خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1

نمایش مشخصات

خازن معادل چی میشه ؟

قسمت سبز چسبیده به قسمت قرمز قرار گرفته .

فایل پیوست 39942
      ویرایش توسط Un-known : 16 شهریور 1394 در ساعت 00:56

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      این یه خازن حساب میشه دیگه . دی الکتریک با نارسانا باشه . اونایی که قرمز هستن اصلا دی الکتریک حساب نمیشن و صرفا فاصله بین دو صفحه رو زیاد می کنن .

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      وجود دو قسمت رسانا باعث کاهش فاصله ی بین صفحات میشه.چون هر صفحه ی دی الکتریک بار های غیر هم نام رسانا رو میکشه طرف خودش و سمت دیگر رسانا هم باردار میشه.پس وجود رسانا ها باعث افزایش ظرفیت نسبت به حالت نبود انهاست.

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AliRZ نمایش پست ها

فایل پیوست 39942
      شکلتون دقیق نیست. اما میشه گفت سه خازن متوالی داریم.
      دو خازن که بینشون هوا هست و یک خازن با عایق سبز رنگ بین دو صفحه‌اش.

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

فایل پیوست 39942

شما تو این شکل، کلا باید اون قسمت های قرمز رو نادیده بگیری و قسمت سبز رنگ رو چسبیده به 2 صفحه خازن، در این حالت، فاصله بین 2 صفحه خازن میشه همون طول قسمت سبز رنگ، کلا اون قرمز ها تاثیری ندارن، حتی اگه 1 کیلومتر باشن. البته این برا حالتیه که اون قسمت های قرمز رنگ، چسبیده به صفحات خازن باشن، در صورتی که قسمت قرمز رنگ و صفحان خازن بینشون فاصله باشه، طبق گفته استاد نادری، 3 تا خازن متوالی داریم، یکی که وسطیه، دی الکتریکش به اندازه جسم سبز رنگ و طولش هم به طول جسم سبز، 2 خازن کناری هم با دی الکتریک 1 و به طول "قسمت قرمز + فاصله قسمت قرمز و صفحه خازن" هست، که فکر کنم همون مورد اول درسته و قسمت قرمز چسبیده به صفحه خازنه و شکل یکم ناجور رسم شده.
      ویرایش توسط masood2013 : 19 شهریور 1394 در ساعت 03:14

6. Top | #6

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      شما تو این شکل، کلا باید اون قسمت های قرمز رو نادیده بگیری و قسمت سبز رنگ رو چسبیده به 2 صفحه خازن، در این حالت، فاصله بین 2 صفحه خازن میشه همون طول قسمت سبز رنگ، کلا اون قرمز ها تاثیری ندارن، حتی اگه 1 کیلومتر باشن. البته این برا حالتیه که اون قسمت های قرمز رنگ، چسبیده به صفحات خازن باشن، در صورتی که قسمت قرمز رنگ و صفحان خازن بینشون فاصله باشه، طبق گفته استاد نادری، 3 تا خازن متوالی داریم، یکی که وسطیه، دی الکتریکش به اندازه جسم سبز رنگ و طولش هم به طول جسم سبز، 2 خازن کناری هم با دی الکتریک 1 و به طول "قسمت قرمز + فاصله قسمت قرمز و صفحه خازن" هست، که فکر کنم همون مورد اول درسته و قسمت قرمز چسبیده به صفحه خازنه و شکل یکم ناجور رسم شده.
      اق مسعود
      الان یعنی شما از تو شکل تشخیص نمیدی که صفحات قرمز وصل به خازن نیست ؟!
      شکل گاملا دقیقه

7. Top | #7

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      شکلتون دقیق نیست. اما میشه گفت سه خازن متوالی داریم.
      دو خازن که بینشون هوا هست و یک خازن با عایق سبز رنگ بین دو صفحه‌اش.
      والا منم خودم میگفتم سه تا خازن متوالیه و منتظر بودم یه نفر تایید کنه که 3 تا متوالی داریم که شما این کارو انجام دادید
      تشکر از شما دبیر عزیز .
      موفق باشید
      ویرایش توسط Un-known : 19 شهریور 1394 در ساعت 08:52

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza.arvin نمایش پست ها
      این یه خازن حساب میشه دیگه . دی الکتریک با نارسانا باشه . اونایی که قرمز هستن اصلا دی الکتریک حساب نمیشن و صرفا فاصله بین دو صفحه رو زیاد می کنن .
      فاصله بین دو صفحه رو کم می کنند

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اق مسعود
      الان یعنی شما از تو شکل تشخیص نمیدی که صفحات قرمز وصل به خازن نیست ؟!
      شکل گاملا دقیقه
      دوست گل بنده، من تو قسمت دوم حرف هام، روش حساب کردن بدون وصل بودن قسمت رسانا به صفحات خازن رو توضیح دادم، آخه من اولین باره که این نوع سوال می بینم، یعنی قبلا هر سوالی دیده بودم، قسمت رسانا به صفحات خازن وصل بود، برا همین شک کردم و گفتم که شاید شکل اشتباه رسم شده، در ضمن، داداش چرا میزنی؟ خب یه اشتباهی پیش اومده، آسمون به زمین که نیومده.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن