خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها

مشکل اینه که از جای معتبر که ورنمیداری
      از گفته های هم قطارات توی تلگرام و... کپی میکنی .
      اول اگه میخوای بحث کنی شرایط یک حدیث صحیح در شیعه رو بگو ، اصل و مبنای شیعه برای قبول احادیث در گام اول چیه؟ اصا انواع احادیث از نظر علم حدیث شانسی رو نام ببر .آدم بفهمه یه چی حالیته صرفا کپی پیست نیستی آخه
      دوم اون تایپک رو مدیریت بستن، بنده که داشتم بحث میکردم . تذکر گرفتم و دیگه ادامه ندادم .
      سوم : در رفتنت و سوتی که در مورد اون آیه که آوردی گفتی در مورد برده داریه میخوای چیکار کنی؟ اونم تقصیر مدیره یا من؟
      اتفاقا مشکل از تو ک هرکس ضدتفکرت بود میش جیره خوار و کافر و بی سواد
      من کل ایه گذاشتم ج ندادین تاپیک بستین و فرار کردین
      حالا طلبکارم شدی
      من تلگرام ندارم تو هیچ گروهیم نیسم
      من۱۲سال روزه گرفتم از دوم ابتدیی
      اگ تو هنو نگرفتی من۱۲سال گرفتم
      ولی میخام دینم اکتسابی باشه ن موروثی
      اینم درباره حدیث و کتاباش

احادیث دومین منبع دریافت حقایق در مورد اسلام است. روش دریافت حقایق، مثلا در مورد موارد حقوقی/قضایی اینگونه است که در هر مورد ابتدا به قرآن یعنی اولین منبع اسلام مراجعه میشود، و اگر قرآن پاسخگوی مسئله نبود سپس به حدیث مراجعه میشود و بعد از آن به نظرات قضات بزرگ و قضات پیشین و آرای فقها ارجاع میشود.

منابع معتبر حدیثی شیعه عبارت است از :

کتب اربعه اولیه :

1- الکافی ثقة الاسلام کلینی 2 - من لایحضره الفقیه شیخ صدوق 3-تهذیب شیخ طوسی 4- استبصارشیخ طوسی

کتب اربعه ثانویه :

1 - بحارالانوار علامه مجلسی 2- وسائل الشیعه شیخ حر عاملی 3- الوافی ملامحسن فیض کاشانی 4 - مستدرک الو سائل محدث نوری

منابع مهم اهل سنت ( صحاح سته ) عبارت است از :

1- صحیح بخاری ، 2- صحیح مسلم ، 3- سنن احمدحنبل ، 4- سنن ابن ماجه ، 5 - سنن نسایی ، 6 - سنن ترمذی.

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      ليس في بول الأئمه و غائطهم استخباث و لا نتن و لا قذارة، بل هما كالمسك الأذفر، بل من شرب بولهم و غائطهم و دمهم يحرم الله عليه النار و استوجب دخول الجنه (انوار الولایه/ص440)

در ادرار و مدفوع امامان نه پلیدی وجود دارد و نه گندی و چرکی، بلکه آن دو(ادرار و مدفوع) مانند مشک بسیار خوشبو هستند؛ اما هر کس که ادرار، مدفوع و خون آنان بنوشد الله آتش جهنم را بر او حرام می‌گرداند و دخول بهشت بر او واجب می‌شود

(نوش جانتون)

بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید ک همانا اسراف کاران گنه کارانند:-d

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      حضرت امام باقر فرمودند: در ان میان که امیر المومنین در مسجد کوفه بر منبر بود. اژدهایی از طرف یکی از درهای مسجد روی آورد. مردم آهنگ کشتنش را کردند. امیر المومنین کسی را فرستاد تا دست نگهدارند. مردم از کشتنش خودداری کردند و او سینه کشان می رفت تا پای منبر رسید .برخاست و روی دمش ایستاد و به امیر المومنین سلام کرد.

حضرت فرمود : تو کیستی؟

گفت: من عمروبن عثمان خلیفه شما بر طایفه جن هستم . پدرم به من سفارش کرد خدمت شما بیایم و رای شما را بدست آورم و اکنون نزد شما آمدم تا چه دستور فرمایی.

(اصول کافی.جزء2.باب جن) (تالیف ثقه الاسلام کلینی) (حدیث )

عجب معجزه ای!!!

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farhadcr72 نمایش پست ها
      اتفاقا مشکل از تو ک هرکس ضدتفکرت بود میش جیره خوار و کافر و بی سواد
      من کل ایه گذاشتم ج ندادین تاپیک بستین و فرار کردین
      حالا طلبکارم شدی
      من تلگرام ندارم تو هیچ گروهیم نیسم
      من۱۲سال روزه گرفتم از دوم ابتدیی
      اگ تو هنو نگرفتی من۱۲سال گرفتم
      ولی میخام دینم اکتسابی باشه ن موروثی
      اینم درباره حدیث و کتاباش

احادیث دومین منبع دریافت حقایق در مورد اسلام است. روش دریافت حقایق، مثلا در مورد موارد حقوقی/قضایی اینگونه است که در هر مورد ابتدا به قرآن یعنی اولین منبع اسلام مراجعه میشود، و اگر قرآن پاسخگوی مسئله نبود سپس به حدیث مراجعه میشود و بعد از آن به نظرات قضات بزرگ و قضات پیشین و آرای فقها ارجاع میشود.

منابع معتبر حدیثی شیعه عبارت است از :

کتب اربعه اولیه :

1- الکافی ثقة الاسلام کلینی 2 - من لایحضره الفقیه شیخ صدوق 3-تهذیب شیخ طوسی 4- استبصارشیخ طوسی

کتب اربعه ثانویه :

1 - بحارالانوار علامه مجلسی 2- وسائل الشیعه شیخ حر عاملی 3- الوافی ملامحسن فیض کاشانی 4 - مستدرک الو سائل محدث نوری

منابع مهم اهل سنت ( صحاح سته ) عبارت است از :

1- صحیح بخاری ، 2- صحیح مسلم ، 3- سنن احمدحنبل ، 4- سنن ابن ماجه ، 5 - سنن نسایی ، 6 - سنن ترمذی.
      اینا جواب سوال من نبود ،
      نه شرایط حدیث صحیح رو گفتی
      نه اون مبنا (توی علم حدیث یه روایت و حدیث صحیح هست از امام صادق که اولین مبنای درست بودن یا نبودن حدیث برای شیعیانه ، این همه راهنمایی کردم که بهتر سرچ کنی گوگل رو .)
      نه انواع حدیث رو (گفتم انواع احادیث نه کتب شیعی و سنی آخه مغز متفکر )

تو یه آیه در مورد برده داری گذاشتی (به قول خودت )هنوز سوتی به اون بزرگی کسی نداده آخه ، اصا خوندی کامل معنی آیه رو یا فقط یه کلمه برده رو دیدی کپی کردی آخه
      بهت میگم سوره بیار و جواب تحدی قرآن رو بگو اونم که نمیاری و همش میپری به یه شاخه دیگه
      در ضمن من خودم بابت اون تایپک تذکر گرفتم و پست منم پاک شده پس فک نکن مدیریت اینچا طرفدار ماست

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حدیث اولی که بالای پست من گذاشتی هم با اون قاعده در علم حدیث رد میشه !!!

ليس في بول الأئمه و غائطهم استخباث و لا نتن و لا قذارة، بل هما كالمسك الأذفر، بل من شرب بولهم و غائطهم و دمهم يحرم الله عليه النار و استوجب دخول الجنه (انوار الولایه/ص440)

در ادرار و مدفوع امامان نه پلیدی وجود دارد و نه گندی و چرکی، بلکه آن دو(ادرار و مدفوع) مانند مشک بسیار خوشبو هستند؛ اما هر کس که ادرار، مدفوع و خون آنان بنوشد الله آتش جهنم را بر او حرام می‌گرداند و دخول بهشت بر او واجب می‌شود

(نوش جانتون)
      این رو میگم .
      یعنی حدیثی آوردی که لازم نیست از اولین فیلتر عبور کنه ، تا برسه به فیلترای بعدی ، همون اول رده

و نشانه دیگه از بیسوادی و کپی پیست کردنت .

اون قاعده رو هم نمیگم خودت باید بیاریش برام تا بفهمم کپی پیست کن نیستی (هر چند که هستی )

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      ابراهيم بن موسى گويد: راجع به طلبى كه از امام رضا عليه السلام داشتم ، اصرار و پافشارى مى كردم و او مرا وعده مى داد، يك روز كه باستقبال والى مدينه مى رفت ، من همراهش بودم ، نزديك قصر فلان رسيد و در سايه درختان فرود آمد: منهم فرود آمدم و شخص سومى با ما نبود. عرض كردم : قربانت ، عيد نزديك است و بخدا كه من در هم و غير درهمى ندارم ، حضرت با تازيانه اش بسختى زمين را خراش داد، سپس دست برد و شمش طلائى از آنجا برداشت و فرمود اين را بهره خود ساز و آنچه ديدى پنهان دار.

( اصول كافى جلد 2 صفحه 406 روايت 6 )
      تکبیر!!!

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      قاعده در علم حدیث خخخخخخخ
      نگو قاعده بگو هرچی نا میخایم درسته هرچی نمیخایم غلطه حدوسط هم نداره
      یا همش غلطه یا درست
      نحوه نماز و روزه خوندن هم طبق حدیث بمون رسیده پ اونم غلطه
      قاعده در علم حدیث خخخ
      علم حدیثی ک هردوره که علم پیشرفت میکنه قاعدش تغییر میده تا گندش درنیاد
      مثلا الان میگ علمی باشه
      خرافات نباشه
      قابل باور باشه
      با قران هم خوانی داشته باشه
      شما برو بول ائمه بخور شاید هدایت شوی خخخ

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      قاعده در علم حدیث خخخخخخخ
      نگو قاعده بگو هرچی نا میخایم درسته هرچی نمیخایم غلطه حدوسط هم نداره
      یا همش غلطه یا درست
      نحوه نماز و روزه خوندن هم طبق حدیث بمون رسیده پ اونم غلطه
      قاعده در علم حدیث خخخ
      علم حدیثی ک هردوره که علم پیشرفت میکنه قاعدش تغییر میده تا گندش درنیاد
      مثلا الان میگ علمی باشه
      خرافات نباشه
      قابل باور باشه
      با قران هم خوانی داشته باشه
      شما برو بول ائمه بخور شاید هدایت شوی خخخ
      بی سوادی ایشون در همینجا کامل آشکار شد.
      کسی که ادعاش میشه و میخواد اسلام رو نقد کنه هنوز از چند تا قاعده ساده در اسلام خبر نداره .
      خب آخه مغز متفکر ، اگه اون قاعده نبود که الان احادیث کعب الاحرار رو هم ما باید قبول میکردیم .

با یکی بحث میکردیم تو فیس بوک میگفت شیعه اعتقاد داره قرآن تحریف شده (!!!) بعد گفتیم حالا منبعت چیه لینک ویکی پدیا داد بماند ؛ اونجا هم چیزی ننوشته بود که علمای مسلمان قبول داشته باشن قرآن تحریف شده ، تازه میخواست به زور به ما که شیعه بودیم بقبولونه ما قبول داریم قرآن تحریف شده .
      یادش بخیر دو سه سال پیش بود این مورد ، تو رو دیدم یاد اون افتادم .
      میگم ما احادیث رو کامل بررسی میکنیم و صحیح و غلط بودنش کلی فیلتر داره بعد ایشون میاد میگه یا همش درسته یا غلط !!!
      حدیثی رو که قبول نداریم و کتابش هم کتابی معروف توی شیعه نیست رو آورده علم کرده بعد مسخره هم میکنه .
      خدا همه رو هدایت کنه
      ویرایش توسط AmirMansour : 16 بهمن 1394 در ساعت 15:05

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یک بار برای همیشه میگم، دلیل اینکه خیلیا به طبری و کتب حدیث دیگه استناد میکنن اینه که قدیمیترین، کامل ترین ، نزدیکترین نویسنده تاریخ اسلام به حیات پیامبر ، ... طبری هست و حداقل 90% کتابهای تاریخ دیگه از روی تاریخ طبری نوشته شدن. شما زمانی میتونی یه کتاب یا نویسنده ای رو رد کنی که بگی من اینو کلا قبول ندارم، وقتی باب میلتون از طبری و بقیه چیزی گفته میشه دوس دارین استخوناشم بمالین ولی تا بر خلاف میلتون گفته شد طبری و بقیه میشه ملحد و خود فروش و ...

آخه آدم چقد باید کوته فکر باشه که برای رد قدیمیترین و معتبرترین کتاب تاریخ اسلام که فقط 40 سال نوشتنش طول کشیده بیاد منبع یکی از مجلات موسسه کیهان معلوم الحال رو که تو قم چاپ میشه معرفی کنه؟؟؟ اگه طبری مشکل داشت دولت جیب بریک بار برای همیشه میگم، دلیل اینکه خیلیا به طبری استناد میکنن اینه که قدیمیترین، کامل ترین ، نزدیکترین نویسنده تاریخ اسلام به حیات محمد ، ... طبری هست و حداقل 90% کتابهای تاریخ دیگه از روی تاریخ طبری نوشته شدن. شما زمانی میتونی یه کتاب یا نویسنده ای رو رد کنی که بگی من اینو کلا قبول ندارم، وقتی باب میلتون از طبری چیزی گفته میشه دوس دارین استخوناشم بمالین ولی تا بر خلاف میلتون گفته شد طبری میشه ملحد و خود فروش و ...

آخه آدم چقد باید کوته فکر باشه که برای رد قدیمیترین و معتبرترین کتاب تاریخ اسلام که فقط 40 سال نوشتنش طول کشیده بیاد منبع یکی از مجلات موسسه کیهان معلوم الحال رو که تو قم چاپ میشه معرفی کنه؟؟؟ اگه طبری مشکل داشت دولت اسلامی ... خورد سال 68 براش سمینار بزرگداشت تو زادگاهش (آمل) گرفت.

نفهم اینو بفهم که مشکل نه از تاریخ هست نه کتاب نه طبری نه ... مشکل از طرز فکر و عقاید پوچ شماست که وقتی مطلبی گفته میشه که یا توضیح منطقی براش ندارین یا میبینین با علم و فرهنگ امروزی انقد مسخره به نظر میاد که جای ماست مالی براتون نمیزاره شروع میکنین به گیر دادن به کجی دیوار و ...

من که میدونم فهم و شعور رو اگه با سرنگ هم بهت تزریق کنن پس میزنیی
      این بخشو یه مقدار خراب کپی پیست کردی خونده نمیشه . اگه زحمتی نیست درستش کن
      یه نفر بیطرف بیاد متن بحث بین ما دوتا رو بخونه بعد اون بگه کی داره راست و مستقیم حرفشو میزنه

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

(نوش جانتون)

بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید ک همانا اسراف کاران گنه کارانند:-d
      میگم کج فهمی دیگه ! حدیثی که با شرع مغایرت داشته باشه خود به خود رده این که کلا رده ! بعدشم این منبعی که نقل کردی ازش از کی تا حالا شد جز منابع شیعه ؟؟؟؟؟

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن