خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

راهنمایی در مورد افزایش سرعت مطالعه

سلام دوستان : )
      خسته نباشید
      کمک لازم دارم بدجور
      ساعت مطالعم نسبتا خوبه(ن زیاده ن کم) ولی سرعتش خیلی کمه..
      با این ساعتی ک من در روز درس میخونم ترازم واقعا باید بالای 6000 باشه ولی...
      مثلن تقریبا 7 ساعت فیزیک حدودا 70 تا تست زدم... و بنظرم خیلی کمه... ب برنامه ی آزمونم هم اصلن نمیرسم، تو همه ی درسا همین مشکلو دارم!
      عمومیا رو واس آزمونای تابستون کلن نمیخونم و فقط اختصاصی میخونم ولی تو دو هفته بازم ب آزمون نمیرسم، و هر دفه واس آزمونا فقط یه درسو مثلن فیزیکو خوب میزنم، و این به درد من نمیخوره
      لطفا یکم درباره ی روش های تند خوانی و بالا بردن سرعت مطالعه واسم توضیح بدین
      ممنون میشم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh77 نمایش پست ها
      خسته نباشید
      کمک لازم دارم بدجور
      مثلن تقریبا 7 ساعت فیزیک حدودا 70 تا تست زدم... و بنظرم خیلی کمه... ب برنامه ی آزمونم هم اصلن نمیرسم، تو همه ی درسا همین مشکلو دارم!
      عمومیا رو واس آزمونای تابستون کلن نمیخونم و فقط اختصاصی میخونم ولی تو دو هفته بازم ب آزمون نمیرسم، و هر دفه واس آزمونا فقط یه درسو مثلن فیزیکو خوب میزنم، و این به درد من نمیخوره
      ممنون میشم
      احتمال زیاد برنامه نداری یا برنامه ات خوب نیست
      برنامه قلمچی به کنار برنامه ریزی خودت اصل کاریه
      شما باید بودجه بندی ازمون رو توی دو هفته تا روز ازمون خورد کنی و توی دفتر برنامت یادداشت کنی که هر روز چه درس هایی و چه مقدر بخونی
      حجم متناسب با زمان متناسب به همه برنامه ریزی کانون میرسی
      مشاور

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      احتمال زیاد برنامه نداری یا برنامه ات خوب نیست
      برنامه قلمچی به کنار برنامه ریزی خودت اصل کاریه
      شما باید بودجه بندی ازمون رو توی دو هفته تا روز ازمون خورد کنی و توی دفتر برنامت یادداشت کنی که هر روز چه درس هایی و چه مقدر بخونی
      حجم متناسب با زمان متناسب به همه برنامه ریزی کانون میرسی
      ممنون
      آزمون که گاج میرم
      ولی هر روز هر چی هدف گذاری و برنامه ریزی کنم کمتر بهش میرسم
      مشکلم فقط واسه آزمون نیست و جدا از برنامه ریزیه
      این مشکلو تو مدرسه هم داشتم ، سرعت مطالعم نسبت به بقیه خیلی کمه...
      همین تک بعدی پیش رفتنم خیلی واسم دردسر ساز شده ...

بازم مرسی از راهنماییتون

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون
      آزمون که گاج میرم
      ولی هر روز هر چی هدف گذاری و برنامه ریزی کنم کمتر بهش میرسم
      مشکلم فقط واسه آزمون نیست و جدا از برنامه ریزیه
      این مشکلو تو مدرسه هم داشتم ، سرعت مطالعم نسبت به بقیه خیلی کمه...
      همین تک بعدی پیش رفتنم خیلی واسم دردسر ساز شده ...

بازم مرسی از راهنماییتون
      خب اینم درمان داره
      حجم کمتر انتخاب کنین که بهش برسین بعد هر روز دو سه صفحه بیشتر مطالعه کنین اینجوری عادت میکنین که حجم بالا با زمان مناسب و تعین شده هماهنگ باشن
      صد درصد از دفتر برنامه استفاده کنین
      مشاور

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هی برنگرد به جمله قبل...کلمه کلمه نخون...با تمرکز زیاد بخون...برنامه ریزیم داشته باش کنارش...حواست باشه حتما باید طبق اون برنامه ریزی عمل کنی وگرنه عقب میمونی این جمله رو هم به خودت تلقین کن!...هر جمله برنگرد ببین چند دقیقه گذشته...سعی کن همون دفعه اول که میخونی بفهمی جمله رو که بیشترش برمیگرده به تمرکزت!تمرین کن...هی از رو یه صفحه تند بخون(ترجیحا همون درسی باشه که میخوای بخونی)بعد ببین چی مونده تو ذهنت از متن کتاب...سعی کن هر دفعه بیشتر بمونه توذهنت و همزمان یاد بگیری!!
      و اینکه به ساعت و زمان اصلا توجه نکن و فقط هدفت این باشه تند بخونی اما مفید بخونی(بفهمی)!
      منم دقیقا همین مشکلو داشتم(یعنی هرکس هرمشکلی تو درسو مدرسه داشته باشه من تجربش کردماااا) مثلا هر ساعت ده صفحه یاکمتر صفحه میخوندم!البته فکر کنم مشکل شما دیگه خیلی حاد باشه!به یه مشاور هم مراجه کنید راه دوری نمیره!
      algorithm of success
      }
      (while(nosuccess
      ;()try again
      (if(dead
      ;break
      {

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اممم مشکلت اینه کلا دیر میخونی یا سریع میخونی ولی نمیفهمی؟؟؟
      مورد اول روخونی حل میکنه مورد دوم همون راه های بالا که گفتم!
      algorithm of success
      }
      (while(nosuccess
      ;()try again
      (if(dead
      ;break
      {

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم همین مشکل وقتو دارم ...کندم ..اما اگه کندی ولی بازدهیت خوبه و کاملا درسو متوجه شدی ارزششو داره..برای سریع خوندن فقط سریع خوندن نیست باید دقتت بره بالا تمرکزت بیشتر شه ..سعی کن زیر نکات مهم خط بکشی ..سوال طرح کنی تا مطلب تو ذهنت بمونه ..حتما هم یادداشت برداری داشته باش تا شب دوباره اونارو که کوتاه وخلاصه هایی که خودت نوشتی و فهمیدی و بخونی.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهسابانو نمایش پست ها
      هی برنگرد به جمله قبل...کلمه کلمه نخون...با تمرکز زیاد بخون...برنامه ریزیم داشته باش کنارش...حواست باشه حتما باید طبق اون برنامه ریزی عمل کنی وگرنه عقب میمونی این جمله رو هم به خودت تلقین کن!...هر جمله برنگرد ببین چند دقیقه گذشته...سعی کن همون دفعه اول که میخونی بفهمی جمله رو که بیشترش برمیگرده به تمرکزت!تمرین کن...هی از رو یه صفحه تند بخون(ترجیحا همون درسی باشه که میخوای بخونی)بعد ببین چی مونده تو ذهنت از متن کتاب...سعی کن هر دفعه بیشتر بمونه توذهنت و همزمان یاد بگیری!!
      و اینکه به ساعت و زمان اصلا توجه نکن و فقط هدفت این باشه تند بخونی اما مفید بخونی(بفهمی)!
      منم دقیقا همین مشکلو داشتم(یعنی هرکس هرمشکلی تو درسو مدرسه داشته باشه من تجربش کردماااا) مثلا هر ساعت ده صفحه یاکمتر صفحه میخوندم!البته فکر کنم مشکل شما دیگه خیلی حاد باشه!به یه مشاور هم مراجه کنید راه دوری نمیره!
      مشاورا و پشتیبانامون مف نمیرزن :d
      فقط وقت تلف کردنه حرف زدن باهاشون ، فقط یه جمله رو بلدن و از اول تا آخرش همونو میگن و اصن گوش نمیدن من چی میگم

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسابانو نمایش پست ها
      اممم مشکلت اینه کلا دیر میخونی یا سریع میخونی ولی نمیفهمی؟؟؟
      مورد اول روخونی حل میکنه مورد دوم همون راه های بالا که گفتم!

مشکلم وسواس در خوندنه !

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kasandan نمایش پست ها
      منم همین مشکل وقتو دارم ...کندم ..اما اگه کندی ولی بازدهیت خوبه و کاملا درسو متوجه شدی ارزششو داره..برای سریع خوندن فقط سریع خوندن نیست باید دقتت بره بالا تمرکزت بیشتر شه ..سعی کن زیر نکات مهم خط بکشی ..سوال طرح کنی تا مطلب تو ذهنت بمونه ..حتما هم یادداشت برداری داشته باش تا شب دوباره اونارو که کوتاه وخلاصه هایی که خودت نوشتی و فهمیدی و بخونی.

کیفیت که عالیه ....شمام اینهمه بخونی فیلسوف میشی

این روشا هیشکدوم جواب نداده -__-
      مشکلم خیلی حاده گویا

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کیفیت که عالیه ....شمام اینهمه بخونی فیلسوف میشی

این روشا هیشکدوم جواب نداده -__-
      مشکلم خیلی حاده گویا
      اون روشی هم که گفتم شما امتحان کردین؟
      مشاور

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم یه همچین شرایطی مثه تو رو داشتم به برنامه آزمونا نمیرسیدم ولی رفتم پیش یه مشاور برام برنامه ریخت گفت دلیله این که به برنامه ریزی نمیرسی اینه که برنامه هات خیلی رویاییه حجم رو کمتر کن درست میشه ولی وسواس نداشته باش چون بهت بد ضربه میزنه به خودت تلقین کن که من این پاراگرافو خوندم کامل یاد گرفتم نیازی نیس برم از اول بخونم دیگه قبل از اینم که پاراگرافو بخونی به خودت بگو من فقط یه بار میخونم نه چن بار....

اندیشیدن به پایان هر چیز
      شیرینی حضورش را تلخ می کند
      بگذار پایان تو را غافلگیر کند درست مانند آغاز .

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      اون روشی هم که گفتم شما امتحان کردین؟

خورد کردن برنامه آزمون؟
      یا خوندن با حجم کمتر ولی با برنامه ریزی ؟

امتحان کردم خب جوابم تا حدودی گرفتم ولی به برنامه ی آزمون نمیرسم
      اگه بخوام با حجم کمتر بخونم که به برنامه ریزی خودم میرسم ولی به برنامه ریزی آزمون خیر !
      آخه وقت واسه این کارا ندارم نصف تابستون رفته ولی من عملا هیچ پیشرفتی نداشتم ، درسی که من تو یه ماه خوندم واسه بقیه کار دو هفتس شایدم کمتر !!!

تازه با احتساب این که عمومیامو نخونده معمولا بالای 60 ...70 میزنم و ب توصیه خودم تابستونو فقط گذاشتم رو اختصاصی ! اگه میخواستم عمومیم بخونم که دیگه واویلا ...

واسه من 3...4 سالم واس کنکور کمه

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خورد کردن برنامه آزمون؟
      یا خوندن با حجم کمتر ولی با برنامه ریزی ؟

امتحان کردم خب جوابم تا حدودی گرفتم ولی به برنامه ی آزمون نمیرسم
      اگه بخوام با حجم کمتر بخونم که به برنامه ریزی خودم میرسم ولی به برنامه ریزی آزمون خیر !
      آخه وقت واسه این کارا ندارم نصف تابستون رفته ولی من عملا هیچ پیشرفتی نداشتم ، درسی که من تو یه ماه خوندم واسه بقیه کار دو هفتس شایدم کمتر !!!

تازه با احتساب این که عمومیامو نخونده معمولا بالای 60 ...70 میزنم و ب توصیه خودم تابستونو فقط گذاشتم رو اختصاصی ! اگه میخواستم عمومیم بخونم که دیگه واویلا ...

واسه من 3...4 سالم واس کنکور کمه

ببین خب همین این مشکل کارته که وقت نمیذاری برنامه درست حسابی بریزی فکر میکنی وقت بذاری برا برنامه فرصت و وقتت هدر میره اما کاملا برعکسه
      فرصت بذار برای برنامه ات اخر هر هفته و اخر هر شب قبل از خواب
      حجم رو کمتر کن که برسی به خوندشون و جا نمونی
      یک هفته امتحان کن اگه ضرر کردی دیگه انجام نده
      اما اگه خواستی انجام بدی درست حسابی انجام بده با جون و دل
      مشاور

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سایت دکتر افشار رفتی؟
      حتما برو نکاتش خیلی کمک میکنه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      خسته نباشید
      کمک لازم دارم بدجور
      ممنون میشم
      چند تا نکته بگم شما باید اول اولویت بندی بکنی برا درسات تو هفته و این که خودتو مجبور به کار کنی مثلا بگی من هفته اول باید فصل 1 رو جمع کنم که مجبور بشی انجامش بدی و اگه ندادی خودتو تنبیه کن که مغزت به تنبلی عادت نکنه نرسیدن به برنامه فقط به کند خوانی ربطی نداره شما باید ساعت مطالعتو بالا ببری اگه میبینی با روزی 2 ساعت زیستت جمع نمیشه بکنش 3 ساعت فوق العاده میشه این حرکت و همچنین سعی نکن وسواس به خرج بدی 60 دفعه زوم کنی رو کتاب با دقت بخون ولی سریع بخون و قرارم نیس یه صفحرو همون روز حفظش کنی باید چند دفعه بخونیش پس یه بار خوب بخون دفعه های بعد مرور کن همه چی اوکی و فیکس میشه تستای کل کتابارم نزن مثلا زیست یه روز فقط زوج هاشو بزن یا هر طور که دوست داری تا به تسلط نسبی برسی و مطمعن باش اگه این آزمون جمع نکردی فصل 1 شیمیو مثلا ایراد نداره باز تکرار میشه اون فصل تو برنامه اونجا بخونش. سوالی داشتین در خدمتم
      (¯`*•.¸,¤°´'`°¤,¸.•*´¯)
      نقد منتخب من درباره ی کتاب زیست نشر الگو
      در سایتشون:
      http://www.olgoopub.ir/sn/books/pt/full/id/177
      (¯`*•.¸,¤°´'`°¤,¸.•*´¯)

بزرگ اونیه که سرش گندس نه هیکلش رو الاکلنگم بالاتره ....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)