خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 11 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 153
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط GBrooz نمایش پست ها
      یه سوال: شما دوبار کنکور دادید و بار دوم رتبه خوبی آوردید؟؟؟ منم می خوام اینکار رو کنم!چطور با خونواده کنار اومدین؟
      بله 2 بار کنکور دادم ... والا خانواده ی من هم اول مخالفت کردند اما با کمی حرف زدن و با شناختی که ازم دارند قبول کردن که یک سال پشت کنکور بشینم شما هم اگه با دلیل و برهان این موضوع رو با خانواده در میان بگذارید حتما قبول می کنند ...

موفق باشی داداش ...
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad-Rp نمایش پست ها
      تمرکزتون چطور بود ؟؟

واسه افزیاش تمرکزتون چیکار کردید ؟ داروی خاصی میخوردید ؟
      تمرکزم در امر مطالعه خیلی خوب بود که فکر کنم دلیلش دوری از بعضی حواشی بود و این که درس رو با علاقه می خوندم ... وقتی یک درس رو به اجبار و بدون علاقه می خونید تمرکز لازم رو نخواهید داشت ... می تونید امتحان کنید ...هر چه با علاقه ی بیشتری درس بخونید ، تمرکزتون در امر مطالعه بالاتر میره و به قطع می تونم بگم که یکی از مهم ترین عوامل در تمرکز در مطالعه ، علاقه به مطلب مورد مطالعه است ... پس با علاقه درس بخونید ...

واسه قرص خوردن و داروی سرخود خوردن باید بگم که سلامتی برای من مهم تر از نتیجه ی کنکورم بود و همین باعث شد سراغ این جور چیز ها نرم ... اما مصرف بعضی تقویتی ها مثل قرص مولتی ویتامین و اون هم زیر نظر پزشک اشکالی نداره ...

موفق باشید داداش گلم ...

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط GBrooz نمایش پست ها
      الان میگه بزرگترین منبع ام کتاب بود و اصلا سراغ دارو نرید.من از مغزم استفاده کردم
      نه اتفاقا مهم ترین منبعم بجز در بعضی درس ها مثل زیست ، کتاب درسی نبود ، اما در همه ی درس ها بلااستثناء تابع متن و نص کتاب بودم و اکثرا هم کتاب های درسی رو خونده بودم ...

در مورد دارو هم توضیح دادم ...

موفق و موید باشید گلم ...

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Uz3r نمایش پست ها
      سلام تبريك ميگم
      به نظرتون عربى رو بايد تو تابستون بست يا با برنامه كانون پيش رفت ( سوم فقط ) + ترجمه و تعريب كافيه؟
      زبان فارسى رو چجورى و با چه منبعى مطالعه ميكردين؟ ( با جزييات اگه ميشه)
      فعلا همينا مرسى
      سلام ...

مرسی داداش گلم ...

اگه عربی رو کامل توی تابستون بخونید خیلی عالی میشه اما اگه تا الان به بودجه بندی آزمونتون پایبند بوده اید ، پیشنهاد می کنم که من بعد هم در محدوده ی آزمون مورد نظرتون درس بخونید و همون کافیه ....

در مورد زبان فارسی به کمک کتاب جامع خیلی سبز مباحث مهم رو خوندم و در سایر مباحث به کتاب درسی رجوع کردم ... البته من این کتاب رو توصیه نمی کنم بهتره که کتاب زبان فارسی هفت خوان خیلی سبز (این دو تا فرق دارن) رو تهیه کنید و اون رو کار کنید ...

خواهش می کنم ... موفق و موید باشید داداش گلم ...

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mariyana نمایش پست ها
      میشه لطفا بگید عربی رو چطور خوندید؟بزرگترین مشکل منه
      از فیلم های دبیرستان الا خبر دارید؟برای هر درس کی رو پیشنهاد میدید؟
      راه حل زیاده آبجی فقط شما بگید که آیا طبق برنامه ی آزمون خاصی پیش می روید یا نه ....

در مورد سوال دومتون هم باید بگم زیاد فیلم های دبیرستان صنعتی شریف رو ندیدم ولی یکی از دوستان گلم که تو این انجمن هم هست خیلی تعریف عربیش رو می کرد ... (تدریس آقای ناصح زاده)

موفق باشید آبجی ...

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      تفاوت من با شما زیاد ! شما پایه درسیت قوی اما من افتضاح ! معدل 19/80 شما کجا و معدل 14 من کجا ! پیر شدم پشت این کنکور
      داداش گلم همیشه جای جبران هست ... حتی توی سخت ترین شرایط هم میشه رشد کرد ... اگه شما هر روز از روز قبلتون بهتر بشین در نهایت حتما به هدفتون می رسید ...
      گذشته رو کنار بگذارید و نگاهتون رو به حال و آینده معطوف کنید .... اهدافتون رو تعیین کنید و واسشون بجنگید ، کسی که تو گذشته ی خودش باقی بمونه رشد نمی کنه ... یک ضرب المثل زیبای چینی میگه ؛

گذشته ، گذشته !!!!

اگه یک هدف زیبا برای خودتون باور داشته باشید ، این هدف به شما کمک زیادی در رشدتون می کنه ... پس هدف گذاری یادتون نره ...

امیدوارم به زیباترین جایگاه ها در زندگی تون برسید ، یا حق ...

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها
      سلام
      اقا تبریک میگم..انشاله موفق باشید
      ولی برام جالبه به جز زیست شناسی بقیه درصداتون متوسطه بعضیاشم ضعیف. ولی رتبه تون خیلی خوب شده

پس کنکور سخت بوده. البته معدلتونم بالاست
      ممنون داداش گلم ...

بله ولی فکر نکنم درصد 70 در این آزمون متوسط محسوب بشه ...

موفق و موید باشید دوست گلم ...

در اولین فرصت به سایر سوالات شما دوستان عزیز جواب می دم ...در پناه حق ...

ویرایش توسط moho : 01 مرداد 1394 در ساعت 04:37

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1396 Amin نمایش پست ها
      سلام ؛ من چهار ساله که از کنکور دورم میخواستم دوباره شرکت کنم برای کنکور 95 ؛ معدل کتبی نهاییم 19/58 هست و در کنکور 90 شدم 5063 منطقه دو ، از اول تابستون شروع به خوندن کردم منتهی به واسطه کاری که دارم هفته ای حداکثر 50 تا 60 ساعت می تونم مطالعه کنم ؛ می خواستم لطفا منو راهنمایی کنید با پاسخ به این سوالات :
      1 - با توجه به فرصت کم و حجم بالای کار و لزوم مرور بهترین منبع ( جامع و کم حجم ) در هر درس رو معرفی کنید ؟
      مثلا در زیست ؛ خیلی سبز ، نشر الگو ، جامع گاج ، فاگوزیست ، رنگین کمان و .... به نظرتون کدام مناسب تره
      به نظر خودم :
      زیست : خیلی سبز و نشر الگو
      ریاضی :
      شیمی : مبتکران واجب
      فیزیک: گاج نقره ای
      ادبیات :
      عربی : خیلی سبز
      دینی : گاج نقره ای
      زبان : مبتکران اناری
      2- روزانه چقدر مطالعه می کردید ( میانگین) و زمان خوابتون چقدر بود ؟
      3- نحوه مرورتون چگونه بود ؟ آیا از مرورهای چهارگانه استفاده می کردید ( نمودار فراموشی ...)
      4 - آیا خلاصه نویسی داشتید یا خیر ؟ اگر داشتید چگونه این کار رو انجام می دادید.
      5- یک توصیه ویژه به بنده
      ممنون
      به امید دیدن شما مهر 95 در دانشگاه شهید بهشتی
      سلام ...

اول از همه به شما تبریک می گم بخاطر ایمانتی که به هدفتون دارید و این جسارت و شجاعتتون که بعد از چند سال قصد دارید دوباره کنکور بدید ....

در مورد منابعی که ذکر کردید و از اون جایی که زیست اهمیت واقعا زیادی در رقم خوردن نتیجه ی نهایی مناسب داره توصیه می کنم بجای خیلی یبز ، فاگوزیست رو بخونید .... از اون جایی ک بعضا مطالب در این کتاب بارها و بارها تکرار می شوند ، حجم زیاد این کتاب مشکلی ایجاد نمی کنه ...

درمورد سایر منابعی که ذکر کردید با شما موافقم ... در مورد منابع قبلا پستی گذاشتم ...

در مورد زمان مطالعه باید بگم که به این شکل بود ...

در طول سال تحصیلی ؛ میانگین 7 ساعت

در طول نوروز؛ میانگین حدود 12 ساعت

در دوران جمع بندی هم میانگین روزی 10 ساعت

در مورد زمان خوابم باید بگم که خیلی متغیر بود ولی حدودا 6 تا 7 ساعت در روز ...

فکر کنم در طول سال مرور های تقریبا خوبی داشتم بخصوص در زیست ، سعی می کردم یه مطلب رو تا حد امکان با تمرکز بخونم تا در تایم مطالعاتی بعدی زمان کمتری صرف مرور بشه ، مرور های جزئی درس ها رو تقریبا هر هفته داشتم ولی مرور کلی درس ها در بازه های زمانی تقریبا دو یا 3 هفته ای بود ... اگر چه من زیاد از اطلاعات نمودار فراموشی استفاده نکردم اما چند باری که استفاده کردم خیلی خوب جواب داد ، پیشنهاد می کنم حتما از این اطلاعات استفاده کنید ...

خلاصه نویسی زیاد انجام نمی دادم اما اون هایی رو که انجام دادم به دردم خورد ... وقتی خلاصه نویسی می کنید لازم نیست تمام جملات کتاب رو عینا منتقل کنید ، تا می تونید از علائم اختصاری که بعضا ممکنه ساخت خودتون باشه رو استفاده کنید ( یادتون نره علائم مربوطه رو یک جا بنویسید که فراموشتون نشه) ... لازم نیست با دید یک مولف خلاصه نویسی کنید ؛ تا اون جایی که ممکنه فعل جملات رو حذف کنید ، اشکالی نداره اگه جملات به زبان خودمونی تون باشه و ....

توصیه ی ویژه ؛ داداش گلم سعی کنید که بعد عید اگه ممکنه از حجم کاری خود کم کنید تا بتونید کمیت مطالعه تون رو بالا ببرید ... قدر دوران نوروز رو خیلی بدونید و این که هیچ وقت توکل و یاد خدا رو فراموش نکنید ....

خواهش می کنم ...

ان شاء الله ...

در پناه حق داداش گلم ...

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TIGER نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز لطفا تا آخرش نوشته هامو با دقت بخون
      من دیپلم انسانی دارم و امسال هم کنکور شرکت کردمو رتبه ام جالب نبود و کلا از اشتباهی اومدم انسانی و تصمیم اشتباهی بود شرایط من اینه: می تونم روزی 15 ساعت درس بخونم-سهمیه ایثارگران دارم-از سربازی معاف هستم-به شدت به پزشکی علاقه مند هستم-متولد آبان ماه 76 هستم-هیچ ذهنیتی از فیزیک،شیمی،زیست،ریاضی،زمی ن ندرام ولی وقتی سال اول بودم خیلی علاقه مند بودمو اونایی رو که داشتم 20 میگرفتم

حالا سوالم از شما با توجه به تجربه هاتون اینه که به نظرتون با توجه به شرایطی که بهتون گفتم بمونم برای پزشکی بخوم یا نه؟

خواهشا با دقت جواب بده چون ممکنه جواب شما سرنوشت منو عوض کنه
      سلام داداش گلم ...

شما پشتوانه های فوق العاده برای رسیدن به هدفتون دارید ، ساعت مطالعاتی بالا و علاقه ای که به پزشکی دارید خیلی بهتون در رسیدن به هدفتون کمک خواهد کرد و در کنار اون سهمیه ای که دارید هم می تونه بهتون کمک کنه ...

و اما دوست گلم خوب به چیزی که می گم گوش کنید ؛ هرگز ، هرگز و هرگز علاقه تون رو زیر پای خودتون له نکنید ؛ تا زمانی که رمقی برای جنگیدن در این راه دارید به جنگیدن ادامه بدید .... به نظر من وجدان آسوده مهم تر از هر چیزیه ... به قول سید ایمان سرورپور ؛ (( دوستان زورکی دانشگاه نرید !!! و خانواده ها ، اجازه بدید بچه ها واسه برگردوندن غرور از دست رفته شون یه بار دیگه بجنگند )) ... دوست گلم اگه به پزشکی علاقه دارید و شرایط یاد شده رو واقعا دارید یک سال دیگه واسه این هدف بزرگتون تلاش کنید... آیا دوست دارید در آینده به خودتون سرکوفت بزنید که اگه یک سال دیگه واسه هدفم تلاش می کردم شاید به اون می رسیدم ؟؟؟ مسلما خیر ....

پس واسه هدفتون دوباره بجنگید .... این عکس رو یک بار دیگه هم گذاشم و برای شما هم می گذارم ؛

3oknjewc1w718vq0qdp.jpg

به زودی تایپیک هایی در مورد نحوه ی مطالعه ی زیست و شیمی با کمک دوستان گلم در این انجمن زده میشه که می تونه بهتون کمک کنه ...

امید وارم که خداوند بهترین ها رو براتون رقم بزنه .... موفق و موید باشید ، در پناه حق گلم ...

پ . ن ؛ چون شرایط ایشون خاص بود ، نظم پاسخگویی رو به هم زدم ... عذر می خوام ...

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      سلام
      تبریک محمد جان.امیدوارم همواره موفق و پیروز باشید
      محمد جان میشه بفرمایید نسبت به کنکور پارسال زیست چقدر پیشرفت داشتید
      ممنون
      سلام داداش گلم ...

حدود 8% ... سعی می کنم کارنامه ی پارسالم رو هم بگذارم ...

خواهش می کنم ...

در پناه ایزد منان ...

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      نظرتون درباره ازمونای ازمایشی چیه؟کدوم خوبه؟یا اصلا خوب هست؟
      در مورد آزمون های آزمایشی ؛ اگه دانش آموز هم گام با اون پیش بره می تونه علاوه بر نظم دادن به کار دانش آموز ، نقش محرک برای اون داشته باشه .... سوالاتش هم می تونه ذهنیت دانش آموز رو در نحوه ی مطالعه ی دروس تغییر بده((چه به سمت درست و چه به سمت غلط !! )) اما اگه دانش آموز طبق برنامه ی آزمون نتونه پیش بره می تونه علاوه بر هزینه ی بیهوده ی مالی ، وقت و روحیه ی دانش آموز رو تلف کنه ...

اما در کل با آزمون موافق هستم .... در این باره قلمچی رو پیشنهاد می کنم ...

ببخشید خیلی دیر شد ... شرمنده روی گل شما هستم داداش ... در پناه حق

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dow نمایش پست ها
      سلام

میشه لینک این کتاب های فیزیک نقره ای و دینی نقره ای که فرمودید رو جهت تهیه ارائه کنید چون من هرچچی تو سایت گاج گشتم چیزی به این اسامی نبود.چندتا کتاب فیزیک بودن که حدس میزنم اونا باشن
      منظور همون کتاب های میکروطبقه بندی گاج هستند ... این هم لینگ مربوطه

در پناه حق موفق و موید باشید ...

13. Top | #28
      dow
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      منظور همون کتاب های میکروطبقه بندی گاج هستند ... این هم لینگ مربوطه

در پناه حق موفق و موید باشید ...
      تشکر.هم پیش هم پایه درسته؟

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaviye نمایش پست ها
      داداش من ریاضی و فیزیک و ادبیات و دینی و زبان رو از شما بیشتر زدم! چرا من رتبه م خراب شد!!!!
      زیست و شیمی تراز نمره ی وحشتناکی دارند ... این درسی بود که من از سال اول گرفتم ، فکر کنم بخاطر همین موضوع بوده ... واسه همین عمده ی تمرکز من در طول سال روی این 2 درس بود ...

موفق و موید باشید داداش گلم ...

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      محمدحسین اگه برمیگشتی زمان کنکورت کدوم اشتباهو تکرار نمیکردی؟؟؟
      سلام ...

اشتباهی که به هیچ وجه تکرار نمی کردم چند منبعی بودن ابتدای سالم بود ... و این که از همون اول به نتایج آزمون ها مثل نتیجه ی کنکور !! نگاه نمی کردم تا این موضوع باعث تضعیف روحیه ام بشه ...

یکم هم از نت اومدنم کم می کردم ...

موفق و موید باشید خانوم دکتر ...

صفحه 2 از 11 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن