خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 60
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

بعدازسه سال بازم مردود..چه تصمیمی درسته؟

سلام خدمت همگی...راستش بغپعذ از 3 بار کنکور دادن و کلی امید بازم امسال قبول نشدم و کلمه ی ناگوار مردود بازم جلوی اسمم حک شد!!!نمیدونم شاید اگر نسبت به خودم سخت گیر نبودم تاحالا 3 سال از دانشگاهمو گذرونده بودم ولی من همیشه رویاهای زیادی تو سرم داشتم که تو زمینه ی کنکور هم به هیچ کدومشون نرسیدم....چیکار کنم..اصلا هنگم..نمیدونم اگه بخوام بخونم دوباره چه جوری و از کجا شروع کنم...به چه امیدی درس بخونم..به خودم میگم اگر میخواست اتفاقی بیفته تو این 3 سال افتاده بود برام...از یه طرف میگم درسو ول کنم بچسبم به یه کار دیگه ...تازه من 4 سالم که درس بخونم اگه تو این 4 سال یه کار ازاد مداوم با برجی یه میلیون هم گیرم بیاد میشه 50 میلیون تا 4 سال دیگه.....و از یه طرفم اصلا دلم نمیاد که بعد از سه سال بخوام قید درسو بزنم چون حق من این نبود!!من باید قبول میشدم...خسته شدم دیگه!!از زمین و زمان گله دارم...!!!!چه بلایی داره سرمون میاد و یا بگم چه بلایی دارن سرمون میارن!!!دیگه موندم چیکار کنم!!!به نظرتون چیکار کنم×!×

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      رفیق اگه سومین ساله که کنکور میدی و قبول نشدی و سربازی هم نرفتی دیگه بیخیال شو برو سراغ یه کار خوب و یکم پول جمع کن بعد بزن تو یه کار دیگه و پیشرفت کن فامیل ما سال پیش تو 20 روز قبل عید 2.5 ملیون سرمایه گذاشت توی اون بیست روز 10 ملیون در امد داشت شالو لباس و دست فروشی میکرد تو بازار پول تو فکر خلاق و تلاش و ریسک پذیری نه تو خرخونی چرا داداش تو خرخونی هم هست نمیشه بگی نیست ولی اگه شما این سه سالو کار کرده بودی الان یه مغازه داشتی یا 3 تا وانت برو امشب با خودت قشنگ بشین فکر کن چکار میتونی کنی من نظرم اینه که فعلا برو تا 6ماه کار کن هم تجربه کسب میکنی و با چیزای زیادی اشنا میشی هم کمی درامد کسب میکنی بعد اون درامدتو بذار تو یه کاری هر کاری که دوست داری فکر کنم دست فروشی تو بازار های هفتگی خیلی خوب باشه تا بتونی یه ماشین باری مثله وانت بخری بعد اون هم کار دستفروشیتو ادامه بده هم با وانت کار کن تا وانتتو بتونی بکنی نیسان دوباره ادامه بده در امد نیسان خیلی بالا تر از وانت هست حالا با نیسان که کار کردی از دست فروشی چیزای ساده مثله شال و لباس بیرون بیا و برو تو یه کاری که سرمایه اولیه زیاد تری میخواد و تا سود بیشتری بده مثله مواد غذایی پخش مواد غذایی یا.......خوب شما تا اون موقع میرسی این جوری شما تا 4 سال دیگه سرمایه ای حدود 80 ملیون داری اگه بتونی با نیسان ضایعات جمع کنی در امد زیادی داره شما وقتی بتونی سرمایتو به حدود 100 برسونی میتونی کار های خدماتی کنی که سود زیادی داره مثله زدن کمپ ترک اعتیاد وموسسه های اموزش رانندگی یا............دیگه بعد اون مسیر پیشرفت خودتو مشخص میکنی داداش عظیم زاده رو میشناسی شرکت فرشش خیلی معروفه گفته اگه منو الان لختم کنن بهم 15 ملیون بدن تا 10 سال دیگه ملیاردرم سعی کنی فکر خلاق داشته باشی خیلی هم تلاش کنی در ضمن ریسک های منطقی هر چقدر میتونی بکن من زندگی این ثروتمندارو که مرور میکردم نقطه عطف زندگیشون که باعث شد پول دار بشن دو چیز بود یک این که تو لحظه فکر بسیار خلاقانه کردند و کاروکاسبی شون رونق گرفت دو اینکه تو یک مرحله که تو شرایط سختی قرار گرفتند ریسک کردند

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      علاقه ی خودت ببین چیه !!

کسی نمیتون واس تو تصمیم بگیره !!

ولی تصمیم قطع بگیر ک ی روزی پشیمون نشی!
      ببین آیا واقعا خوندی و قبول نشدی اگ واقعا خوندی و تمام توانتو گذاشتی و قبول نشدی خب برو سراغ زندگی ارو سربازی و ...

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من مسیرتو رفتم بزار بگم منم تحصیلو خیلی دوست دارم اما قبول نشدم رفتم کارگری 5 سال عمرمو تلف کردم اخرشم بیکار الاف بخودم میگم اشتباه کردی
      اما ببین اگه می دونی ک کاری خوب گیرت میاد بیخیال تحصیل شو برو پی زندگیت چون می دونم حستو الان از همه چی حالت بهم میخوره اما زندگی همهینه هیچ معجزه ای قرار نی بیفته بدون تحصیل هم میشه زندگیو ساخت اما بستگی داره کجا زندگی کنی مثلا تو شهر من کارگری هم نیس ک انجام بدی نمی دونم شاید باشه اما ب عقل من نرسیده
      خلاصه داداش اگه خوندیو قبول نشددی ولش کن بیخیالش من خودم رپ می خوندم اما وقتتی دیدم نمی شد وقتی با کارگری پول استدیو بدی هم برا اینکه رو سایت بره پول بدی یکی یه تومنم بهت نده هرچی ام دوست داشته باشیش مجبوری ولش کن بری پی زندگی و قطعا میشه ساخت توام نگران نباش یه کاری یاد بگیر استا کار شو کابینت . گچ . سیرامیک . شاید سخت باشه ولی باورکن پزشکش اندازه اینا در نمیاره من خودم برای یکی پیمانکار ورق میزدم مرغداری رو هر سالن 3 روز طول میکشید میگرفت 6 میلیون 6 تا بود این یه کار بود ک من دیدم باقیشو فک کن دیپلمم نداش پس ناراحت نباش
      47

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من مسیرتو رفتم بزار بگم منم تحصیلو خیلی دوست دارم اما قبول نشدم رفتم کارگری 5 سال عمرمو تلف کردم اخرشم بیکار الاف بخودم میگم اشتباه کردی
      اما ببین اگه می دونی ک کاری خوب گیرت میاد بیخیال تحصیل شو برو پی زندگیت چون می دونم حستو الان از همه چی حالت بهم میخوره اما زندگی همهینه هیچ معجزه ای قرار نی بیفته بدون تحصیل هم میشه زندگیو ساخت اما بستگی داره کجا زندگی کنی مثلا تو شهر من کارگری هم نیس ک انجام بدی نمی دونم شاید باشه اما ب عقل من نرسیده
      خلاصه داداش اگه خوندیو قبول نشددی ولش کن بیخیالش من خودم رپ می خوندم اما وقتتی دیدم نمی شد وقتی با کارگری پول استدیو بدی هم برا اینکه رو سایت بره پول بدی یکی یه تومنم بهت نده هرچی ام دوست داشته باشیش مجبوری ولش کن بری پی زندگی و قطعا میشه ساخت توام نگران نباش یه کاری یاد بگیر استا کار شو کابینت . گچ . سیرامیک . شاید سخت باشه ولی باورکن پزشکش اندازه اینا در نمیاره من خودم برای یکی پیمانکار ورق میزدم مرغداری رو هر سالن 3 روز طول میکشید میگرفت 6 میلیون 6 تا بود این یه کار بود ک من دیدم باقیشو فک کن دیپلمم نداش پس ناراحت نباش
      47

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بشین یه سال دیگه بخون بابا وانتو کارگری چیه؟بعد سه سال درس خوندن مگه میشه ول کرد؟
      ?

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش باید دقیق ببینی رتبت چند شده این جوری میتونی تصمیم بگیری هر سال هم داره سخت تر میشه اگه رتبت معقول بود یعنی زیر 10000 و چیزی نیاوردی بشین یه سال دیگه بخون با اینکه سخته ولی اگه رتبت دیگه رفته بود اون بالاها ولش کن شما دیگه اگه میخواستی حرکتی بزنی سال دوم میشدباز خودت میدونی دودوتا چهار تا کن شرایطو بسنج اخر تصمیم با خودته

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من میگم بجگن تا نفس آخر
      ولی اگه دیگه نفس نداری یه کم استراحت (فکر کن )
      اگه میتونی کار بهتری گیر بیاری برو اون
      اگه نه بازم ادامه بده

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش بنظرمن بازم تلاش کن بخون.ولی اینبار اشکالات سه بار قبل رو توی یکهفته بشین با خودت حلاجی کن و روی کاغذ بیار تا دیگه تکرارشون نکنی. اگه پایت ضعیفه با هرچی در دسترس داری باتوجه به بودجت پایتو قوی کن. با هرچی برات میسره کلاس کنکوریا کتاب کمک آموزشی، یا دی وی دی (رایت شده و دست دومشو پیدا کن اگه اوریجینالشو نمیتونی بگیری)،منابعتو تصحیح کن. اگه میدونی برنامت خوب نبوده یا جمع بندی و مرورات اصولی نبوده با برنامه قلمچی که توی نت هم هست پیش برو .اگه گوشی و نت تمرکزتو بهم ریخته بود گوشی را کناربذار و نت را چارتا ده دقیقه توی وقت استراحتت محدود کن. خلاصه دنبال علت و معلول ها باش. بقول یه نویسنده معروف اگه همون کارهایی رو بکنیم که همیشه میکردیم ،نهایتا همون نتیجه ای رو میگیریم که قبلا میگرفتیم.برای رویاهات بجنگ تا دوران پیری شرمنده آرزوهات نباشی. باور کن اون بیرون توی بازار خبری نیست.اقتصاد اروپا و آمریکا و شرکتهای بزرگ جهان در وضعیت رکوده چه برسه به وضع بازار ما و یک جوان بی تجربه و بی سرمایه. کارگری و گچکاری و وانت بقول دوستان، مشاغل شریفی هستند اما کسیکه سودای درس خوندن داشته با این جور کارها نمیتونه خودشو وفق بده. نمونه عینی اش برادر دوست من با همین افکار کنکور رو رها کرد و رفت سوپر زد اما همیشه افسرده بود که اونهمه درس خوندم آخرش چرا باید از صبح تا شب سیب و پیاز بدم دست مشتری و اینقدر غصه خورد تا پارسال زمستون توی مغازه پشت دخل سکته کرد.شما اگه از یک کاردانی خوب هم وارد دانشگاه بشین و پله پله تا دکترا ادامش بدین میتونین درکنارش کار جنبی هم داشته باشید و ادامه تحصیل و در نتیجه داشتن امید به فردا های بهتر سختی اون کارهایی که مورد علاقتون نیست رو قابل تحمل میکنه براتون. من به اجبار شرایط رفتم یه رشته ای و لیسانس گرفتم ولی آخرش بازم برگشتم کنکور بدم تا به هدف اصلی و رشته دلخواهم برسم.شما که سه سال بیشتر کنکور ندادین.لابد سال اولش هم سال آخر دبیرستان بودین که اکثریت بچه ها آمادگی مطلوب برای کنکور ندارند .البته این نظر من بعنوان یه خواهر بزرگتر بود ولی این زندگی شماست و درنهایت تا مهرماه با خودتون بقول معروف دودوتا چارتا بکنید و ببینید علاقه واقعیتون به کدوم سمت گرایش داره: حرفه آموزی و کسب درآمد و ورود سریعتر به بازار کار یا کسب مدارج علمی .هرکدوم از دو راه اگه با پشتکار و علاقه همراه باشه، خوب و بدون اشکاله و شمارو به موفقیت میرسونه اما اگر با اجبار و عجله باشه خدای نکرده میشه اتلاف عمر و حسرت و پشیمونی. خداوند بهترین راه رو انشالله پیش پاتون بذاره.موفق باشید.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگ قرار ب کارگری باش تا آخر عمرت بشین بخون !

تو این زمانه دیگ کارگری جز حمالی چیزی نیس ! ی روز کار هست 10 روز نیس !!

درس بخونی ب جایی هم نرسی بهتر از کارگری !!!

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مملی تن ها نمایش پست ها
      رفیق اگه سومین ساله که کنکور میدی و قبول نشدی و سربازی هم نرفتی دیگه بیخیال شو برو سراغ یه کار خوب و یکم پول جمع کن بعد بزن تو یه کار دیگه و پیشرفت کن فامیل ما سال پیش تو 20 روز قبل عید 2.5 ملیون سرمایه گذاشت توی اون بیست روز 10 ملیون در امد داشت شالو لباس و دست فروشی میکرد تو بازار پول تو فکر خلاق و تلاش و ریسک پذیری نه تو خرخونی چرا داداش تو خرخونی هم هست نمیشه بگی نیست ولی اگه شما این سه سالو کار کرده بودی الان یه مغازه داشتی یا 3 تا وانت برو امشب با خودت قشنگ بشین فکر کن چکار میتونی کنی من نظرم اینه که فعلا برو تا 6ماه کار کن هم تجربه کسب میکنی و با چیزای زیادی اشنا میشی هم کمی درامد کسب میکنی بعد اون درامدتو بذار تو یه کاری هر کاری که دوست داری فکر کنم دست فروشی تو بازار های هفتگی خیلی خوب باشه تا بتونی یه ماشین باری مثله وانت بخری بعد اون هم کار دستفروشیتو ادامه بده هم با وانت کار کن تا وانتتو بتونی بکنی نیسان دوباره ادامه بده در امد نیسان خیلی بالا تر از وانت هست حالا با نیسان که کار کردی از دست فروشی چیزای ساده مثله شال و لباس بیرون بیا و برو تو یه کاری که سرمایه اولیه زیاد تری میخواد و تا سود بیشتری بده مثله مواد غذایی پخش مواد غذایی یا.......خوب شما تا اون موقع میرسی این جوری شما تا 4 سال دیگه سرمایه ای حدود 80 ملیون داری اگه بتونی با نیسان ضایعات جمع کنی در امد زیادی داره شما وقتی بتونی سرمایتو به حدود 100 برسونی میتونی کار های خدماتی کنی که سود زیادی داره مثله زدن کمپ ترک اعتیاد وموسسه های اموزش رانندگی یا............دیگه بعد اون مسیر پیشرفت خودتو مشخص میکنی داداش عظیم زاده رو میشناسی شرکت فرشش خیلی معروفه گفته اگه منو الان لختم کنن بهم 15 ملیون بدن تا 10 سال دیگه ملیاردرم سعی کنی فکر خلاق داشته باشی خیلی هم تلاش کنی در ضمن ریسک های منطقی هر چقدر میتونی بکن من زندگی این ثروتمندارو که مرور میکردم نقطه عطف زندگیشون که باعث شد پول دار بشن دو چیز بود یک این که تو لحظه فکر بسیار خلاقانه کردند و کاروکاسبی شون رونق گرفت دو اینکه تو یک مرحله که تو شرایط سختی قرار گرفتند ریسک کردند

داداش بیل گیتس هم شم اقتصادی تورو نداشت!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      اگ قرار ب کارگری باش تا آخر عمرت بشین بخون !

تو این زمانه دیگ کارگری جز حمالی چیزی نیس ! ی روز کار هست 10 روز نیس !!

درس بخونی ب جایی هم نرسی بهتر از کارگری !!!
      داداش حرف احساسی نزن پسر نمیتونه تا اخر عمرش بشینه پشت کنکور شهر شما کجاست که کارگری توش اوضاعش اون جوریه توی شهر ما تهران کار هست تو مشهد و قم وشیراز و تبریز و اردبیل و ارومیه هم که اوضاع کار خوبه شهر شما کجاست در ضمن کارگر که همشون بارکش نیستند کارگر انواع مختلفی میشه فروشنده لبااس شاگرد کامیون مسئول خرید یا ویزیتور فروشگاه ها دیگه الان کارگر توی تهران کم کم ماهی 1 ملیونو میگیره ولی باید خودش زرنگ باشه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farshad96 نمایش پست ها
      داداش بیل گیتس هم شم اقتصادی تورو نداشت!
      نمیدونم مسخره کردی یا تعریف ولی حقیقته مردم ما اهل ریسک نیستند الان مثال میزنم بابای خودم یه سرمایه ای داره گذاشته بانک فقط داره سود میگیره هی میگم پدر من بیا این کارو کنیم اون کارو کنیم میترسه نمیدونم این حرفمو قبول داری یا نه البته حرف خیلی هاست برو تو یه کاری هر کاری حالا ولی خوار مادر اون کارو سرویس کن شش صبح برو سر کار10 شب برگرد تا میتونی کار کن و همین طور که تلاش زیادی داری خوب فکر کن ببین این کاری که میکنی چکار میتونی بکنی این کار بهتر شه سود بیشتری بده اینکارت چطوری میتونی یه کاری کنی اینکار پیشرفت کنه برنامه پایش رو میبینی یکشنبه شبا میده حتما بخش پایانیش که در مورد افراد موفق در زمینه اقتصادی هست رو ببین ادم میاد که با 5 تا دونه مرغ شروع کرده الان 12 واحد تولید مرغ داره ادم اومده با فروش روزی یک طاقچه پارچه شروع کرده الان شرکت بزرگ تولید مانتو داره(مانتو اریکا)ادم بوده همبرگر دست ساز درست میکرده میفروخته الان شرکت بزرگ تولیدات مواد پروتئینی داره ادم بوده میومده جلو بعضی فروشگاه ها خواربار میفروخته الان شرکت بزرگ پخش مواد غذایی داره (ستاره شرق)ادم بوده ...........................خیلی زیاده هر هفته دارن یکیو میارن کم نیستند اینجور افراد تو جامعه یکشنبه حتما برنامه پایشو ببین

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مملی تن ها نمایش پست ها
      داداش حرف احساسی نزن پسر نمیتونه تا اخر عمرش بشینه پشت کنکور شهر شما کجاست که کارگری توش اوضاعش اون جوریه توی شهر ما تهران کار هست تو مشهد و قم وشیراز و تبریز و اردبیل و ارومیه هم که اوضاع کار خوبه شهر شما کجاست در ضمن کارگر که همشون بارکش نیستند کارگر انواع مختلفی میشه فروشنده لبااس شاگرد کامیون مسئول خرید یا ویزیتور فروشگاه ها دیگه الان کارگر توی تهران کم کم ماهی 1 ملیونو میگیره ولی باید خودش زرنگ باشه
      داداش اینجا همه دوستای من رفتن عطاری ( دارو گیاهی ) ی سال میرن سال بعد با زانتیا و ... برمیگردن !!

میرن قرص میفروشن ! فلفل با ترامادول قاطی میکنن میدن ب خورد ملت پول جم میکنن !!

اونا ب پول علاقه دارن ولی من به هدفم !

اون استثناهایی هم ک شما میگی هستن ولی اکثر کارگرا تا آخر عمرشون کارگر ساده میمونن!!

البته با حرفاتم موافقم ! چون نمیشه همیشه کنکور داد ! سن میره بالا خود آدمم خجالت میکش دیگ ب جیب خانواده نگاه کنه

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      داداش اینجا همه دوستای من رفتن عطاری ( دارو گیاهی ) ی سال میرن سال بعد با زانتیا و ... برمیگردن !!

میرن قرص میفروشن ! فلفل با ترامادول قاطی میکنن میدن ب خورد ملت پول جم میکنن !!

اونا ب پول علاقه دارن ولی من به هدفم !

اون استثناهایی هم ک شما میگی هستن ولی اکثر کارگرا تا آخر عمرشون کارگر ساده میمونن!!

البته با حرفاتم موافقم ! چون نمیشه همیشه کنکور داد ! سن میره بالا خود آدمم خجالت میکش دیگ ب جیب خانواده نگاه کنه
      رفیق درسته که بیشتر کارگرا کارگر میمونن ولی به نظر من بیشتر بخاطر این کارگر میمونن که خودشون میخوان نه اینکه واقعا خودشون بخوان یه جوری در این مسیر قدم بر میدارن عین داستان کنکور میمونه همه رتبه خوب رو میخوان ولی چند نفر در راستای رتبه خوب تلاش میکنن برو این ادرس چند تا کارافرین برتر اقتصادی برنامه های اخیر پایش توش هست
      برنامه پایش

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن