خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      7p7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

،:؛مصاحبه با نويسنده كتاب شيمي آزمون فار؛:،

قسمت اول:

• 🔴 آقای علمداری با تشكر از شما و وقتی كه در اختيار ما گذاشتين، اولين سؤال اينكه در كنكور ۹۴ كيفيت سؤالات رو چگونه ارزيابی كرديد؟
        ج: روند تغيير كيفيت سؤال‌های شيمی از سال ۹۳ شروع شد و در كنكور ۹۴ ادامه پيدا كرد. سؤال‌ها بسيار مفهومی و عميق شدند و نه از مطالب آشكار كتاب كه از لايه‌های زيرين متن كتاب درسی طراحی ميشن
        .
        🔴 ميشه مثال بزنين؟
        ج: مثلا سؤالی داده شده كه تركيبی از ۴ نكته بوده! هر نكته هم در يك فصل! دانش‌آموزها بايد اين ۴ نكته رو بدونن و به علاوه بتونن اونها رو با هم مرتبط كنن! در واقع بايد به ارتباطات درونی فصل‌ها مسلط باشن. يا مثلا سؤالاتی وجود دارن كه به تست‌های "چند جمله‌ای" معروف هستند. در اين تست‌ها چند جمله داده میشه و داوطلب باید بتونه بگه چه تعداد از این جمله‌ها درست یا نادرستن! این تیپ سؤال‌ها واقعن سنگین هستن چون برقراری ارتباط بین فصل‌های‌مختلف کتاب سخته. همین موضوع باعث شده میانگین درس شیمی در کنکور سراسری پایین بیاد. .
        🔴 در کنکور ۹۴ چه تعداد از این سؤال‌ها داشتیم؟
        ج: ۵ تا در کنکور تجربی و ۳ تا در کنکور ریاضی
        .
        🔴 کتاب شیمی پایه فار چقدر در موفقیت داوطلب‌ها تاثیر داشته؟
        ج: واقعیت اینه که با این کتاب بود که دانش‌آموزها با تست‌های "چند جمله‌ای" آشنا شدند. پیش از این کتاب چنین تست‌هایی در هیچ یک از کتاب‌ها مطرح نبوده

2. Top | #2
      7p7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قسمت دوم:

pbس:پیش بینی‌ شما از سؤالات شیمی کنکور ۹۵ چیه؟
      • ج: به نظرم همین روال ادامه پیدا خواهد کرد. حتا فکر می‌کنم در تست‌های چندجمله‌ای گزینه‌ها سخت‌تر و مفهومی‌تر بشن. در سال ۹۴ تست‌های چندجمله‌ای نسبتا ساده بودن. دانش‌آموزها باید دقت کنن که ساختار بقیه سؤال‌ها هم عوض شده. مثلا در سال ۹۴ تست‌های مربوط به فصل سینتیک و فصل تعادل دیگه از حالت کلیشه‌ای خارج شده بودن و کاملا مفهومی‌ شده بودن
        .
        س: آقای مهندس، منبع تست هایی که در کنکور سراسری میاد چیه؟ همه شون تست تألیفی هستن؟
        ج: راستش من همون اول که سوالات شیمی کنکور ۹۴ رو دیدم به نظرم آشنا اومدن. بعد یادم اومد که در دوره دکترا سؤالات رو در کتابخونه دانشگاه شریف دیدم. در واقع میشه گفت در طراحی بخش زیادی از سؤال ها از کتاب های رفرنس دوره دکترا استفاده میشه. البته تغییراتی در اونها داده میشه تا مناسب سطح دبیرستان بشن
        .
        س: شما هم در کتاب هاتون از این سوال ها استفاده می کنین؟
        ج: در حال حاضر من حدود ۱۰ درصد از این سوال ها رو از کتاب های دوره دکترا ترجمه کرده ام و در کتاب شیمی پیش دانشگاهی فار آورده ام. اما در حال آماده سازی کتابی هستم به اسم آزمون های جامع شیمی که بقیه این تست ها در اون خواهند اومد
        .
        س: این کتاب به کنکور ۹۵ میرسه؟
        ج: نه متاسفانه
        .
        س: ای بابا. چرا؟
        ج: راستش در حال حاضر با هم‌كاری دوست خوبم جناب مهندس امينی دو پروژه در حال انجام داریم: اولی تهیه درسنامه برای هر دو کتاب آزمون پایه و پیش دانشگاهیه و دومی تهیه کتابی به اسم مسائل شیمی که به صورت تخصصی و ویژه به آموزش روش حل مسئله های شیمی می پردازه.
        .
        س: چرا نیاز به تهیه چنین کتابی رو احساس کردین؟
        ج: چون حدود ۴۰ درصد تست های شیمی کنکور مسئله است
        .
        س: این کتاب مسائل شیمی رو هم برای انتشارات فار کار کردین؟
        ج: احتمالاً این کتاب رو نشر دریافت و فار مشترکا چاپ خواهند کرد
        .

3. Top | #3
      7p7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

،:؛مصاحبه با نويسنده كتاب شيمي آزمون فار؛:،

قسمت آخر

س: آقای مهندس پیش نهادی برای نحوه زمانبندی خواندن درس شیمی دارین؟
      ج: اولین پیشنهادم اینه که دانش‌آموزها جلوتر از معلم هاشون شیمی نخونن. همزمان با درس معلم پیش برن. دوم اینکه هر مبحث رو به صورت دقیق و مفهومی هم از روی جزوه استاد و هم از روی کتاب درسی مطالعه کنن. سوم اینکه بعد از اتمام هر فصل، آزمون هاش رو بزنن و هر تست رو با تحلیل تک تک گزینه ها پاسخ بدن. یعنی از روی هیچ گزینه ای سرسری عبور نکنن. و چهارم هم اینکه هر آزمون تا زمان کنکور چندین بار زده بشه
      .
      س: استاد علمداری، فرمودین که در حال تهیه درسنامه هستین. تا زمان آماده شدن درسنامه خودتون، چه کتاب هایی رو به عنوان جایگزین پیشنهاد میدین؟
      ج: کتاب های تست های شیمی ۲ و ۳ و پیش ۱ و پیش ۲ مبتکران به همراه کتاب حل مسائل شیمی (فار-دریافت) رو به تمام دانش آموزها توصیه می کنم
      .
      س: و به عنوان آخرین سؤال، چرا خودتون صفحه اینستاگرام ندارین؟ شاگردهاتون احتمالا خیلی استقبال خواهند کرد
      ج: بله حق با شماست. راستش من صفحه اینستاگرام دارم ولی چندان فعال نیست. البته درحال برنامه ریزی هستیم برای فعال کردنش. به زودی مجددا راه اندازی میشه و خبرش رو هم اعلام خواهیم کرد. قراره که مطالب جذاب و به دردبخوری در زمینه درس شیمی در اون قرار بگیره

س: ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادین
      ج: ممنون از شما و انتشارات خوب و علمی تون .

ویرایش توسط 7p7 : 25 آبان 1394 در ساعت 20:38

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کتاب حل مسائل شیمی (فار-دریافت)

این مگه چاپ شده؟
      راسنتی درسنامه دار شدنش به امسال میرسه؟
      کتاب جامع ازمون چیه دیگه؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      کسی نبود ؟
      دریافت یه دونه قبلا داشت ولی با فار ترکیبی نبود ...

اینی که میگید رو من ندیدم تاحالا !
      شاید همه ی روز ها خوب نباشند ,

اما چیزی خوب در هر روز وجود دارد ...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      سوالات کنکور شیمی از کتابهای دکترا طرح میشه...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مای گاد سوالا از منابع دکترای شیمی اونم کجا صنعتی شریف اومده لاقل می گفتن لیسانس شاید هضمش راحت تر بود ولی دیگه دکترااااااااااا............آخه چرا مگه جنگه؟
      چرا با احساسات ما کنکوریا بازی میشه
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KOWSAR RASTAD نمایش پست ها
      مای گاد سوالا از منابع دکترای شیمی اونم کجا صنعتی شریف اومده لاقل می گفتن لیسانس شاید هضمش راحت تر بود ولی دیگه دکترااااااااااا............آخه چرا مگه جنگه؟
      «دکترا ...» که چیزی نیست ...

اصل حرف سر «هوش، تخصص و تجربه» است ...

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh76 نمایش پست ها
      سوالات کنکور شیمی از کتابهای دکترا طرح میشه...
      نقل قول نوشته اصلی توسط KOWSAR RASTAD نمایش پست ها

وقتی کتاب تکمیلی باشه همینه دیگه سوالاش اینجوری میشه ...

سوالای کتابای اصلیتون رو حل کنید اگه مشکل داشتید ( که قول میدم خوب کار کنید مشکل نخواهید داشت )
      بیاید سراغ اینا ...
      شاید همه ی روز ها خوب نباشند ,

اما چیزی خوب در هر روز وجود دارد ...

10. Top | #10
      7p7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      کتاب حل مسائل شیمی (فار-دریافت)

این مگه چاپ شده؟
      راسنتی درسنامه دار شدنش به امسال میرسه؟
      کتاب جامع ازمون چیه دیگه؟

نه ، تو قسمت دوم نوشته در حال كار روي اون هستن و احتمالا دريافت و فار مشتركا اونو چاپ ميكنن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا یه سوال کتاب حل المساعل فار به درد میخوره؟؟؟؟؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.78 نمایش پست ها
      اقا یه سوال کتاب حل المساعل فار به درد میخوره؟؟؟؟؟
      من خودم فروردین ماه خریدمش
      عالیه اقعا عالیه ... ببین دوست عزیز انگار یه روز رفتی همایش(تا این حد کامله)
      خیلی انتظاراتت رو ازش بالا نبر که فک کنی یه شبه میترکونی ولی واقعا خیالت راحت باشه
      موفقیت هیچ رازی نداره
      از تو شروع می شه
      دوست خوب من ، زمانی که تصمیم می گیری شرایطت رو تغییر بدی، شاید به خیلی چیزا فکر کنی..
      به راهکارها
      به مشکلات
      و...
      اما یه قانون بیشتر وجود نداره:
      "موفقیت به سن ، وضعیت فعلیت ، وضعیت گذشته" تو ارتباطی نداره...
      موفقیت شجاعت و شهامت میخواد...
      خواستن و خواستن و خواستن میخواد...
      موفقیت، در یک کلام، تو رو میخواد...
      اینکه وقتی هزار نفر بهت میگن نمیتونی ، فقط یک جمله بهشون بگی:
      "بشین و تماشا کن!"
      رویای خودت رو محکم نگه دار و براش تلاش کن

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria98 نمایش پست ها
      من خودم فروردین ماه خریدمش
      عالیه اقعا عالیه ... ببین دوست عزیز انگار یه روز رفتی همایش(تا این حد کامله)
      خیلی انتظاراتت رو ازش بالا نبر که فک کنی یه شبه میترکونی ولی واقعا خیالت راحت باشه
      واسه کنکور نود و شیش میخوام..همه نوع تستارو پوشش میده؟؟
      مممنوون.🌷

Sent from my Lenovo A5500-HV using Tapatalk

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن