خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 62
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 31 منطقه 3 : محمدجواد طبی کبیر | رشته ریاضی - کنکور 94

با سلام
      خدمت تمامی دو3تان

هجدهمین
      ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :

محمد جواد طبی کبیر
      رتبه 31 منطقه 3 از
      صالح اباد همدان
      با معدل کتبی
      : 18.97

( نام کاربری شون در انجمن :
      hoonam )

عکس کارنامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون:

igak_untitled.png

seo6_untitled1.png

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      + اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

خودتون رو معرفی کنید ،از کدوم شهر و اسم مدرسه ؟
      محمدجواد طبی کبیر...از شهر صالح اباد همدان...مدرسه ی امام خمینی(ره)
      رتبه ی 31 منطقه ی 3

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟
      مکانیک و مهندس شیمی...دانشگاه های شریف و تهران(احتمالا مهندس شیمی شریف دربیام)

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال اول:کلا زیاد درگیر کنکور نبودم و هنوز با تست و درس خو نگرفته بودم
      - تابستان سال دوم:در این بازه که انتخاب رشته کردم در ازمون های کانون هم ثبت نام کردم(بهترن زمان برای ثبت نام در ازمون از نظر من) ترازم زیاد بالا نبود اون اوایل(تقریبا 4600)...البته یکم هم دلسرد شده بودم(چون نتیجه نمیگرفتم)...کلا در این بازه درحال اشنا شدن با درس خوندن بودم
      - تابستان سال سوم:در این بازه تقریبا به نتیجه ی دلخواهم رسیده بودم(تراز7000) بیشتر درس های سال دوم رو مرور کردم و کمی هم برای سال سوم پیشخوانی کردم(ساعت مطالعه روزی 4الی 5ساعت)
      - سال تحصیلی چهارم:در این سال با برنامه ی کانون پیش اومدم و ساعت مطالعم در روزهای تعطیل9وروز هایی که مدرسه داشتم6ساعت بود
      - دوران طلایی نوروز:روزانه 9 ساعت میخوندم و بیشتر به درس هایی که جامونده بود یا نخونده بودم میرسیدم

- دوران جمع بندی:برای من یکماه بود...هرروز یک کنکور رو کار میکردم(دقیقا زمان بندی و نحوه ی کنکور دادنم رسمی بود) همچنین علاوه بر کنکورهای ریاضی کنکور های همه ی رشته ها رو متناسب با درس و بودجه ی ریاضی کار کردم(البته از سال88 به بعدرو)گاها میشد که در یک روز چندین مجموعه رو کارکرده باشم..درکل مهمترین دوره برای کنکور بود به نظرم...بچه ها در دوره فقط دلسرد نشید همین

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات:سبز گاج و اون اواخر کتاب موضوعی گاج
      عربی:فوت و فن و خاکستری گاج و(کلا هرچی میومد دستم میخوندم تو عربی چون نقطه ضعفم بود)
      دینی:خاکستری گاج(البته بدون پاسخنامه تشریحی)
      زبان:برای زبان من زیاد وقت نذاشتم(اولا وقت نداشتم دوما میدونستم که میتونم درحد 40 50 بزنم) ولی بازم سبز گاج و خاکستریش رو خوندم
      حسابان و دیفرانسیل:ابی کانون و گاج
      هندسجات:اکثرا کتاب های گاج ولی در بعضی مواقع کتاب های دیگه ای هم میخوندم که هرکسی خواست میتونم معرفی کنم
      گسسته:خیلی سبز و کمی هم گاج
      فیزیک :گاج خاکستری(توصیه ی اکیدم رو این کتابه چون خودم ازش نتیجه گرفتم و دلایل زیادی هم برای انتخاب این کتاب داشتم)
      شیمی:مبتکران و کمی هم گاج(البته تو این دروس ریزه کاری هایی هم هست که تو تاپیک بیشتر توضیح میدم

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      من برای خودم چندتا کلاسور داشتم که نکات و خلاصه هامو توش مینوشتم...بعد از هرازمون هم سوالاتی که اشتباه زده بودم رفع اشکال میکردم و اگه نکته ای داشت تو اون کلاسورهام مینوشتم...من حتی سوالاتی رو هم که درست زده بودم باز مرور میکردم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟دور دنیا در 4 ساعت گاج

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟عمرا اگه دوباره کنکور بدم...به زبان بیشتر اهمیت میدم...البته به نظر خودم من برای کنکور تمام تلاشم رو کردم و اشتباهی هم اگه بوده فک نکنم زیاد به چشم بیاد

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟راستش تو کلاسمون دوست یا دانش اموزی نبود که اهل درس باشه به همین خاطر من بیشتر انفرادی خوندم...چون تجربشو ندارم نمیدونم خوبه یا بد

اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟صدرصد من خودم نمونه ای از اون داوطلبا هستم...معدل من18.97شد که درمقایسه با هدفی که داشتم خیلی کم بود...الان هم کارنامه ها تو سایت کانون موجوده اگه مشاهده کنید متوجه میشید که درصد هام درحد رتبه 9 و 10 هستش ولی خب تاثیر معدل!!! به نظر من کنکور خیلی مهمتره اگه داوطلبی حتی با نمره ی کم تلاش کنه میتونه به نتیجه ی دلخواهش برسه

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟اینو تو تاپیک جدا جدا میگم(البته اگه اجازه بدید)

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟بیشتر خلاصه هام و کلاسورم رو میخوندم و تست های نشانه دار رو دوباره مرور میکردم

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟عقل انسان بهترین مشاوره...راستش من خودم زیاد مشاوره نمیگرفتم بلکه از کارها و روش ها ی رتبه های قبل برای خودم به یک جمع بندی میرسیدم...روش هام رو خودم پیدا کردم و سعی کردم خودم از خودم یاد بگیرم(چقد خودم گفتم)

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟ضروری نیس ولی اگه باشه خوبه

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟بله تا دلتون بخواد..من مشکلات زیادی داشتم تو زندگی شخصیم... خیای جاها خسته شدم(حتی کار به کتک کاری با کتابام هم رسید)ولی هربار دوباره بلند شدم و با کمک خدا دوباره شروع کردم...انگیزه ی هرکسی تو زندگیه و افکار شخصیش نهفتس ولی توصیه ی من اینه که تو این موارد سعی کنید خوش بین باشید(نیمه ی پر لیوان رو ببینید)

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟تقریبا8ساعت
      چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟سال اخر زیاد تفریح نداشتم ولی به طور میانگین هفته ای 3تا 4 ساعت

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟من فقط دروس پایه رو خوندم و گسسته و دیفرانسیل رو پیشخوانی کردم(که بزرگترین اشتباه کنکورم بود...شما هیچ وقت این کارو نکنید..منظورم اینه که به جای گسسته و دیفرانسیل،هندسه تحلیلی و شیمی رو پیشخوانی کنید)(حالا درموردش بعدا توضیح میدم)

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟من کلاس کنکور نرفتم(ینی شرایطش رو نداشتم)

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟خیلی...بلندمدت که کنکورم بود و کوتاه مدت رو هم با توجه به ازمون مشخص میکردم...یه جورایی باعث میشد با خودم رقابت کنم

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟استفاده از کلاسور هایی که خودمون مینویسیم...نه جزوه ای نه کتابی بهتر از کتابی که خودمون نوشتیم نیس

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟تو این مورد سعی کنید برای خودتون خلاصه بنویسید نه دیگران!!!بعضی ها از همه جای کتاب خلاصه برمیدارن که خلاصه هاشون حجیم تر از کتاب میشه!!سعی کنید از نکاتی که برای شما مهمه و احساس میکنید طیف وسیعی از سوالات کنکور رو دربر میگیره رو بنویسید

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟1به3...اختصاصی ها خیلی مهمترن..البته این به معنی مهم نبودن عمومی ها نیس...من خودم که بیشتر به اختصاصی ها توجه داشتم و بعد عید هم بیشتر به عمومی ها توجه کردم

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟ببینید برای هردرس متفاوت بود...من یک اصل برای خودم داشتم و اون هم این بود بهترین درسنامه،پاسخ تست های کنکور است...به طور مثال من سعی میکردم درس فیزیک رو با حل تست یاد بگیرم تا خوندن ده باره ی جزوه!!

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟هردرسی اهمیت خاص خودشو داره...دراین حد بدونید که اگه دروس پایه نبود پازل رتبم جور نمیشد

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟هنوز هم دیر نیس...مهم اینه که تا اخرین لحظه درمیدان بمانید
      مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟تابستان یک بازه ای هست که اکثر دانش اموزان درس نمیخوانند(یا کم میخوانند)...من خودم به شخصه تابستان رو خیلی موثر میدونم..شاید یکی از دلایلی که من دروس رو فراموش نکردم مرورشان در تابستان بود

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟دروسی که به وقت و حوصله ی بیشتری نیاز دارد...مانند دروس محاسباتی و مفهومی(برای هرداوطلب این دروس متفاوت هستند)

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟توکل داشتن به خدا و ناامید نشدن(تا اخرین لحظه جنگیدن)

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 95 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟برای چندمین بار میگم تا اخرین لحظه بجنگید...نتیجه مهم نیس مهم اینه که شما تمام تلاشتون رو بکنید

+
      دوستانے ک دارای رتبـہ هاے زیر 3000 کشورے در کنکـور " 94 " هستن

پ.خ بدن ب من !! ( یا در این تاپیک ( مصاحبه با اعضای انجمن کنکور ( رتبه های زیـر 3000 کشوری 94 - تمامی رشتهـ ها ) اعلام کنن )

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouriadd نمایش پست ها
      سلام

ممنون میشم روش تست زدن و مرورتون ( خلاصه نویسی و . . ) را در درس فیزیک و دین و زندگی توضیح دهید.
      سلام دوست عزیز

راستش من تو فیزیک (کتاب گاج خاکستری) هرچندتا که تست داشتم به تعداد روزهایی که تا ازمون(قلم چی)مونده بود تقسیم میکردم و در طول هفته تست میزدم(روزی شاید 20 تست و 1ساعت) بعد از اون تست ها نکاتی رو که فک میکردم مهمه مینوشتم تو یه کلاسور...بعد یه روز قبل ازمون اون خلاصه هامو میخوندم(که شامل نکات خیلی مهم و فرمول اون درس میشد)
      درمورد دینی هم من خلاصه نمینوشتم ولی خب کتاب گاج خاکستری رو مداوم میخوندم در طول هفته(از طرفی هم وقتی میومدم تو نت میرفتم ازمون انلاین سایت کانون شرکت میکردم تا هم یه جورایی استراحت کرده باشم هم مشکلاتم رو تو دینی بدونم)...من تو ازمون های عادی تست دینی نمیزدم(فقط همونایی که تو سایت ازمون میدادم) ولی در بازه ای که ازمون جمع بندی داشتم تست کار میکردم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lord raiden نمایش پست ها
      امیدوارم تو مراحل بعدی هم موفق باشید ...
      من سال پیش رو میخوام مدرسه نرم چون کلا مسخره بازی هستش..حالا ب نظرتون وقت صبح رو کامل اختصاص بدم به مرور پایه
      راستش من خودم هم سال پیش زیاد کلاس نمیرفتم دلیلش هم این بود که وقتمو میگرفت و خیلی هم وقتمو میگرفت(همون مشکلات همیشگیه منطقه سه ای ها)
      من توصیم به شما اینه اگه میدونی که معلم خوب و توانایی داری که میتونه کمکت کنه مدرسه برو حتما...درمورد سوالت هم من دقیق نمیدونم قراره چیکار کنی(ازمون بری یا خودت بخونی)
      اگه ازمون میری با برنامش پیش بری خوبه...اما اگه میخوای خودت بخونی سعی کن جوری ساعت های مطالعت رو تنظیم کنی که مرور تو درسات زیاد باشه...یه توصیه اگه صبحا مغزت خیلی فعاله سعی کن دروسی که خیلی مفهومی و محاسباتی هستش رو بخونی...
      ویرایش توسط hoonam : 10 شهریور 1394 در ساعت 11:58

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouriadd نمایش پست ها
      ببخشید یادم رفت بپرسم : روش مطالعه و تست زدن توی درس عربی چطور بود؟ ( چون یکی از نقاط ضعف من هم هست )
      راستش یکم سوالت برام بامزه بود من خودم هیچوقت فکر نمیکردم یکی این سوالو ازم بپرسه اخه یادمه اولین ازمونام عربی رو منفی میزدم و تو امتحان سال دوم هم کم مونده بود بیوفتم!!

ببین دوست من درس عربی نقطه ضعف خیلی از رتبه برترهاس...من تو درس عربی خلاصه نمینوشتم ولی فوت و فن خیلی سبز رو مداوم میخوندم و گاج خاکستری رو هم کار میکردم(اینا همش مداوم بود) من سوالات ازمون رو خیلی دقیق بررسی میکردم...با این کارا متوجه شدم که میشه عربی رو شکست داد...به نظرم راهی جز مداوم خوندن نیس(چون فرمولی نیس که بگم راه تستی داره) مهمترین نکته اینه که نکات پایه رو بلد باشی

درضمن من تست های عربی رو بعد عید کار کردم...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ayata نمایش پست ها
      تبریک
      ممنون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      تبریک فراوون به داداش گلم
      ممنون داداش پرهام...انشالله در اینده همدیگه رو حضوری میبینیم...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای خاص نمایش پست ها
      تبریک عرض می کنم کنکور ابتدای جاده موفقیت است امیدوارم در ادامه ی این جاده نیز با تلاش و همت خود موفق باشید.
      ممنون اقای خاص..انشالله شما هم موفق و موید باشید

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط REZA399 نمایش پست ها
      تبریک

خیلی ممنون دوست عزیز

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      حتما حتما، شاید دو رشته ای کردم و اومدم شیمی شریف(حالا مهدسی نیست ولی از هیچی بهتره!)
      انشالله...تا ببینیم خدا چی میخواد دیگه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط k97 نمایش پست ها
      تبریک.
      ممنون دوست خوبم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 7p7 نمایش پست ها
      تبريك!!!
      هندسه پايه و تحليلي چند درصد زديد و منبعتون چي بود؟
      چرا ميگيد بايد شيمي و تحليليو تو تابستان خوند ؟؟

ممنون..
      هندسه پایه امسال سخت بود ولی هندسه تحلیلی کمی خوب بود...من درصد هندسم رو یادم نمیاد تو کنکور(بالای 50بود)...البته من هندسه نقطه قوتم بود(تو ازمونا اکثرمواقع بالا میزدم)...
      این تجربه ی من بود... من تابستان پارسال با برنامه ی قلم چی دو درس رو پیش خوانی کردم(گسسته و دیف)...خب گسسته فقط فصل اول تو برنامه بود و دیف هم فصل صفر و یک...که کلا تعداد سوالات این بخش ها به 4هم نمیرسه!!!(فکرشو بکن 3ماه تابستان=3تست کنکور)(مبحث گراف و دنباله ی دیف خیلی مبحث کم سوالین)...ولی درعوض هندسه و شیمی چون مباحث قابل هضم تری دارن میشه تو تابستان توشون به تسلط رسید...از طرفی هم هندسه تحلیلی فصل اول و دومش خیلی کاربردیه!!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای خاص نمایش پست ها
      منم سال دیگه بهتون ملحق می شم البته چون سنم ازتون بیشتره باید بهم بگین خان داداش نبینم تو این یک سال دلتونو بدزدن حواستون به جلوتون باشه موقع راه رفتن تا به دانشجویی دیگر برخورد نکرده جزوه هایش را روی زمین نریزید و برای خود ماجرا درست نکنید تجربه دارم که میگما ضمنا به همون هوای تهران قانع باشید دنبال دز بیشترشم نرین

چشم خان داداش...من حواسم هست..البته باید بیشتر نگران پرهام باشیم...از طرفی هم جذابه هم خوش اخلاق...خودش شاید کاری نداشته باشه ولی فک کنم خیلیا جزوه هاشو پخش و پلا کنن!!!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0020 نمایش پست ها
      سلام....بهتون تبریک میگم...امیدوارم این موفقیت زمینه ای باشه برای موفقیت های بزرگتر در آینده..انشالله

این پست صرفا جهت تبریک بود...بعدا با کلی سوال مزاحمتون میشم.

خیلی ممنون امیرجان...
      من درخدمتم دوست خوبم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alifh نمایش پست ها
      سلام ضمن تبریک به شما ببخشید میشه بگین چرا مهندسی شیمی شریفو انتخاب کردین چون با رتبه های بالای هزار کشوریم قبول میشن من می خواستم شیمی شریفو بزنم ولی چون گفتن خوب نیست عمران امیرکبیر و مکانیک علموصنعتو زدم الان نمیدونم پشیمون باشم یا نه !!!!

سلام راستش من رشته هامو خودم انتخاب کردم(به حرف هیچ کس گوش ندادم)...اتفاقا مهندس شیمی خیلی پر کاربرده(تو مقطع کارشناسی ارشد 15 گرایش داره) و بازار کار خوبی هم داره...
      درمورد عمران من هم فکر شما رو میکردم ولی خب....تو یه پیام خصوصی بهتون میگم..

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط waffen ss نمایش پست ها
      سلام داداش.

تبریک فراوان برای رتبه خوبت و انشاالله موفق باشی.

داداش راجع به این جمله:

- تابستان سال سوم:در این بازه تقریبا به نتیجه ی دلخواهم رسیده بودم(تراز7000) بیشتر درس های سال دوم رو مرور کردم و کمی هم برای سال
      سوم پیشخوانی
      کردم(ساعت مطالعه روزی 4الی 5ساعت)

توی تابستون سال سوم برای سوم پیشخوانی کردید؟ یا منظورتون چهارم بوده؟
      سلام داداش...ممنون
      راستش من دقیقا ندونستم کدوم تابستان منظورشون بوده...ولی این جمله که گفتم واسه تابستانی بود که هنوز سال سوم شروع نشده بود...

اما تابستان سال گذشته(بعد امتحان نهایی) من با برنامه ی ازمون پیش اومدم و دروس پایه رو مرور کردم و کمی هم واسه چهارم پیش خوانی کردم

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن