خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

حتی 5ثانیه هم تمرکز ندارم...

سلام.من پشت کنکوری تجربی هستم با میانگین تراز 5700.راستش من ن پارسال ن امسال قدرت تمرکز خوبی ندارم.ینی اصن ندارم ک بخاد خوب یا بد باشه........ینی ارزو ب دلم مونده ک فقط پنج دقیقه هم که شده تو عمق درس برم و ب هیچی فکر نکنم!!!!!!ولی دریغ از اینکه حتی بتونم بیشتر از سی ثانیه حواسم رو جمع کنم..واسه همین زمان مطالعه ام خیلی طولانی میشه زمان حل مسائل شیمی ام زیاد شده...و همینطور زیستم.....و با توجه ب اینکه در کنکور تمرکز و مفهومی خوندن حرف اول رو میزنه بدجور نگرانم...و از فرط این نگرانی شبها تا ساعت یک خابم نمیبره...و هی اذیت میشم و بیشتر استرس میگیرم....خواهشا بیاین کمک.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط uni dentist76 نمایش پست ها
      سلام.من پشت کنکوری تجربی هستم با میانگین تراز 5700.راستش من ن پارسال ن امسال قدرت تمرکز خوبی ندارم.ینی اصن ندارم ک بخاد خوب یا بد باشه........ینی ارزو ب دلم مونده ک فقط پنج دقیقه هم که شده تو عمق درس برم و ب هیچی فکر نکنم!!!!!!ولی دریغ از اینکه حتی بتونم بیشتر از سی ثانیه حواسم رو جمع کنم..واسه همین زمان مطالعه ام خیلی طولانی میشه زمان حل مسائل شیمی ام زیاد شده...و همینطور زیستم.....و با توجه ب اینکه در کنکور تمرکز و مفهومی خوندن حرف اول رو میزنه بدجور نگرانم...و از فرط این نگرانی شبها تا ساعت یک خابم نمیبره...و هی اذیت میشم و بیشتر استرس میگیرم....خواهشا بیاین کمک.
      سلام
      دلایل زیادی میتونه داشته باشه
      1)خواب کافی داری؟
      2)انگیزه داری-هدف چی؟
      3)ایا از درس خوندن لذت می بری؟
      4)ایا درس رو می فهمی؟
      5)به چه چیزایی فک میکنی که حواست پرت میشه؟

توصیه ها
      1)مواردی که بهشون رو فکر میکنی رو یه کاغذ بنویس
      2)همه هواس پرتی دارن اما مهم اینکه هواست وقتی پرت شد به خودت تلنگر بزنی و حواست رو جمع کنی برای ادمه درس
      3)وقتی حواست پرت شد واسه 1 دقیقه به هیچی فکر نکن و به صدا های اطرافت گوش کن(حتی ریز ترین صدا)
      4)سعی کن محیط درسیت کاملا ساکت باشه
      5)از سی دی های اموزشی به جای کتاب استفاده کن
      6)قبل از شروع به خوندن ببین کار عقب افتاده ای داری؟اگه مهمه انجام بده
      7)برای درس خوندنت هم زمان بندی کن هم بودجه بندی(مثلا امروز ادبیات ساعتو از ساعت 10 تا-12 کوک کن بعد بگو از درس 6 تا 12 رو باید بخونم)
      دیگه چیزی یدم نمیاد موفق باشی
      خلاف قوانین.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با این حال ترازت خوبه اگه تمرکز داشته باشی بالای 6000ی . سرعت مطالعت رو ببر بالا

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خودت بزن به بی خیالی من خیلی وقتا اینطور میشم من همش به این فک میکنم قبول نشم چی میشه اون رشته ای که می خوام فلانی چی می گه......خیلی بده ولی خب بعدش به خودم می گم به درک من اصلا درسو واسه کنکور نمی خونم واسه خودم می خونم علمم زیاد شه دیگه اینطوری تمرکزم میره بالا درس خوندن جذآب میشه تو هم سعی کن موقع درس خوندن به نتیجه فک نکنی یا به چیزای دیگه به قول دادشم درسو واسه خودت بخون همین ...وتوکل ایتکه تو تلاشتو میکنی وخداحتما نتیجه شو بهت نشون میده موفق باشب

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه این فایل افشار رو گوش ندادی دانلودش کن مفیده

افزایش تمرکز حواس هنگام مطالعه_علیرضا افشار

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      روی یک نقطه دیوار تمرکز کن و توپ پینگ پنگ رئ با راکت بزن بهش انی میتونه یه تمرین واسه تمرکز باشه
      چشمات رو ببند به هیچ چی فکر نکن و یک گل رز رو تصور کن و بعد توی تصوراتت بوش کن این دوتا تمرین میتونه به افزایش تمرکزت کمک کنه

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=mammad7;713711]با این حال ترازت خوبه اگه تمرکز داشته باشی بالای 6000ی . سرعت مطالعت رو ببر بالا[/QUOTینی ب نظر شما تراز من نشان دهنده ی اینه ک من تمرکززم همچین بدم نیست و الکی دارم سخت میگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خودم مثه شما بودم! باید اون گوشیو بذاری کنار کمتر اینجا بیای یا درگیر واتس و تلگرام و اینستا یا هرچیز دیگه ای بشی! باید بیرون رفتن و مهمونی کمتر بری خودت باشی و کتابات و هدفت! کمتر اینجوری ذهنت درگیر میشه مطمئنا تمرکز بهتری خواهی داشت!

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      درود ...
      اگه سر 5 ثانیه تمرکزت به هم میریزه در بازه های 4 ثانیه 4 ثانیه درس بخون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      درود ...
      اگه سر 5 ثانیه تمرکزت به هم میریزه در بازه های 4 ثانیه 4 ثانیه درس بخون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=uni dentist76;713760]
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammad7 نمایش پست ها
      با این حال ترازت خوبه اگه تمرکز داشته باشی بالای 6000ی . سرعت مطالعت رو ببر بالا[/QUOTینی ب نظر شما تراز من نشان دهنده ی اینه ک من تمرکززم همچین بدم نیست و الکی دارم سخت میگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟
      میگم نسبت به این تمرکزت خوبه
      شایدم الکی داری سخت میگیری
      ویرایش توسط mammad.z : 01 بهمن 1394 در ساعت 13:06

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammad7 نمایش پست ها
      اگه این فایل افشار رو گوش ندادی دانلودش کن مفیده

افزایش تمرکز حواس هنگام مطالعه_علیرضا افشار
      ممنون خیلی خوبه......ولی چرا یه قسمت از آخر فایلش اینجوریه؟2بار دانلودش کردم ولی قسمت آخر رو نمیخونه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کارایی که تمرکز رو می بره بالا انجام بده !

بازیای تمرکز گرا !
      حکایت ما جاودانه شود

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تمرکز یک چیز اکتسابی هست
      من خودم برای افزایش تمرکز سعی میکنم توی شلوغی یه ضرب 2 رقمی در 2 رقمی یا 3 رقمی در 2 رقمی رو ذهنی انجام بدم

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستش بهم گفتن شب قبل خاب از دویست تا صد بشمر شمردم ولی هیچ فرقی نکرد ک نکرد

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن