سال بعد از گرفتن مدرک دکترای عمومی از شرکت در کنکور تخصص محروم هستید. تازه بعد از 10 سال دوری از درس و دانشگاه و در 35 سالگی میتونین در امتحان تخصص شرکت کنین که امتحانیه به مراتب سخت تر از کنکور امسالتون و قبولی در اون کار هر کسی نیست.

5- زدن مطب برای یک پزشک عمومی هیچ درآمدی نداره.آخرین باری که خودتون یا یکی از اطرافیان برای رفتن به مطب پزشک عمومی پول ویزیت دادین کی بوده؟! مطب فقط برای متخصص و فوق تخصص درآمد داره و شما در طول همه این 46 سال فقط میتونین در مراکز درمانی و یا به عنوان پزشک خانواده فعالیت داشته باشین.

6- دوران تعهد خدمت یعنی اینکه شما به نوعی کارمند دولت هستین و دولت میتونه شما رو به هر بخشی از محل انجام خدمتتون بفرسته!

7- پیش بینی میکنم دانشجوهای پزشکی که به این شیوه وارد دانشگاه شدن 3-4 سال اول رو بسیار خوشحال از انتخابشون و این که دارن دکتر میشن سپری میکنن. سال 5 و 6 دانشگاه تازه به یاد تعهدی که پاشو امضا کردن میفتن و سال هفتم رو در حالی با افسردگی سپری میکنن که 21 سال خدمت رو پیش روی خودشون میبینن. اون موقع هست که تازه به یاد اعتراض و اعتصاب میفتن که بابا این چه وضعشه!!!

میدونم که با زدن این حرفا بعضی ها حمله میکنن که این چه حرفیه و... ولی من فقط خواستم نتایجی رو که با چند دقیقه فکر کردن به آینده ای که پیش روی این پزشکان عزیز هست که مو به تنم سیخ کرد رو با شما هم درمیون بذارم تا 30 سال بعد که تازه تونستین یه مطب برای خودتون بزنین به این فکر نکنین که ای کاش سال ها پیش یه رشته دیگه خونده بودم که تا حالا میتونستم برای خودم کار کنم.

یه مثال و تمام. یه فیزیوتراپ با 4 سال درس خوندن درسته که اسمش دکتر نیست ولی میتونه مجوز مطب بگیره و در بعضی از موارد درامد این مطب ها به مراتب بیشتر از درامد یه پزشک عمومی هست. حالا شما فکر کنین اون پزشک عمومی قراره تا 46 سالگی یه پزشک عمومی بمونه؛ شایدم تا آخر عمر...پس با چشم باز انتخاب کنین.
      بلی برای پزشک عموم کارکردن تو کلینیک یا بیمارستان به صرفه تر از مطب زدن هست
      تخصص هم 10 نه 10.5 سال بعد
      تعهدی ها تا آخر عمومی خواهند موند اصلا سیاست وزارتخونه همین هست
      ب
      یکی هم نوشته بود تغییر قانون و اینا بلی قانون قراره تغییر کنه در سند چشم انداز بیست ساله و سند تحول پنج ساله ششم طول خدمت ارگانها از 30 به 35 افزایش و پاداش پایان خدمت به چیزی حدود نصف قراره کاهش پیدا کنه یعنی از میانگین حقوق دو سال آخر به میانگین 15 سال آخر تغییر میکنهیعنی ی نفر که قبلا ماهی 2ملیون میگرفت 2*30 میشد پاداش پایان خدمت اگر این قوانین تصویب نهایی و بع دولت ابلاغ بشن میانگین 15 سال آخر میشه چیزی حدود 700 800 تومن برا همین شخص که مثال زدم 700*30 هم میشه پاداش پایان خدمت پزشکای تعهدی هم که ی جورایی کارمند دولت حساب میشن دیگه!اگر همچین قانونی دامنشون رو بگیره شرایط عوض میشه ولی نه در جهت دلخواه شما که حذف تعهد هست بلکه تعهد رو سقت و سخت تر دنبال میکنن.وزارت برای اجرای طرح هایی که به پزشک عمومی نیاز داره با کمبود داوطلب رو به روست و ناچارا دستمزدها رو بالا میبره ولی با این طرح سقف دستمزد دست خودت وزارته و شاغلین هم تحت امر وزارت هستند و مشکلات بدین طریق رفع میشه
      بین تعهد دارها تعهد دارو ولی خوبه چون داروسازی عموما تخصص نمیگیرن که!شاید دندانپزشکی هم بد نباشه ولی واسه پزشکی اگر توان آزاد یا پردیس رو داشته باشید می ارزه

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.m نمایش پست ها
      دوستان اینقد منفی گویی نکنید
      من چندتا از دوستانم تعهدی هستن و راضی
      تفاوت حقوق هم 10 درصده و اینم بدونید موظفی شما فقط روزی 6 ساعت از 7 صبح تا 13 هست همین!
      سلام خسته نباشید . ببخشید میشه بدونم حقوق دوستان شما چقدر هست .
      اخه واقعا الان یه بحث سر حقوقه .
      یعنی هیچکی اصلا سر حقوقش حرف نمیزنه فقط میگن بده .
      ممنون میشم بپرسین . با تشکر

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhnz نمایش پست ها
      اصن چی شد که یهو این پزشکی تعهدی رو گـــــــــــذاشتــــــن؟؟ ؟؟؟؟
      هفته پیش داشتم مصاحبه وزیر بهداشت رو توی شبکه1 میدیدم، حرفاش خعلی قشنگ بود.
      میگفت چرا باید برای یه پزشک متخصص طرف 6ماه توی نوبت بشینه ؟
      میگقت خب این نشون دهنده این هست که به شدت دکتر متخصص کم داریم !
      گفتش که ما در صدد اونیم که در آینده تعداد پزشکان متخصص رو زیاد تر کنیم، به دانشگاه ها هم گفتیم که ظرفیت پذیرشتون رو بیشتر کنید.
      اونام گفتن که ما میتونیم کلاس هامون رو بزرگ تر کنیم و تعداد صندلی ها رو بیشتر اما نمیتونیم جای اتاق عمل رو زیاد کنیم !
      یه پزشک هم باید حتما اون مهارت های عملی رو توی اتاق عمل فرا بگیره.
      گفتش که ما فعلا داریم زیرساخت هاش رو درست میکنیم و در آینده ظرفیت رو ببشتر میکنیم ...

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوستان کسی جواب سوال من نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

11. Top | #41
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein.A نمایش پست ها

سلام خسته نباشید . ببخشید میشه بدونم حقوق دوستان شما چقدر هست .
      اخه واقعا الان یه بحث سر حقوقه .
      یعنی هیچکی اصلا سر حقوقش حرف نمیزنه فقط میگن بده .
      ممنون میشم بپرسین . با تشکر
      سلام حسین جان خوبی؟
      فک کنم ی جا دیگه توضیح دادم در مورد حقوق های همه رشته های علوم پزشکی
      بسته به شهر و میزان کار فرق میکنه
      اما حدودی بخام بگم اگه ی پزشک معمولی 8 میگیره .اینا حدود 6.5 تا 7 میگیرن
      عضو شورای مرکزی کانون دانش آموختگان سمپاد (استعدادهای درخشان)

12. Top | #42
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raha.. نمایش پست ها
      ی سوال این تعهدی چقدر احتمال قبولیش بیشتره و شامل چ دانشگاه هایی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      درسته واسه سراسری هم باید ی مدت تعد کاربدی ولی 5 سال خیلی با 21 سال فرق میکنه
      کاش اون 10 سال یا نبود یا نهایتا 2 سال بود...
      بستگی به بوم تون داره
      استان خراسان مثلا گناباد مشهد و سبزوار میگیرن
      عضو شورای مرکزی کانون دانش آموختگان سمپاد (استعدادهای درخشان)

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      بچه ها دندان و دارو هم تعهدی داره ؟
      بله داره
      ای که مرا خوانده‌ایی
      راه نشانم بده...

14. Top | #44
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میشه بگید این اطلاعات( ساعت کاری شش ساعت و دستمزد کمتر و…) رو از کجا میگید؟؟ بر اساس چه منبعی؟؟؟این طرح هنوز از پارسال داره اجرا میشه اصلا خروجی ای نداشته هنوز
      ویرایش توسط fantom : 01 خرداد 1395 در ساعت 13:47

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhnz نمایش پست ها

فک کنم نداره
      اره داره

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن