خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 76
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HaDJoon نمایش پست ها
      سلام خدمت همه ی بچه ها!امیدوارم کنکورو خوب داده باشید و البته راضی باشید از خودتون!

من الان یه مشکلی پیدا کردم!من امسال رتبم شده 895 منطقه 1!با این رتبه میتونم پزشکی رشت مثلا برم و داروسازی شهرای خوب مثله شیراز و ...
      الان کاملا دو دلم و اصلا نمیدونم چی کار باید بکنم!از یه طرف به داروسازی علاقه دارم ولی خب اینکه بازار کارش خیلی معلوم نیست و البته کارش یک مقدار بی خلاقیته به نظرم!
      ولی پزشکی به نظرم فضای کاری بیشتری داره و میشه بیشتر کار کرد!

ضمنا پول نه اینکه برام مهم نباشه ولی اولویتم نیست!بیشتر میخوام به یه دردی بخورم!
      نظرتون رو بگید!ممنون
      من یه دوستی داشتم و دارم که رتبه 700 منطقه 1 بود ! علاقه زیادی به داروسازی داشت ولی الان خیلی پشیمونه ! خیلی خیلی پشیمونه .. چون بدون دونستن اطلاعات و اینده این کار بهش علاقه پیدا کرده بود !

من جای شما باشم حتما پزشکی میزنم بدون تردید و بدون شک ! درسهای داروسازی از خود پزشکی سخت نباشه راحت هم نیست .. اینده کاری داروسازی نیازمند سرمایه ! و سر و کله زدن با چند تا کارگر و نگران بودن در مورد سرمایه و فروش دارو و کش نرفتن و اینجور چیزهاست .. در امدش هم خودت رو جر بدی و استراحت نداشته باشی و بتونی با دکترهای اطراف همکاری کنی یه چیزی در حدود روزی 15 میلیون ـه ! بیشتر از این واقعا نمیشه تازه از این 15 میلیون فقط 20 درصد سود ـه ! یعنی 3 میلیون ! اصلا بزاریم 5 میلیون ! ماهی میشه 125 میلیون ! حالا این وسط اگه اشتباه نبودن قیمت و کش رفتن ها رو حساب نکنیم اینجوری میشه ! .. ولی پزشک ـه متخصص روزی شاید 15 -10تومن در بیاره ! ماهی حساب کنی میشه میشه 300 تا 450 میلیون ! رقم خیلی بالاست ..

یه دکتر داشتیم که خود کشی کرد تنها تو حسابش 160 میلیارد پول بود ! حین 15 سال اینو دراورده بود .. 160 میلیارد رقم کمی نیست ..

بابای من حداقل 10 سال به خاطر این کار پیرتر شده .. واسه اینده بچه هات هم خیلی خیلی بهتره که پزشکی رو بزنی ..

فکر کن بعد انتخاب کن ..

ویرایش توسط FaaRshD : 01 مرداد 1394 در ساعت 20:22

2. Top | #17
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      من داروسازیو میپسندم از زمان دبیرستان دوست داشتم... ولی از وقتی رتبه ها اومده پدرم منو پیش 2تا مشاور برد که نظرمو عوض کنن و پزشکی برم..

اگه دارو برم احتمال اینکه تهران قبول شم زیاده ولی پزشکی شهرستان میفتم.. همچنان درگیرم باهاشون.

دیروز که مشاور میگفت اگه پزشکی بخونی مثلا تخصص رادیولوژی بگیری ماهی 30 40 تومن داری اینو که گفت بابام پاش شل شد .. الا بلا باید بری پزشکی
      الی بابای من بهم میگه براساس علاقت هر رشته ای دوس داری اول بزن ولی بزن دندون!!!!!!!!!

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عجب داستان پیچیده ای شده این داروسازی یا پزشکی!!!
      چه باید کرد؟نمیشه یه رشته هم درامد داشته باشه و هم بهش علاقه داشته باشیم؟
      البته اقای faarshd یه کم بد مقایسه کرده.چون همه متخصص ها اون قد درامد ندارن و هم همه ی داروسازا اون قد درامد ندارن.به نظر من یه نفر با علاقه بره دارو بهتره تا بره پزشکی.

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      فقط پزشکی
      .

.
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      ..
      .
      .

.
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      ...

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      لدفا به منم کمک کنین خودم که داروسازی رو خیلی دوس دارم و پزشکی رو به خاطر طولانی و سنگین بودنش علاقه ای ندارم بابام هم اصرار داره پزشکی رو انتخاب کنم ولی اصلا خوشم نمیاد هر چند که بی تعارف بگم درامد هم خیلی برام مهمه
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KOWSAR RASTAD نمایش پست ها
      لدفا به منم کمک کنین خودم که داروسازی رو خیلی دوس دارم و پزشکی رو به خاطر طولانی و سنگین بودنش علاقه ای ندارم بابام هم اصرار داره پزشکی رو انتخاب کنم ولی اصلا خوشم نمیاد هر چند که بی تعارف بگم درامد هم خیلی برام مهمه
      گشتم نبود نگرد نیست.
      الان شرایط منم مثله شماست دقیقا فقط پدرم میگه هر چی دوست داری برو.ولی جواب درست و حسابی نیست.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نظرم نمیشه کاملا طبق نظر دیگران عمل کرد خب من دکتر داروساز میشناسم که زده تو کار واردات دارو الان دیگه خونه و ماشینش میلیاردیه پزشک هم میشناسم که ماهیانه سه و دویس حقوق داشت و یا برعکس دکتر داروسازی که مسوول فنی داروخونه س با دو و هشتصد و پزشکی که تیلیاردره اینا نشون می ده که
      همه چی بستگی به خود آدم داره اما بازم راهنمایی لازم دارم
      منم با شما موافقم.چیزی که باعثه موفقیت میشه علاقه و پشت کاره به نظره من.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      کسی می دونه درآمدپرستارچقدمیتونه باشه؟

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان من از اين درآمدهاي نجومي خبري ندارم! فک نکنم هم اينطوري باشه!
      ولي اينو بگه که دارو بخونيد اينجوري نيس که بلافاصله داروخونه بزنيد و پول پارو کنيد! بايد سال ها کار کنيد و انتياز جمع کنيد تا مثلا تو شهرستان هاي متوسط بتونيد داروخونه بزنيد! که تقريبا پير شديد پس بايد امتياز بخريد که خريدنش خيلي پول ميخاد! دقت کنيد که تو اين مدتي داريد کار ميکنيد مسئول فني هستيد که همين الان مصوبه داروسازان ٣٣٠٠ هس! روزانه ٨ ساعت کار ميکنيد تا سر ماه بهتون ٣٣٠٠ بدن! اين داروخونه هايي که ميبينيد اکثرا مال يه پير مرده!
      يا اينکه يه سرمايه گذار پيدا کنيد که با مدرک شما داروخونه بزنه که بازم پول چنداني نصيبتون نميشه. پس خوب فکر کنيد بعد تصميم بگيريد اين اعدادي که گاها دوستان پرت ميکنن رو باور نکنيد.
      پزشکي هيچ وقت اشباع نميشه بهتون قول ميدم. دکتري پزشکي هم در آمدش اينجوريه که مثلا تو جاهاي بزرگ ميبيني ميگن ٢ تومن پايه بقيه کارانه. که نهايتا سر ماه ميشه ۵-۶ تومن. اکثر پزشکاي عمومي همين ۵-۶ تومن رو درميارن و کاريابيشون از دندون و دارو بيشتره. همون طور که ميبينيد درآمد پزشک عمومي بيشتر از دارو هست. و کار پزشک هم راحت تره. تو مطب نشسته و فقط مينويسه. گاها هم يه ذره کارش به استرس ميکشه همين! اينکه ميگن آي مسئوليته و فلان.. اين حرفا نيس.. يه چيزي روتينيه که يواش يواش ياد ميگيريد! هر روز صد تذ بيمار متفاوت به شما مراجعه نميکنه که! هر کدوم هم يه داروي عجيب غريب بخان. احتمل خطر خيلي کمه. تازه من شنيدم همين پزشکا داروهاي اشتباه مينويسن ولي بدون اينکه شما متوجه بشيد داروخونه داروها رو عوض ميکنه و بعدا به پزشک تذکر ميده که بله کنتاکت دار نوشتي يا اشتباه نوشتي!
      کلا از هر لحاظ پزشکي بهتر از داروئه...

10. Top | #25
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      به نظر من بستگی به خودتون داره.یکی از داروساز های شهرمون 29 سالشه و امتیاز داروخونه خریده و فکر کنم حداقل ماهی 20 میلیون کار میکنه(خبری از اون درآمد های نجومی که دوستان گفتن نیست)چندسال رفت یه شهر خیلی دورافتاده مسئول فنی واستاد تا امتیاز بیشتری جمع کنه.پزشک داریم مطب نداره تو تامین اجتماعی کار میکنه و نهایتا 2 میلیون میگیره.تو هر کاری موفق داریم و عادی و ضعیف تازه 7 سال دیگه غیرقابل پیش بینیه که کدوم رشته بهتره باید برید دنبال علاقه.

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HaDJoon نمایش پست ها
      سلام خدمت همه ی بچه ها!امیدوارم کنکورو خوب داده باشید و البته راضی باشید از خودتون!

من الان یه مشکلی پیدا کردم!من امسال رتبم شده 895 منطقه 1!با این رتبه میتونم پزشکی رشت مثلا برم و داروسازی شهرای خوب مثله شیراز و ...
      الان کاملا دو دلم و اصلا نمیدونم چی کار باید بکنم!از یه طرف به داروسازی علاقه دارم ولی خب اینکه بازار کارش خیلی معلوم نیست و البته کارش یک مقدار بی خلاقیته به نظرم!
      ولی پزشکی به نظرم فضای کاری بیشتری داره و میشه بیشتر کار کرد!

ضمنا پول نه اینکه برام مهم نباشه ولی اولویتم نیست!بیشتر میخوام به یه دردی بخورم!
      نظرتون رو بگید!ممنون
      اولا که واقعا پول باید تو اولویتت باشه...دارو ریسکه یه جورایی! خب این یه انتخاب سخت واسه خیلی های دیگه هم هست و خب اکثرا هم پزشکی رو انتخاب میکنن در نهایت

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      رفتم سیستم انتخاب رشته سنجش
      ی چیزایی بهم پیشنهاد داد که داشتم شاخ در می آوردم!!
      شیمی!!
      مدیریت مالی!!!
      دامپزشکی اونهم زابل!
      رتبه منطقه دو 2200
      پارسال با 6000 دامپزشکی تبریز قبول شدن ها
      علوم تغذیه بوشهر رو کجای دلم بزارم؟؟
      کار درمانی!!!!!
      علوم آزمایشگاهی
      ----------------------------------------------
      منم بین پزشکی جاهای دور یا داروی شهرهای نزدیک موندم
      داروی تبریز رو احتمال بالای90%بتونم بیارم
      ولی پزشکی رو دوس دارم
      هم دور بودن محل تحصیل هم طولانی بودن مدت تحصیل رو ب جون میخرم
      شما هم نگاه کن به علاقه ات
      پزشکی جای پیشرفت خیلی زیاد داره
      عوضش داروسازی از همون دو سه سال اول وارد بازار کار میشی
      بریم انتخاب رشته کنیم!توکل ب خودش

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اينکه دارو ها بعد چند سال کار ميکنن رو من نتونستم به نتيجه قابل اتکايي برسم. ميترسم مث خيلي از قوانين مسخره,ايران اينم الکي باشه! يني داروخونه قبول نکنه که قائم مقام اونجا کار کنه! خوب نسخه پيچ ههس ديگهههه...

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه ساپورت مالی داری برو داروسازی...
      اگه میتونی 15-16 سال بکوب درس بخونی اما بعدش هم جایگاه اجتماعی داشته باشی هم درآمد عالی برو پزشکی...

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظرم نمیشه کاملا طبق نظر دیگران عمل کرد خب من دکتر داروساز میشناسم که زده تو کار واردات دارو الان دیگه خونه و ماشینش میلیاردیه پزشک هم میشناسم که ماهیانه سه و دویس حقوق داشت و یا برعکس دکتر داروسازی که مسوول فنی داروخونه س با دو و هشتصد و پزشکی که تیلیاردره اینا نشون می ده که همه چی بستگی به خود آدم داره اما بازم راهنمایی لازم دارم
      خاک تو سر ادمی که برای پول درس میخونه. ارزش علم رو اینقدر میاره پایین.درس رو باید برای کمک به علم و خدمت به مردم و از همه مهمتر رسیدن به کمال و نزدیک شدن به خدا خوند نه برای دنیا پرستی و پول پرستی . پس راس میگن که شعور به تحصیلات ربط نداره

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن