خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه‌ی ۴منطقه۲ و ۷کشوری تجربی۱۳۹۴: کیارش زارع

دانلود مصاحبه با رتبه‌ی ۴منطقه۲ و ۷کشوری تجربی۱۳۹۴: کیارش زارع

نام: کیارش نام خانوادگی: زارعی
      رتبه‌ی آزمون سراسری: ۴ منطقه۲ و ۷ کشوری تجربی۱۳۹۴ رشته‌ی دانشگاهی و دانشگاه: پزشکی علوم پزشکی تهران
      رشته‌ی پیش‌دانشگاهی: علوم تجربی نوع دیپلم: علوم تجربی
      ۱- دوره‌ی پیش‌دانشگاهی (سال چهارم) را به شکل حضوری گذراندید یا غیرحضوری؟ آیا هنوز هم این تصمیمتان را درست می‌دانید؟ پاسخ: من دوره‌ی پیش‌دانشگاهی را حضوری گذراندم. در برخی درس‌ها مثل فیزیک و ریاضی در صورت استفاده از مدرسه، کلاس‌ها می‌توانست مؤثر باشد. در کل استفاده یا عدم استفاده از کلاس‌های مدرسه بستگی به معلمّان دارد. درس‌هایی مثل دین و زندگی و ادبیات به‌نظرم تأثیر کلاس در آن‌ها بسیار کم است و استفاده از وقت کلاس‌های مدرسه برای مطالعه شخصی خیلی مفیدتر است. ۲- اگر قرار بود- خدای نکرده!- دوباره کنکور بدهید، در برنامه‌ی سال کنکور یا حتی سال‌های قبل‌تر، چه تغییراتی به وجود می‌آوردید؟ پاسخ: من در سال سوم، خیلی از درس‌ها را فقط شب امتحان نهایی مطالعه کردم و این مسئله باعث شد در تابستان مجبور شوم وقت زیادی روی این درس‌ها بگذارم. اگر به عقب برگردم، هر درس را به موقع مطالعه می‌کنم. ۳- شرکت در آزمون‌های آزمایشی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ (می‌توانید از آزمون خاصی نام ببرید یا خیر) پاسخ: شرکت در آزمون‌های یک مؤسسه برای منظم کردن برنامه‌ی مطالعاتی خیلی مفید است. من در آزمون‌های کانون شرکت می‌کردم و برنامه‌ی مطالعه‌ی دو هفته‌ام کاملاً منطبق بر آزمون آینده بود و در دوهفته برنامه‌ی هر روز را خودم در ابتدای فرصت هر آزمون مشخص می‌کردم. باید توجه کرد که شرکت در چند آزمون درست نیست و باعث آشفتگی برنامه می‌شود. ۴- درباره‌ی ساعت‌های مطالعه و آهنگ تغییر آن در طول سال کنکور چه سفارشی دارید؟ پاسخ:مطالعه خیلی زیاد در ابتدای سال تحصیلی می‌تواند باعث خستگی در آخرهای سال شود. با نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی ساعت کل مطالعه باید زیاد شود. هم‌چنین بهتر است ساعت مطالعه به نسبت، متعادل باشد و خیلی در طول هفته‌های مختلف تغییر نکند. ۵- در سال کنکور، درس‌خواندن به‌تنهایی را ترجیح می‌دادید یا به‌همراه دوست و هم‌کلاسی‌ها؟ چرا؟ پاسخ: من همیشه به‌تنهایی مطالعه می‌کردم و هرگز مطالعه‌ی گروهی را تجربه نکرده‌ام و درباره‌ی آن نظری ندارم. ۶- استفاده‌کردن از اینترنت و smsبازی برای رفع خستگی را در سال کنکور درست می‌دانید؟ پاسخ: بله. اگر درست و برنامه‌ریزی از این موارد استفاده شود، جهت ایجاد تنوع و رفع خستگی بسیار مؤثر هستند. ۷- آیا رفتن به مسافرت و تعطیلات را در سال کنکور سفارش می‌کنید؟ پاسخ: در چند ماه آخر بهتر است، این کار انجام شود ولی در تابستان برای استراحتی قبل از شروع سال تحصیلی و آمادگی و انرژی بیشتر می‌توان این کار را انجام داد.آمادگی آآHhhf ۸- آیا کمک‌گرفتن از مشاوران را سودمند ارزیابی می‌کنید؟ به چه شکلی؟ پاسخ: استفاده از رتبه‌های تجربه‌های برتر سال‌های گذشته مثل پشتیبان‌های ویژه‌ی کانون برای انتخاب کتاب و روش‌های مطالعه می‌تواند مفید باشد ولی استفاده از مشاور را نمی‌پسندم. به‌نظرم باید روش‌های رتبه‌های برتر سال‌ قبل را شناخت و از بین آن‌ها با توجه به ویژگی‌های خود، روش مناسبی را انتخاب کرد. ۹- آیا شرکت در اردوهای مطالعاتی (آخر تابستان، نوروز، پیش از کنکور و …) را مثبت ارزیابی می‌کنید؟ پاسخ: به‌طور کلی مطالعه در خانه را ترجیح می‌دادم و با توجه به شرایط آرام خانه ترجیح می‌دادم از کتابخانه استفاده نکنم. در دورانی مثل عید نوروز که ممکن است محیط خانه شلوغ و نامساعد برای درس خواندن باشد می‌توان از اردوها استفاده کرد. در اردو اگر دیگران اهل درس باشند ، فرد ترغیب می‌شود ولی باید مواظب باشید عکس این شرایط وجود نداشته باشد. ۱۰- آیا به نظر شما آموزش‌ها، بازی‌ها و سرگرمی‌های دوره‌ی کودکی‌تان در رسیدن به موفقیت کنونی تأثیرگذار بوده‌است؟ کدامشان؟ پاسخ:شاید بازی‌هایی که نیاز به فعالیت ذهنی و تفکر دارند مؤثر باشد. ۱۱- در درس‌های عمومی، آموزش کدام دبیران و خواندن کدام کتاب‌ها در موفقیت شما تأثیر چشم‌گیری داشته‌است؟
      زبان و ادبیات فارسی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: کتاب‌های دکتر هامون سبطی نشر دریافت – کتاب‌های موضوعی نشر الگو
      زبان عربی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: گاج سفید
      دین و زندگی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: گاج نقره‌ای
      زبان انگلیسی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: کتاب‌های دکتر شهاب اناری، انتشارات مبتکران
      ۱۲- در درس‌های اختصاصی، کدام کلاس‌ها یا کتاب‌ها در موفقیت شما نقش مهمی داشته‌است؟
      زیست‌شناسی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: کتاب‌های همایش زیست‌شناسی دکتر عمارلو، نشر دریافت – آبی کانون
      زمین‌شناسی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: همایش زمین‌شناسی دکتر چلاجور نشر دریافت
      فیزیک کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: گاج نقره‌‌‌ای – فیزیک۳ نشر الگو
      شیمی کلاس: …………………………………………..
      کتاب: مبتکران (دکتر بابایی و مهندس بازرگانی)
      ریاضی تجربی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: گاج نقره‌ای – مهر و ماه
      ۱۳- برای افزایش آمادگی ذهنی و روحی در روز کنکور چه سفارش‌هایی دارید؟ پاسخ:بهترین کار، پیش رفتن با برنامه‌ی یکی از آزمون‌های آزمون‌های آ‍زمایشی است. من در آزمون‌های کانون قلم‌چی شرکت می‌کردم و با برنامه‌ی آزمون‌های جامع و جمع‌بندی درس‌ها که در برنامه‌ی آزمون‌ها گنجانده شده بود، درس‌هایم را مرور کردم. ۱۴- رشته‌ی دانشگاهی‌تان را بر چه پایه‌ای انتخاب کردید؟ (علاقه‌ی شخصی، فشار خانواده، مشورت با دیگران، کلاس اجتماعی و حرف مردم! و …) پاسخ:به‌طور کلی بین رشته‌ی تجربی و ریاضی به‌دلیل بازار کار بهتر و هم‌چنین علاقه‌ نداشتن به رشته‌های فنی، رشته‌ی تجربی را انتخاب کردم. در موقع انتخاب رشته‌ی کنکور، گزینه‌هایم دندان‌پزشکی و پزشکی بود که به علت گستردگی بسیار بیشتر رشته‌ی پزشکی نسبت به دندان‌پزشکی و امکانات بیشتر برای پژوهش در آن، این رشته را انتخاب کردم. ۱۵- اگر به شما یک بار دیگر فرصت انتخاب رشته داده‌شود (با همان رتبه‌ی قبلی) آیا به همان شکل عمل می‌کنید؟ پاسخ: بله. در بین رشته‌های گروه تجربی، پزشکی را ترجیح می‌دهم. ۱۶- بهترین تأثیرات ورود به دانشگاه در زندگی شما چه بوده‌است؟ ورود به دانشگاه در یک شهر دیگر یک تحول اساسی در زندگی است و خیلی از موارد زندگی تغییر می‌کند. مهم‌ترین تأثیر آن ورود به جو و محیط دانشگاه است که به‌طور کلی با دبیرستان متفاوت است و یکی دیگر مسئله‌ی زندگی مستقل و جدا از خانواده است. ۱۷- آیا دانشجو شدن تأثیرات بدی هم در زندگی شما داشته‌است؟ یکی از مشکل‌های اساسی درگیر بودن ساعت‌های زیادی از روز در دانشگاه است. در کل تا به حال با مشکل جدی روبه‌رو نشده‌ام. ۱۸- آیا برای ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور برنامه‌ای دارید؟ خیر. برنامه‌ای برای تحصیل در خارج ندارم و برای آن اقدامی نکرده‌ام. شاید برای دوره‌ی تخصص یکی از دانشگاه‌های خارح از کشور را انتخاب کنم. ۱۹- آیا مایل هستید به کمک مدرک تحصیلی‌تان به خارج از کشور مهاجرت کنید (در آن‌جا ماندگار شوید)؟ چرا؟ ………………………………………… ………………………………………… ………………………………………… ………………………………………. ۲۰- و به جای‌ سؤال آخر، یک راهنمایی کوچک برای این بچه‌ها که به دنبال راز پیروزی شما تا این‌جا آمده‌اند! پاسخ:با برنامه‌ و درست مطالعه کنند و اینطور نباشد که گاهی اوقات در برخی بازه‌های زمانی خیلی زیاد مطالعه کنند و در برخی زمان‌های دیگر درس را رها کنند. اگر تلاش پیوسته باشد حتماً نتیجه می‌دهد.
      برای واضح دیدن کارنامه روی آن کلیک کنید:

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      الان این همه مصاحبه که با این رتبه ها میذارین سر تا تهش یکیه

همه سهمیه دارن ... اونایی رو بذارین که خودشون رفتن

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط POlyhYmNia نمایش پست ها
      الان این همه مصاحبه که با این رتبه ها میذارین سر تا تهش یکیه

همه سهمیه دارن ... اونایی رو بذارین که خودشون رفتن
      یکسان بودن فرمت سوال ها به خاطر فرمت متن مصاحبه نشر دریافته : بيست سوالی : نشر دریافت

اما راجب قسمت دوم:
      ایشون که اصلا سهمیه شهدا و جانبازی نداشتن که!خودشون تلاش کردن ...
      منظورتون رو متوجه نمیشم؟

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن