خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      من هم همین مشکل رو دارم ولی بیشتر تونستم باهاش کنار بیام تا برطرفش کنم. با این حال ترازم هم -خدا رو شکر- خوبه. چند تا توصیه:

1_ مکان مطالعه باید فقط برای درس خوندن باشه. یعنی حتی آب خوردن و فکر کردن به چیز های مختلف هم تو مکان مطالعه نباشه

2_مکان مطالعه رو به دیوار باشه خیلی بهتره.که جلو آدم شلوغ نباشه که حواسم آدم پرت شه

3_ سعی کن برای درس خوندنت زمان مشخص کنی.(با توجه به شناختی که از خودت داری). مثلا بگو من باید 100 صفحه زیست بخونم و 10 تا پارت مطالعه دارم. پس باید تو هر پارت 10 تا صفحه بخونم.

4_حین درس خوندن اگه یه فکر مزاحم سراغت اومد, سعی کن اون ها رو یادداشت کنی و بعدا یه جای دیگه بهشون فکر کنی.

5_روش درست خوندن هم خیلی مهمه. سعی کن موقع خوندن با مطلب درگیر بشی و اگه وقت داری خلاصه بنویسی. یا یادداشت برداری کنی. حتی اگه یادداشت ها به نظرت ارزشی نداشته باشن و مجبور باشی دور بریزیشون. همین نوشتن خیلی کمک میکنه

6_در مورد درس های حل کردنی هم زمان برا خودت بگیر. مسلا بگو من باید این 10 تا مسئله شیمی رو تو 20 دقیقه حل کنم یا بگو برا هر مسئله شیمی نباید بیشتر از 2 دقیقه وقت بزارم

7_ یه سری روش های ریلکسیشن(!) و... هست برای افزایش تمرکز . مثل:5 دقیقه چشما رو بستن و به هیچ چیز فکر نکردنو..... . که من خیلی امتحانشون نکردم. شاید جواب بدن

8_سعی کن آروم باشی! همین طور الکی آروم باش! , و در آخر به این کلام خدا توجه ویژه داشته باش:

مَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجاً وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَ مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ

إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْراً ( آیه 2 و 3 سوره طلاق)
      هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او قرار می‌دهد،و او را از جایی که گمان ندارد، روزی می‌دهد،و هر کس بر خدا توکل نماید، خدا او را کفایت می‌کند،
      و خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند، همانا خدا برای هر چیزی اندازه‌ای داده است

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      القای ذهنی هم خوبه برا تمرکز
      بازی های افزایش تمرکز هم خوبه

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      درود ...
      اگه سر 5 ثانیه تمرکزت به هم میریزه در بازه های 4 ثانیه 4 ثانیه درس بخون
      جوابت عین پیج مشکلات جنسی بود

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      ببین!
      وقتی مثلا تمرکز ندرای، قطعا داری به یه چیزی فکر میکنی!
      واسه یه لحظه بذار کنار درس رو به اون چیزی که داشتی فکر میکردی فکر کن و خیل یهم فکر کن و بعدش درس رو شروع کن! باور کن تاثیر داره واسه من که داشت این روش

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط uni dentist76 نمایش پست ها
      سلام.من پشت کنکوری تجربی هستم با میانگین تراز 5700.راستش من ن پارسال ن امسال قدرت تمرکز خوبی ندارم.ینی اصن ندارم ک بخاد خوب یا بد باشه........ینی ارزو ب دلم مونده ک فقط پنج دقیقه هم که شده تو عمق درس برم و ب هیچی فکر نکنم!!!!!!ولی دریغ از اینکه حتی بتونم بیشتر از سی ثانیه حواسم رو جمع کنم..واسه همین زمان مطالعه ام خیلی طولانی میشه زمان حل مسائل شیمی ام زیاد شده...و همینطور زیستم.....و با توجه ب اینکه در کنکور تمرکز و مفهومی خوندن حرف اول رو میزنه بدجور نگرانم...و از فرط این نگرانی شبها تا ساعت یک خابم نمیبره...و هی اذیت میشم و بیشتر استرس میگیرم....خواهشا بیاین کمک.
      دوست عزیز میتونی از این مقاله هم بهره ببری
      http://forum.konkur.in/thread36306.html#post718678

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام منم مشکل تمرکز دارم اصلا نمیتونم روی درس تمرکز کنم مخصوصا حفظی ها رو ب همین خاطر اغلب عمومی هارو خراب میکنم تو دروس اختصاصی هم قسمت حفظیو گن میزنم نمیدونم خیلی ناامیدم یکی کمکم کنه

