خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

مصاحبه با سید علی فاضل هاشمی رتبه : 356 ریاضی-281هنر-2192زبان | منطقه2-کنکور94

با سلام
      خدمت تمامی دو3تان

بیستمین
      ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :

سید علی فاضل هاشمی
      از سبزوار

با معدل کتبی
      : 19.79

( نام کاربری شون در انجمن :
      alifh )

عکس کارنامه ها ی کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

gpcfhv0j5cmtp87619eg.png

.png

3.png

4.png

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      + اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ ساعت مطالعه ؟)

- تابستان سال دوم
      هیچ

- تابستان سال سوم
      هیچ

- تابستان سال چهارم
      از هفته دوم مرداد درس خوندنو آغاز کردم و طبق برنامه های کانون پیش میرفتم به طور متوسط شش تا هفت ساعت درس میخوندم البته اواخر تابستون ساعت مالعه ام کمتر شد البته چون تازه شروع به درس خونئن کرده بودم مطالعه ام خوب کیفیت نداشت صبح ها مطالعه میکردم و شبها دوسه ساعت به اینترنت میرفتم روزای آزمونم کلا استراحت نکته برداریم میکردم ولی هرچی بیشتر میگذشت وسواسم در نکته برداری بیشتر میشد طولانی تر دقیقتر و وقت گیر تر البته روززی دو ساعت به دوره کردن نکته برداری ها اختصاص میدادم

- سال تحصیلی چهارم
      وقتی مدرسه ها شروع شد برنامه های کانون سنگینتر شد و ساعات مطالعه ام کمتر شد و ترازم کمتر شد تو ماه اول از بسیاری از درسای کانون عقب افتادم و مجبور شدم بسیاری از درسایی که تابستون خوندم در حد خوندن نکته برداری هایم دوره کنم البته من در درس خوندن خیلی کم سرعت هستم کم کم ترازم یکم بهتر شد و به تراز تابستانم رسید میانگین پنج ساعت مطالعه داشتم ولی در درس خوندن خیلی دقیق تر و با کیفیت تر شده بودم البته بیشتر وقتم رو دوره کردن میگرفت ولی بعلت حافظه ی ضعیف دیگه مجبور بودم روز آزمون استراحت میکردم و روز بعدش به رفع مشکلاتم در درسها در آزمون میپرداختم وسپس پس از نکته برداری بعدز آزمون به درس های هفته آینده فک میکردم البته درین دوره فقط کلمات و تاریخ ادبیاتو میخوندم که ضعیفترین درسم بود چون نمیرسیدم

- دوران طلایی نوروز
      دونیم روز اول رو استراحت کردم و طبق برنامه های کانون به جمع بندی پیش یک و سال دوم پرداختم ولی در پیش یک که فک می کردم خوب هستم مشکل زیادی داشتم و سعی کردم آنرا رفع کنم میانگین هفت هشت ساعت نیمه دوم اسفند ماه و نوروز مطالعه داشتم و سعی میکردم که بخونم سپس یکم استراحت دوباره خوندن و ... مثل سال تحصیلی چهارم سعی میکردم آزمونای پیش یک و سال دوم که نداده بودم رو کامل کنم درین دوره وقت زیادی رو به قرابت ادبیات اختصاص داده بودم چون تابستون بی کیفیت خوندمشون و درسال تحصیلی که اصلا نرسیدم بخونم

- دوران جمع بندی
      تو این دوره یه سری درسهای عقب افتادمو تموم کردم البته همشونو نرسیدم که این باعث شد که وقت جمع بندیم تنگتر شود روزی شش هفت ساعت به دوره کردن اختصاص میدادم و دو کتاب مبتکران برای شیمی پایه گرفته بودم که شیمی پایرو دوباره تموم کنم چون تابستون بی کیفیت خوندمشون و در باقی دوره ها به علت کمبود وقت نمیرسیدم بخونمشون به همین علت عملا وقتی برای کارای بیشتر و دوباره خوندن مباحث مشکل دار زیاد باقی نمیموند ادبیات هم اوایل قرابت زیاد کار میکردم ولی دیگه قرابت ادبیاتو به علت تنگ بودن وقت ول کردم هر سه روزم یه آزمون جامع میدادم دراین دوران اولین آزمونای جامعمو داده بودم که به سرعتم خیلی کمک کرد چون وقت برای زمانی تست زدن اصلا نداشتم ولی تعدادی از مباحثی که مشکل داشتم نرسیدم بخونم
      درین اوقات میانگین هشتونیم نه ساعت مطالعه و روزای آزمون استراحت داشتم تو سه آزمون آخر کانون خیلی بد دادم ولی کنکورهای سالای پیشو
      بدک نمیدادم که باعث میشد دو دل شده باشم

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات : کتاب ثابتی نداشتم ولی آخرسر مجبور شدن یه کتاب گاج که فقط سوالای کنکور طبقه بندی شده داشت کار کنم چندتا دیگه ام برای لغت نامه و املا و تاریخ ادبیات داشتم که از اواسط پاییز گرفتمشون
      عربی : گاج نقره ای بدک نبود ولی در مورد باقی کتابا اطلاعی ندارم
      دینی : ابی کانون و گاج نقره ای گاج پیام آیات خوبی داره کانون فقط برای تست زدنش بگیرید
      زبان : آبی قلم چی کنکور - جامع مبتکران خیلی خوبه
      حسابان : آبی کانون به نظر من بیشتر برای تست زدن خوبه البته من بهش عادت کرده بودم و وقت برای کتابای سنگینتر نداشتم
      هنذسه پایه : آبی کانون بدرد نمیخوره
      هندسه تحلیلی : گاج نقره ای بدک نیست
      گسسته : آبی کانون برای من خوب بود دقیق تستاشو کار میکردم و دقیق نکته برداری یه رمزینه هم داشتم که خوندنش طول میکشید و زیاد با سوالای کنکور آشنا نمیکرد کتابش حجیم بود وتستاش بیشتر تالیفی از کانون با این که سبکتر بود بیشتر خوشم اومد
      دیف : مثل حسابان
      قیزیک :آبی قلمچی دقیق می خوندمو دقیق نکته برداری بدک نبود
      شیمی مبتکران دوم و چهارم البته سوم نرسیدم کار کنم پایه قلمچی کار کردم ولی مبتکران به نظرم بهتره فقط وقتگیره قلمچی خیلی خوب نیست ولی من برای سه سال پیششو داشتم شاید جدیداش بهتر شده باشه

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟خودم رفع اشکال میکردم تمام سوالاتو بعضی از سوالارو به عنوان سوال نمونه تو دفتر نکته برداری یادداشت میکردم که از تستای معمولیم همین کارو میکردم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      هیچی فقط آزمونای سراسرس سالای پیشو گرفتم

- ایا به داوطلبان استفاده از dvd های اموزشی رو پیشنهاد میکنید ؟
      نمیدونم تا به حال استفاده نکردم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      تابستون کیفیت مطالعه ام رو بالاتر میبردم ادبیاتو که ضعیف
      بودم از اول دقیق میخوندم کلا درس هارو دقیقتر می خوندم اگه زودترم شروع میکردم بهتر میشد چون مشکل کم بودن سرعت مطالعه داشتم

- نظرتون درباره درس خواندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      من تاحالا گروهی درس نخوندم ولی به علت فرق داشتم روش مطالعه هر فرد به نظرم تنها بهتره

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      بله یه نفر با معدل کتبی سیزدهو نیم هزارو هشتاد
      منطقه یک شد سه درس پایین زد چهار درس بالا حالا اگه همرو بالا میزد ... ولی اصلا بیخیال نهایی نشین میشه گفت کنکور دو مرحلس یکی امتحان نهایی و دیگری آزمون سراسری برای خوب شدن رتبه باید هردوتارو خوب داد البته امتحان نهاییرو براحتی میشه نمره بالا گرفت فقط بعدز این که نمام سوالاتو جواب دادید خوب دوره کنید

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادبیات :ادبیاتو تابستون خیلی بی کیفیت خوندم و و از اواسط اسفند به فکر جبران قرابتا افتادم ولی اینجری توصیه میکنم بخونید:کلماتو املارو تاریخ روسعی کنید یه کتاب مخصوص بگیرید و کتاب خوبی بگیرید و هماهنگ با آزمونا برید تا رو هم نشن اگه نکته کلمه معنی جدیدی تو آزمونا دیدید تو اونجا به کلمات اضافه کنید یا یادداشت کنید قرابتارو سعی کنید فقط دقیق بخونید میتونین نکته برداریم کنیدعربی :عربی ترجمه اش رو خوب تو دوره دبیرستان خونده بودم توصیه میکنم که تمام کلمات عربی و آخر کتابو در دبیرستان خوب بخونید.از کتاب و آخرکتاب کلماتی که بلد نبودمرو یه جایادداشت میکردمو و قواعد دفتر مدرسمو با کتاب گاج نقره ای میخوندم وتست کار میکردم البته من ترجمه عربی بیشتر با آزمونا کار میکردمو زیاد تست نزدم البته چون وقت نداشتم متنم نرسیدم زیاد کار کنم که البته کنکور به دلیل وقت کم به چهار سوال متنش اصلا نرسیدم
      دینی:اگه تو دوره ی دبیرستان حفظیات دینیرو بخونید دقیق خیلی خوبه هم معدلتون بخصوص کتبی بالا میره هم برای کنکور کارتون راحت میشه من ابتدا نکته های پیام آیاتو از کتاب گاج وکانون در میاوردم و توی متن گاج تمام جاهیی که پررنگتر بود توی کتاب دینی زیرش خط میکشیدم و جاهایی که ممکنه ازش سوال بیاد و نکته هارو هم همشونو تو کتاب دینی یادداشت میکردم و سپس تمامشونو با تمام متنای دینی حفظ میکردمو تو روز قبل آزمون دو یکتا دو ساعت تستای کانونو کار میکردم گاجم تستاشو نمیرسیدم و از نکته های تستا و آزمونا همشونو تو کتاب دینیم یاداشت میکردم تا بت دوره کردن حفظیات ایناهم دوره کنم
      زبان : کتاب مبتکرانی که داشتم کلمه هارو خوب آورده بود با همخانواده هاش اونارو میخوندم و قواعداشو کار میکردم البته تست لغت تقریبا کار نکردم و با آزمونا فقط پیش میرفتم توصیه ی من به شما اینه که اگه فقط با خوندن لغات تو آزمونا لغاتو خوب میزنین لغت کار نکنین کلوز پسیجو متنم نرسیدم کار کنم فقط با آزمونا پیش میرفتم به شما توصیه میکنم این قسمتو کار کنید ولی
      ریاضی : خوندن نکته ها و تست کار کردن دقیق و نکته برداریو سوال نمونه یه جا یادداشت کردن و تو آزمونا رفع اشکال کردن و تو کلاس ریاضیم که عقبترز آزمونا بود به ما نکته هایی میگفت و رفع اشکال میکردم
      فیزیک : مثل ریاضی
      شیمی :حفظیاتو بخونید اول و تستای مبتکرانو در بخشای مربوط به حفظی حل کنید و جاهای مهمش کتابو خط بزنید و سوالای محاسباتیم خوب کار کنید سعی کنید در هر بخش شیمی انواع مختلفی از سوالای محاسباتی که میاد به عنوان سوال نمونه یادداشت کنید و برای دوره کردن بخونیدشون و اگه دیدید نمیتونید حل کنید یعنی مشکل دارید در صورت داشتن وقت میتونید کمی کار کنید نکته برداریم بکنید و سعی کنین
      توی کتاب شیمی یادداشت کنید همگام دوره کردن حفظیات نکات و سوالای نمونه هم دوره کنید

کلا یه نکته دیگه ام بگم برای حفظ کردنیا همشونو یه دفعه حفظ نمی کردم مثلا اول میرفتم دینیرو یکم می خوندم بعد شیمی اگه حفظ نمیشدم فردا دوباره حفظ میکردم تا موقعی که حفظ بشم بعد اون روز درمیون هفتگی ماهانه و .. د.ره میکردم نکته برداریامم دوره میکردم سعی کنین در تست زدن هم از چندین علامت استفاده کنین

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

گفتم فقط روزانه همیشه یه ساعت خاصیو برای دوره کردن اختصاص بدین

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
      خوب تجربه فرد خودش بدست بیاره شاید بتونه مفید باشه شاید نه برای من که مشاورا کمک خاصیم نکردن

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بله حتما برای رفع اشکالو دانستن وضعیت خود و...

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      خوندن بعضی از درسا مثل ادبیات رو اعصاب بود هیچ رهکاریم نداشت از دوره کردنم یکم خسته میشدم از مباحث سنگین ریاضیم گاهی اوقات همینطور اگه خوابتون میاد سعی کنین به درس خوندن ادامه ندید چون چیزی حالیتون نمیشه و مباحث سنگینم پراکنده با درسای سبکتر سعی کنید بخونین

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      نه ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

در چه مقطعی ؟تو تابستون شبا اینترنت میرفتم سه ساعت ولیبعد تابستون از صبح تاشب پراکنده استراحت درس استراحت درس ...

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

تابستون پیش فقط فصل گراف گسسته خوندم وباقی پایه خوندم

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      خوب کلاس وقت زیادیرو میگیری یه کلاسیکونیم ساعته سه تا چهار ساعت وقت میگیره بستگی به برنامه درسی داره سعی کنین زیاد کلاس نرین اگه هم میرین تحیق کنین بهترین معلمو بگیرین بنظر من صبع کمتر وقت میگیره ولی عصر بعد کلاس بی حوصله میشین

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      سعی کنین مطابق آزمونا پیش برین فقط همینو دارم بگم

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      گفتم

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      تو روش مطالعه هر درس گفتم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟اختصاصی هفتاد تا هشتاد عمومی بیست تا سی در دوره های جمع بندی پنجاپنجا

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      ادبیات:خوب برای املاو تاریخ فقط تستای آزمونارو میزدم آرایه اصلا نرسیدم آزمونا زدم قرابتم که بیشتر تسته
      عربی: برای دوره کردن نکته ها وقت زیاد صرف کردم
      دینی تشریحی95 تست5
      زبان: تست قواعد بلقیم نرسیدم کار کنم فقط با آزمونا پیش میرفتم در کل با دوره کردن اکثرا تشریحی
      در درسای اختصاصی میزان بیشتری برای تست اختصاص میدادم
      - میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      حتما سعی کنین تمام مطابو دقیق بخونین

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      کارشون سخت تره ولی میتونن موفق بشن . خیلی از دوستای منم پایشون ضعیف بود ولی تونستن موفق بشن

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      تاثیر بسیار زیادی داره . چون تابستون باخیال راحت تری میخونین و وقتتون آزاد تره ...

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      اگه از تابستان
      شروع کردین سعی کنین پایرو تا جایی که میتونین بخونین و تموم کنین

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      آروم بودن فضای خانه کمک خدا و دقیق خوندن مباحث

- معدل و نمرات نهایی شما؟
      19.79

-نصیحت ! شما به پشت کنکوریا یا کسایی که تصمیم دارن واسه رسیدن به رشته مورد علاقه شون چند سال پشت کنکور بمونن!؟
      بستگی به شرایطش داره نمیدونم تا حالا بهش فکر نکردم

- مهمترین توصیه برای داوطلبان کنکور 95 برای استفاده از بازه ی زمانی که پیش رو دارند ، چیست؟
      سعی کنین کیفیتو ببرین بالا من تابستون بیشتر تستارو که میزدم سریع میزدم تا سریع تموم بشن ولی بعد تابستون دقیق تر و با کیفیت تر خوندم
      اینم بگم روش خوندن من این بود روش خوندن افراد مختلف با هم فرق داره و هرکس با خوندن خودش تجربه کسب میکنه که چطور درس هارو بخونه
      موفق باشید

+
      دوستانے ک دارای رتبـہ هاے زیر 3000 کشورے در کنکـور " 94 " هستن

پ.خ بدن ب من !! ( یا در این تاپیک ( مصاحبه با اعضای انجمن کنکور ( رتبه های زیـر 3000 کشوری 94 - تمامی رشتهـ ها ) اعلام کنن )

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      داداش، خیلی تبریک بابت این همه تلاش، رتبه هنرت به نظرم خیلی خوب شده

میشه لقب سردار آزمون دوم انجمن رو به شما داد!
      @sardare azmoon

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک همشهری واقعا تبریک میگم بابت این تلاش دمت گرم
      راستی واسه هنر چیکار کردی آخه نه منابع درست حسابی داره نه حتی خیلی از سوالاش تو اون منابع هست اصلا کلا تیبش با ریاضی و تجربی و انسانی و زبان فرق می کنه

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک
      به خدانگیدمن مشکل بزرگی دارم به مشکل بگید من خدای بزرگی دارم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      داداش، خیلی تبریک بابت این همه تلاش، رتبه هنرت به نظرم خیلی خوب شده

میشه لقب سردار آزمون دوم انجمن رو به شما داد!
      @sardare azmoon
      اگ به رتبه نگاه نکنیم منم سردار آزمونما !!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای خاص نمایش پست ها
      تبریک همشهری واقعا تبریک میگم بابت این تلاش دمت گرم
      راستی واسه هنر چیکار کردی آخه نه منابع درست حسابی داره نه حتی خیلی از سوالاش تو اون منابع هست اصلا کلا تیبش با ریاضی و تجربی و انسانی و زبان فرق می کنه
      کاری نکردم همینجوری تفریحی رفتم

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سوال مهم .میشه تو دوتا رشته ی هنر و زبان .هر دو رو شرکت کرد؟

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaviye نمایش پست ها
      سوال مهم .میشه تو دوتا رشته ی هنر و زبان .هر دو رو شرکت کرد؟
      آره میشه

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      تبریک میگم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم دوستان بابت تبریک

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان یاد جوونیم افتادم!!!!
      ادبیان 68.5
      دینی 74
      زبان 44
      عربی 33
      ریاضی 31
      فیزیک 70 و اندی
      شیمی 100
      سال 86 بودیم ما!!!

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaviye نمایش پست ها
      دوستان یاد جوونیم افتادم!!!!
      ادبیان 68.5
      دینی 74
      زبان 44
      عربی 33
      ریاضی 31
      فیزیک 70 و اندی
      شیمی 100
      سال 86 بودیم ما!!!
      خب که چی

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      اگ به رتبه نگاه نکنیم منم سردار آزمونما !!

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اون زمون تراکم شدیدی تو ریاضی بود. برای رتبه زیر 1000 باید درصدات خیلی خووب میشد.
      الان این وضع تو تجربی هستش

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alifh نمایش پست ها
      کاری نکردم همینجوری تفریحی رفتم
      دمت گرم به تابیک برگزاری ازمون دوره ای هم بیا جواب رو نوشتم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن