خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 69
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط digoxin نمایش پست ها

تا جایی که من میدونم رشته های پیراپزشکی بهترین بازار کار رو دارن و توی دوران دانشجویی هم میشه شیفت گرفت و تمامی مهندسی ها ول معطلن . ضمنا اینو بدونید اون رشته ای که دانشگاه پیام نور و تمامی دانشگاه ها بدون کنکور بیارنش به درد نمیخوره . الان مهندسی نفت هم بدون کنکوره . توی خیابون کافیه بگی مهندسسسس صد تا بر میگردن نگات میکنن . هر کی میره خواستگاری و بیکاره بهش میگن چیکارس داماد میگن مهندسه ( یعنی بیکاره ) . من برادرم ارشد مکانیک داره از خواجه نصیر بیکاره . پسر عموم عمران خونده بیکار . دوستم برق خونده بیکار . شما درباره ی رشته های پیراپزشکی و پزشکی چیزی نمیدونی . من میخوام که این راه اشتباه رو شماها طی نکنید . البته قبولی در کنکور تجربی آسان نیست و شاید بخاطر اینه که توانایی قبولی رو ندارید . اما به نظرم ارزششو داره بشینید بخونید و قبول بشید .
      داداش گلم

بنظرم اگه برادرتون مکانیک خاجه نصیر داره بیکاره یه مشکل خیلی بزرگ با خودش هست نه با کس دیگه

والا به خود ادم و علاقش بستگی داره

کسی میشناسم پیام نور سیرجان درس خونده الان برنامه نویس انروید - بازار هست ماهی کم کم 25-30 میلیون درامد داره

همه ش به علاقس رفیق گلم
      زندگی زیباست

زیبابینان زیبایی بینند

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad-Rp نمایش پست ها
      داداش گلم

بنظرم اگه برادرتون مکانیک خاجه نصیر داره بیکاره یه مشکل خیلی بزرگ با خودش هست نه با کس دیگه

کسی میشناسم پیام نور سیرجان درس خونده الان برنامه نویس انروید - بازار هست ماهی کم کم 25-30 میلیون درامد داره

همه ش به علاقس رفیق گلم

برنامه نویسی اندروید یه مهارته من خودم با اکلیپس برنامه اندروید نوشتم . اما زیاد پیشرفتی نکردم چون تمام وقت ئباید وقت بذاری . و این بازار کارها آزاد هستن . رشته هایی مثل کامپیوتر و زبان یک هنر هستن و به نظر من ربطی به تحصیلات آکادمیک ندارند من خودم فتوشاپ حرفه ای بلدم شما یه فوق لیسانس کامپیوتر گیر بیار که بلد باشه خودش !!!! بازار کار شناخته شده برای یک رشته ملاکه . همین که دانشجویان پرستاری فورا استخدام میشن یعنی بازار کار این رشته بسیار مطلوبه .

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

برنامه نویسی اندروید یه مهارته من خودم با اکلیپس برنامه اندروید نوشتم . اما زیاد پیشرفتی نکردم چون تمام وقت ئباید وقت بذاری . و این بازار کارها آزاد هستن . رشته هایی مثل کامپیوتر و زبان یک هنر هستن و به نظر من ربطی به تحصیلات آکادمیک ندارند من خودم فتوشاپ حرفه ای بلدم شما یه فوق لیسانس کامپیوتر گیر بیار که بلد باشه خودش !!!! بازار کار شناخته شده برای یک رشته ملاکه . همین که دانشجویان پرستاری فورا استخدام میشن یعنی بازار کار این رشته بسیار مطلوبه .
      اخه استثنا هم داریم

منم الان چندتاپرستار دندان پزشک میشناسم بیکارن ربطی ندارن
      زندگی زیباست

زیبابینان زیبایی بینند

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اخه استثنا هم داریم

منم الان چندتاپرستار دندان پزشک میشناسم بیکارن ربطی ندارن
      ببین داداش گلم خدا شاهده من بدون تعصب گفتم چون اطرافیانم پره از فارغ التحصیلان بیکار . منظورم از بیکار اینه که هیچکدوم نمیتونن یه کار گیر بیارن که سابقه کار نخواد و حقوق بالای یک و نیم داشته باشه .این همهدرس محاسباتی دارید این همه ریاضیات . من میگم که این اشتباه رو تکرار نکن . بیا ببین خودت دفترچه رو . به نظرت چرا رشته های علوم پزشکی بدون کنکور نمیشه اما تمامی رشته های فنی و مهندسی و انسانی بدون کنکوره ؟؟؟ من درکت میکنم الان توی سرت چه فکراییه اما باور کن بازار کاری برای رشته های فنی نیست مگه اینکه مثلا معماری بخونی و پول داشته باشی یه دفتر باز کنی و آزاد کار کنی . اگه در این صورت باشه خوبه که بازم میشه شغل آزاد . اون کسایی هم که میگی بیکارن به نظر من محاله ممکنه شاید خودشون نمیخوان وگرنه الان کمبود بسیار شدید پرستار داریم . رشته ی پرستاری و مامایی تنها رشته هایی هستن که با ارشدشون میتونی عضو هیئت علمی بشی ما بقی رشته ها باید دکترای تخصصی داشته باشی . من نمیخوام شما رو از رشتت نا امید کنم و از علاقت زدت کنم اما به خداوندی خدا رشته های ریاضی و فیزیک بیخودن و بدرد نمیخورن . من داداشم الان داره کارگری میکنه با ارشد مکانیک ماهی یک و دویست ... از بهترین دانشگاه ها هم فارغ شده اونوقت من اگه خدا بخواد ماهی 4 تا 5 در میارم . خودت مقایسه کن

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      داداش گلم

همه ش به علاقس رفیق گلم
      این دوستتم که میگی برنامه رو توی مارکت بازار گذاشته و با هزار تا مشقت و خون دل بازار برنامه ها رو میذاره برای فروش و برنامه نویسی کاری بسیار طاقت فرسا هست و همچنین این کار موقته و اصلا معلوم نیست چند نفر دانلود کنن . شما خودتم میتونی برنامه نویسی یادبگیری ربطی به دانشگاه رفتن نداره این یه مهارته . شما نهایتش اینه که بری نفت یا برق بخونی صنعتی شریف درسته ؟؟؟؟ بعدش چی ؟؟؟؟ کجا میخوای کار کنی ؟ مگه اینکه بورسیه بشی و مثلا بری دانشگاهی که مربوط به نفته و بعد از قبولی استخدامت کنه . وگرنه بازار کاری نخواهی داشت ... اگه که وضع مالیت خوبه که دیگه قضیش فرق داره ... اصلا نیازی به کار نداری ...

6. Top | #21
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

تا جایی که من میدونم رشته های پیراپزشکی بهترین بازار کار رو دارن و توی دوران دانشجویی هم میشه شیفت گرفت و تمامی مهندسی ها ول معطلن . ضمنا اینو بدونید اون رشته ای که دانشگاه پیام نور و تمامی دانشگاه ها بدون کنکور بیارنش به درد نمیخوره . الان مهندسی نفت هم بدون کنکوره . توی خیابون کافیه بگی مهندسسسس صد تا بر میگردن نگات میکنن . هر کی میره خواستگاری و بیکاره بهش میگن چیکارس داماد میگن مهندسه ( یعنی بیکاره ) . من برادرم ارشد مکانیک داره از خواجه نصیر بیکاره . پسر عموم عمران خونده بیکار . دوستم برق خونده بیکار . شما درباره ی رشته های پیراپزشکی و پزشکی چیزی نمیدونی . من میخوام که این راه اشتباه رو شماها طی نکنید . البته قبولی در کنکور تجربی آسان نیست و شاید بخاطر اینه که توانایی قبولی رو ندارید . اما به نظرم ارزششو داره بشینید بخونید و قبول بشید .
      این حرف متاسفانه کاملا درست هست

نه اینکه توهینی باشه به مهندس ها و ... ولی وضع کشور ما همین هست در حال حاظر

اتفاقا مهندسی شغل بسیار خوبی هست و مهندس ها هم زحمت میکشن و درس میخونن مثل بقیه ولی بازار کارش خیلی تعریف نداره. یعنی باید خودت خوب مغزشو داشته باشی و سرمایشو که کار راه بندازی

مهندس واسه کسی که پارتی داره و آشنا داره و توی فامیلشون از این جور کارا و شغلا زیاد دارن و مهم تر همه سرمایه دارن عاالیه ولی واسه کسی که بخواد بره بخونه به امید اینکه یک کار گیر بیاره خیلی خیلی سخت هست

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Prison Break;600505]این حرف متاسفانه کاملا درست هست

نه اینکه توهینی باشه به مهندس ها و ... ولی وضع کشور ما همین هست در حال حاظر

اتفاقا مهندسی شغل بسیار خوبی هست و مهندس ها هم زحمت میکشن و درس میخونن مثل بقیه ولی بازار کارش خیلی تعریف نداره. یعنی باید خودت خوب مغزشو داشته باشی و سرمایشو که کار راه بندازی

دقیقا ... لایک ......................منظورو کاملا درست گرفتین

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

بنظرم شما خودتو کنترل کنی خیلی بهتره من میتونستم براحتی برم تجربی خودم دوست نداشتم اما کلا از پرستاری و مامایی و اینا خوشم نمیاد از بوی بیمارستان و سروکله زدن با زخمی ها و شنیدن خبر مرگ و امپول زدن به اینو اون بیزارم اگه قرار به این باشه منم سه چار تا مهندس دیدم ک وضعشون از پزشک بهتره و اینا همش به خود طرف برمیگرده کسی ک تلاش کنه به هدفش میرسه شما اینجا با من بحث نکن ایشالا ک همه موفق بشن اینکه فامیلای شما موفق نیستن دلیل بر بودن این رشته ها نیست .هرچی خدا بخواد یکی میتونه با ارایشگری موفق شه یکیم با پزشکی موفق نشه شما انقدر خودتونو بالا نبرین و خودتونو نگیرین هرکی بشینه یه سال بخونه احتمال زیاد پیرا پزشکی میاره و این ربطی به ضریب هوشی و تونستن نداره.موفق باشین و کسیو خورد نکنید دانشگاه پیام نورم اصلا دلیل جالبی نبود مهندسی نفت اگه تو جنوب کشور بشه در امدش عالیه.شما خیلی ادم باهوشو زرنگ و مخی هستین من معذرت میخوام ما در حد شما نیستیم

9. Top | #24
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام . ارزشش داره بری
      شرایط کنکور هرسال غیر قابل پیش بینی هست

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaaneh نمایش پست ها
      بنظرم شما خودتو کنترل کنی خیلی بهتره من میتونستم براحتی برم تجربی خودم دوست نداشتم اما کلا از پرستاری و مامایی و اینا خوشم نمیاد از بوی بیمارستان و سروکله زدن با زخمی ها و شنیدن خبر مرگ و امپول زدن به اینو اون بیزارم اگه قرار به این باشه منم سه چار تا مهندس دیدم ک وضعشون از پزشک بهتره و اینا همش به خود طرف برمیگرده کسی ک تلاش کنه به هدفش میرسه شما اینجا با من بحث نکن ایشالا ک همه موفق بشن اینکه فامیلای شما موفق نیستن دلیل بر بودن این رشته ها نیست .هرچی خدا بخواد یکی میتونه با ارایشگری موفق شه یکیم با پزشکی موفق نشه شما انقدر خودتونو بالا نبرین و خودتونو نگیرین هرکی بشینه یه سال بخونه احتمال زیاد پیرا پزشکی میاره و این ربطی به ضریب هوشی و تونستن نداره.موفق باشین و کسیو خورد نکنید دانشگاه پیام نورم اصلا دلیل جالبی نبود مهندسی نفت اگه تو جنوب کشور بشه در امدش عالیه.شما خیلی ادم باهوشو زرنگ و مخی هستین من معذرت میخوام ما در حد شما نیستیم

من قصد توهین نداشتم . و اینکه میگین به خود طرف بستگی داره من این حرفو با احترام تمام رد میکنم . وقتی میتونید بگید یه رشته خوبه که برای تمامی فارغ التحصیلان اون رشته بازار کار مشخص و معینی وجود داشته باشه . شما خودت معماری میخونی . بیش از نیمی از فارغ التحصیلان تا همین لحظه رو معماری ها تشکیل میدن آیا برای نصف فارغالتحصیلان هم حتی بازار کار مشخص و معینی وجود داره ؟؟؟؟ اینکه بری توی کار شغل ازاد یا اینکه با پول دفتر مهندسی تاسیس کنی اینا ربطی به رشتت نداره . ربطی هم به فامیلای بنده نداره چیزی که مشخصه اینه که فارغ التحصیلان این رشته ها بازار کار مشخصی ندارند و تعداد دانشجو ها از نیاز بازار به شدت بیشتر هستش . و یه چیز دیگه اینه که باید قبول کنید که رشته ای که بدون کنکور باشه و هر کسی که خواست بره ثبت نام کنه اون رشته رشته ی با ارزشی نیست . مثلا شما داری معماری میخونی از دانشگاه صنعتی اصفهان یکی هم از پیام نور یا غیر انتفاعی و بدون کنکور میتونه معماری بخونه . ارشد هاتون هم که ماشاالله هزار ماشالله الکی الکی همه قبول میشن . رشته های پیراپزشکی رو هر کسی نمیتونه ورود کنه .

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

من قصد توهین نداشتم . و اینکه میگین به خود طرف بستگی داره من این حرفو با احترام تمام رد میکنم . وقتی میتونید بگید یه رشته خوبه که برای تمامی فارغ التحصیلان اون رشته بازار کار مشخص و معینی وجود داشته باشه . شما خودت معماری میخونی . بیش از نیمی از فارغ التحصیلان تا همین لحظه رو معماری ها تشکیل میدن آیا برای نصف فارغالتحصیلان هم حتی بازار کار مشخص و معینی وجود داره ؟؟؟؟ اینکه بری توی کار شغل ازاد یا اینکه با پول دفتر مهندسی تاسیس کنی اینا ربطی به رشتت نداره . ربطی هم به فامیلای بنده نداره چیزی که مشخصه اینه که فارغ التحصیلان این رشته ها بازار کار مشخصی ندارند و تعداد دانشجو ها از نیاز بازار به شدت بیشتر هستش . و یه چیز دیگه اینه که باید قبول کنید که رشته ای که بدون کنکور باشه و هر کسی که خواست بره ثبت نام کنه اون رشته رشته ی با ارزشی نیست . مثلا شما داری معماری میخونی از دانشگاه صنعتی اصفهان یکی هم از پیام نور یا غیر انتفاعی و بدون کنکور میتونه معماری بخونه . ارشد هاتون هم که ماشاالله هزار ماشالله الکی الکی همه قبول میشن . رشته های پیراپزشکی رو هر کسی نمیتونه ورود کنه .
      ن شما میتونین منو قانع کنین و ن من شمارو هرکس دلایل خودشو داره.خیلی ها خودشون زیاد ب کار دولتی ک هروز 7 صبح پاشن برن سرکار علاقه ندارن و شغل ازاد هم مشکلی نداره بالاخره تا مدرک مهندسی نداشته باشی ک نمیتونی دفتر مهندسی بزنی و کار کنی.در ضمن رشته های پیرا پزشکیم تا چند سال دیگه اشباع میشه مثل همین مطلبی ک تو سایت کنکور گذاشت انوموقع همه باید بگن این رشته ها بدرد نمیخورن اینکه یه رشته انقدر طرفدار داره یعنی ی چیزی توش دیدن ک رفتن و کسی بدون علاقه یا تحقیق نمیره تو ی رشته.شهرداری ها عمران دفاتر فنی و مشاوره همه ب معمار نیاز دارن.منم حرف شمارو با احترام رد میکنم اصلا درست نیست بگین فقط رشته های پیرا پزشکی ارزش دارن و بنظرم خیلی بچگانه فکر میکنید درست مثل خیلی از تجربیا ک خودشونو زیادی بالا میبینن.کسی ک واقعا عاقل باشه ب جای اینکه خودشو ب هر دری بزنه ک ثابت کنه رشته های دیگه بدرد نمیخوره یکم به ادمای موفق مهندسم نگاه میکنه ن ب فامیلاشون و هر ادمی میتونه موفق شه ما مهندس موفق کم داریم؟؟واقعا دیگه نمیتونم چیزی بگم اگه این طرز فکر شماس
      هرکسی ک یک سال برای تجربی بخونه اگه پزشکی نیاره صددرصد پیرا پزشکی میاره اگه خودش دوست داشته باشه و بخواد.مهندسا هم هرکسی نیستن و خیلی زحمت میکشن و شب بیداری حتی شاید بیشتر از شما پس لطفا ب این ک چی میگید فکر کنید

ﺭﺍﺿﯿﻢ ﺍﺯ ﺗﻮ، ﭘﺎﯾﯿﺰِ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻣﻦ ..
      ﻣﯽ ﺑﻮﺳﻢ ﻭ ﻣﯽ ﺑﻮﯾﻢ ﺑﺮﮔﻬــــﺎﯼ ﺯﺭﺩ ﻭ ﻗﺮﻣﺰﺕﺭﺍ
      ﻧﻔﺲ ﻣﯿﮑﺸﻢ ﺩﺭ هوایت
      ﺑﻮﯼ ﺑﺎﺭﺍﻥ ﺩﺍﺭﯼ
      ﺑﻮﯼ ﺧﺎﮎ ﻭ ﺑﺮﮒ
      ﻣﻦ ﺑﻮﯼ ﺧــــــــــﺪﺍ ﻣﯽﻓﻬﻤﻢ ﺍﺯ ﺗـــﻮ
      .

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ن شما میتونین منو قانع کنین و ن من شمارو هرکس دلایل خودشو داره.خیلی ها خودشون زیاد ب کار دولتی ک هروز 7 صبح پاشن برن سرکار علاقه ندارن و شغل ازاد هم مشکلی نداره بالاخره تا مدرک مهندسی نداشته باشی ک نمیتونی دفتر مهندسی بزنی و کار کنی.در ضمن رشته های پیرا پزشکیم تا چند سال دیگه اشباع میشه مثل همین مطلبی ک تو سایت کنکور گذاشت انوموقع همه باید بگن این رشته ها بدرد نمیخورن اینکه یه رشته انقدر طرفدار داره یعنی ی چیزی توش دیدن ک رفتن و کسی بدون علاقه یا تحقیق نمیره تو ی رشته.شهرداری ها عمران دفاتر فنی و مشاوره همه ب معمار نیاز دارن.منم حرف شمارو با احترام رد میکنم اصلا درست نیست بگین فقط رشته های پیرا پزشکی ارزش دارن و بنظرم خیلی بچگانه فکر میکنید درست مثل خیلی از تجربیا ک خودشونو زیادی بالا میبینن.کسی ک واقعا عاقل باشه ب جای اینکه خودشو ب هر دری بزنه ک ثابت کنه رشته های دیگه بدرد نمیخوره یکم به ادمای موفق مهندسم نگاه میکنه ن ب فامیلاشون و هر ادمی میتونه موفق شه ما مهندس موفق کم داریم؟؟واقعا دیگه نمیتونم چیزی بگم اگه این طرز فکر شماس
      هرکسی ک یک سال برای تجربی بخونه اگه پزشکی نیاره صددرصد پیرا پزشکی میاره اگه خودش دوست داشته باشه و بخواد.مهندسا هم هرکسی نیستن و خیلی زحمت میکشن و شب بیداری حتی شاید بیشتر از شما پس لطفا ب این ک چی میگید فکر کنید

خیر متاسفانه بسیاری از آشناهای بنده بعد از 4 سال پشت کنکور موندن نه تنها پزشکی نیوردن حتی رشته های پیراپزشکی هم قبول نشدن. رقابت در تجربی به حدی شدید و طاقت فرساست که اصلا قابل مقایسه با انسانی و ریاضی نیست . شما فک میکنی حرفای من بچگانست وقتی که رفتی دانشکاه و فارغ التحصیل شدی دقیقا معنی تک تک کلمات من رو خواهی فهمید . رشته های مهندسی متاسفانه هیچگونه ارزشی ندارن . یه فوق دیپلم بهداشت هزار برار میرزه مهندسی برق دانشگاه تهران رو . ضمنا بهتره برید دفترچه ی ارشد علوم پزشکی رو از سایت sanjeshp.ir دانلود کنید و مشاهده کنید که رشته های فنی مهندسی بجز یه سری رشته های خاص مثل مهندسی پزشکی حق شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت رو ندارن این یعنی چه ؟؟؟ این یعنی ارشدمون هم الکی نیست و ضمنا ما میتونیم تمامی رشته های مهندسی رو در مقطع ارشد بخونیم اما از اونجا که حتی ارزش ثبت نام در کنکور ارشد رشته های غیر پزشکی ارزش ندارن ما اصلا بهش فکر نمیکنیم . موفق باشید ( فعلا باد توی سرتونه مثل تمامی ریاضی و فیزیک ها من جمله برادر من )

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      این هم برای تمامی ریاضی و فیزیک ها . دوست من با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران دوباره کنکور سراسری تجربی شرکت کرد به امید قبولی در رشته فوق دیپلم فوریت های پزشکی ولی مجاز به انتخاب رشته نشد با اینکه درصد ریاضیش 30 و فیزیکش 35 بود . رتبه 28000 منطقه سه رو اورد دانشگاه آزاد هم نتونست پرستاری قبول بشه حتی زاهدان و دهاقان . و الان دوباره میخواد پشت کنکور تجربی بمونه با 26 سال سن . من میخوام شماها این راه رو طی نکنید

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این هم برای تمامی ریاضی و فیزیک ها . دوست من با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران دوباره کنکور سراسری تجربی شرکت کرد به امید قبولی در رشته فوق دیپلم فوریت های پزشکی ولی مجاز به انتخاب رشته نشد با اینکه درصد ریاضیش 30 و فیزیکش 35 بود . رتبه 28000 منطقه سه رو اورد دانشگاه آزاد هم نتونست پرستاری قبول بشه حتی زاهدان و دهاقان . و الان دوباره میخواد پشت کنکور تجربی بمونه با 26 سال سن . من میخوام شماها این راه رو طی نکنید
      شما اجازه نداری این طوری درباره مهندس های این مملکت حرف بزنی. چند نقر ادم بی عرضه و بی هدف دیدی فکر کردی خیلی حالیته... همین الان اگه رشته های تجربی رو به بچه های ریاضی بدن خیلیا نمیرن . چون از محیط بیمارستان و هواش ..... بدشون میاد. ضمنا اگه مهندسای برق البته نه از اون مهندسایی که شما می شناسی نباشن همون اتاق عمل و خیلی از تجهیزات پزشکی فلج میشه. شما حق نداری به مهندسا توهین کنی. اون ادمی که توانایی داشته بره ریاضی بخونه فکر می کنی نمی تونسته بره زیست بخونه؟/؟!!!!!!!! کسی که ارشد عمران داره و ریاضی تجربی رو 30 می زنه مهندس نیست فقط مدرک الکی گرفنته.....

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      لایک...... افرین مهندس

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)