خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Exclamation تست بیشتر یا تشریحی دقیق؟؟..مشکلم جدیه

سلام همگی...
      دوستان ترخدا هر کی میتونه راهنماییم کنه دارم دیووونه میشم...من با اینکه فارغ شدم اما خب حجم درسایی که باید بخونم خیلییی زیااد..چون نه طی مدرسه درست و حسابی درس خوندم نه به کنکور اهمییت میدادم..تابستون امسالم بعد کنکورم به این بهونه مسخره که همه پشت کنکوریا از مهر شروع میکنن و نخوندم و از دست دادم...
      خب حالاااا اصل مطلب ازمون قلمچی نوشتم برنامم مشخصه که چی بخونم...کتابای کمک آموزشی تمام درسا رو هم دارم اگه بخوام زیاد رو تشریحی مانور بدم دیگه وقتی برای تست زدنم نمیمونه...شما هایی که مشاور دارین و تجربه دارین خوووب تشریحی بخونم و به تست کم قانع شم...یا فقط کتاب درسی و برای مرور و اشنایی بخونم و تا میتونم رو تست مانور بدم یعنی درس و با تست زدن خووب یا بگیرم؟؟؟؟؟تستای مختلف و با پاسخ تشریحی مرتب هی بزنم و کار کنم ....یه جورایی درس رو با تست زدن زیاد یاد بگیرم و تثبت کنم تو ذهنم
      دیگه وقتمو با کمک آموزشا نگیرم...
      ببخشید طولانی شد لطفا کمکم کنید
      ویرایش توسط rahaz : 22 مهر 1394 در ساعت 19:18

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام....تو تاپیک انتقاد از دیرا گفتین تموم تاپیک های saeed735 رو خوندین...اگه کامل میخوندین مطمنن همه ی اینها توش گفته شده بود....

درس رو نباید با تست یاد گرفت...این یه کشلیه که خیلی از داوطلبین کنکوردارن....توضیح ش در تاپیک تست زنی

در ضمن هیچ قت از وقت نترسین...از اونجایی که فارغ التحصیل هستین به راحتی میتونید اموزشتون رو کامل کنید و بعد برید سراغ تست....این که نمیرسم هم خودش یه بهانس تا چند روز نخونی....شروع کن به خوندن....با یه برنامه ی خوب و مسنجم قطعا میرسی...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...آشنایی با کنکور تجربی و تشریح دروس:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور....مراحل خواندن یک درس:::...

...:::برنامه ریزی کنکور...مراحل خواندن و مرورهای مهم:::...

...:::برنامه ریزی کنکور...نکات مربوط به تست زنی:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...دفتربرنامه ریزی:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور 95...مشاوره نیازنیست:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...نحوه ی مطالعه ی دروس مختلف:::...

اینارم به ترتیب بخونی خیلی از مشکبلاتت حل میشه..عیبی نداره دو روز وقت بذار بخون...ولی به کل خلاص شو...از این که چندین نفر هم بیان نظرهای مختلف بدن و بیشتر گمراه شی بهتره..چون همه ی بصورت کامل و با اثبات گفته شده...

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خوب ببین تست زدن و تشریحی خوندن مکمل همدیگه هستن ولی خوب زیاد تست زدن مهمتره من اوایل که کانون بودم ترازاام داغون بود چون با خودم میگفتم باید نکته به نکته کتاب رو بخونم بعد تست بزنم واسه همین کل وقتم هدر میرفت بابام همیشه میگف تست بیشتر کار کن ولی من وسواس تموم کردن کتاب یا فصل رو داشتم واسه همین تست زدن بلد نبودم و تو کانون علاوه براینکه وقتم گرفته میشد و به درسای دیگه نمیرسیدم مثلا رو زیست میموندم خیییلی درصدای خوبی هم نمیگرفتم ولی از وقتی که مرتب تست میزنم هم بیشتر نکات رو یاد میگیرم هم زمان تست زدنم کمتر شده البته سعی کن نکته های هر تست رو یاداشت کنی گزینه به گزینه برا وقتم نگران نباش با یه برنامه ریزی همچی حله اگه کانونی باشی هم بهتره واسه برنامش میگم چون عالیه....ولی تاکید میکنم قبل تست حتما تشریحی بخون

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ASkonkur نمایش پست ها
      سلام....تو تاپیک انتقاد از دیرا گفتین تموم تاپیک های saeed735 رو خوندین...اگه کامل میخوندین مطمنن همه ی اینها توش گفته شده بود....

درس رو نباید با تست یاد گرفت...این یه کشلیه که خیلی از داوطلبین کنکوردارن....توضیح ش در تاپیک تست زنی

در ضمن هیچ قت از وقت نترسین...از اونجایی که فارغ التحصیل هستین به راحتی میتونید اموزشتون رو کامل کنید و بعد برید سراغ تست....این که نمیرسم هم خودش یه بهانس تا چند روز نخونی....شروع کن به خوندن....با یه برنامه ی خوب و مسنجم قطعا میرسی...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...آشنایی با کنکور تجربی و تشریح دروس:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور....مراحل خواندن یک درس:::...

...:::برنامه ریزی کنکور...مراحل خواندن و مرورهای مهم:::...

...:::برنامه ریزی کنکور...نکات مربوط به تست زنی:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...دفتربرنامه ریزی:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور 95...مشاوره نیازنیست:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...نحوه ی مطالعه ی دروس مختلف:::...

اینارم به ترتیب بخونی خیلی از مشکبلاتت حل میشه..عیبی نداره دو روز وقت بذار بخون...ولی به کل خلاص شو...از این که چندین نفر هم بیان نظرهای مختلف بدن و بیشتر گمراه شی بهتره..چون همه ی بصورت کامل و با اثبات گفته شده...

دوست عزیز من اصول و خیلی خووب بلدم اما شرایطم واقعا فرق داره..خیلی کند خوانم...امتحان کردم که میگم..میشینم پا تشریحی خوندن دیگه وقتی برای تست نمیمونه برام..نمونش همین ازمون جمعه که نرسیدم و نمیخوام برم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rahaz نمایش پست ها
      دوست عزیز من اصول و خیلی خووب بلدم اما شرایطم واقعا فرق داره..خیلی کند خوانم...امتحان کردم که میگم..میشینم پا تشریحی خوندن دیگه وقتی برای تست نمیمونه برام..نمونش همین ازمون جمعه که نرسیدم و نمیخوام برم
      من بهت سفارش میکنم که حتی اگه نخوندی هم برو
      باید خودت راه خودت رو پیدا کنی شاگردا با هم فرق دارن
      ولی اول خوب و دقیق درس رو. بفهم بعد تست بزن تست رو هم اول به صورت تشریحی بزن و زمان و اینا رو در نظر نگیر فقط به جنبه آموزشی تست توجه کن بعد از اینکه به اندازه کافی درس رو فهمیدی برو مثلا 40 تا تست زیست رو توی 35 دقیقه بزن بعد همه پاسخ های تشریحی رو دقیق بخون چه اونی که درست زدی و چه غلط
      بعد برو اون بخشایی که غلط زدی رو دوباره بخون
      وقتی میگی کند میخونم مثلا چه جوری یه کم بیشتر توضیح بده بگم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تشریحی خوندن و تست زنی هر کدوم سهم خاصی رو دارن....نمیشه که یه درسنامه ی خیلی خیلی کامل رو با تمام جزییات خوند و برای یک فصل اسون سه هفته وقت گذاشت...برعکسشم نمیشه....

ببینید چیزی بنام کند خوانی تا حدی که شما میگین وجود نداره...شما خودتون کند میخونید چرا؟چون احتمالا وسواس دارین...یا احتمالا منابع متعدد دارین...

در تاپیک نحوه ی مطالعه ی هر درس به طور کامل گفتم که باید چطور خوند تا بیشترین بازده رو داشت...

ازمون برای کسایی خوبه که میتونن با برنامش پیش برن ولی متاسفانه اون کسایی که نمیتونن به ازمون برسنو بیشتر از هر چیزی بدبخت میکنه...خیلیم بدبخت میکنه...نحوه ی برنامه ریزی صحیح برای ازمونم توی تاپیک برنامه ریزی برای کنکور 95 گفتم...بهتره که بخونیدش...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نظر من:
      واسه اینکه آدم به تسلط برسه بهتره تشریحی کار کنه،بارها شده شخص کلی تست زده ولی تو آزمون نتیجه نگرفته
      میتونه واسه این باشه که شخص باید جوابا رو تو گزینه ببینه(خیلی از ما ها اینجوری ایم)،ولی اگه تشریحی کار کنید با دیدن سوال،مثلا درباره ی آمیب،ناخداآگاه همه ی اطلاعاتت درباره ی اون مطلب میاد جلو چشت و باعث میشه عملکرد بهتری داشته باشی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مهمتر از تست زماندار، تست آموزشی هست.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      تشریحی دقیق تر از الان مناسبتره
      تستی موقع جمع بندی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تشریحی منظورت چجوریه؟مثلا واسه فیزیک گاج نقره ای هر تستو تشریحی حل کرده و اگه راه حل تستی داشته باشه هم گفته بیشتر تستها هم اینجورین و توی پاسخنامه راه حل تشریحی هست خب فرقش با تشریحی چیهمنم فارغ التحصیلم و تابستون نخوندم نگران نباش خیلی وقت هست

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چرا غصه میخوری مثل خودمی دیگه

من از این آزمون متوجه شدم که چطور باید بخونم...

اول که 1 مبحث رو با دقت خوندی چندتا تست آموزشی بزن و پاسخاشو کامل بخون...

بعد از چند روز معین کن که مثلا 3-4روز دیگه از همون مبحث یا همون درس تست زماندار بزن...نمیخواد خیلی هم زیاد باشه.

30-40 تا هم کافیه..اما پاسخاشو کامل بخون تا دقیق یادت بیاد مطلبو
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام همگی...
      دوستان ترخدا هر کی میتونه راهنماییم کنه دارم دیووونه میشم...من با اینکه فارغ شدم اما خب حجم درسایی که باید بخونم خیلییی زیااد..چون نه طی مدرسه درست و حسابی درس خوندم نه به کنکور اهمییت میدادم..تابستون امسالم بعد کنکورم به این بهونه مسخره که همه پشت کنکوریا از مهر شروع میکنن و نخوندم و از دست دادم...
      خب حالاااا اصل مطلب ازمون قلمچی نوشتم برنامم مشخصه که چی بخونم...کتابای کمک آموزشی تمام درسا رو هم دارم اگه بخوام زیاد رو تشریحی مانور بدم دیگه وقتی برای تست زدنم نمیمونه...شما هایی که مشاور دارین و تجربه دارین خوووب تشریحی بخونم و به تست کم قانع شم...یا فقط کتاب درسی و برای مرور و اشنایی بخونم و تا میتونم رو تست مانور بدم یعنی درس و با تست زدن خووب یا بگیرم؟؟؟؟؟تستای مختلف و با پاسخ تشریحی مرتب هی بزنم و کار کنم ....یه جورایی درس رو با تست زدن زیاد یاد بگیرم و تثبت کنم تو ذهنم

سلام
      ببینین تا شما خوب روی تشریح تسلط پیدا نکنین تست هم بخوبی نمونین بزنین چون درکتون از مطلب با تشریحی کار کردن زیاد میشه ولی اگر درک درستی از یک مفهوم نداشته باشین 100تا تست هم حل کنین میتونن تست صدویکم رو طوری بدن که شبیه تستهای قبل نباشه درصورتیکه مفهوم همون مفهوم قبله و بشرطی میتونین پاسخ درست بدین که درک درستی داشته باشین.ولی اینجا یک مشکلی هست اونم اینکه برای رسیدن به برنامه قلم چی و دستیابی به تراز بالا باید روی تشریح کاملا تسلط داشته باشین و برای ازمونهای قلم چی فقط و فقط تست بزنین و اگر اشکال جزئی دارین برطرف کنین.الان هم فقط سعی کنین تا جایی که ممکنه تمام مطالب رو بخوبی درک کنین و درکنارش تست اموزشی بزنین به این فکر نکنین که باید کل دروس رو تموم کنین بلکه باید به این فکر کنین که هرمطلبی رو که میخونین طوری کار کنین که روش تسلط 100%پیدا کنین با اینکار اغلب تستهایی که بهتون از اون مبحث بدن رو میتونین حل کنین ولی اگر فقط بخونین محض اینکه کتاب رو تموم کنین و مفاهیم رو درست با تمام نکاتش درک نکنین فقط تعداد کمی از تستها رو میتونین حل کنین.
      موفق باشین.... .

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام همگی...
      من که فقط با تست زدن تسلط پیدا میکنم
      دوستان عزيزم فعلا خداحافظ !

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)