خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 86
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      امسال کمتر از 150 هزار نفر میشه احتمالا

تجربی هم یه 20 هزارتا کمتر میشه

مهمترین دلیلی که رشته های تجربی داوطلب هاش داره بیشتر میشه و ریاضی کمتر اینه که ملت به پول علاقه زیادی دارن

طرف میگه 6 سال درس میخونم و یک ارگان دولتی میرم ماهی 6-7 میلیون میگیرم

ولی یه مهندس فنی برای رسیدن به این مبلغ میبایست علاوه بر کار کردن یه خلاقیت هم داشته باشه و یه حرکت هایی بزنه
      زندگی زیباست

زیبابینان زیبایی بینند

2. Top | #47
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      یه نگاهی به امار های کشور بندازید متوجه میشید که 5 6سال اینده رشته های پایه خیلی به درد میخوره
      البته من دقیق نمیدونم ولی مطمئنم تا 4 5 سال آینده ایران به نیروی کار خیلی زیادی نیاز خواهد داشت...ببینید من وی گفتم

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      اصلا دلیل اینکه تجربی این همه داوطلب داره اینه که ملت ما همه به زیست شناسی علاقه دارن
      بر منکرش لعنت
      وگرنه ابدا بحث دیگری نیست.
      آخه میدونی من تازه فهمیدم چقدر علاقم به زیست شناسیه و از دنیای خشک مهندسی بدم میاد. من اصللللللا برام بحث درآمد مهم نیست آخه من دوست دارم به بقیه خدمت بکنم. و خودمو وقف اجتماع کنم
      این دیالوگا خیلی آشناست.
      یادتون نیست شماها! روزگاری این جملات دقیقا درباره مهندسی گفته میشد. و شبیهش. و این وضعیت الان به وجود آمد.
      پیش بینی این وضعیت برای سایر تهاجمات! (ملت ایران به چیزی علاقه مند نمیشن یهو تهاجم میکنند و نابودش میکنند) هم کار سختی نیست. یک حساب کاملا دو دوتا چهارتاست
      الان یک بیمارستان به یک پزشکی مثلا دn تومن میده خب چنتا پزشک داره؟ 5 تا مثلا
      هفت سال دیگه همون بیمارستان چنتا پزشک میتونه بگیره؟ و تازه خیلی هم طالب داشته باشه؟ 25 تا مثلا
      به هر پزشک چقدر میده؟ n تقسمی بر 5
      سالهای بعد چرا و چگونه؟
      رشد منفی میشه و به وضعیت امروز سایر رشته ها میرسیم.
      این بود انشای ما!
      پیروز و سربلند باشید.
      امکان نداره بازار کار پزشکی مثل مهندسی بشه
      به چندین و چند دلیل
      ایران کشوریه که داره به سوی پیر شدن پیش میره و پیری بیشتر یعنی ناراحتی های قلبی و مغزی و چشم وشکستگی و ..........بیشتر
      دو تا راه داره یا نرخ رشد جمعیت همین سیر نزولی رو میره که پیرا بیشتر میشن و دکتر نیاز دارن
      یا یهو رشد جمعیت زیاد میشه اونوقت علامه بر همون پیر هایی که اضافه میشن کودک هم زیاد میشه که نیازمنده پزشک و مراقبت هست
      دلیل بعدی هم اینکه استاندارد جهانی 3 به 1000هست در حالی تو ایران1به1000هست پس حالا حالا ها پزشک نیاز داریم
      ایران الان پزشک زیاد نداره کمبود هم داره ولی پراکنش پزشک ها درست نیست شهر های کوچیک به زور میتونی دوتا متخصص پیدا کنی ولی کلان شهر ها بیشتر از نیازشون پزشک دارن

4. Top | #49
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ارتباط تویه ایران نقش مهم تری تو آینده شغلی و زندگی ایفا میکنه ... بعضی وقتا واقعا مهم نیس که چقد درس خوندی یا ...همین پزشکی اگه دولت بخواد تصمیم اشتباهی در موردش بگیره میشه بدترین رشته .. کما اینکه الان مهندسی شده .. وقتی وزیر نفت دستور عدم جذب میده .. شما هر دانشگاهیم درس خونده باشی بدون ارتباط کارت پیش نمیره چون آزمون استخدامی و جذبیم نیس

5. Top | #50

6. Top | #51
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پویا دقتی نمایش پست ها

آخه ماشاالله اینقدر در کشور ما تفاوت بین درامد مهندسین و پزشکان هست که حتی داوطلبان هنر و زبان هم وسوسه میشن تجربی کنکور بدن !

وقتی وزیر بهداشت اعلام می کنه که یک پزشک عمومی با خدمت در منطقه محروم می تونه ماهی 15 تا 17 میلیون در بیاره ، دیگه شما به مهندسین حق بدین که فوق لیسانس خودشون

رو ول کنن و بیان پزشکی بخونن
      حرف شما متین ولی قبول دارین مهندسی ک عرزه (نمیدونم درسته املاش یا نه ) داشته باشه میتونه یه زندگی کاملا مرفه داشته باشه با تایم کاری کم تر از بقیه؟؟؟
      ملت ما فک میکنن کسی که فارق التحصیل مهندسی یشه باید بره یه اداره استخدام شه با حقوق کارمندی!!!
      خب معلوم بین درامد یه کارمند و یه پزشک تفاوت از زمین تا آسمان است!
      خوشا دیدار ما در خواب ...

7. Top | #52
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amintsh نمایش پست ها
      حرف شما متین ولی قبول دارین مهندسی ک عرزه (نمیدونم درسته املاش یا نه ) داشته باشه میتونه یه زندگی کاملا مرفه داشته باشه با تایم کاری کم تر از بقیه؟؟؟
      ملت ما فک میکنن کسی که فارق التحصیل مهندسی یشه باید بره یه اداره استخدام شه با حقوق کارمندی!!!
      خب معلوم بین درامد یه کارمند و یه پزشک تفاوت از زمین تا آسمان است!

بله ، مهندسی که باسواد باشه و کار بلد باشه ان شا الله می تونه زندگی خوبی داشته باشه ولی بحث من اینه که در هر صورت در زمان حال درامد یک پزشک عمومی 10 برابر درامد یک

مهندس فوق لیسانسه ( موارد استثنا رو عرض نمی کنم ) و این بی عدالتیه که در جامعه ما وجود داره

8. Top | #53
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      به جرات میگم زیر 180 هزار نفر.

9. Top | #54
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

بله ، مهندسی که باسواد باشه و کار بلد باشه ان شا الله می تونه زندگی خوبی داشته باشه ولی بحث من اینه که در هر صورت در زمان حال درامد یک پزشک عمومی 10 برابر درامد یک

مهندس فوق لیسانسه ( موارد استثنا رو عرض نمی کنم ) و این بی عدالتیه که در جامعه ما وجود داره
      منم با شما موافقم...درسته دکتر ها نقش پر رنگی در سلامتی جامعه دارن...ولی اقتصاد و درآمد کارخانه ها و ... در دست مهندساس...
      در کشوری مثل کانادا به مهندس شیمی که زیاد هم تاپ نیست سالانه 90 هزار دلار حقوق میدن...چرا باید این همه تفوت باشه.

10. Top | #55
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عاغا اینو بگم :
      پسر همسایه خالم اینا رشتش ریاضی بوده..از حسابداری سراسری تبریز در اومده و رفته خونده درسشو..الان هم دارای شغل شریف اب دادن به چمن ها رو داره تو شهرداری....

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      ارتباط تویه ایران نقش مهم تری تو آینده شغلی و زندگی ایفا میکنه ... بعضی وقتا واقعا مهم نیس که چقد درس خوندی یا ...همین پزشکی اگه دولت بخواد تصمیم اشتباهی در موردش بگیره میشه بدترین رشته .. کما اینکه الان مهندسی شده .. وقتی وزیر نفت دستور عدم جذب میده .. شما هر دانشگاهیم درس خونده باشی بدون ارتباط کارت پیش نمیره چون آزمون استخدامی و جذبیم نیس
      حالا اصلا این بحث ارتباط درست و واقعا هم تاثیر داره. همه جای دنیا هم هست ایران بهش میگن ارتباط و آمریکا بهش میگن نت ورگ!
      ولی بحث مهم تر
      اگر رشتت نفته آیا اگر نفت و سیاست وزارت علوم به همون صورت دهه هفتاد باقی میومند و پدیده های نا میمون دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و غیرانتفاعی و ... به وجود نمیو اومد . الان وضعیت اینطور بود؟
      نبود دیگه
      الان مثلا دانشگاه آزاد های دهات ها هم انواع رشته ها رو دارند.
      اوایل پزشکی هم همینطور بود توی آزاد خیلی کم بود فقط تهران. بعد کم کم بیشتر شدن. بعد بین الملل ها و پردیس ها . واحدهای خارج و ..... دانشگاهای دیگرم باز.....یهو میبینی پدیدار میشن .
      صحبت همین سیاست غلط هست وزارت بهداشتم خیلی متولی درست و حسابی نداشته الانم این وزیر بره باز میشه همون وضعیت قبلی.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

12. Top | #57
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hanjera نمایش پست ها
      عاغا اینو بگم :
      پسر همسایه خالم اینا رشتش ریاضی بوده..از حسابداری سراسری تبریز در اومده و رفته خونده درسشو..الان هم دارای شغل شریف اب دادن به چمن ها رو داره تو شهرداری....
      خب علتش چیه؟؟؟؟باید به این مسله رسیدگی بشه یکی که عمرشو میزاره درس میخونه باید ثمرشو ببینه یا نه...😐

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

اگه مهندسی و پزشکی رو در یک سطح خاص مثلا متوسط یا باسواد بررسی کنیم بازم اختلاف بسیار زیاده مثلا مهندسی متوسط نهایتا۲ و پزشک متوسط راحت ۵ میگیره در حالت عالی هم مهندس شاید ۱۵ یا ۲۰ ولی پزشک ۲۰۰ هم میتونه دربیاره

14. Top | #59
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      معلومه....
      هرکی اشنای خودشو میاره سر کار

15. Top | #60
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hj1998620 نمایش پست ها
      منم با شما موافقم...درسته دکتر ها نقش پر رنگی در سلامتی جامعه دارن...ولی اقتصاد و درآمد کارخانه ها و ... در دست مهندساس...
      در کشوری مثل کانادا به مهندس شیمی که زیاد هم تاپ نیست سالانه 90 هزار دلار حقوق میدن...چرا باید این همه تفوت باشه.

در همه جوامع در آمد پزشکابالاس بخاطر شرایط کاری در آمریکا هم که دستمزدها شفافه اگه بررسی کنید میبینید مثلا دندانپزشک سالانه ۱۵۰هزار دلار میگیره و مهندس برق حدود ۹۰هزار اما اختلاف مثل ایران نیست که گاهی پنج شیش برابر میشه

صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن