خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 37 از 37
    1. Top | #31
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eragon نمایش پست ها
      چه استادهای پدر سوخته ای .... همه جا اینطوری هست؟ آسونی مهم نیست اتفاقا از رفرنس خوندن عالیه من فیزیک هالیدی خوندم تو فیزیک و فهمش واقعا مشکل نداشتم. عالیه. رفرنس خیلی بهتره جزوه هست بعد همه رفرنس ها سخت نیست. مثلا بگم تو شخصیت شناسی اول من تجربی اوردم و توی اون برگه هدات تحصیلی ریاضی اوردم اول. من رفتم ریاضی چون زیست و زمین و.... حفظیه اما مثلا حسابان اگر واقعا قبلا خوب خونده باشی و تمرین کرده باشی 3 یا 4 ساعت یا فوق 5 ساعت مویخواد. البته من همین الان و از راهنمایی میکروسکوپ داشتم و دارم یک استاد و شاگردی هست. میگفتن به من احمقی که نرفتی تجربی که استعداد داشتی اما واقعا نگاه میکنم هم ریاضیم خوبه هم فیزیکم.
      ازنظر کار اره مگر اینکه بری قطر و امارات و استرلیا که واقعا پولش خوبه اما.... همه چی پول نیست.
      دقیق نمیدونم ولی صنعتی اصفهانم میدونم همینطوره !!! اگه خانواده پولداری نداری تصمیم گیری الان سخته چون سنت که بالاتر بره احتیاج زیادی به کار و استقلال داشتن پیدا میکنی .. کارم جاهایه معتبر کمتر پیدا میشه ولی آینده درازمدت مهندسی به شرطی که علم خوبی داشته باشی و کار خوبی پیدا کرده باشی خوبه ... مثلا چند سال پیش اگه اشتباه نکنم قطر مهندسایی که تو پتروشیمی کار میکردن و سابقه بالایه 10 سال داشتن ، رزومه قویم داشتن با حقوق حداقل 12 هزار دلاری میگرفت ..

2. Top | #32
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من جنتا تست چند بار توی سایت خارجی دادم این چنتا تا در اومد.

Management Engineering

Electrical Engineering

Nanotechnology Engineering

Computer Engineering

Mechatronics Engineering

اولی نمیدونم معادل فارسیش چیه میدونم میشه مدریت اما مهندسی مدیریت داریم. برق هم زیاد اومد . نانو هم چندین بار اومد من گشتم مهندسی نانو توی ایران نداریم. داریم؟

3. Top | #33
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      دقیق نمیدونم ولی صنعتی اصفهانم میدونم همینطوره !!! اگه خانواده پولداری نداری تصمیم گیری الان سخته چون سنت که بالاتر بره احتیاج زیادی به کار و استقلال داشتن پیدا میکنی .. کارم جاهایه معتبر کمتر پیدا میشه ولی آینده درازمدت مهندسی به شرطی که علم خوبی داشته باشی و کار خوبی پیدا کرده باشی خوبه ... مثلا چند سال پیش اگه اشتباه نکنم قطر مهندسایی که تو پتروشیمی کار میکردن و سابقه بالایه 10 سال داشتن ، رزومه قویم داشتن با حقوق حداقل 12 هزار دلاری میگرفت ..
      شما صنعتی هستید چه رشته ای؟ من واقعا میخوام بک رشته مناسب علایقم پیدا کنمم تا اخرین نفس براش بجنگم حتی اگر لازم باشه یک سال دیگه برای کنکور بخونم اما میخوام واقعا ایمان پیدا کنم اره این رشته خودشه. پولدار که میشه گفت متوسط البته الان نه چون حسابی ماشین و خرابی و ... خرج انداخته ! :-)
      درست شنیدید 12 هزار دلار حقوق جهانی هست. البته من بالاترم دیدم برای اونایی که ارشد یا دکترا هستن اقا 40 50 سال دیگه نفت داریم شاید این 10 یا 15 سال اخرین نفس های مهندسی نفته. من میگم جاش رو میده شیمی. شیمی حفظیاتش چطوره ؟

4. Top | #34
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eragon نمایش پست ها
      من جنتا تست چند بار توی سایت خارجی دادم این چنتا تا در اومد.

Management engineering

electrical engineering

nanotechnology engineering

computer engineering

mechatronics engineering

اولی نمیدونم معادل فارسیش چیه میدونم میشه مدریت اما مهندسی مدیریت داریم. برق هم زیاد اومد . نانو هم چندین بار اومد من گشتم مهندسی نانو توی ایران نداریم. داریم؟
      نانو گرایشش تویه ارشد هست .. یکی از گرایشایه مهندسی شیمیه ، واسه مکانیکم تویه ارشد مهندسی سیستم های انرژی داریم که کارش بیشتر مدیریتی اگه اشتباه نکنم .. مدیریت mba هم هست که از مهندسیام تویه ارشد زیاد میرن .. ...

5. Top | #35
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نانو گرایشش تویه ارشد هست .. یکی از گرایشایه مهندسی شیمیه ، واسه مکانیکم تویه ارشد مهندسی سیستم های انرژی داریم که کارش بیشتر مدیریتی اگه اشتباه نکنم .. مدیریت mba هم هست که از مهندسیام تویه ارشد زیاد میرن .. ...
      داره همین طور سخت تر میشه انتخاب رشته.... گزینه های جدید......! اما فکر کنم مصلحت برقه چون نخود هر اشی هست که برای خومون میپزیم.چ

نانو خوبه کلا از رشته های نوین و پژوهشی محور خوشم میاد اما این علاقه من به درد خارج میخوره نه ایران باید در نظر بگیرم شاید نتونستم برم خارج اخرش

6. Top | #36
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eragon نمایش پست ها
      شما صنعتی هستید چه رشته ای؟ من واقعا میخوام بک رشته مناسب علایقم پیدا کنمم تا اخرین نفس براش بجنگم حتی اگر لازم باشه یک سال دیگه برای کنکور بخونم اما میخوام واقعا ایمان پیدا کنم اره این رشته خودشه. پولدار که میشه گفت متوسط البته الان نه چون حسابی ماشین و خرابی و ... خرج انداخته ! :-)
      درست شنیدید 12 هزار دلار حقوق جهانی هست. البته من بالاترم دیدم برای اونایی که ارشد یا دکترا هستن اقا 40 50 سال دیگه نفت داریم شاید این 10 یا 15 سال اخرین نفس های مهندسی نفته. من میگم جاش رو میده شیمی. شیمی حفظیاتش چطوره ؟
      آره ولی صنعت نفت ..مکانیک خوندم ، مهندسی شیمی زیاد حفظی نیست جز یکی دو درس مثه شیمی آلی و ... ، در حقیقت مهندسی مکانیکیه واسه پالایشگاه پتروشیمی.. بهترین کار اینه چارت دروسشونو نگاه کنی و هر وقت تونستی بری کتابفروشی کتاباشونو ببینی .. اینجور میفهمی از کدوم رشته بیشتر خوشت میاد ... تو همین ایرانم با یکم پارتی و زرنگی میشه درامد خیلی بالاتر اینا داشت ... یکی از دانشجوها دانشگامون که استادمون تعریف میکرد میگفت تو قطر حقوقش 120 هزار دلار بود !!! رشتشم نفت بود

7. Top | #37
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آره ولی صنعت نفت ..مکانیک خوندم ، مهندسی شیمی زیاد حفظی نیست جز یکی دو درس مثه شیمی آلی و ... ، در حقیقت مهندسی مکانیکیه واسه پالایشگاه پتروشیمی.. بهترین کار اینه چارت دروسشونو نگاه کنی و هر وقت تونستی بری کتابفروشی کتاباشونو ببینی .. اینجور میفهمی از کدوم رشته بیشتر خوشت میاد ... تو همین ایرانم با یکم پارتی و زرنگی میشه درامد خیلی بالاتر اینا داشت ... یکی از دانشجوها دانشگامون که استادمون تعریف میکرد میگفت تو قطر حقوقش 120 هزار دلار بود !!! رشتشم نفت بود
      نه بحث پول نیست کلا این کارا رو دوست دارم ... تحقیق و کشف و اختراع و... اما امید وارم استعداد هم داشته باشم. رفتم دانشگاه شیراز راهم ندادن.
      آره این فکر خوبی هست برم کتابشون نگاه کنم فقط یک مشکل از کجا بدونم کدوم کتاب ها رو مطالعه کنم که از مباحث زده نشم برای تحقیق؟ چون واقعا بعضیاش تخصص هست. من فکر میکنم درس های پایه ای خوب باشند نه؟ اما از کجا میتونم درشون باید برای هر رشته.
      مشکل دیگه هم دانشگاه هست من ترازم توی گزینه 2 فکر کنم 8 هزار و خرده بود استرس گند زد به این رتبه ما.

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)