خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

سوال از زیست 2

با سلام
      در کتاب زیست 2 نشر الگو :

در صفحه 34 در جواب سوال 38 امده که ""ماکروفاژ ها گروهی از گلبول های سفید ب نام فاگوسیت ها را تشکیل میدهند."" در حالیکه معلم ما تاکید داره ک ماکروفاژ ها جزو گلبول های سفید و اصلن سلول های خونی نیستند. کدومش درسته؟
      از لحاظ امتحان نهایی و کنکور چه جوابی داره؟؟ از لحاظ علمی چی؟

و در صفحه 35 در جواب سوال 54 امده"" قسمت b گلبول قرمز است که در حمل 93 درصد کربن دی اکسید خون نقش دارد"" ولی در کتاب درسی سال دوم داریم : تقریبا 23 درصد از کربن دی اکسید تولید شده در بافت ها به صورت مستقیم با هموگلوبین ترکیب میشود. اینم اشتباس ؟ یا من اشتباه میکنم؟

یه سوال دیگه: ماستوسیت ها جزو بافت پیوندی اند؟؟
      یه سوال دیگه: ماستوسیت ها از دیاپدز بازوفیل ها بوجود میان؟ ( اگه این طور باشه علاوه بر هیستامین میتونن هپارین هم ترشح کنن)

شرمنده زیاد شد

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ماکروفاژ سلول خونی نیست اما گلبول سفیده
      ارجاعتون میدم به زیست سال دوم صفحه ای که در مورد گلبول های سفید نوشته دقیقا گفته عمر گلبول های سفید به جز مونوسیت هایی که در بافت به ماکروفاژ تبدیل میشوند....
      پس از این نتیجه میشه طبق کتاب درسی ماکروفاژ هم نوعی گلبول سفید هست

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      1_ماکروفاژ جز گلبول های سفیده....طبق کناب سوم و طبق کناب دوم صفحاتش یادم نی ولی فصل 1سوم و فصل 6 دوم....تو فصل 1 سوم تو قسمت گلبول های سفید اوردتش...تو فصل 6 دوم تو قسمتی که نوشته بیشتر گلبول های سفید چن روز تا چن هفته عمر میکنن به جز ماکروفاژ که میشه اینو ازش استنباط کرد.
      2-ببین طبق کتاب گلبول قرمز در حمل 93 درصد دی اکسید کربن نقش داره . چون 23 درصد حودش حمل میکنه و 70 درصد هم انزیمش تبدیل میکنه که جمعا میشه 93 درصد .....ولی اگه گفت مستقیما میشه 23 درصد...البته نظر منه قانع نشدی با خودت...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستی واسه جوابه سوال سومتم باید بگم کناب فقط گفته ماستوسیت همانند بازفیل خون است ولی نگفته از بازوفیل منشا میگیره....اگه بخواهیم عقلانی هم نگاه کنیم هپارین ترشح نمیکنه چون هپارین عامل ضد انعقادی است و ربطی به علائم الرژی نداره

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مونوسیت ها وقتی از خون خارج میشن و وارد بافت میشن ماکروفاژ رو ب وجود میارن!!

فاگوسیت هم فقط به ی سلول خاصی ک نمیگن ! ماکروفاز مونوسیت و نوتروفیل عمل فاگوسیت انجام میدن

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      منظورم فاگوسیت بودن نیست

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HAMID 313 نمایش پست ها
      سلام
      منظورم فاگوسیت بودن نیست
      سلام حمید با توضیحام قانع نشدی؟

فرستاده شده از SM-N910Cِ من با Tapatalk

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب دیگ ماکروفاژ ی گلبول سفید !! ولی تو خون نیس پس سلول خونی نیس

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      میلاد جان قانع شدم. مخلصتم هستم. فقط اینی ک گفتی از لحاظ کنکور درسته؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HAMID 313 نمایش پست ها
      میلاد جان قانع شدم. مخلصتم هستم. فقط اینی ک گفتی از لحاظ کنکور درسته؟
      اقایی...اره مطمئن باش..

11. Top | #11
      rex
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اولش سلام
      ایتدا باید بگم که ماستوسی ها جز بافت پیوندی هستن
      سپس در کتاب درسی سوم گفته شده ماستوسیت ها موادی از قبیل هیستامین تولید میکنن بنابراین می توانند هپارین هم تولید کنند
      واگر هم در سطح فیزیولوژی های دانشگاهیی بخواهید موادی از قبیل سروتونین و سایتو کاین هاو کندرایتین سولفات و چند چیز دیگر هم تولید میکنند
      ببخشید اگه زیاد حرف زدم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rex نمایش پست ها
      اولش سلام
      ایتدا باید بگم که ماستوسی ها جز بافت پیوندی هستن
      سپس در کتاب درسی سوم گفته شده ماستوسیت ها موادی از قبیل هیستامین تولید میکنن بنابراین می توانند هپارین هم تولید کنند
      واگر هم در سطح فیزیولوژی های دانشگاهیی بخواهید موادی از قبیل سروتونین و سایتو کاین هاو کندرایتین سولفات و چند چیز دیگر هم تولید میکنند
      ببخشید اگه زیاد حرف زدم
      ببخشید از کدوم نوع بافته پیوندیه؟؟؟؟؟؟؟؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تا جایی که من یادمه تو کتاب نوشته بود ماستوسیت ها شبیه بازوفیل های خون هستند ولی در بافت ها مستقر هستن....بنظرم این جمله با اینکه ماستوسیت ها جز بافت پیوندی هستن خیلی تفاوت داره....

14. Top | #14
      rex
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بافت پیوندی شامل بافت پیوندی سست -استخوان - چربی - خون - غضروف -بافت پیوندی رشته ای است و خون شامل سلول های خونی و سلول های خونی شامل گلبول های قرمز و سفید وپلاکت است (فصل 2و6 دوم)و طبق کتاب درسی سوم همه ی سلول های خونی در مغز استخوان ساخته می شوند وماستوسیت هم جز سلول های خونی است و تنها تفاوت ان با بازوفیل این است که (فراتر از کنکور) پس از ساخته شدن در مغز استخوان ,مرحله ی بلوغ را در بافت میگذارنند البته تفاوت های دیگری هم دارند که لازم به ذکر نیست

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rex نمایش پست ها
      بافت پیوندی شامل بافت پیوندی سست -استخوان - چربی - خون - غضروف -بافت پیوندی رشته ای است و خون شامل سلول های خونی و سلول های خونی شامل گلبول های قرمز و سفید وپلاکت است (فصل 2و6 دوم)و طبق کتاب درسی سوم همه ی سلول های خونی در مغز استخوان ساخته می شوند وماستوسیت هم جز سلول های خونی است و تنها تفاوت ان با بازوفیل این است که (فراتر از کنکور) پس از ساخته شدن در مغز استخوان ,مرحله ی بلوغ را در بافت میگذارنند البته تفاوت های دیگری هم دارند که لازم به ذکر نیست
      اشتباه میکنی.... کی گفته ماستوسیت هاسلول های خونی اند؟؟؟؟؟درضمن بسیاری از سلول های خونی در مغز استخوان ساخته میشن نه همشون...طبق زیست سال دوم فصل8....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن