خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 17 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 244
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 125 کشور : محمد حدادیان | رشته ریاضی - کنکور 94

با سلام
      خدمت تمامی دو3تان

هشتمین مصاحبه رو اغاز میکنیم با :

محمد حدادیان
      رتبه 125 کشــور از دزفـول
      با معدل کتبی :
      19.93

( نام کاربری شون در انجمن : mamad.hny )

عکس کار نامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

ytil7e0cwdxo27glwtcr.png

06u0f9xv0b7aofgrocmw.png

( + سوالات همون سوالات پارسال Parniya خانوم هست
      دیگه وقت و حوصله ای برا آپدیت سوالا توسط من نیس
      لطفا اول این سوالات رو مطالعه کنید
      و اگه سوالی غیر از اینا داشتید بپرسید )

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      + اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

خودتون رو معرفی کنید ،از کدوم شهر و اسم مدرسه ؟
      محمد حدادیان. شهر دزفول. دبیرستان شیخ انصاری (سمپاد)

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟
      هنوز قطعی نیست ولی احتمالا برق یا نرم افزار شریف

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال اول : هیچی

- تابستان سال دوم : المپیاد ریاضی و کامپیوتر

- تابستان سال سوم : المپیاد کامپیوتر

- سال تحصیلی چهارم : آزمون های کانون. هر جمعه ی آزمون، تمام مباحث آزمون بعد، امتحانای مدرسه، کارای درسی شخصی عقب مونده رو مینوشتم، برای هرکدوم تعداد تست و زمان مورد نیاز هم مینوشتم، بعد بین دو هفته تقسیم میکردم و زمان های جبرانی هم میزاشتم. درسای اختصاصی پیش دانشگاهی سر کلاس گوش میکردم و بعد مستقیم تست میزدم. درسای پایه با توجه به میزانی که یادم بود ازشون، یا درسنامه میخوندم یا مستقیم تست میزدم. عمومی 90 درصد زمانم به خوندن میرفت و تست کم میزدم. و عمومی آخرین درسایی بود که میخوندم و اول اختصاصی میخوندم. و البته ضررش رو توی کنکور بخاطر عمومی پایین دیدم که درحالی که اختصاصی هام در حد تک کشوری بود ولی عمومی...
      - دوران طلایی نوروز: آزمون کانون. یه اردوی مطالعاتی بود رفتم یه هفته. اونجا میخوندم و روش خوندنم فقط و فقط زدن تست دوره ای و آزمونی یا تستای مارک دار بود. برای عربی آزمون میزدم از 60 آزمون گاج. برای ریاضی پایه تستای کنکور. برای فیزیک تست تالیفی از کتاب فیزیک جامع گاج. برای شیمی هم تا جایی که یادمه نرسیدم بخونمش. متاسفانه خیلی ساعت مطالعه م پایین اومد و نتیجه آزمونم هم بد شد.
      - دوران جمع بندی: هر دو روز آزمون شبیه سازی کنکور میزدم. توی آزمونای جامع سنجش و کانون میرفتم با اولویت کانون. درسای اختصاصی رو هر مبحثی توی آزمونای شبیه سازی غلط داشتم چند تست از اون میزدم. توی درسای عمومی فقط میخوندم بازم و تست نمیزدم. کل کار همینجوری بود تا آخر.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات: موضوعی گاج. املا لغت و تاریخ ادبیات نشرالگو
      عربی: عربی سفید گاج
      دینی: کتاب درسی و تست کنکور. از گاج میزدم و الگو هرکدوم حسش بود!
      زبان: کیاسالار (البته در کل سال تحصیلی سرجمع 100 تست زبان زدم!!)
      دیف و ریاضی پایه: دو جلدی الگو
      تحلیلی: گاج
      گسسته: خیلی سبز
      هندسه 1: سیرتاپیاز گاج هندسه 2: الگو و هندسه جامع گاج
      فیزیک: پایه و پیش گاج
      شیمی: منبع اصلی گاج. نزدیکای کنکور نصف کتاب آزمون شیمی پایه فار هم زدم.

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      نه! متاسفانه توی این زمینه خیلی بد کار کردم و رفع اشکال آزمونا در حد خوندن پاسخنامه و بررسی سوالات دامدار توی سایت بود

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

خط ویژه های گاج بود بیشتر. البته جمعبندی گفتم که تست میزدم برای اختصاصی و عمومی هم میخوندم کتاب رو. جمعبندی آنچنانی با کتابها انجام ندادم.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

توجه ویژه به عمومی و بیشتر کردن ساعت مطالعه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

اگه همه یک سطح باشن آره. ولی اگه شما قوی تر یا ضعیف تر از بقیه باشین نه مفید نیس.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      بستگی داره موفقیت رو چی تعریف کنیم. یکی از دوستان من با درصدای کاملا شبیه من و معدل نهایی سه نمره کمتر من، رتبه کشوری کنکورش 10 برابر من بود. نمیخوام ناامیدتون کنم ولی واقعیتیه که هست. معدل بالای 18 رو میشه راحت جبران کرد و رتبه دورقمی آورد. ولی برای رتبه سه رقمی با معدل زیر 15، خیلی خیلی باید بالابزنید.

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      دینی: کتاب درسی مطالعه و مطالعه و مطالعه
      زبان: مرور هفتگی گرامر. مطالعه روزانه لغات. زدن مستمر ریدینگ.
      عربی: خلاصه نویسی قواعد و نکته های ترجمه. زدن تست و از همه مهمتر بررسی خیلی خیلی زیاد تستها.
      ادبیات: خوندن مستمر املا و لغت و تاریخ ادبیات. زدن تست آرایه به صورت هفتگی و بررسی دقیق پاسخنامه. زدن تست لغت و املا به صورت دوهفته یه بار. خلاصه نوشتن نکات زبان فارسی و بررسی تک تک گزینه ها و بررسی پاسخنامه و مشخص کردن نکات تستها توی همون صورت سوال. زدن تست قرابت از ادبیات موضوعی گاج! (محشره)
      دیفرانسیل: تست زیاد! سر کلاس گوش بدید، بیاید چند تست تمرینی بزنید. بعد تست زیاد و زیاد و زیاد بزنید. خیلی روی وقتتون کار کنید که من به شخصه تستاش رو طول میکشید تا بزنم. برای ریاضی پایه هم همینطور.
      گسسته و تحلیلی: دوری خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد از فرمول و نکته تستی! بدترین نکته و مشکل توی این درسا همینه. همش دنبال فرمولید. ولی ازتون خواهش میکنم یه بار توی عمرتون یه درس رو مفهومی حس کنید. اثباتای کتاب و تمریناش رو حفظ نکنید برای امتحان. خواهش میکنم یادشون بگیرید. تجسمتون رو بالا ببرید. خواهش میکنم.
      هندسه پایه: یه دور فرمولا و تمرینای کتاب رو بخونید، بعدش تست بزنید از کتابای سخت. البته اگه میخواید جواب بدید توی کنکور. کتاب خوب با تست سخت هم براش نیس. بهترینشون تا الان سیرتاپیاز گاجه.
      فیزیک: سر کلاس گوش بدید درس رو که کلیاتش رو یاد بگیرید. بعد فرمولارو بنویسید برای خودتون تا حفظ بشید. فرمولارو میتونید اثبات هم بکنید تا کاربردشون رو بفهمید. بعد بیاید و فقط تستای کنکور رو بزنید. فقط کنکور و سنجش. همین. و توصیه اکید اینکه سراغ نکته تستی نرید. این درس نکته های تستی کم کاربرد و مسخره زیاد داره. همین درسنامه های گاج نکته هاش کافی هست و بیشتر از این نیازی نیس واقعا.
      شیمی: دو قسمته. حفظیات و مسائل. برای حفظیات یا خودتون خلاصه کنید یا از کتابی مثل خط ویژه گاج استفاده کنید. اینقد بخونید تا حالتون بهم بخوره ازش. برای مسائل، تا میتونید مسائل مختلف حل کنید. به یک کتاب اکتفا نکنید. مبتکران، گاج، خیلی سبز، فار، نشرالگو. هرکدوم بود بزنید فقط تستاش رو. پیشنهاد من اینه اول الگو رو کامل بزنید، بعدش برید سراغ بقیه کتابا برای پرکاری تستی. آزمون مسئله هم نزدیکای کنکور روزی یکی بزنید. سایت کانون گذاشته.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      عمومی: فقط میخوندم.
      شیمی حفظیات: فقط میخوندم.
      شیمی مسائل: آزمون میزدم.
      فیزیک: فرمولارو میخوندم و جاهای کاربردشون رو تو ذهنم مرور میکردم. نزدیکای کنکور هم آزمون میزدم و از کتابای تست تالیفی دارن مث همون فیزیک جامع خیلی سبز که گفتم استفاده میکردم.
      ریاضی: مرور نمیکردم زیاد. مروری اگه بود با آزمونای غیرحضوری یا مثلا آزمونای گزینه 2 میکردم. کار خاصی نمیکردم. فقط خط ویژه هاش رو توی عید خوندم و بعدش دیگه نخوندم.
      هندسه تحلیلی هم جدا بگم که چون فرمولاش زیاده، فرمولاش رو میخوندم.

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

بهترین مشاور یه تازه-کنکور-داده است! روش برنامه ریزی و مطالعه دروس رو بهت بگه، بقیش رو خودت میتونی انجام بدی. یا مثلا اول هر دوره ی کنکور مثل عید، بهت توصیه هایی بکنه. غیر از این فکر نمیکنم به درد بخوره. البته برای بعضیا که باید زور بالاسرشون باشه خوبه مشاور بگیرن، ولی در غیر اینصورت یه دوست تازه-کنکور-داده کافیه. منم دوست خوبم کمکم میکرد هروقت گیج میشدم.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

بله

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

خسته نشدم خدایی. چون به اندازه میخوندم. الان پشیمونم که چرا زیادتر نخوندم. ولی خب اینقدری نبود که خسته کنه منو درس خوندنم.
      هیچ راهکاری وجود نداره. تنها دلیل نداشتن انگیزه، نخواستنه خیلی رک بگم. واقعا نمیخواید به اون هدفی که دارید برسید. وگرنه اگه اینو بخواید انگیزه از بین نمیره که بخواد به دست بیاد دوباره.
      بعضی وقتا انگیزه نداشتن علتش عدم موفقیت توی آزموناست. توی اینجوری مواقع ریز بشید و ببینید چرا موفق نمیشید. مثلا توی خونه اگه درصدتون پایینه، ببینید چی میشه که سوال حل نمیشه؟ فرمول یادتون رفته؟ خلاقیت میخواد؟ راه حل طولانی بود بیخیال شدید؟
      علت رو پیدا کنید و رفعش کنید، یکم که وضعتون بهتر شد، انگیزه چند برابر میشه. ولی بازم میگم، واقعا نمیخواید بهتون قول میدم ته دلتون به دانشگاه داغون راضی اید وگرنه انگیزه از بین نمیرفت.

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

زیااااد! میگن 6 تا 8 ساعت بخوابید. من 8 تا 10 ساعت میخوابیدم.

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

تفریحم فقط نت بود که متاسفانه زیاد وقت میگرفت. میومدم و یهو میدیدم زمان گذشته. از من میشنوید قطع کنید نت رو. هیچی از دست نمیدید.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

دو درس دیفرانسیل و تحلیلی رو خودم بدون کلاس، از روی کتاب خوندم. بقیش پایه خوندم. در کل میشه گفت 90 درصد پایه 10 درصد پیش.

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

حداکثر 2 کلاس کنکور. و زمانش هم یا اول سال، یا در دوران جمعبندیه. ولی نرید بهتره. دیدم که میگم. توضیح بیشترم خواستید میدم.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

خب خیلی. بدون برنامه مگه اصن میشه موفق شد؟؟ بلند مدت که همون کانون و اینا بود. یا مثن یه بازه ای مث دوران بعد از عید، بلند مدت رو این میشه گفت که مثلا با دوست خوبم که گفتم کمکم میکرد، برنامه ریختیم که تا 11 اردیبهشت درسا رو تموم کنم. کوتاه مدت هم که بالا گفتم بین دو هفته چطور درس میخوندم.
      کلا برنامه ریزی رو جدی بگیرید. ساعت مطالعه رو خیلی میبره بالا.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

مرور؟ تست بزنید عاقا. کار خاصی میخواد مگه؟ تست بزنید. بالاخره یه روزایی بیکارید. ما 4 روز بیکار بودیم و مدرسه نداشتیم. 3 روز دادم به پایه میخوندم و تست میزدم. چیزایی که یادم رفته بود میخوندم، بقیه رو تست میزدم. همین.

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

خودم خلاصه نکردم حقیقتش. ولی برای دینی و تاریخ و لغت، علامت زدن با ماژیک، برای عربی و زبان خلاصه کردن گرامر، برای شیمی خلاصه کردن حفظیات. برای فیزیک و تحلیلی هم خلاصه کردن فرمولا. البته برای شیمی یا عربی، خلاصه خیلی نیاز نیس، کتابای خلاصه ی بازار توی این دو درس خیلی خوبن.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

خودم 90 اختصاصی 10 عمومی بود. ولی شما جدی بگیرید. هرکی هنوز فکر میکنه عمومی تاثیر نداره، کارنامه میدم بهش که بخاطر عمومی، رتبه کشوریش نصف منه

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

عمومی 90 مطالعه 10 تست، ولی اختصاصی برعکس. نزدیکای کنکور عمومی شد 100 درصد مطالعه و اختصاصی 100 درصد تست.

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

واقعا این نیاز به گفتن داره؟ خب 60 درصد نمره مال دروس پایه است. خیلیا هم که از پس درسای پیش برنمیان بخاطر اینه که پایه بلد نیستن. پایه رو حتما تابستون ببندید. دانش آموزای غیرکنکوری هم حتما بترکونید و کلی سوال تشریحی حل کنید.

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

یه دوره برای خودشون مشخص کنن و تشریحی کار کنن درسای پایه رو. خیلی این موضوع رو توصیه میکنم. همین الان به یه شخصی که ایشالا رتبه 1 سال دیگه میشه، سوال تشریحی میدم. مثلا اثبات بهش میدم اثبات کنه توی هندسه. چون درس شما اینجوری قوی میشه.

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

راستش رو بگم؟ زیاد نبود. چون مطالعه م خوب نبود. مفید نبود. بی هدف بود. و اگه تابستونم بهتر میبود، الان رتبه کشوریم تک بود. چرا میگم بی هدف؟ چون مثلا درسی رو که توی تابستون کامل خوندم و تست زدم، دوباره مجبور شدم اسفند بخونمش. در حالی که میتونستم تابستون درسایی مث عمومی بخونم که توی کنکور ضربه زد بهم.

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

آرایه. عربی 1. دینی 2. هندسه پایه. شیمی 2 و 3. هندسه پایه. دیفرانسیل و ریاضی پایه. فیزیک 3.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

قطعا پایه ی درسیِ خوبم بود که به دلیل المپیاد خوندن خیلی کمکم کرد. خیلی خیلی. که البته جاش اینجا نیس بگم چطوری!

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 95 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

اون درسایی که یکم بالاتر گفتم بخونید. و تشریحی اگه مشکل دارید حتما بخونید. اگه میبینید نمیتونید تست رو حل کنید، همین تابستون تشریحی کار کنید.

+
      دوستانے ک دارای رتبـہ هاے زیر 3000 کشورے در کنکـور " 94 " هستن

پ.خ بدن ب من !! ( یا در این تاپیک ( مصاحبه با اعضای انجمن کنکور ( رتبه های زیـر 3000 کشوری 94 - تمامی رشتهـ ها ) اعلام کنن )

ویرایش توسط SHINER : 03 مرداد 1394 در ساعت 19:19

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها
      با عرض تبریک
      ریاضی باید باشن ایشون

رفع اسپم : لطفا در مورد روش مطالعه درس شیمیتون بیشتر توضیح بدید .خصوصا شیمی 2
      ممنون.
      شیمی: یک بخشی از شیمی مربوط به حفظیاته. برای این موضوع، توی کتاب درسی، یا درسنامه های کتاب کمک درسیتون، حتما حفظیات رو علامت بزنید. کنار این میتونید کتابای حفظیات بازار بگیرید و از اونا بخونید. یا اینکه خودتون خلاصه کنید. در این زمینه من جلد اول خط ویژه گاج رو پیشنهاد میکنم.
      حفظیات رو من اینجوری میخوندم که خب سر کلاس گوش میکردم تا خلاصه وار توی گوشم باشه، ولی خیلی بهشون گیر نمیدادم، اما توی خونه که تست میزدم، هر تست حفظیات که بود، علامت میزدم نکته ش رو و درسنامه ی اون قسمت هم دقیق میخوندم. طوری که انگار یه هفته دیگه کنکوره و تا اونموقه باید یادم بمونه. اواخر دوران کنکور، شب قبل آزمونا هم یه دور حفظیات اون رو میخوندم.
      راجب مسائل، قطعا باید سر کلاس گوش کنید و تمرینایی که دبیر میگه حل کنید. وقتی همینجور بر و بر بشینید نگاه کنید طبیعیه یاد نگیرید. بعد که اومدید خونه، سعی کنید بدون درسنامه خوندن و از روی چیزایی که یاد گرفتید، چند تمرین تشریحی حل کنید و راه حل رو کامل بنویسید و با خوندن پاسخنامه، روش حل مخصوص هر تیپ سوال رو یاد بگیرید. بعدش تست بزنید و توی تست تسلطتون رو کامل کنید.
      به هیچ وجه ماشین حساب استفاده نکنید. و نزدیکای کنکور اون آزمون های مسئله که سایت کانون داده روزی یکی بزنید.

3. Top | #3
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.B نمایش پست ها
      خواستم تشکر کنم بابت صداقتتون! و اینکه نمی خواید الکی انگیزه بدید.
      در مورد کلاس می خواستم بدونم اگه اوقعا کلاس مفید باشه و چیز یاد بگیریم بازم نریم بهتره؟
      شما مدرستون از کی شروع شد؟ چند روز درهفته بود؟
      بعد عید هم مدرسه بود؟
      چند ساعت در روز مطالعه داشتید؟
      ممنون و متشکر
      کلاس مفید رو نرید؟؟؟؟ من کلاس های چرت مث زبان رو که دی ماه به حساب خودش تموم کرده بود و بقیه ی سال مافیا بازی میکردیم رو هم میرفتم. چه برسه به کلاس مفید. تجربه بهم ثابت کرده هیچی جایگزین کلاس مدرسه نمیشه. تابستون سال سوم یه کلاس خیلی کوچیک 10 جلسه ای اینا گذاشتن برامون، بعد هرچی درس دادن همش یادم رفت و کلاس مدرسه با معلم خیلی داغونتر اونارو کامل یاد گرفتم. پس هیچی رو جایگزین کلاس مدرسه نکنید و حتما شرکت کنین.
      من از مهر شروع شد و 3 روز در هفته تا ساعت 3 کلاس بودیم. بعد عید فقط 2 جلسه دیفرانسیل رفتیم.
      مطالعه؟ اینو نگم بهتره. من بخاطر یه شرایطی که بود، ساعت مطالعم 6 ساعت بود. یعنی هفته ای 38-40 ساعت. و البته متاسفانه...
      خواهش میکنم. بازم سوالی بود درخدمتم

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farshad7 نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم

برای سال سوم تجربی به نظرتون بهترین منابع کداما هستند ؟

برای فیزیک برای رسیدن به این درصد عالی فقط گاجو زدید؟

تجربیاتتون رو از سال سوم و نهایی لطفا بگید؟
      سلام ممنون.
      سوم تجربی:
      ریاضی تست: خیلی سبز. ریاضی تشریحی: سیرتاپیاز گاج
      فیزیک: خوشخوان یا سیرتاپیاز گاج
      شیمی: کتابای بازار تقریبا همه در یه سطحن. میتونی مثلا الان سیرتاپیاز بخونی و سال کنکور میکروی گاج یا خیلی سبز. البته اگه الگو بیاد من نظرم اونه. ممکنه تا کنکور 96 برسه.
      زیست: نشرالگو یا خیلی سبز سوم.
      ادبیات و زبان فارسی: گاج سبز یا ماجرای من و درسام
      عربی: خیلی سبز یا سیرتاپیاز
      زبان: چیزی نمیخواد
      دینی: چیزی نمیخواد. فقط سوالای نهایی سالای پیش

برای فیزیک، سال کنکور فقط گاج زدم با یکمی از جامع خیلی سبز. ولی سال سوم خوشخوان زدم و خیلی سبز.

سال سوم من با برنامه قلمچی میرفتم و خیلی عادی درسم رو میخوندم. درسای اختصاصی میخوندم و عمومی فقط آخر هفته. هندسه و فیزیک تست میزدم ولی شیمی و حسابان کمتر. زیاد به درسای مدرسه اهمیت نمیدادم چون المپیاد میخوندم. سعی میکردم هم المپیادم رو بخونم هم نهایی رو. مهم ترین علت موفقیتم توی نهایی این بود که با قلمچی پیش میرفتم و هیچ درسی تلنبار نشد. بخاطر همین توی فرجه ها سرعتم خیلی بالا رفت واسه خوندن. تا اردیبهشت همچنان درگیر المپیاد بودم و برعکس بقیه، فروردین و اردیبهشت اصلا نهایی نخوندم و فقط المپیاد خوندم. ولی اردیبهشت تا خرداد نهایی رو خوب خوندم.
      برای نهایی فقط سعی کنید درسی رو جا نزارید، وقتی دبیر تکلیف میگه، کپی نکنید خودتون حل کنید.

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط xak نمایش پست ها
      سلام، ضمن عرض تبریک مجدد،
      برای زیست سوم فکر نکنم خیلی سبز دیگه مناسب باشه، تسهاش سبک تر هستند، درحالی که تست های کنکور چالشی تر هست،
      الگو بهتره، به شرطی که روحیه تون رو نبازین!
      من نمیدونم. رشته م ریاضیه. ولی از دوستان تجربی که پرسیدم میگفتن خیلی سبز جدید هم خوبه

6. Top | #6
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rowan نمایش پست ها
      سلام، تبریک میگم ایول به شما همشهری!
      ببخشید چندتا سوال داشتم:
      1_من الان وقتی تست ها رو میزنم هی میترسم بعدا یادم بره اصلا نمیدونم چجوری مرور کنم، افراط تفریطم تو این زمینه خیلی زیاده
      2_نشر الگو بنظرتون از تخته سیاه ، گاج و ... بهتره ؟ برای ریاضی واقعا گیج شدم سر ریاضی
      3_الان من شیمی رو نمیخونم بعدا میتونم بخونم ؟ آخه میخوام برم رشته هایی مثله برق و فکر کنم ضریب شیمی 1 باشه براش
      4_تو ترجمه متون عربی برخلاف قواعدش مشکل دارم بنظرتون چیکار کنم؟
      سلام. همشهری؟
      1- مثلا مشتق 200 تست داره کتابت، بیا 50 تست مشخص کن که باهاش درس مرور بشه. این تستا هم اینجوری باشه که بعضیاش فرمولا و روش حل های اصلی رو توش داشته باشه. بعضیا نکته های کلیدی. بعضیا هم تستای خلاق باشن.
      2- برای دیف و ریاضی پایه، من بجای اینا، توصیه میکنم صبر کنی تا خیلی سبز کتاب جدیدش چاپ بشه
      3- از من به تو نصیحت اینکارو نکن. حتما حتما شیمی رو بخون. شیمی هم به اندازه ی بقیه مهمه و ضریبش هم 2 هست. ضریب فیزیک 3. پس حتما جدی بگیرش. من که کنکورم رو شیمی کشوند پایین.
      4- توی همین تابستون کلمات عربی 2 و 3 رو بخون. عربی 3 رو نخوندی اشکالی نداره ولی حتما 2 رو بخون.

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط daniad نمایش پست ها
      سلام ممد
      اولل تبریک . هر چند دوس داشتم تو 10 تا اول باشی پرچم اینجا رو ببری بالا
      بعد اینکه برا ریاضی کلا یه ایده ای بده
      اصن سالی که گذشت حس میکردم ریاضی سوالاش لاینحل اند و بخصوص سر کنکور حس میکردم همه سوالا جدیدن
      مثلا فیزیک و شیمی سوالاش الگوش معلوم بود برام ولی ریاضی کلا میخوندمم یادم میرفت همش :/
      برا خوندن با انگیزه ریاضی و درصد بالا در حد خودت چی پیشنهاد میدی ؟
      ممنون
      سلام. مرسی. آره این عمومی خراب شد وگرنه خوب بود. ایشالا سال دیگه حداقل یه تکرقمی کشوری میدم بیرون
      میخوای بمونی؟ اگه میخوای بمونی، با توجه به اینکه درسارو خوندی یه بار، نظرم اینه توی این دوماه تابستون، وقتت رو بزاری و دیفرانسیل و هندسه رو، سوال سخت تشریحی حل کنی و تا 10-20 دقیقه روشون فکر نکردی نگاه جواب نکنی. برای دیفرانسیل سوال تشریحی از نشرالگو، برای هندسه هم از سیرتاپیاز استفاده کن. اینکار که میگم درصدت رو خیلی بالا میبره. اونوقت از مهر شروع کن تست بزن. (اینارو چون یه بار درسارو خوندی میگم. به دانش آموزا پیشنهاد نمیکنم این روش رو)

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط smmmt نمایش پست ها
      سلام اقـــــا تبریـــــــــک به خاطر رتتبتون
      چندتا سوال داشتم ازتون ممنون میشم جواب بدید
      1)من معدلم 18.70 هست بنظرتون خوبه یا نه؟
      2)مشاور مدرسمون میگه برای همه ی درس ها باید خلاصه نویسی کنیم حتی لغات ادبیات؟اما من فقط فیزیک و شیمی و عربی و گرامر زبان دارم خلاصه مینویسم کافیه به نظرتون یا نه؟
      3)من تو تابستون شنبه تا 4شنبه مدرسه میرم روزایی که از مدرسه میرم چقدر درس بخونم؟روزای تعطیل چطور؟
      4)من شیمی 2 رو ضعف دارم اما شیمی 3 خوبم و امتحان نهایی 18 شدم .مدرسه هم داره شیمی 3 با پیش درس میده.الان شیمی 2 بخونم یا نه؟
      رتبه ای هم مه دارم براش تلاش میکنم 200 تا 500 رشته ریاضی هست
      سلام. ممنون.
      1- باهاش میشه به رتبه دورقمی رسید. خوب بودن رو هدفتون تعیین میکنه. اگه تکرقمی میخواید خوب نیس.
      2- مشاورتون درست نمیگه. همین مقدار که خلاصه نویسی میکنی کافیه. فقط برای شیمی جلد اول خط ویژه خیلی خوبه. اونو حتما از همین الان مدام بخونید.
      3- باز بستگی به هدفت داره. من چند نفری که زیر نظر خودم هستن، یکی شون روزای مدرسه 4ساعت میخونه اون یکی 7 ساعت. روزای تعطیل هم به ترتیب 7 و 10 ساعت میخونن. برای این رتبه که مدنظرته همون مورد اولی بهتره به نظرم. بازم میگم این به خودت بستگی داره که چقد احساس نیاز کنی. من بعضی روزا بود چون حس میکردم بلدم چیزی نمیخوندم. مثلا یکی دو آزمون حس میکردم خوب بلدم، و از سه شنبه دیگه نخوندم برای آزمون!!
      4- شیمی 2 پیشنیاز شیمی پیش میشه. تست ترکیبی زیاد دیدم ازش. به نظرم اگه برنامه مدرسه سنگین نیس یا قابل انعطافه، شیمی 2 جایگزین شیمی پیش بشه. اگرم نه که خب چاره ای نیس. فقط هرجا دیدی یه مطلبی رو نمیفهمی، با خودت بگو شاید یه پیشنیاز داره.

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 7p7 نمایش پست ها
      سلام هم استاني پرچم به دست
      من حقيقتا عموميام خوبه و زبان همين الان بالا ٩٤ ميزنم و ديني و ...
      ولي متاسفانه معدلم به دليل اصولي نخوندن درساي اختصاصي ١٦/٣٠ شد و با شروع تابستان خيلي اميد داشتم ولي كارنامه هاي رتبه هاي برترو كه ميبينم كمي نا اميد ميشم و اين چيزيم كه گفتين بازم نا اميد شدم حالا به نظرتون اگه واقعا بخوام خوب درس بخونم با درصداي اختصاصي پايينتر از شما ميتونم رتبه كشوري سه رقمي بشم ؟
      سلام. مرسی
      آره. این معدل برای زیر 1000 کشوری مشکل درست میکنه ولی قابل جبرانه. حالا اینکه با درصد اختصاصی کمتر من میشه یا نه رو نمیدونم. من خودم ریاضی و فیزیکم بالا بود به نسبت. (نامردا از دوتاشون کم کردن ) ولی فکر میکنم میشه
      این درصدای دوستمه. معدل 17.23 و 766 کشوری (درصدا به ترتیب دفترچه):
      85
      89
      74
      89
      61
      80
      64
      یعنی احتمالا بتونی. ولی باید درصدات اندازه ی من باشه. یکم بیشتر تلاش کن

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Samira نمایش پست ها
      سلام مهندس (: تبریکات مجدد

ی کنکوری 95 از الان واسه حفظیات شیمی خط ویژه ی گاج رو کار کنه؟؟ یا نه ! اینو واسه دوران جمع بندی گفتید ؟ و فعلا از روی کتاب درسی و درسنامه های کتاب

تستش حفظیاتو بخونه ؟؟ هووم ؟

# ی کنکوری تجربی تو تابستون چیا رو باید بخونه و جمع کنه ؟؟

+ واسه فیزیک و ریاضی لازمه کتاب درسیم بخونیم ؟ و تمریناتشو حل کنیم ؟؟

* لطفا روش مطالعه ی فیزیک و ریاضی و عربی و ادبیاتتون رو و اینکه در مطالعه و حل تست و مرور این دروس چه ترتیبی رو در استفاده کردن از منابعتون رعایت میکردید ؟ توضیح بدید )

(مثلا اول کتاب درسی بعد درسنامه بعد تست و... )
      سلام خانم دکتر. ممنون
      برای الان، اگه از روی کتاب درسی و درسنامه بخونه حفظیات رو بهتره. ولی برای دوران جمعبندی عالیه.
      # همونا که برای ریاضی گفتم، بجای دیفرانسیل و هندسه پایه، زیست رو بزاره. ولی نمیدونم زیست چه سالی. اطرافیان من زیست هر سه پایه رو میخونن ولی ترکیبی طبق چیزی که دبیرشون میگه.

*روش مطالعه رو فردا هرکدوم توی یه پست جدا میگم

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      تبریک میگم هم وطن با آرزوی بهترین ها. ایشالله تک تک قله های علم رو فتح کنید
      ر.ا : بنظرتون بین آموزش فیزیک 3 الگو (سادات) و فیزیک 3 سیر تا پیاز گاج کدومش بهتر و روونتره؟!
      مرسی
      قطعا سیرتاپیاز روونتره. ولی خوشخوان هم یه نگاه بنداز. فیزیک 3 خوشخوان خصوصا تمرینا و سوال تشریحیاش خیلی خوبه.

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 7p7 نمایش پست ها
      ديگه به هر حال بايد تلاش كرد
      راستي به نظرت نرم افزار شريف قبول ميشي چون گزينش تو اين رشته ناحيه ايه و كسي از منطقه ٣ پارسال (از قلمچي) پذيرفته نشده
      آره باو قبولم. هررشته ای بخوام قبولم. حتی قبولم نشم، چون رتبه کشوریم زیر 150 هست قانون اینه که هر رشته ای بخوام میتونم برم. جز بنیاد نخبگان شدم

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farzaneh15 نمایش پست ها
      سلام تبریک
      آیا تو کنکور وقت کم هم اوردین؟
      به نظرتون زمان پاسخ گویی یه سوالات کافیه؟
      شما درسارو به ترتیب دفترچه زدین؟
      مدیریتتوت سرجلسه چطور بود؟
      زمان نقصانی استفاده کرین ؟
      نظرتون در مورد خیلی سبز فیزیک که قراره به زودی بیاد ؟ گاج یا خیلی سبز ؟
      سلام. ممنون.
      آره. عمومي يه ربع زياد آوردم ولي اختصاصي كم آوردم. يعني كلا 5 سوال شيمي رو فقط خوندم و وقت فكر كردن نداشتم
      آره كافيه . اگه بيشتر باشه كه همه صد ميزنن. به نظرم خوبه .
      مديريت يعني چي؟ خب من هردرس رو توي زمان خودش ميزدم. زمان نقصاني نداشتم. ولي مثلا عمومي رو سريع جواب دادم و استراحت كردم يه ربع .
      فيزيك خيلي سبز هم خ خوبه. در حد گاجه يكم سختتر. ولي چون دير مياد فعلا گاج رو پيشنهاد ميكنم.

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.B نمایش پست ها
      سلام دوباره!
      داداش ببخشید. یه سوال.

مگه شما تو سال تحصیلی 92-93 سال سوم نبودین؟ که بعد سال تحصیلی 93-94 پیش باشید و سال 94 کنکور بدید؟
      پس چرا توی کارنامه سال اخذ نمرات نهایی رو زده 93-94؟
      آره. اتفاقا سر همين موضوع نگران شدم ولي نگاه سوابق تحصيلي بقيه دوستام كه كردم ديدم همه رو اينجوري نوشته

15. Top | #15
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farshad7 نمایش پست ها
      باز هم سلام هم وطن برگرفته از دکی جون

ریاضی تست داداشی این جدیده که هنوز نیامده رو میگی یا اینو
      جديده كه نيومده. من سروش موييني رو قبول دارم

صفحه 1 از 17 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن