خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

فکر می کنی مشکل اغلب آدم ها چیه؟

این که زندگی براشون سخته، درس سخته، ورزش سخته،کار سخته و کلاً همه چی براشون طاقت فرساست.

با خودش فکر میکنه میخواد دکتر بشه اما حوصله صبح بیدار شدن نداره. میخواد مهندس بشه اما حوصله ضرب و تقسیم چند تا عدد رو تو مساله شیمی و فیزیک نداره. غافل از اینکه خانم دکتر که شد باید چه شبهایی که بیداری بکشه. از خواب ناز بیدار بشه به بیماراش سر بزنه و خیلی وقت ها از خواب ناز بیدار بشه که به پرستارها توضیح بده برای بیمارش چه دارویی بدهند.

اون رفیقمون هم قرار آقا مهندسی بشه که صبح تا شب کارش محاسبات دقیق و کار آماری و هزار جور کلنجار رفتن با ابزار ریاضی و محاسباته.

اولش فکر میکنی، خب! اگه دکتر بشم تحمل سختیاش مهم نیست تحمل میکنم یا با خودت می گی خب اگه مهندس بشم شروع میکنم جدی تر با ریاضیات کلنجار میرم. خدا رو چه دیدی شاید خیلی هم به ریاضیات علاقه مند شدم و دیگه انقدر ناله و نفرینش نکردم!
      اما خودمونیم واقعاً این اتفاقات بعداً میوفته؟ یا برعکس اونی که دکتر موفقیه از اولش سختی رو به جون خریده؟ اونی که مهندس قدریه از اولش جدی و سخت کوش بوده.
      حالا اصل حرفم چیه. میخوام بگم این حرف که میگن این یکسال رو زحمت بکش بقیه عمر راحت باشی راست نیست. اصلاً کل این ضرب المثل های اینطوری که نوید راحتی و خوشخوابی رو میده دروغه. میدونید چرا؟
      چون اونایی که دنبال موفیت میگردن دنبال راحتی و تنبلی نیستن. اصلاً آدم موفق دنبال چیز خاصی نیست از کارش از تکاپو از مفید بودن از پیشرفت لذت می بره. از این که عمرش تلف نمیشه لذت می بره.

مثلاً شما فکر کن بیل گیتس با این همه ثروت برای چی باید اینقدر زحمت بکشه؟ یا خیلی ها مثل اون.
      موضوع تلاش و تکاپو و لذت بردن از اونه. اگر از تلاش و یادگیری و پیشرفت لذت می بری پس واقعاً دنبال موفقیت واقعی هستی.

اینجوری دیگه هیچی برات سخت نیست. اصلاً با این تصور هر وقت سختی بکشی خوشحالی چون میدونی در حال پیشرفتی. میدونی در حال موفقیتی!

این جمله قشنگ یادت باشه:
      باد با چراغ خاموش کاری ندارد، اگر سختی میکشی بدان که روشنی.
      در پناه خدایی که همین نزدیکی هاست.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من فکر میکنم اولین دلیلش نداشتن انگیزه و اراده کافی باشه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad84 نمایش پست ها
      من فکر میکنم اولین دلیلش نداشتن انگیزه و اراده کافی باشه
      به نظر بنده اینطور نیست ...

خیلی ها هستن که تو مدرسه درس نمیخونن ولی وقتی وارد عرصه کنکور میشن

متحول میشن ...

به نظر من دوساله که بچه ها بی انگیزه شدن ...

با این تغیرات دائمی که تو این سیستم رخ میده بچه ها هم رمق درس خوندن رو

از دست میدن ...

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Weed Master نمایش پست ها
      شما ک بیل زنی

چرا باقچه خودتو بیل نمیزنی؟
      باغچه ی خودمو هم بیل میزنم...باغچه ی دیگران رو هم بیل میزنیم..مشکلی نی

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biology115 نمایش پست ها
      به نظر بنده اینطور نیست ...

خیلی ها هستن که تو مدرسه درس نمیخونن ولی وقتی وارد عرصه کنکور میشن

متحول میشن ...

به نظر من دوساله که بچه ها بی انگیزه شدن ...

با این تغیرات دائمی که تو این سیستم رخ میده بچه ها هم رمق درس خوندن رو

از دست میدن ...
      هر کسی که به قول شما در مدرسه درس نمیخونه و برای کنکور متحول میشه هیچ وقت نمیتونه مثل ادمی که مطالعه ی دروس شده بخشی از زندگیش عمل کنه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      برا من که از شیرین عسل هم شیرین تره فقط فکر اینکه بتونم به یکی کمک کنم !
      اصلا خوابم هم نمیبره براش!
      اگه چیزی الان برام سخته و ازش سختی میکشم و بدم از اون میاد فقط اینه که بشینم درسای عمومی رو بخونم ! مخصوصا عربی
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 17 دی 1394 در ساعت 17:52

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir0017 نمایش پست ها
      اگه چیزی الان برام سخته و ازش سختی میکشم و بدم از اون میاد فقط اینه که بشینم درسای عمومی رو بخونم ! مخصوصا عربی
      ای بابا..عربی که خیلی اسونه..فقط قواعد رو بلد باشی حتی بدون زدن تست هم میتونی 50 به بالا بزنی...هر درسی سخت بگیری بد تر سخت تر میشه برات..من فکر میکردم ریاضی چقدر سخته ولی الان که دارم میخونم میبینم هر چیزی از بیرون انگار سخته ولی وقتی واردش میشی میبینی که چیز خاصی هم نداره و خیلی هم راحته..فقط میخواد براش وقت صرف کنی همین

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dj.ALI نمایش پست ها
      ای بابا..عربی که خیلی اسونه..فقط قواعد رو بلد باشی حتی بدون زدن تست هم میتونی 50 به بالا بزنی...هر درسی سخت بگیری بد تر سخت تر میشه برات..من فکر میکردم ریاضی چقدر سخته ولی الان که دارم میخونم میبینم هر چیزی از بیرون انگار سخته ولی وقتی واردش میشی میبینی که چیز خاصی هم نداره و خیلی هم راحته..فقط میخواد براش وقت صرف کنی همین
      پس يه زحمتي بكش بشو سبب خير اگر خدا خواهد !!!
      عربي رو چيكار كنم ؟! كلا با اسمش هم مشكل دارم

Sent from my iPhone using Tapatalk
      در جامعه ای زندگی میکنم
      که بسیاری از مردمانش با یک “استخاره” هدف تعیین میکنند
      و با یک “عطسه” از هدف خود دست میکشند

از کانال sarzaminglico@ در تلگرام حتماااااا دیدن کنید , قول میدم موثر باشه
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 17 دی 1394 در ساعت 18:01

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      پس يه زحمتي بكش بشو سبب خير اگر خدا خواهد !!!
      عربي رو چيكار كنم ؟! كلا با اسمش هم مشكل دارم

Sent from my iPhone using Tapatalk
      عربی رو اول از ترجمه ها شروع کن با 10 تا ترفند کل تستاشو میتونی بزنی...مثلا کان قد ماضی/قد کان ماضی/کان ماضی میشه ماضی بعید..کان قد ذهب میشه رفته بود!...قد ماضی میشه ماضی نقلی قد ذهب میشه رفته است و..لن مضارع میشه مستقبل منفی مثلا لن یذهب میشه نخواهد نوشت/هرگز نمینویسد و.........به همین راحتی میتونی 32 درصد کنکور بزنی...شکل و تحلیل صرفی هم راحته ولی باید تست کار کنی براش میگم یکم باید به خودت زحمت بدی بشینی بخونی دیگه!قواعد هم به جز اعلال باقیش راحته چیز خاصی نداره

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      عربی رو اول از ترجمه ها شروع کن با 10 تا ترفند کل تستاشو میتونی بزنی...مثلا کان قد ماضی/قد کان ماضی/کان ماضی میشه ماضی بعید..کان قد ذهب میشه رفته بود!...قد ماضی میشه ماضی نقلی قد ذهب میشه رفته است و..لن مضارع میشه مستقبل منفی مثلا لن یذهب میشه نخواهد نوشت/هرگز نمینویسد و.........به همین راحتی میتونی 32 درصد کنکور بزنی...شکل و تحلیل صرفی هم راحته ولی باید تست کار کنی براش میگم یکم باید به خودت زحمت بدی بشینی بخونی دیگه!قواعد هم به جز اعلال باقیش راحته چیز خاصی نداره
      هم اینا که خودت میگی تو کدوم جزوه پیدا کنم ! ؟

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      هم اینا که خودت میگی تو کدوم جزوه پیدا کنم ! ؟
      عربی جامع گاج نقره ای خاکستری رو بگیر همشو توش گفته!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      عربی جامع گاج نقره ای خاکستری رو بگیر همشو توش گفته!
      اسم عربی جامع میاد میترسم ! کی میخونه اینهمه رو !!!
      جزوه خوب سراغ نداری نخواد برم سراغ کتاب ؟!از بس کتاب خریدم دیه جرئت ندارم بگم میخوام دوباره کتاب بخرم !
      + میگم سایت کنکور popup و تبلیغات نداشت از اول یا من اینو نصب کردم رفتن ؟!
      چه فامیل دور در فامیل دوری شده اینجا !
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 17 دی 1394 در ساعت 18:20

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      اسم عربی جامع میاد میترسم ! کی میخونه اینهمه رو !!!
      جزوه خوب سراغ نداری نخواد برم سراغ کتاب ؟!از بس کتاب خریدم دیه جرئت ندارم بگم میخوام دوباره کتاب بخرم !
      + میگم سایت کنکور popup و تبلیغات نداشت از اول یا من اینو نصب کردم رفتن ؟!
      ترس نداره..عربی جامع گاج نگاه کنی نصف بیش ترش تسته و درس نامه هاش شاید 50 تا صفحه هم نشه کلش....بهترین کتابی که دیدم عربی جامع گاج نقره ای بوده...جزوه و...همش چرت و پرته...باید یک کتابی مثل عربی جامع گاج داشته باشی که وقتی مبحثو بخونی بری پشت سرش چند تا تست هم از اون مبحث بزنی..الان کل ترجمه ای که عربی گاج گفته برای درس نامه اش 6 تا 7 تا صفحه بیش تر نیست!!

چی رو نصب کردی رفتن؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      باغچه ی خودمو هم بیل میزنم...باغچه ی دیگران رو هم بیل میزنیم..مشکلی نی
      ایدز نگیری
      ...

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      ایدز نگیری
      گر هزاران دام باشد در قدم....چون تو با مایی نباشد هیچ غم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن