خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی جالب بود،حتی واسه منی که کنکور دادم
      نقل قول نوشته اصلی توسط a1s2d3f4 نمایش پست ها

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.B نمایش پست ها
      سلام ! خوبید؟ ایشالا همیشه خوب باشید.

من چهارم ریاضی هستم و سال دیگه کنکور دارم... دارم از تابستون کلاس های مدرسمون رو میرم اما اصلا حال و حوصله ی درس خوندن رو ندارم. اصن انگیزه ندارم.
      نمی دونم چرا!!! اما وقتی می خوام درس بخونم یک احساس بی قراری بهم دست میده. خیلی کمرو و خجالتی هم هستم و سر کلاس نمی تونم سوالام رو پبرسم. با خود می گم با این وضع مزخرفم درس بخونم که چی بشه. سر کلاس هر سوالی هم داشته باشم نمی تونم بپرسم. واقعا نمی تونم ادامه بدم...
      دلم خیلی گرفته .. اصلا به خودم اعتماد ندارم. با خودم میگم من برای مثال تا عید درس بخونم باز اگه بعد عید این جوری شدم چی؟یک سال از عمرم میره.
      دوستان کسی می تونه کمکم کنه؟ چیکار کنم تا از این وضع مزحرف در بیام...
      ممنون
      سلام دوست عزیز وقتت بخیر
      من میتونم یه سوال ازشما بپرسم؟؟؟
      اگه بخوام تو یه خط هدفتو از درس خوندن بپرسم بهم چه جوابی میدی
      یه جواب دقیق بدون پرهیز از کلی گویی...

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اول باید از همه دوستان تشکر کنم. واقعا نمی دونستم همچین رفقای خوبی ایجا دارم. دم همتون گرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسابانو نمایش پست ها
      اخ اخ اخ
      درباره
      خجالت... میتونید مطالب روانشناسی بخونید...
      ولی:یه کاغذ بذارید جلو روتون و صفتای خوب و بدتونو بنویسید!واقع بینانه نه بدبین یا خوش بین!دقیقا همون چیزی که هستید...میتونید از اطرافیانتون کمک بگیرید و مثلا ازشون بپرسید خوبیای من چیه یا بدیام چیه!
      بعد سعی کنید صفاتی که خوب نیستنو کمرنگ کنید و از بین ببریدشون و اینم بدونید یهویی نمیشه دونه به دونه و از اسون به سخت... شاید زیاد طول بکشه و این بستگی به خودتون داره... بعد باید اعتماد به نفستونو به دست بیارید که وقتی این کارو کردین بقیشو توضیح میدم!
      در همین حال سعی کنید با مادرتون بگیدو بخندین و تن صداتونو تو خونه ببرین بالا تر(ولی جیغ نکشید) بعد این محدودرو گسترش بدید به ترتیب فامیلو دوستانو افرادی که نمیشناسید!

دنبال اینم باشید که چرا خجالت میکشید...از کی؟
      اممم زشته یه پسر خجالت بکشه هااااا
      اینارو عملی کنید که سادن اگه نشد تا راه حلای دیگه...(ولی باید بشه هاااا)

درمورد درستون...اینو بدونید همون تلاشیو که ازش نا امید شدین قراره پیروزی یا شکستتونو معلوم کنه پس اگه نا امید و بی انگیزه بشین همون شکست رو در پیش دارین!
      هیچ فکر منفیو به ذهنتون راه ندینو مدام اینو باخودتون تکرار کنید من میتونم!و...
      اگه اینم نشد بگید تا گزینه های دیگرو بیارم رومیز
      ممنون از راهکار هاتون. حتما سعی می کنم انجام بدمشون. اگه گزینه ی دیگه هم دارید بیاری روی میز.
      سعی خودم رو می کنم. یه جورایی میدونم چرا خجالت می کشم. اما همین که بخوام یه بار خجالتم رو بشکنم نمیشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط bita m نمایش پست ها
      هدفتو بزرگ بنویس بزن رو دیوار جلوی میزت هروقت خسته شدی بهش نگاه کن یه نیروی دوباره بهت میده به همه هم بگو مهندس صدات کنن کلن انرژی میگیری
      ممنون. اره هدف خیلی کمک می کنه. اما هدف خاصی ندارم. فقط می خوام تو کنکور رتبه خوب بیارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pediii_ram نمایش پست ها
      یکی مثل من مشکل نظام وظیفه و پیام نور و شرایط خانوادگی داره
      یکی هم حال و حوصله نداره همین...
      من ی مطلبی رو بگم و برم
      چرا ما ادما باید سرمون ب سنگ بخوره و رتبه ی بدمون داغونمون کنه بعد شروع کنیم
      بحث خواستن نیست چون بقال سر کوچه ی ما هم بدش نمیاد پزشک شه بحث اینه ک از اینایی که میخوان کدوماش میرسن
      کسی با بی حوصلگی و بی انگیزگی پزشک نشده (بجز برادران سهمیه ای)
      داداش ممنون بابت نظرت. شاید من خیلی ناشکرم. اما خوب راستش رو بخوای هر کس مشکلات خودش رو داره. و هر کس هم به اندازه جنبه اش مشکل داره. من جنبم پایینه با دوتا مشکل کوچیک هم از پا درمیام...
      ولی واقعا باهاتون موافقم.

نقل قول نوشته اصلی توسط افق نمایش پست ها
      اگه می تونی فایل صوتی یا تصویری دکتر آزمندیان رو در مورد موفقیت در کنکوره دانلود کن(تو آپارات هستش)
      چشم . همین الان دانلود می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط tamannaaaa نمایش پست ها
      سلام اگه مشکل درس نخوندنتون واقعا بخاطر کمرویی هست باید بگم به آسونی قابل حله چون خودم هم با کمرویی مواجه بودم.اول باید فکر کنی و به خودت دقت کنی ببینی وقتایی که کمرو هستی چه فکری توی ذهنت باعث این کمرویی و حرف نزدن و ارتباط برقرار نکردن میشه و بعد دونه دونه براشون راه حل پیدا کن.چندتا مثال درمورد خودم میزنم شاید درمورد تو هم صدق کنه بقیه شو خودت پیدا کن.

1.سرکلاس نمیتونستم جواب سوالای معلمو بدم و توی بحث ها شرکت نمیکردم و تا مستقیما ازم سوال نمیپرسید جواب نمیدادم .خوب که فکر کردم دیدم افکاری که مانع فعالیت کلاسیم میشن ایناهستن:
      الف)میترسم سوتی بدم و بقیه و حتی معلمم مسخره ام کنن.بجاش این فکرو جایگزین کردم که اولا همه آدما ممکنه سوتی بدن ثانیا حتی اگه سوتی دادم یا سوال مسخره ای هم پرسیدم چه اشکالی داره بقیه بخندن؟بهترین کار اینجور مواقع اینه خودتو کنترل کنی و بدون اینکه به روی خودت بیاری که ناراحت شدی با اعتماد به نفس کامل ,خودتم به سوتی خودت بخندی.مطمئن باش وقتی نشون ندی که به خندیدن دیگران حساسی,دیگران دیگه ادامه نمیدن و دستاویزشون نمیشی.

ب).میترسم معلم حوصله نداشته باشه یا به هردلیلی با بداخلاقی جوابمو بده ومن یه جورایی جلوی دوستام ضایع بشم.با خودم که فکر کردم دیدم اگه این اتفاق بیفته من نباید خودمو سرزنش کنم و بداخلاقی اونو به خودم بگیرم.بلکه بهتره اولا مهارت های خوب صحبت کردنو یاد بگیرم و سوالامو تا حد امکان مودبانه و با لحن خوب بپرسم اگر اینکارو کنم خوب حرف زدن من مطمئنا باعث برخورد خوب معلم میشه و حتی اگرهم نشد دلیلی برای ناراحتی من وجود نداره چون حق بامنه.

و......

اما چند تاتمرین:1.توی خونه با خودت گاهی تمرین کن که چجوری خوب صحبت کنی.خوب حرف زدن اعتماد به نفس فوق العاده ای به آدم میده.مثلا تمرین کن که اگه سرکلاس بودی ویه سوال داشتی چجوری سوالتو شیوا و خوب بپرسی و با چه لحن و بیانی. یا تمرین کن که مثلا اگه توی تاکسی بودی و راننده بقیه پولتو نداد با چه جمله و لحنی که کاملا مودبانه و خوب باشه بقیه پولتو ازش بخوای.همچنین دور و برت به آدمایی که خوب صحبت میکنن دقت کن.به چهره شون؛جمله بندیشون,لحن کلامشون,کلماتی که استفاده میکنن و توی موقعیت های مختلف تمرین کن تا مثل اونا باشی.

2.خودتو توی موقعیت هایی که احساس کمرویی میکنی قرار بده و فرار نکن.در واقع با ترس هات روبرو بشو.مثلا هر طور شده هرروز سرکلاس خودتو مجبور کن که یه سوال بپرسی.و یا هرموقعیت دیگه خودتو توش قرار بده. اول ازموقعیتهای ساده تر شروع کن و به مرور سختتر.هروقتم که از موقعیتی سربلند بیرون اومدی و حرفتو زدی خودتو تشویق کن و به خودت بگو دیدی آسون بود و بااینکار شجاعت حرف زدنت زیاد میشه و میفهمیدی که بی دلیل کمرو بودی.

3.با آدمایی که اولین بار می بینی و اونها از کمرویی تو خبر ندارن به بهونه های مختلف حرف بزن و ارتباط برقرار کن.مثلا توی صف نونوایی؛توی فروشگاه,توی تاکسی و... .و در مواجهه با اونها به خودت بگو که اونا منو نمیشناسن و حتی شاید آخرین باری باشه ک همو میبینیم.پس بهتره وانمود کنم یه آدم بااعتماد به نفس و خوش صحبت هستم و باهاشون حرف بزنم.
      و واقعا هم همینکارو بکن و حتی شده نقش بازی کن که بااعتماد به نفسی.

4.به خودت تلقین کن ک من اینطوری نمیتونم توی موقعیت های مختلف از حقم دفاع کنم و این ب ضررمه پس باید ب خودم جرات حرف زدن بدم مثلا همین سوال پرسیدن توی کلاس حق هر دانش آموزیه و اگه استفاده نکنی حقت ضایع میشه.
      این کارا خیلی جواب میده و به مرور ملکه ذهنت میشه.من کیبرد ندارم اینارو با کیبرد مجازی ب سختی برات تایپ کردم ک کمکت کنم پس حتما جدیشون بگیرو تمرین کن.
      سلام. واقعا ممنون که وقت گذاشتبد و تایپ کردید. حتما سعی می کنم عمل کنم به گفته هاتون.
      یه جورایی میشه گفت دقیقا همین چیزایی که گفتید مشکلات من هم هست. می ترسم سوال بپرسم چون می ترسم زایه شم. دقیقا حرف دل من رو زدید.
      حتما سعی ام رو می کنم با روش هایی که دادید مشکلاتم رو رفع کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط a1s2d3f4 نمایش پست ها
      ممنون

دو قسمت هاااااااا

ممنون. اره قسمت دومش هم پیدا کردم. همون سمت چپ صفحه هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط daniad نمایش پست ها
      کاملا موافقم

ولی احساسات آدما یه طوریه که تا یه ضربه جدی بش نخوره قدرت نمیگیره

ببین دوستم
      برای اینکه حوصله و انگیزه و توان درس خوندن داشته باشی
      این متن های انگیزشی و فیلم ها و حتی شاید مشاورم نمیتونه کمکت کنه
      این روزایی که میگیو خیلی از ما پشت سر گذاشتیم
      یه فرمول ساده داره
      سعی کن اینو درک کنی که تو چاره دیگه ای نداری !
      مثل یه نفر که خرج خونوادش گردنشه و هر چیم که حوصله کار نداشته باشه مجبوره انجامش بده چون در غیر این صورت خونوادش از گشنگی میمیرن
      اگه تو الان نتونی وظیفتو در قبال رویاهات انجام بدی اونا ام میمیرن
      بعد تو محکوم میشی به یه زندگی که دوس نداری و این با مردن فرق زیادی نداره (حد اقل برا من )
      پس برای زنده موندن بجنگ چون دیگه راهی جز این نیست
      از من میشنوی سعی کن یه تغییر و تحول بزرگ تو سبک زندگیت بدی که کلا محور زندگیت بشه درس
      سعی کن تفریحاتتم تغییر بدی
      خودم بعضی وقتا که مثل تو بی حوصله میشدم به خودم یه استراحت چند روزه میدادم
      این استراحت برای "استراحت" نبود
      برای این بود که من نا خود آگاه بهم این القا نشه که موقع درس دارم استراحت میکنم و نمیتونم درس بخونم و اگر استراحت میکنم توی تایم استراحتمه
      فقط سعی کن شکستو قبول نکنی
      سلام و ممنون. اگه این جوری بهش نگاه کنیم قضیه فرق می کنه. اما کار کردن و درس خوندن با هم تفاوت دارم. موقع درس خوندن کوچک ترین چیزی می تونه مخل تمرکزت بشه و از درس خوندن بندازن.
      بازم ممنون. همون طور که گفتید اگه شکست رو قبول نکنم و جا نزنم شاید بهتر از اینی که هستم باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      به نظر من برای خودت که داری درس میخونی هدفای کوتاه مدت بذار و بعد از رسیدن به اون هدف خودت رو تشویق کن و بعد برای درس خوندن زیاد به خودت فشار نیار و سعی در بین برنامه ی درسیت تفریحات هم داشته باشی چون تفریح خیلی تو حوصله و درس خوندنت تاثیر بسزایی داره
      موفق باشی
      در ضمن سوالی چیزی در این مورد داشتی در خدمتم
      بای عزیز
      ممنونم . راستش رو بخوای از هدف های کوتاه مدت می ترسم. چون هر وقت تعیین کردم شکست خوردم . و بد تر شد.
      درسته تفریح هم باید باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Faghat Pezeshki نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز وقتت بخیر
      من میتونم یه سوال ازشما بپرسم؟؟؟
      اگه بخوام تو یه خط هدفتو از درس خوندن بپرسم بهم چه جوابی میدی
      یه جواب دقیق بدون پرهیز از کلی گویی...

هدفم کلیم اینه که تو کنکور موفق بشم. به هر حال می خوام سری تو سرا در بیارم و با این شرایط من تنها راه همین درس خوندنه.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم.اگه سوالی بود میتونی بپرسی.ولی حتما انجامشون بده چون راه هایی که گفتم منو حسابی از کمرویی نجات داده.امتحان کن و نتیجشو همینجا بگو.

5. Top | #20
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من یتوکل الی الله فهو حصبه وعده ی خداست دوست من یاعلیتو بگو و پرانرژی تو تایمایی که واقعا حال داری فعلا بخون بعد که عادت کردی زیادتر بخون فقط یاعلی بگو و توکل کن

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      گزینه ها زیاده...شما فعلا همینارو انجام بدین...
      algorithm of success
      }
      (while(nosuccess
      ;()try again
      (if(dead
      ;break
      {

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به خودت سخت نگیر !
      همین ک تو این سوالو اینجا پرسیدی ینی دوس داری کسی بهت انگیزه بده !
      خب این انگیزم کاذب !!!
      اینکه این مشکلو اینجا مطرح کردی فقط ذهنتو درگیر تر میکنه!چون هر کی ی نظری میده !!
      تو خودت باید بدونی از درس خوندن چی میخای ! هدف داری اصلا؟

چیزایی که حواستو پرت میکنه کلا بریزشون دور!
      زیاد خیال پردازی نکن!

از درس بیزار نباش !!!! خودتو مجبور کن ک از درسا باید خوشت بیاد !

چن روز مداوم و مکرر درس بخون بعد واست عادی میشه !!!!!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برو ی جن وخ توی مکانی باش که هعی تحقیر و تحقیر بشی ، بعدش خودت گوله اتیش میشی واسه درس خوندن!!!

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوست عزيز چون رشتت رياضيه و با تنوع زياد رشته هاي دانشگاهي روبه رو هستي توصيه ميكنم هدفت1 رو تو رشته و دانشگاه و رتبه دلخواهت مشخص كن و هميشه برا خودت تكرار كن و به آرزوت تبديلش كن،
      اين خيلي ميتونه تو حس و حال درس بهت كمك كنه...
      درضمن منبع درست تهيه كن و واقعآ روشون بخون تا ديگه اصلآ مجبور نباشي كه بخواي به كلاس بري كه قرار باشه روت بشه سوال كني يا نه ...

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

مطلب زير بخشي از بیانات ارزشمند آيت الله جوادي آملي مي باشد كه در سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه،‌امام جعفر صادق (ع)، در بیان معارف والای آن حضرت ارائه شد.

فكر مي كنم مناسب خيلي ها از جمله ما كنكوري ها باشه.

" بدن را روح اداره می کند/ انسان باید اهل عزم باشد وجود مبارک امام صادق(سلام الله علیه) فرمودند: «مَا ضَعُفَ بَدَنٌ عَمَّا قَوِیَتْ عَلَیْهِ النِّیَّةُ‌». اگر کسی اهل عزم بود هیچ‌ گاه بدن مخالفت نمی‌ کند. این معنا برای طبّ ما روشن نیست؛ لذا می‌ بینید، همین که ماه مبارک رمضان در هوای گرم واقع شد یک طبیب به آسانی فتوا می ‌دهد که شما می‌ توانید روزه نگیرید، برای اینکه بدن ده‌ یا شش‌ لیوان آب می‌ خواهد و ‌شما چگونه می ‌توانید چهارده ساعت آب‌ را به بدن نرسانید؟؛ او چون بدنی، تربیت شده و بدنی، فکر کرده خیال می کند که بدن در هر زمان و زمینی این را می ‌خواهد؛ در حالی که بدن را روح اداره می ‌کند؛ اگر روح متوجّه جای دیگر بود واقعاً نیاز بدن کم است.

شما ببینید در حال نشاط یا غم اگر کسی ـ انشاء الله ـ در جشن فرزند یا برادرش از صبح تا غروب دارد مهمان‌ ها را بدرقه می ‌کند یا به استقبال مهمان‌ ها می ‌رود، در تمام حال در تلاش و کوشش است و هر چه به او اصرار می‌ کنند که بیا و ناهارت را میل کن، می‌ گوید: میل ندارم و واقعاً هم غذا میل ندارد، چرا؟ برای اینکه روح متوجّه جای دیگر است. وقتی روح متوجّه جای دیگر بود نیاز بدن هم کم است. انسان فرحناک اشتهایش به غذا کم است؛ این غم و اندوه و نشاط و شادمانی که وصف روح است در بدن اثر می‌ گذارد و نیاز بدن را کم می‌ کند."

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دو قسمت هاااااااا
      شخصا با امضات خیلی حال کردم

استارتر عزیز همین که امضا ایشونو بخونید

خودش همه انگیزه هارو بهتون میده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن