خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 69
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط digoxin نمایش پست ها
      این هم برای تمامی ریاضی و فیزیک ها . دوست من با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران دوباره کنکور سراسری تجربی شرکت کرد به امید قبولی در رشته فوق دیپلم فوریت های پزشکی ولی مجاز به انتخاب رشته نشد با اینکه درصد ریاضیش 30 و فیزیکش 35 بود . رتبه 28000 منطقه سه رو اورد دانشگاه آزاد هم نتونست پرستاری قبول بشه حتی زاهدان و دهاقان . و الان دوباره میخواد پشت کنکور تجربی بمونه با 26 سال سن . من میخوام شماها این راه رو طی نکنید

دوست عزیز
      اولا که وضعیت کار رشته های مهندسی خوب نیست قبول. طبق آمار ایران تقریبا برابر با آمریکا مهندس فارغ التحصیل میکنه در حالیکه صنعت آمریکا با ایران اصلا قابل مقایسه نیست.ولی به هرحال این دلیل نمی شه وضعیت کار رشته های تجربی خوب باشه و خوب هم بمونه. شما جامعه ی آماریت محدود به دوروبریاته و بی نهایت کوچیکه. اتفاقا به نظر من هم موفقیت بیشتر از همه چی به خود فرد و تلاشش بستگی داره. همینطور که ما کلی پزشک با درامد بالا داریم کلی مهندسم با درامد بالا و حتی بالاتر از اونا داریم.
      دوما حتی اگرم بازار کار رشته های تجربی خیلی بهتر باشه من ترجیح میدم با حقوق کمتر از کارم لذت ببرم تا اینکه حقوق بیشتری بگیرم ولی کارمو دوست نداشته باشم. به نظرم یکی از مهمترین علاقه های انسان علاقه به کارشه. درامد بالاتر هرگز نمی نونه جای علاقه رو بگیره. مکانیکم رشته ایه که من از بچگی تصمیم داشتم بخونم.
      سوما بنده اگه بتونم می خوام از ایران برم و خیلی به این مسائل توجهی نمی کنم.

2. Top | #32
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط digoxin نمایش پست ها
      این هم برای تمامی ریاضی و فیزیک ها . دوست من با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران دوباره کنکور سراسری تجربی شرکت کرد به امید قبولی در رشته فوق دیپلم فوریت های پزشکی ولی مجاز به انتخاب رشته نشد با اینکه درصد ریاضیش 30 و فیزیکش 35 بود . رتبه 28000 منطقه سه رو اورد دانشگاه آزاد هم نتونست پرستاری قبول بشه حتی زاهدان و دهاقان . و الان دوباره میخواد پشت کنکور تجربی بمونه با 26 سال سن . من میخوام شماها این راه رو طی نکنید
      عجب گیری افتادیم، چرا فکر میکنید مایی که رفتیم ریاضی، تجربی نمیتوستیم بیایم؟ چرا فکر میکنید عقل کل هستید و همه چیز رو راجع به همه چی
      میدونید؟ مثلا ما الان نمیتونم کنکور تجربی بدیم و رتبه خوبی بیاریم؟ مثلا زیست چی داره همش حفظیه ... انقدر بدم میاد از اینایی که بدون تخصص درباره
      چیزی نظر میدن ... دوست گرامی شما اصلا میدونی کل کشور داره براساس مهندسا میچرخه برقی که داری استفاده میکنی مهندس برق، وسایلی که
      ازشون استفاده میکنی حتی تو پزشکی و جراحی و اینا کار مهندسای مکانیک و پزشکیه و شیمی ، خونه ها و ساختمان ها مهندس عمران و معماری، کامپیوتر و اینترنت
      مهندسای ای تی و کامپیوتر، نفتی که ازش بعنوان گاز و بنزین و انواع سوختا و کارای دیگه مهندس نفت، فرش ها و انواع صنایع نساجی مهندس نساجی،
      ابی که الان داره مصرف میشه و تصفیه میشه مهندسی اب .... باور کنید این مهندسا از هوا نمیان که، خارجی هم نیستن، از میان همین بچه هان، این که
      میگن بیکاری زیاده و کار نیست نه اینکه درست نباشه هست، ولی اگه طرف عرضشو داشته باشه و بدون جو و از روی اجبار اون رشته رو انتخاب نکرده باشه کار هست ...
      من به شخصه وقتی درباره چیزی تخصص نداشته باشم اصن طرفش نمیرم و درباره اش اظهار نظر نمیکنم ...

بادبادک همیشه برخلاف باد اوج میگیره
      ویرایش توسط shayas75 : 23 شهریور 1394 در ساعت 16:00

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من وایستا برای کنکور بعد . کلاس بهمن یعتی شما یک ترمم هم عقب می افتی. مهم اینه شما ارزش و هدفت رو چطوری معنا کنی تا کجا بخوای ادامه تحصیل بدی....یک بار دیگه با تمام توانت درس بخون. ارزش داره که برای هدفت بجنگی.مهندس.

4. Top | #34
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من نمیدونم چرا دوستان ریاضی بهشون برمیخوره.
      من کاملا با این دوستمون موافق هستم. رشته های مهندسی اگر پارتی و عرضه و پول و آشنا نداشته باشی نمیتونی به جایی برسی
      کسی اینجا گفته رشته مهندسی بد هست؟ کسی گفته رشته ریاضی بد هست؟
      الان وضع کشور ها همین هست. کسی که داره این حرف هارو میزنه داره به شما توصیه می کنه و قصد نداره شمارو تخریب کنه

الان شما فکر کردید ما اینجا یارکشی کردیم بگیم تجربی خوبه ریاضی بد؟ والا بلا اینطوری نیست رشته های مهندسی گفتم اگر اشنا دارید برید عالیه. اگر پول دارید برید عالیه. اگر فکر توی سرتون دارید برید عالیه. اگر تخصص کاری بگیرید عالیه.

اگر ندارید این شاخصه هارو نرید خیلی بهتره.

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      من نمیدونم چرا دوستان ریاضی بهشون برمیخوره.
      من کاملا با این دوستمون موافق هستم. رشته های مهندسی اگر پارتی و عرضه و پول و آشنا نداشته باشی نمیتونی به جایی برسی
      کسی اینجا گفته رشته مهندسی بد هست؟ کسی گفته رشته ریاضی بد هست؟
      الان وضع کشور ها همین هست. کسی که داره این حرف هارو میزنه داره به شما توصیه می کنه و قصد نداره شمارو تخریب کنه

الان شما فکر کردید ما اینجا یارکشی کردیم بگیم تجربی خوبه ریاضی بد؟ والا بلا اینطوری نیست رشته های مهندسی گفتم اگر اشنا دارید برید عالیه. اگر پول دارید برید عالیه. اگر فکر توی سرتون دارید برید عالیه. اگر تخصص کاری بگیرید عالیه.

اگر ندارید این شاخصه هارو نرید خیلی بهتره.
      برای اینکه شماها چند تا ادم بی عرضه و بی هدف دیدید .بعد برای همه یک نسخه واحد می پیچید.....مهندسی یعنی خلاقیت و نواوری . ا باید توانمند بود. اگه همین الان کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر نبود چطوری ماها تبادل اطلاعات می کردیم. بابا انصاف هم خوب چیزیه.

6. Top | #36
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khatereh 2 نمایش پست ها
      برای اینکه شماها چند تا ادم بی عرضه و بی هدف دیدید .بعد برای همه یک نسخه واحد می پیچید.....مهندسی یعنی خلاقیت و نواوری . الکی هرکی مدرک مهندسی گرفته فکر می کنید خیلی سواد داره. نه از این خبرا نیس. باید توانمند بود. اگه همین الان کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر نبود چطوری ماها تبادل اطلاعات می کردیم. بابا انصاف هم خوب چیزیه.
      چه انگیزه ای؟ طرف وقتی میره عمران میخونه پول نداره آشنا نداره باید چه نوآوری و خلاقیتی از خودش نشون بده؟ وقتی میره 100 تا شرکت بهش میگن سابقه کار یا خبری نمیشه چی ؟

شما پست منو خوب نخوندی. من گفتم اگر چیزی تو مخت هست که میتونی پیاده کنی ، آشنا داری ، پول داری ، تخصص داری برو عالیه.

ما چیزی ک در عموم دیدیم رو داریم میگیم نه موارد خاص.

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چه انگیزه ای؟ طرف وقتی میره عمران میخونه پول نداره آشنا نداره باید چه نوآوری و خلاقیتی از خودش نشون بده؟ وقتی میره 100 تا شرکت بهش میگن سابقه کار یا خبری نمیشه چی ؟

شما پست منو خوب نخوندی. من گفتم اگر چیزی تو مخت هست که میتونی پیاده کنی ، آشنا داری ، پول داری ، تخصص داری برو عالیه.

اینو همیشه یادت باشه رشته های اینده دار وجود نداره ادمای اینده دار وجود داره...... بله باید تخصص داشت. اگه همون مهندس عمران ادمی واقعا توانمند بود باور کن بیکار نمی موند. الان میان میگن ارشد عمران ریاضی تجربی رو 30 زده. خب این یعنی چی. این ادم واقعا مهندس. واقعا کجا حقشه بهش کار بدن؟/

8. Top | #38
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khatereh 2 نمایش پست ها
      اینو همیشه یادت باشه رشته های اینده دار وجود نداره ادمای اینده دار وجود داره...... بله باید تخصص داشت. اگه همون مهندس عمران ادمی واقعا توانمند بود باور کن بیکار نمی موند. الان میان میگن ارشد عمران ریاضی تجربی رو 30 زده. خب این یعنی چی. این ادم واقعا مهندس. واقعا کجا حقشه بهش کار بدن؟/
      شما خودتو زدی خواب و انگار توی این جامعه زندگی نمی کنی
      وقتی وارد بازار کار شدی و دیدی یک مهندس با فوق لیسانس دنبال رفتگری و سرایداری هست و همون مدرک فوق لیسانسی هم با پول کارگری خودش و پدرش گرفته اونوقت بیا اینجا بگو توانمند بود و فلان درس رو 30 زده حقش نیست بهش کار بدن

9. Top | #39
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

شما پست منو اصن نخوندی و کورکورانه داری از عقیدت دفاع میکنی .... بنظرتون این مهندسایی که الان دارن
      توی تخصصشون تو زمینه های مختلف کار میکنن از کجا اومدن؟ همه با پارتی و آشنا اومدن ... تعداد کمی نیستا .. مثلا تو برق
      گرایش قدرت هنوز هم کمبود نیرو دارن یا تو ای تی همین امسال وزیر اومد گفت فلان قدر(تعدادش دقیق یادم نیست میتونید سرچ کنید)
      نیرو میخوایم .. اینا نمونشه رشته های دیگم اینجوری خیلی هست، شما جوری میگید کار نیس
      انگار الان ظرفیت پر پره و جایی دیگه برای بقیه نیستش ...

10. Top | #40
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من دیگه حوصله کل کل ندارم هرجوری میخواید فکر کنید اصن، فقط اینو میگم و میرم ...
      دارین تشویق میکنین همه برن پزشکی، اگه همه برن پزشکی کشور
      نابود میشه از لحاظ صنعتی میشه یه چیزی تو مایه های یه روستا که
      هیچی از صنعت توش نیست ... همین الانش هم بخاطر همین کاهش
      تعداد شرکت کننده های ریاضی معلوم نیس چند سال دیگه چی میخواد
      بشه ... متاسفانه تو کشورمون مدگرایی خیلی باب شده، کشور به این
      همه دکتر نیاز نداره ... همین الانش هم که مشکل آب داریم اگه یه مهندس
      خوب تو این رشته داشتیم، این مشکل براحتی قابل حل بود ...

ویرایش توسط shayas75 : 23 شهریور 1394 در ساعت 16:17

11. Top | #41
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shayas75 نمایش پست ها
      شما پست منو اصن نخوندی و کورکورانه داری از عقیدت دفاع میکنی .... بنظرتون این مهندسایی که الان دارن
      توی تخصصشون تو زمینه های مختلف کار میکنن از کجا اومدن؟ همه با پارتی و آشنا اومدن ... تعداد کمی نیستا .. مثلا تو برق
      گرایش قدرت هنوز هم کمبود نیرو دارن یا تو ای تی همین امسال وزیر اومد گفت فلان قدر(تعدادش دقیق یادم نیست میتونید سرچ کنید)
      نیرو میخوایم .. اینا نمونشه رشته های دیگم اینجوری خیلی هست، شما جوری میگید کار نیس
      انگار الان ظرفیت پر پره و جایی دیگه برای بقیه نیستش ...
      من هیچ وقت همچین حرفی نزدم

ممکنه الان دو نفر آدم رو همینجا با شرایط مشابه بزاریم یکی بیکار بمونه یکی پول پارو کنه در آینده با رشته و دانشگاه یکسان

من گفتم اگر این شرایط رو ندارید بهتره نرید. اگر کسی پولشو داره دنبال تخصص هست اشنا داره چرا نباید بره اتفاقا بره خیلی هم عالیه

در ضمن کسی اینجا صحبت از پزشکی و غیرپزشکی نکرده. پزشکی انقد سخت هست و ظرفیت محدود که داوطلبا تجربی 1 میلیونم بشن تعداد پزشک ها همونقدر باقی خواهد موند.

12. Top | #42
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکی از خوبی های که تو پزشکی و داندان پزشکی و داروسازی شکل گرفته اینه که نسبت تعداد
      متقاضی با ظرفیت کارو تقریبا برابر کردن یعنی به تعداد کار، متقاضی جذب میکنن! اگه این
      کار تو همه رشته ها من جمله مهندسی هم شکل بگیره خیلی خوب میشه هرچند این به این
      معی نیس که کار نباشه ...

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من ک دوستمون قصدش اصلا توهین نبود فقط خواست ب شما بفهمونه ک بازارکار رشته های تجربی خیلی بهتر و بیشتره

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به نظرتون ميشه كنار رفتن به علوم ازمايشگاه ازاد بابل براي كنكور هم درست حسابي خوند؟

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شما خودتو زدی خواب و انگار توی این جامعه زندگی نمی کنی
      وقتی وارد بازار کار شدی و دیدی یک مهندس با فوق لیسانس دنبال رفتگری و سرایداری هست و همون مدرک فوق لیسانسی هم با پول کارگری خودش و پدرش گرفته اونوقت بیا اینجا بگو توانمند بود و فلان درس رو 30 زده حقش نیست بهش کار بدن
      اون مهندس تیس این هزار بار الکی مدرک گرقته... تخصص این هزار بار....... چرا همش می خوای حرق خوذتو بزنی...شما از خواب بیدار شو

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)