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه اس نمایش پست ها
      سلام منم مشکل تمرکز دارم اصلا نمیتونم روی درس تمرکز کنم مخصوصا حفظی ها رو ب همین خاطر اغلب عمومی هارو خراب میکنم تو دروس اختصاصی هم قسمت حفظیو گن میزنم نمیدونم خیلی ناامیدم یکی کمکم کنه
      عدم تمرکز در شما به خاطر عوامل داخلیه یا محیطی ؟؟
      مثلا من به صدا حساسم بخاطر همین ایرپلاگ میزنم تو گوشهام :-|
      اگر مشکلتون به خاطر عوامل داخلیه و فکرتون هزار جا میره باید بازی ها و کارهایی که به تمرکز نیاز داره رو انجام بدید به طور مثال یکی از دوستان در انجمن به من گفت سعی کن در شلوغی یک ضرب دو رقمی در دو رقمی رو ذهنی انجام بدی ' و هزارتا کار دیگه
      از همه مهمتر به این نکته دقت داشته باش که تمرکز اکتسابی هست و نه ذاتی

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی بابت راهنمایی. عدم تمرکزم بیشتر ب خاطر عوامل داخلی عه

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان وقتی میخوام تست زیست بزنم بدون ابنکه خودم بفهمم چندین بار روش سطحی میخونم بعد یهو به خودم میام جوابشو میدم ، یعنی الکی فقط چند بار روش روخونی میکنم و وقتی روش فکر میکنم جوابشو میدم ارادی نیست.یه هفته ای هست نمیدونم چرا دوستان خیلی رو مخ داره میره کمک

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام داداش
      ببیم عزیز شما باید تو دوران کنکور حواست به درست باشه و به هیچی نباید فکر کنی -- اینکه به چیزی فک کنی یا نکنی دست خودته -- خودت بهشون فکر میکنیو میان تو سرت
      بهشون فکر نکن و تمام حواستو بده به درس
      اگه موقع درس خوندن حواست پرت شد یه چند دقیقه صبر کن و یه نفس عمیق بکش و دوباره شروع کن
      موفق باشی

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      سلام داداش
      ببیم عزیز شما باید تو دوران کنکور حواست به درست باشه و به هیچی نباید فکر کنی -- اینکه به چیزی فک کنی یا نکنی دست خودته -- خودت بهشون فکر میکنیو میان تو سرت
      بهشون فکر نکن و تمام حواستو بده به درس
      اگه موقع درس خوندن حواست پرت شد یه چند دقیقه صبر کن و یه نفس عمیق بکش و دوباره شروع کن
      موفق باشی
      سلام ممنون جواب دادی ، دوست عزیز مشکل من فکر کردن به افکار خارج نیست . مثلا میخوام یه تستو بزنم بدون اینکه خودم متوجه شم چندین بار روی یه جمله میخونم .بعد یهو به خودم میام تستو درست میخونم جوابشو میزنم ، یعنی بدون فکر کردن روش میخونم. نمیدونم چرا اینجوری شدم یه هفتس

Sent from my SM-P601 using Tapatalk

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2503 نمایش پست ها
      سلام ممنون جواب دادی ، دوست عزیز مشکل من فکر کردن به افکار خارج نیست . مثلا میخوام یه تستو بزنم بدون اینکه خودم متوجه شم چندین بار روی یه جمله میخونم .بعد یهو به خودم میام تستو درست میخونم جوابشو میزنم ، یعنی بدون فکر کردن روش میخونم. نمیدونم چرا اینجوری شدم یه هفتس

Sent from my SM-P601 using Tapatalk
      داداش میشه بیشتر توضیح بدی منظورتو متوجه نمیشم
      یعنی میری تو خودت و نمیدونی یه چی داری فک میکنی؟؟!!!
      من متوجه منظور شما نشدم !!!؟؟

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بدون اینکه متوجه چیزی باشم همینطور 3 4 بار روش میخونم
      مثلا 4 5 تست که میزنم اینطوری میشه .
      به نظرم بخاطر زدن تست های خیلی سخته ذهنم عادت کرده چندین بار روش بخونه.

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ذهنم میل پیدا کرده نفهمه چطوری توضیح بدم مثلا میگه نفهمیدی دوباره نفهمیدی دوباره بخون .... دوباره .... دوباره... تا اینکه خودم متوجه شم تست و عمیق بخونم جوابشو بدم .
      حافظه کوتاه مدتمم ضعیف شده در حدی بعضی وقتا صورت سوال یادم میره

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2503 نمایش پست ها
      ذهنم میل پیدا کرده نفهمه چطوری توضیح بدم مثلا میگه نفهمیدی دوباره نفهمیدی دوباره بخون .... دوباره .... دوباره... تا اینکه خودم متوجه شم تست و عمیق بخونم جوابشو بدم .
      حافظه کوتاه مدتمم ضعیف شده در حدی بعضی وقتا صورت سوال یادم میره
      بیشتر تو چه دروسی اینجوری میشی؟؟
      عمومی یا تخصصی؟؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن