خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 50
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اولویت در نوشتن برگه انتخاب رشته

درود.به نظرتون در انتخاب رشته اولویت مهمه چون دکتر خدایی پارسال گفت اول کل رشته های انتخابی مثلا رتبه 300 بررسی میشه بعد به سراغ رتبه 301 میرن یعنی دیگه مثل قدیم اولویت در انتخاب رشته مهم نیست ؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پريسافرد نمایش پست ها
      درود.به نظرتون در انتخاب رشته اولویت مهمه چون دکتر خدایی پارسال گفت اول کل رشته های انتخابی مثلا رتبه 300 بررسی میشه بعد به سراغ رتبه 301 میرن یعنی دیگه مثل قدیم اولویت در انتخاب رشته مهم نیست ؟
      طبیعی است که اولویت وجود دارد چرا که مثلا اگه نباشد هرکس باید در 150 کد رشته خود پذیرفته شود و دوباره خودش از بین اونا انتخاب کنه که این باعث میشه در 149 کد رشته ی دیگه یک نفر کمتر پذیرفته شود . از این رو در کنکور دو اولویت بندی و جود دارد 1 بین کد رشته هایی که فرد برای خود انتخاب کرده بدین شکل که با این فرض که فرد از بین 150 کد رشته ی خود در 50 کد رشته قبول شده باشد در این حالت رشته ای پذیرفته می شود که زود تر توسط شما انتخاب شده و در 49 رشته ی دیگر اگر چه می توانست قبول بشهاما تنها در یک کد رشته که زود تر زده بود پذیرفته می شود2 اولویت بندی2که بین داوطلبین وجود دارد و فرد با نمره بالا تر در بین کد رشته های مشترک در اولویت قرار دارد مثلا دو فرد یکی با نمره 9000 یک رشته را انتخاب کرده که فردی با نمره ی 8999 نیز به عنوان اولویت اول خودشون انتخاب کرده اند و در اون کد رشته تنها یک نفر پزیرفته می شود در این حالت با فرضی که تنها این دو نفر در کنکور شرکت کرده اند طبیعی ایست که فرد با نمره بالا تر انتخاب می شود از این دو ما در اولویت 1 در زمان انتخاب رشته به صورت مستقیم موثر هستیم و در مورد 2 در زمان دادن ازمون موثر هستیم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بعید میدونم که اولویت مهم نباشه.
      تو سراسری که اولویت مهمه حتما اما تو آزاد نه.
      اگر چنین چیزی باشه حتما تو دفترچه نوشتن.
      اما هرسال تو سراسری اولویت مهم بوده
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مثلا دو فرد یکی با نمره 9000 یک رشته را انتخاب کرده که فردی با نمره ی 8999 نیز به عنوان اولویت اول خودشون انتخاب کرده اند و در اون کد رشته تنها یک نفر پزیرفته می شود در این حالت با فرضی که تنها این دو نفر در کنکور شرکت کرده اند طبیعی ایست که فرد با نمره بالا تر انتخاب می شود از این دو ما در اولویت 1 در زمان انتخاب رشته به صورت مستقیم موثر هستیم و در مورد 2 در زمان دادن ازمون موثر هستیم[/quote]
      مشکل همین قسمت هست دکتر خدایی پارسال این قسمت رو اصلاح کرد و گفت برای داوطلب با نمره 9000 اول تمام 150 انتخابش بررسی میشه بعد به سراغ داوطلب 8900 میرن.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مثلا دو فرد یکی با نمره 9000 یک رشته را انتخاب کرده که فردی با نمره ی 8999 نیز به عنوان اولویت اول خودشون انتخاب کرده اند و در اون کد رشته تنها یک نفر پزیرفته می شود در این حالت با فرضی که تنها این دو نفر در کنکور شرکت کرده اند طبیعی ایست که فرد با نمره بالا تر انتخاب می شود از این دو ما در اولویت 1 در زمان انتخاب رشته به صورت مستقیم موثر هستیم و در مورد 2 در زمان دادن ازمون موثر هستیم
      مشکل همین قسمت هست دکتر خدایی پارسال این قسمت رو اصلاح کرد و گفت برای داوطلب با نمره 9000 اول تمام 150 انتخابش بررسی میشه بعد به سراغ داوطلب 8900 میرن.[/quote]
      برای هر فرد 150 کد رشته اش بررسی می شود و ابتدا تمامی کد رشته هایش نسبت به افرادی که اون کد رشته هارو انتخاب کرده اند بررسی میشو د و تا حدودی می توان گفت انها مثل یک گروه اند در این حالت برای یک کد رشته باتوجه به ظرفیت اون کد رشته تعداد نفرات دارای تراز بالا تر انتخاب می شوند به شرط ان که ان افراد در بین کد رشته ها ی خودشان کد رشته ای را که قادر به قبولی در ان بوده اند در اولویت قرار نداده باشن به همین خاطر است که در کارنامه ی نهایی افراد ممکن است در بیش از یک کد رشته قبول شوند اما تنها در کد رشته ای که زود تر انتخاب کرده اند پذیرفته می شوند در واقع هم اولویت بندی کد رشته ها ی فرد و هم سایر افرادی که اون کد رشته را انتخاب کرده اند در قبولشان در ان کد رشته موثر است و این رو تنها سیستم می تواند تشخیص دهد

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولویت به هیچ وجه هرگز در سراسری مهم نبوده. مهم فقط و فقط رتبه در سهمیه هست.
      اون که اولویت مهمه دانشگاه آزاد هست نه سراسری.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مثلا دو فرد یکی با نمره 9000 یک رشته را انتخاب کرده که فردی با نمره ی 8999 نیز به عنوان اولویت اول خودشون انتخاب کرده اند و در اون کد رشته تنها یک نفر پزیرفته می شود در این حالت با فرضی که تنها این دو نفر در کنکور شرکت کرده اند طبیعی ایست که فرد با نمره بالا تر انتخاب می شود از این دو ما در اولویت 1 در زمان انتخاب رشته به صورت مستقیم موثر هستیم و در مورد 2 در زمان دادن ازمون موثر هستیم
      مشکل همین قسمت هست دکتر خدایی پارسال این قسمت رو اصلاح کرد و گفت برای داوطلب با نمره 9000 اول تمام 150 انتخابش بررسی میشه بعد به سراغ داوطلب 8900 میرن.[/quote]

امسال کنکور داده ای ؟رتبه و ترازت چند شده؟ چه سهمیه ای داری؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      اولویت به هیچ وجه هرگز در سراسری مهم نبوده. مهم فقط و فقط رتبه در سهمیه هست.
      اون که اولویت مهمه دانشگاه آزاد هست نه سراسری.
      پس یه سوال من یه کارنامه نهایی مربوط به سال قبل دارم داخلش این فرد در 15 اولویت از 150 کد رشته اش پذیرفته شده اگه اولیت وجود نداره پس چطو رشته ی اون اولین رشته ای بوده که پذیرفته شده که درنتیجه قبولی نهایی در اون رشته شده

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مگه قبلا جور دیگه ای بود؟ سراسری از اول اینطوری بود اون آزاد بود که اینطوری نبود
      به وبلاگ کنکوری ما سر بزنید
      http://mmtkk.blogfa.com/

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      از همون قدیم سراسری همین طوری بوده و خواهد بود.
      اولویت داریم ولی دو نوع اولویته................. یکیش اولویتی که از جانب شماست در انتخاب رشتت منظور میشه و نوع دیگش اولویتی که کامپیوتر سنجش برای انتخاب تمام داوطلبا قائل میشه.

من رتبم مثلاً 1600 ، دوستم رتبش 1100 ، من عاشق مهندسی برق شیرازم و در انتخاب اولم میزنم ، دوستم خیلی شیفتش نیس انتخاب 40 اٌمی میزنه ،،پس من اولویت اولم زدم رفیقم اولویت چهل اٌمیش ، اینا اولویتای ماست . ولی کامپیوتر سازمان سنجش اولویتش چیز دیگه ای .

اگر فکر کنم پس من قبولم چون اولویت اول زدم اشتباهه ، رفیقم قبول میشه نه من چون رفیقم از دید کامپیوتر سنجش از من بهتره گرچه انتخاب چهلمش باشه.

کامپیوتر سازمان سنجش از بهترین رتبه یعنی 1 شروع میکنه میره به سمت رتبه های بالاتر و بالاتر....برگه انتخاب رشته هر کسی و میخونه ، به محض این که به اولین انتخاب طرف رسید که طرف قبول میشه ، دیگه کار تمومه ، برای انتخابای بعدی طرف دیگه هیچ ارزشی قایل نیست ، میره سراغ رتبه بعدی برگ انتخاب رشته اونو میخونه تا برسه به اولین انتخابی که طرف میتونه قبول شه و روند همین طور ادامه پیدا میکنه.

در واقع اولویتای شما یک چیز صد درصد شخصیه و برای کامپیوتر سازمان سنجش علاقه شما اهمیتی نداره.
      برای کامپیوتر سازمان سنجش اولویت رتبس.
      ویرایش توسط Janvaljan : 31 تیر 1394 در ساعت 02:12

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      اولویت داریم ولی دو نوع اولویته................. یکیش اولویتی که از جانب شماست در انتخاب رشتت منظور میشه و نوع دیگش اولویتی که کامپیوتر سنجش برای انتخاب تمام داوطلبا قائل میشه.

من رتبم مثلاً 1600 ، دوستم رتبش 1100 ، من عاشق مهندسی برق شیرازم و در انتخاب اولم میزنم ، دوستم خیلی شیفتش نیس انتخاب 40 اٌمی میزنه ،،پس من اولویت اولم زدم رفیقم اولویت چهل اٌمیش ، اینا اولویتای ماست . ولی کامپیوتر سازمان سنجش اولویتش چیز دیگه ای .

اگر فکر کنم پس من قبولم چون اولویت اول زدم اشتباهه ، رفیقم قبول میشه نه من چون رفیقم از دید کامپیوتر سنجش از من بهتره گرچه انتخاب چهلمش باشه.

کامپیوتر سازمان سنجش از بهترین رتبه یعنی 1 شروع میکنه میره به سمت رتبه های بالاتر و بالاتر....برگه انتخاب رشته هر کسی و میخونه ، به محض این که به اولین انتخاب طرف رسید که طرف قبول میشه ، دیگه کار تمومه ، برای انتخابای بعدی طرف دیگه هیچ ارزشی قایل نیست ، میره سراغ رتبه بعدی برگ انتخاب رشته اونو میخونه تا برسه به اولین انتخابی که طرف میتونه قبول شه و روند همین طور ادامه پیدا میکنه.

در واقع اولویتای شما یک چیز صد درصد شخصیه و برای کامپیوتر سازمان سنجش علاقه شما اهمیتی نداره.
      خوب دوس عزیز منم دارم میگم اولویت داریم اونم دو نمونه یکی اولویت شخصی افراد در انتخاب کد رشته و دیگری اولویت نمرات ماس که دسترنج ما در ازمونه و طبیعی ایست که کامپیوتر مقایه می کنه یا به قول شماسنجش کامپیوتر است .

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

دقیقا همین منظورم هست.مرسی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

آقا دستت درد نکنه توضیح دادی ...
      من همین فقط برام سوال بود که تقریباً مطمئن شدم و فهمیدم چی به چیه ولی بازم شک دارم برای همین سوالی که از 2 نفر پرسیدم ولی هنوز جواب ندادن رو اینجا هم مطرح می کنم ، بی زحمت جواب اینم بده :

تو انتخاب رشته به جز علاقه که شامل موارد "رشته - دانشگاه - شهر" میشه دیگه چه چیزی تو ترتیب چیدن کدرشته محل ها اهمیت داره ؟! منظورم اینه که وقتی براساس علاقه می چینم اینارو در نظر می گیرم ولی دیگه چی مهمه ؟!
      یعنی من فقط باید بر اساس علاقه ام چیدمان رو انجام بدم یا نه ، بعضی جاها باید ریسک هم بکنم ...
      مثلاً اون رشته ای که شانس قبولیم توش بیشتره رو اول بزنم و اولویت بدم بهش و بعد اون رشته ای که بیشتر بهش علاقه دارم ولی شانس قبولیم توش کم تره رو بنویسم ؟! (بعضی جاها)

کلاً می خواستم بدونم سنجش میاد 150 تا انتخاب رتبه 1 کنکور رو بررسی می کنه ، بعد 150 تا انتخاب رتبه 2 ، بعد 150 تای رتبه 3 ... تــا 150 تا انتخاب رتبه آخر (160 هزار و خورده ای :D) رو بررسی می کنه و بر اساس رتبه زیرگروه و ظرفیت کدرشته و ... ببینه چی قبول میشن ... اولویت قبولی تو دانشگاه این طوریه ؟! (می دونم که کدرشه اولی که هر شخص توش قبول میشه رو انتخاب می کنه و دیگه سراغ کدرشته های بعدی نمیره و لازم نیست برای همه هر 150 تارو بررسی کنه ... منظورم فقط روش انجام مراحل توسط کامپیوتر سنجش و اولویت انتخابی اون هست نه خودم)
      یا اینکه میاد انتخاب اول رتبه 1 بعد انتخاب اول رتبه 2 بعد انتخاب اول رتبه 3 ... تـــا انتخاب اول رتبه آخر کنکور رو بررسی می کنه و می بینه که تو اون کدرشته قبول میشن یا نه ... بعد میره سراغ انتخاب دوم و همین داستانــا ؟!
      یا کلاً جور دیگه بررسی میشه ؟!
      چون اگه حالت اول باشه که فقط علاقه ملاک میشه دیگه کجای انتخاب رشته سخته ؟! اونوقت چه طور میشه که میگن فلانی با رتبه 800 تجربی چیزی قبول نشد ؟! یعنی این قدر رشته های تاپ انتخاب کرده بود که 800 هم براشون زیاد بود که قبول نشد ؟!
      اگر هم حالت دوم باشه اونوقته که ترتیب روزانه ، شبانه و ... و کلاً ریسک مهم میشه ... ولی اگه این بود که دیگه نمی گفتن اولیارو تخیلی (آرمانی :D) بزنید ...
      داستان چیه ؟! :D
      از طرفی مثلاً اینجا artim گفته اکثر دانشگاه ها رو شبانه بزن ... یعنی چی ؟! روزانه شون رو نزنم ؟! یا اگه می زنم اول شبانه رو بزنم بعد روزانه ؟!
      با این رتبه مهندسی کامپیوتر اینجاها قبول میشم ؟!

از کل حرفای شما و دیگران و توضیح ناقص دفترچه راهنمای انتخاب رشته سنجش ، چیزی که من فهمیدم اینه که نحوه انتخاب کامپیوتر سنجش بر اساس رتبه زیرگروه افراد است و بس (یعنی حالت اول) و اصلاً کاری نداره که من انتخاب اولم رو چی بزنم ...
      یعنی من اگه انتخاب اولم رو رشته ای که شانس قبولیم توش کمه بزنم ، هیچ تاثیری تو افزایش شانس قبولی من نداره و همه چی به انتخاب دیگران و رتبه زیرگروه من و ... بستگی داره . درسته ؟!
      اگه تا نوبت رتبه زیرگروه من بشه اون رشته ظرفیتش پر بشه که دیگه من توش قبول نمیشم ولی اگه پر نشد من قبول میشم ... اینم درسته ؟!

لطفاً شما یا اصلاً هر کس دیگه ای که در این زمینه اطلاعات کامل داره پاسخ مارو بده ...
      ممنون
      ویرایش توسط wruveacr : 05 مرداد 1394 در ساعت 05:03

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام
      منم ی سوال داشتم
      به فرض زیرگروه دو نفر،از نظر رتبه برابر شده!!اون وقت برگه چطوری خونده میشه؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      سلام
      منم ی سوال داشتم
      به فرض زیرگروه دو نفر،از نظر رتبه برابر شده!!اون وقت برگه چطوری خونده میشه؟
      تراز...
      شاید آن روز که سهراب نوشت
      تا شقایق هست
      زندگی باید کرد
      خبر از رتبه و کنکور نداشت

========================
      این التهاب کنکور آخر کشد وجودم
      این غول بی سر و پا آخر کشد وجودم
      یا رب مگر گناهی دیدی ز بنده خویش
      این آتش گناهی است آخر کشد وجودم
      ========================
      وقت آن است بمیریم که مردن خوب است
      پشت کنکور بمانیم که ماندن خوب است
      سال اول اگرهم رتبه ی مان خوب نبود
      سال دوم به یقین زجر دیدن خوب است
      ========================
      همشون از خودمه ولی کپی رایت نداره

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن