خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

پزشکی آزاد تهران یا پزشکی شهرای نزدیک؟

سلام بر دوستان عزیز
      دوستان گل ببینید من یه شک خیلی بزرگ دارم توی انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا فردا هم که بیشتر وقت نیست....
      ببینید من توی این الان موندم که پزشکی تهران رو اول بزنم یا شهرای نزدیک رو.... به دلایل زیر:
      ببینید من از قشر متوسط هستم.... و توانایی خرجای عجیب غریب ندارم.... از طرفی دوست دارم تا حد امکان خوابگاهی نشم و برم یه خونه ای سوئیتی چیزی بگیرم هرجا که قبول میشم....
      من عاشق کلان شهرم و خیلی دوست دارم تهران برم (چون حرفه ای کارای هنری هم انجام میدم تهران خیلی میتونه مفید باشه واسم و اونجا خیلی امکان پیشرفتم زیاد تره)
      اما تهران هزینه ها خیلی بالاس مخصوصا من که دوست دارم خوابگاهی هم نشم....
      از اون طرف گزینه هایی مث پزشکی یزد و کرمان و کازرونم هست که از نظر مسافت هم بهم نزدیکن (من استان فارسی هستم)

بنظرتون چکار کنم؟؟؟ ارزش داره بیام تهران؟؟؟ هزینه هاش خیلی سرسام آوره یا میشه یه جوری از پسش بر اومد؟؟؟
      یا بنظرتون برم همون شهرای اطراف؟؟؟؟؟؟

... خدا شکرت بابت معجزه ی زندگیم ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      هزینه تو تهران سرسام اور بالاست ولی شرایط پیشرفت حیلی بهتره.به نظرم بیا تهران
      ?

3. Top | #3

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون بهزاد جان
      ترسم از اینه که اونقدر هزینه ها زیاد باشه که آخرش مجبور به انتقالی به همون شهرای اطراف شم!!!

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.دوستان من میخام سال 95کنکور بدم و هدفمم پزشکیه.چون یه بار از دانشگاه دولتی استفاده کردم برا بار دوم باید شهریه بدم که تو دفترچه امسال هر ترم حدود 6میلیون تومن نوشته.میخاسم بدونم ایاشهریه دانشگاه ازاد هم اندازه دولتیه یا کمتره.اگه میشه راهنمایی کنید.

5. Top | #5

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1390 نمایش پست ها
      سلام.دوستان من میخام سال 95کنکور بدم و هدفمم پزشکیه.چون یه بار از دانشگاه دولتی استفاده کردم برا بار دوم باید شهریه بدم که تو دفترچه امسال هر ترم حدود 6میلیون تومن نوشته.میخاسم بدونم ایاشهریه دانشگاه ازاد هم اندازه دولتیه یا کمتره.اگه میشه راهنمایی کنید.
      سلام
      کمتر میشه.... تقریبا نصف.... حدود 3 تومن

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز ..
      به نظر من هیچی مسافت کوتاه نمیشه ...
      اینو همه میگن و همه دنبال اینن هر چه نزدیکتر به شهرشون باشن ..
      به نظر من شما نیا تهران ...

7. Top | #7

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ALI-LEGEND نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز ..
      به نظر من هیچی مسافت کوتاه نمیشه ...
      اینو همه میگن و همه دنبال اینن هر چه نزدیکتر به شهرشون باشن ..
      به نظر من شما نیا تهران ...
      وقتی به تهران بودنش فکر میکنم دلم هوایی میشه.... عاشق کلان شهرم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      به نظر من تهران

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sn912sajjad نمایش پست ها
      وقتی به تهران بودنش فکر میکنم دلم هوایی میشه.... عاشق کلان شهرم
      داداش من خودم تهرانی ام ...
      درسته هیچ جا تهران نمیشه حتی شیراز و اصفهان ...
      ولی برا ما نه برا شما... برا شما خیلییی سخته بیای اینجا ... هزینه هاش که دیگه همه میدونن.. هزینه آزاد هم اون وقت باید شما بدی که کلیی میشه .. یه دفعه میشه بین الملل
      من خودم تو انتخاب رشته بعد تهران ، کرج و قزوین زدم که مسافتش با تهران کم باشه .. الانم که زنجانم بازم از نظر مسافتی خیلی برام خوبه .. خوبیش اینه هر موقع بخوام میتونم راه بیفتم برم دانشگاه یا بیام خونه .. اینو الان متوجه نمیشین .. وقتی رفتین دانشگاه بهش می رسین
      بعدشم شما این همه راه می خوای بیای واسه آزاد تهران؟؟؟؟؟؟ حالا اگه پزشکی سراسری تهران یا بهشتی یا ایران بود یه چیزی .. ما خودمون شهرستانو به آزاد تهران ترجیح میدیم!!

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام سجاد جان...
      ببين داداش تهران شهر خوبيه...و تهرانيا هم از شيرازيا خوششون مياد در كل!
      ولي يه سري چيزها هست...
      دوستان خودم كه ازاد پزشكي تهران بودن و خونشون مركز شهر بود يادمه ٥صبح ميزدن بيرون تا بتونن برسن به دانشگاه!
      انقدر اين فاصله براشون زياد بود كه يكيشون كه ميكروبيولوژي بود انتقالي گرف...يعني ميخوام بگم اين دانشگاه زياد تو شهر نيس!
      كرايه تاكسي واقعا گرونه!و اينجور نيست كه با دو كورس نهايت بشه از اين ور شهر رف اونور شهر!
      تو شهراي كوچيك با پيش٢-٣تومن و ماهي٣٠٠ميتوني يه خونه خوب بگيري ولي تو تهران اصلا از اين خبرا نيس!
      از لحاظ خورد و خوراك خوبه و فرق انچناني نداره با جايي مث شيراز!مگر بعضي از رستوران هاي معروفش...
      از لحاظ پوشاك هم جاهايي هس كه قيمتش مناسب باشه...ولي قيمت كاملا متفاوته با شهر هاي كوچك...
      پي داشتن وسيله نقليه شخصي ميتونه بهت كمك كنه واسه رفتن به دانشگاه در غير اين صورت اگه نتوني خونه اي نزديك بگيري به مشكل بر ميخوري!
      تنهايي خونه گرفتن به ضررته داداش...البته ادم هايي با شرايط خودت پيدا ميكني كه بتوني باهاشون خونه بگيري...ولي تنهايي گرفتن چه از لحاظ مالي چه از لحاظ روحي مشكل برات ايجاد ميكنه...(البته بستگي به اخلاق خودت هم داره)
      اگه بخواي خودت تنهايي يه جاي قابل زندگي بگيري و خورد و خوراكتم ميزون باشه ميتونم بگم ماهي١تومن نيازته حداقل!
      (البته اگه پول رهن داشته باشي يا خونه هايي كه پيش زياد و كرايه كم ميگيرن اين مقدار خيلي كمتر ميشه و اگه يه هم خونه اي پيدا كني خرجت ميشه حدود-٦٠٠-البته بستگي به خرج خودتم داره كه چه جوري ميخواي زندگي كني و خرج كني)

در كل سجاد جان،
      اگه با زندگي تو الودگي هوا مشكلي نداري،دنبال امكانات عالي هستي(من خودم شهر هاي ديگه هم بودم،تهران قابل مقايسه با هيچ شهري نيس.از هر لحاظ.وقتي واردش شي اينو متوجه ميشي...)دنبال درس در كنار تفريح هستي!:d توانايي پرداخت اون ميزان هزينه رو داري.حوصله ي كافي داري براي تردد تو شهر!(گاهي دو ساعت طول ميكشه از اينور شهر بري يه نقطه ي ديگه از شهر!)با شلوغي مخالف نيستي و دوري از خانواده برات مشكل خاصي ايجاد نميكنه و يه اي و هواي معتدل ميخواي پس خوش اومدي به تهران...
      ولي اگه عادت به شهر هاي كوچك تر داري،ميخواي اكثر كسايي كه پيشتن هم استاني و هم شهريت باشن،ميخواي خرجت به نسبت خيلي كمتر شه،ميخواي نزديك ترين فاصله رو با شهرت داشته باشي كه بتوني اخر هفته رو تا اراده كردي پيش خانوادت باشي و اگه با هواي گرم مشكلي نداري و...پس كازرون گزينه ي خوبيه...
      ولي اگه بخواي اون فاصله با خانواده و مشكلاتشو نديد بگيري كرمان فك ميكنم بهتر از كازرون باشه!هر چي باشه مركزه!(تو جفتش اقامت داشتم ولي متاسفانه چيزي زياد خاطرم نيست از كرمان...)
      اميدوارم بهترين انتخابو انجام بدي و با خبر قبولي خوشحالمون كني...؛)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن