خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا سهمیه ایثارگری بی عدالتیه؟(لطفا بعد از خوندن پست او

رأی دهندگان
    91. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

60 65.93%
    • خیر

31 34.07%
    صفحه 3 از 29 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 427
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیدونم کی راست میگه و کی دروغ من فقط چیزی که میدونستم گذاشتم.تا حالا هم نه به این فکر بودم که کی درصدش اضافه شده کی کم کی حقش ضایع شده کی نشده من فقط کار خودمو درست انجام میدم درسمو میخونم.همینمن فقط از زندگی برخی از همین اایثارگران آگاهی دارم.مثلا یکیشون موجی بود هر روز تو خونشون دعوا بود همه رو کتک میزد و همه چی رو میشکست بعدم وقتی عصبی میشد نمیذاشت دخترش بره مدرسه.یا یکی دیگه که شیمیایی هست و روزی سه ال چهار بار نفسش میره و برمیگرده حالا من خودمو جای دختر اونا میذارم و به نظرخودم بازم تاکید میکنم به نظر خودم این بی عدالتی نیست.بازم نظر همه شما عزیزان محترمه

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      آبجی @Defne شما می دونید که این تایپیک و تایپیک های مشابه آخرش به کجا می رسه ..... بهتره از همین اول تایپیک رو ببندید ....

شرمنده ی همه ی دوستان عزیز هستم ... ممنون
      اول قربون اون عکس آواترت برم من. خیلی با صفا هست
      اما دوست عزیز. تو بقیه تاپیک ها یه سری افراد غیر متخصص که بعضا هم از خانواده ایثارگران نیستن نظر میدن ولی اینجا من به عنوان مسئول و بازکننده این تاپیک به مسائل سهمیه ها احاطه خوبی دارم و میتونم با مدرک و دلیل به شبهات دوستان پاسخ بدم.
      اول تاپیک هم عرض کردم که دوست دارم این آخرین تاپیکی باشه که در این زمینه باز میشه و همه ی ابهامات حل بشه. از خانواده ایثارگران هم اگه کسی هست که سوالی داره میتونه بپرسه من با جون و دل در خدمتشم. اونجا هم گفتم که دوست دارم این تاپیک به تشنج کشیده نشه و مطمئن باشید با کمک خدا و امام زمان تا جای ممکن از شدت تشنجات احتمالی خواهم کاست. نگران نباشید.
      جایی که دیدم اغلب مسائل مطرح شد و دوستان ابهاماتشون برطرف شد احتمالا میگن که تاپیک رو ببندید. ولی فعلا لطفا بذارید اینجا باز باشه.
      از مساعدتتون ممنون
      التماس دعا
      برای سلامتی قطب عالم امکان حضرت صاحب الزمان صلواتی عنایت فرمایید.
      "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

3. Top | #33
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      البته اینو یادم رفت بگم که کسایی رو میشناسم که به دروغ همه بدنشونو برای معاینه پزشکی میبندن تا امتیاز بیشتری بگیرن.

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حتما بین سهمیه‌ی ایثارگران هم بچه‌های باهوش هستن. اما بحث سر اکثریت بهره‌مند از این سهمیه هست که وضعیت داغونی دارن.
      مثلا فردی با رتبه‌ی کشوری ۱۴۰۰۰۰ و زیست ۱۲ درصد و فیزیک منفی و ریاضی و زبان صفر رفته پرستاری روزانه بابل سال ۹۳ و این شخص که مهم‌ترین کاش سر جلسه خوردن ویفر بوده، می‌خواد چند سال دیگه مراقب خانواده‌ی من و شما توی icu باشه!

5. Top | #35
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام .....
      خیلی کلی بگم (منظورم تو نیستی) بعضیا رو میشناسم از اون موقعی که بدنیا اومدن تا الان همش از سهمیه استفاده کردن ؛ از پول بیمارستان بگیر تا کنکور و سربازی و استخدام و وام و غیره
      خیلی خلاصه بگم سهمیه براتون نقش مدرسان شریف رو داره
      فقط حرفم اینه فضای علمی و رقابتی کشور نباید درگیر اینجور سهمیه ها بشه (پس سهمیه ایثارگری در کنکور بی عدالتی محض هست)

6. Top | #36
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط avant نمایش پست ها
      سلام .....
      خیلی کلی بگم (منظورم تو نیستی) بعضیا رو میشناسم از اون موقعی که بدنیا اومدن تا الان همش از سهمیه استفاده کردن ؛ از پول بیمارستان بگیر تا کنکور و سربازی و استخدام و وام و غیره
      خیلی خلاصه بگم سهمیه براتون نقش مدرسان شریف رو داره
      فقط حرفم اینه فضای علمی و رقابتی کشور نباید درگیر اینجور سهمیه ها بشه (پس سهمیه ایثارگری در کنکور بی عدالتی محض هست)
      دوست عزیز با تشکر از نظرتون اما به نظر من این حرف شما زمانی صدق میکنه که همه در شرایط یکسان روحی و عاطفی و تحصیلی و مالی یکسان قرار بگیرن

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من خودم با این شکل سهمیه بندی مخالفم چون الان توی منطقه سه هم کلاس های خوبی برگزار میشه ، همون کلاسهایی که تو منطقه 2 و 1 برگزار میشه
      اصلا فرض کنیم دبیرستان ها فرق داشته ، هستند دبیرستان هایی تو منطقه 1 که به مراتب دبیران ضعیف تری نسبت به دبیرستان های منطقه 2 دارن ... مگه نه ؟؟؟
      درضمن سال 93 و 94 دیدیم که از شهرهای کوچیک رتبه های بهتری خارج شد
      باید سهمیه هارو تغییر بدن
      شاید آن روز که سهراب نوشت
      تا شقایق هست
      زندگی باید کرد
      خبر از رتبه و کنکور نداشت

========================
      این التهاب کنکور آخر کشد وجودم
      این غول بی سر و پا آخر کشد وجودم
      یا رب مگر گناهی دیدی ز بنده خویش
      این آتش گناهی است آخر کشد وجودم
      ========================
      وقت آن است بمیریم که مردن خوب است
      پشت کنکور بمانیم که ماندن خوب است
      سال اول اگرهم رتبه ی مان خوب نبود
      سال دوم به یقین زجر دیدن خوب است
      ========================
      همشون از خودمه ولی کپی رایت نداره

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      دادا تاپیکو نبند فعلا...بذار کارنامرو بذاره اگر دیدی داره بحث منحرف میشه تاپیکو ببند...

رفع اسپم:
      لطفا تو نظر سنجی تاپیک شرکت کنید و بدون جانب داری نظر واقعیتونو انتخاب کنید...
      با تشکر...
      ممنون برادر عزیزم
      البته تو سوال نظر سنجی عرض کردم خواهشا بعد از خوندن پست اول نظرتون رو بگید. چون اگه بخوان با ذهنیت غلطی که بعضیا تو کلشون کردن نظر بدن خوب معلومه خیلیا میگن بی عدالتیه!! اما وقتی پست های این تاپیک رو بخونن و ابهاماتشون بر طرف بشه ممکنه نظرشون عوض بشه.
      ممنون

9. Top | #39
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      دوست عزيز اگه شاهنامه هم بنويسي بازم سهميه ايثارگران بي عدالتي محضه!!!
      اگه تراز پزشكي تهران ١١٢٠٠ باشه به قول خودت(كه البته خيلي بيشتره)با وضعيت امسال بايد تراز ٨٤٠٠ داشت تا قبول شد!ميدوني اين تراز رتبه چند ميخاد؟!؟!؟!؟!؟!؟١٢٠٠٠-١٣٠٠٠منطقه ٢ كه حداقل ميشه ٢٣٠٠٠ كشور!!!
      اين چه عدالتيه كه اين آدم ميتونه بره پزشكي تهران بخونه؟اصن بار علمي اين آدم در حد پزشكي نيست چه برسه به دانشگاه تهران!!!!!!!!!!!!!!!!
      امسال پسر دايي من با سهميه ايثارگران كنكور داد و رتبه ي كشوري ٢٨٠٠٠٠ شده و تويه سهميه شده ٣٨٠٠ و ميخواد بره پرديس بخونه!من هميشه هم بهش ميگم كه اين حق الناس!!!
      به همه ي دوستاني هم كه سهميه ايثارگري دارن از همينجا ميگم دوستان عزيز اين حق الناسه و من به عنوان يك فرد هيچوقت از حقم نميگذرم و اميدوارم خدا جواب من و امثال منو از كسايي كه فقط به واسطه سهميه ميرن دانشگاه بگيره!
      در ضمن دوست عزيز نترس!كارنامتو كامل بزار ببينيم تا درصداي درخشانت مشخص بشه !!!!!!!!!!!!!!
      يا حق

10. Top | #40
      mda
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      به نطر من در هر صورت این سهمیه بی عدالتی هست جو آموزشی کشور باید خالی از این جور مسائل شه و همه به طور یکسان سنجیده شن.

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa7 نمایش پست ها
      اگه میشه فحش بدید به ما ولی اینو هی تکرار نکنید .
      به کی قسم بخوریم که میدونیم این مسائل رو ؟! والا ، بخدا ، به قرآن میدونیم اینا با خودشون سنجیده میشن .
      خب چه ربطی داره ؟! اصل موضوع بی عدالتی فرقی نمیکنه .
      مگه خون اون بچه ی ایثارگر با خون بچه ای که مثلا پدرش رو در کودکی از دست داده رنگین تره ؟
      این همه بچه ی فقیر و بدبخت تو این کشوره .
      اصلا به اون بچه چه ربطی داره که باباش رفته جنگیده ؟! دیگه حالا نمیخوام بگم بعضی از این بچه های سهمیه ای چه جور آدمایی هستن با چه درصد از جنبه !
      برادر شما هم احتمالا پست اول رو نخوندید!!!
      ای بابا. چرا مردم اولین پست رو نمی خونن؟؟ کجاش زیاده. اگه رمان بود که تا تهش میخوندید.
      حرف شما هم جواب قرآنی داره.
      یه کراکی میدونه که با کشیدن کراک به زودی میمیره. ولی چرا میکشه؟؟ چون عقل نداره.
      قرآن 2 تا تعبیر داره که خیلیا این 2 تا رو مثل هم معنی میکنن ولی کاملا غلطه.
      قرآن یه جا میگه لا یعلمون. یه جای دیگه میگه لایعقلون. خیلیا میگن این دو تا فرق نداره. البته من کاملا از قرآن سرچشمه ندارم. ولی تا حدودی این چیزا رو میدونم.
      مثلا تو ترجمه فارسی، خیلیا فعل یُریدُِ رو با یشاء هم معنی میدونن و هردوشون رو خواستن مینامند. ولی فرق دارن! یُریدُ خواست یک طرفه هست ولی یشاء خواست دوطرفه. مثلا من یک لیوان آب دارم. اگه خوام از اون بنوشم، نیازی به گرفتن اجازه از دوستم ندارم. (این میشه یُریدُ) ولی اگه بخوام همون لیوان رو بزنم تو سر دوستم، باید ازش اجازه بگیرم! (این میشه یشاء) به خاطر همین بد معنی کردنه که بعضیا از جمله بهدئ من یشاء رو به عنوان جبر میدونن و میگن: ما که هدایت نشدیم بخاطر خدا بوده و اختیاری نداشتیم!!! درحالیکه طبق توضیحات یشاء خواست دو طرفه هست و اگه شما بخواهید هدایت بشید، مسلما خدا هم هدایتتون میکنه
      ببخشید بحث کمی قرانی شد! ولی لازم بود تا بچه ها کمی درکشون بیشتر بشه و یک بعدی به قضیه نگاه نکنن.
      خیر. خون ما رنگین تر نیست. اونجا هم گفتم که بعضی از جامعه ایثارگری حقشون رفتن به مثلا مهندسی مکانیک شیراز نیست. دقت کنید: بعضیا. ولی مشکل من اینه که مردم بخاطر همین "بعضیا" همه ی ایثارگرا رو به یه چشم میبینن. بابا تو ارتش قاجار هم خائن بود سلحشور و جوانمرد هم بود. نمیشه بگیم چون نصف ایران تو دوره قاجار از دست رفت تقصیر همه ی ارتشی ها بود! بابا یکی از اهداف این تاپیک همینه که بگیم همه رو با یه چشم نبینید.
      یه سوال از شما دارم: آیا رتبه 5 کشوری تجربی حقش رفتن به پزشکی تهران هست یا نه؟؟ مسلما همه میگن بله. حالا امسال همین رتبه 5 و 6 سهمیه ایثار گری هم دارن. پس حالا که برچسب ایثارگری بهشون خورده باید بگیم حقشون رفتن به دانشگاه تهران نیست؟؟!!
      متوجه منظروم شدید؟؟
      بازم میگم خیلی از شبهات دوستان رو تو پست اول جواب دادن. تو رو خدا اول همون پست اول منو بخونید.

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      30 درصد که خیلی زیاده... شما حتی یک درصد هم نباید از سهمیه استفاده کنی. با این کنکوری که این قدر فشرده اس. و حتی یک درصد هم رتبه یک فرد رو جابه جا می کنه.... شهیدان نرفتن که حالا بچه هاشون از سهمیه استفاده کنند. شما درست خوبه افرین بیا مردونه تو سهمیه مناطق رقابت کن....مثل بچه های عادی.

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شاید یکی دو تا سهمیه ای واقعا درس خون باشن ولی حرف بچه ها اکثریت سهمیه ها هستن که رتبه های داغونی دارن. اتفاقا شما با این پست می خواهی ثابت کنی همه سهمیه ها باهوشن و حقشون که این طور نیس.

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کاملا بی عدالتیه..............رتبه شون و کم کردن هیچ سهمشون توی داشگاه رو از 20 درصد به 25 درصد افزایش دادن
      .. نميدانم پس از مرگم چه خواهد شد ... نميخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت ... ولي بسيار مشتاقم ... که از خاک گلويم سوتکي سازد ... گلويم سوتکي باشد به دست کودکي گستاخ و بازيگوش ... تا که پي در پي دم گرم خويش را بر گلويم سخت بفشارد .... و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد ... تا بدين سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را ...

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا ما یه سهمیه ای تو کلاسمون داشتیم امتحان ریاضی توی کلاس رو 2 نمرشو تونست بنویسه بقیشو من براش نوشتم تا نمره 15 گرفت خودم 20 شدم و الان اون میره دولتی تهران پزشکی میخونه من دولتی اهواز...........اخرم پزشک میشه ولی چه پزشکی...........بعدم از وزارت بهداشت میان میگن نمیدونیم چرا خطاهای پزشکی انقد زیاد شده
      .. نميدانم پس از مرگم چه خواهد شد ... نميخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت ... ولي بسيار مشتاقم ... که از خاک گلويم سوتکي سازد ... گلويم سوتکي باشد به دست کودکي گستاخ و بازيگوش ... تا که پي در پي دم گرم خويش را بر گلويم سخت بفشارد .... و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد ... تا بدين سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را ...

صفحه 3 از 29 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن