خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 190
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات

شادی مردم در توافق هسته ای

به گزارش خبرنگار اعزامی باشگاه خبرنگاران از وین، در نهایت پس از 12 سال مذاکره حساس و نفس‌گیر، دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5 توانستند امروز(23 تیرماه) 1394 به جمع‌بندی گفت و گوهای خود در ارتباط با پرونده هسته‌ای جمهوری ایران دست یابند.

از زمان روی کار امدن دولت دکتر روحانی و سکانداری محمد جواد ظریف در وزارت امور خارجه کشورمان حدود 2 سال میگذرد که ابتدای ان با دیدار وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) به همراه "فدریکا" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سوم آذر 1392 (24 نوامبر 2013) در شهر ژنو آغاز شد که در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران به توافقی تحت عنوان "برنامه اقدام مشترک" (توافق ژنو) دست یافتند و این توافقنامه در 30 دی ماه 92 وارد مرحله اجرا شد، پس از رسمیت یافتن این توافقنامه گفت‌وگوها درباره راه‌حل جامع هسته‌ای تا کنون لاینقطع ادامه دارد.

_بر طبق پیش بینی‌هایی که صورت گرفته بود، قرار بر این بود تا 29 تیرماه 93 توافقنامه جامع هسته‌ای حاصل شود اما به دلیل اختلافات موجود و عدم حصول توافق، قرار شد این مذاکرات برای چهار ماه دیگر (سوم آذر 93) تمدید شود این در حالی است که در پایان این ضرب‌الاجل، وزیر خارجه کشورمان و هماهنگ کننده 1+5 بیانیه‌ای را با این مفاد که؛ با استفاده از شتاب ایجاد شده کنونی مذاکرات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حداکثر طی 4 ماه نهایی شود و در صورت ضرورت از زمان باقیمانده تا دهم تیرماه 94 به منظور نهایی کردن هرگونه کار فنی و یا نگارشی احتمالی باقیمانده استفاده کنند.

10 تیرماه در حالی به عنوان ضرب الاجل برای دستیابی به یک نتیجه در مذاکرات هسته‌ای تعیین شده بود که امروز 23 تیرماه و پس از گذشت 13 روز از این تاریخ دیپلمات‌های کشورهای مذاکره کننده توانستند بر اختلاف‌های باقی مانده فائق آمده و پرانتزهای باز را ببندند.

_ طبق آنچه گفته شده بود ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 در چارچوب عناصر مندرج در برنامه اقدام مشترک مورخ 24 نوامبر 2013 و متعاقب فرایند طولانی مذاکراتی پیچیده و طولانی در ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی، به مجموعه‌ای از راه حل‌های لازم در تاریخ 13 فروردین 94 جهت نیل به برنامه جامع اقدام مشترک در شهر لوزان سویس دست یافتند. مجموعه متضمن این راه حل‌ها جنبه حقوقی نداشته و صرفا راهنمای مفهومی تنظیم و نگارش برنامه جامع اقدام مشترک را فراهم خواهد ساخت.

اما به هر ترتیب تلاش‌های شبانه روزی دیپلمات‌های کشورمان و درایت و هوشمندی که در جریان چند ساله این مذاکرات نشان دادند شایسته‌قدردانی است چراکه حضور ایران در یک طرف میز مذاکره و 6 قدرت جهانی در سوی دیگر که هرکدام تلاش در غالب کردن حرف خود داشته‌اند، نشانه‌ای از دشواری بسیار روند این گفتگوهاست.

امروز و پس از قرائت متن جمع بندی پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در شهر وین پایتخت اتریش، آنچه که می‌ماند، عکس العمل کشورهای معاند با این روند همچون عربستان و اسرائیل و موضع گیری نهادهای درون این کشورها همچون مجلس جمهوری اسلامی ایران و کنگره در ایالات متحده امریکا‌ست.
      عکس شادی مردم در فایل پیوست
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 3377201_222.jpg   3377202_330.jpg  

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      جاتون خالی ، منم الان برگشتم ، خیلی حال داد
      میگن بعد از عید فطر هم باز برنامه دارن

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شادی و جشن و خوشحالی داره مگه؟؟؟!!!ملت ما هم بیکارن به خدا.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majesty نمایش پست ها
      شادی و جشن و خوشحالی داره مگه؟؟؟!!!ملت ما هم بیکارن به خدا.
      داداش مردم بیکار نیستن، خوشی ندارن و دنبال بهونه ان.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      زمانی که دیوار برلین رو فروریختن، مردم آلمان میگفتند از اینکه به 50سال پیش برگشتیم، خوشحالیم.
      چه آشناست این سخن ...

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من هم تبريک ميگم اين موفقيت رو. واقعا گروه مذاکره کننده خسته نباشند.
      با اين توافق فقط انرژي هسته اي رو بدست نياورديم بلکه با قدرت هاي جهاني دست داديم.
      نام اين افراد شايسته رو به ذهنتون بسپاريد....
      ویرایش توسط saeid_NRT : 24 تیر 1394 در ساعت 06:03

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دوستانی که فقط پای تلویزیون میشینن و فکر میکنن قضیه همونقدری که تو تلویزیون زیبا نمایش داده میشه خواهد بود...گول نخورید...زود باور نباشید...خوشی برای مدتی خواهد بود...اونم خوشی کاذب...مطمئن باشید برنامه ای که واسمون دارن وحشتناک تر از این حرفاس...نمیدونم چرا اینقدر خوش بین هستید خیلی هاتون...منم دلم میخواد واقعا به همین خوبی که بعضی ها فکر میکنن باشه...ولی متاسفانه......ما که دلمون به پایین اومدن دلار خوشه...که اونم......

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من هر متنی رو ترجمه کردم مطابق با حرف اوباما بود ... دکتر روحانی خیلی شیک و مجلسی گفتند تحریم ها یک باره برداشته خواهد شد ، در حالی که بیانیه صریحا اعلام کرده که پس از راستی آزمایی آژانس تحریم ها مرحله به مرحله تعلیق میشه .... توجه می کنیدتحریم ها رو مرحله به مرحله بر می دارند و تازه فقط تعلیق میشه یعنی 1 روزه قابل برگشته این کاملا متضاد با حرف های آقای دکتره .... حداقل راستشو بگین ....
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...
      ویرایش توسط moho : 24 تیر 1394 در ساعت 08:44

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      من هر متنی رو ترجمه کردم مطابق با حرف اوباما بود ... دکتر روحانی خیلی شیک و مجلسی گفتند تحریم ها یک باره برداشته خواهد شد ، در حالی که بیانیه صریحا اعلام کرده که پس از راستی آزمایی آژانس تحریم ها مرحله به مرحله تعلیق میشه .... توجه می کنیدتحریم ها رو مرحله به مرحله بر می دارند و تازه فقط تعلیق میشه یعنی 1 روزه قابل برگشته این کاملا متضاد با حرف های آقای دکتره .... حداقل راستشو بگین ....
      درود بر دولت راستگویان

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      این خوشحالی ها و جشن ها فقط تا قبل از ترجمه دقیق سند اصلی دوام داره ، بعدش باس بزنیم تو سرمون و کاسه ی غم و چه کنم چه کنم بگیریم به بقلمون!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      این خوشحالی ها و جشن ها فقط تا قبل از ترجمه دقیق سند اصلی دوام داره ، بعدش باس بزنیم تو سرمون و کاسه ی غم و چه کنم چه کنم بگیریم به بقلمون!
      هفته ی پیش افطار دعوت بودیم...این هفته هم هم قراره بریم هم دعوت کنیم!..من هفته ی پیش تو 3تا افطاری که رفتیم دیدم که فامیلامون خوشحال بودن داره این قضایا اتفاق میفته...همیشه هم تا کسی میومد از توافق و اینچیزا حرف بزنه بدون توجه به سنش میکوبیدمش...با اینکه هر وقت من حرف میزدم همه یه لبخندی میزدن که آره بچس نمیفهمه!!!!نمیدونم چرا فکر میکنن چون سنشون بالاس بیشتر میفهمن...تو فامیلامون کسایی که فاز روشن فکری بر میدارن هم خیلی زیاد داریم...ولی بعضی از اونا هم باور کردن به نفع ما هستش..!!
      ویرایش توسط Majesty : 24 تیر 1394 در ساعت 09:09

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      والا خوشحالی من فقط نیم ساعت دووم داشت ... من موندم نسل های بعد چی در موردمون می گن ... کاش فقط از هسته ای ضرر می خوردیم اما این جور از دید نظامی هم ضرر می خوریم

جناب ظریف گفت تمام مفاد قرارنامه لوزان در این قرارداد رعایت شده !!!! نخبگان و منتقدان ما رو باش که دلشون خوش بود مفاد بیانیه فوق پنچر لوزان ، در قرارداد پایانی اصلاح خواهد شد ... اصلاح نشد هیچ ، پنچر تر هم شد فردو که نماد غرور ملی ما بوده کاملا له شده !!! فردو تبدیل به کلاس درس میشه می فهمید یعنی چه ؟؟؟ یکی از سنگین ترین وزنه های هسته ای ما همین فردو بود ...... اجازه توسعه غنی سازی رو تا 10 سال نداریم بعد هم ملت خوشحالن که دلار میاد پایین ، که اونم فوق فوقش 1000 تومن بیاد پایین !!! اگه همین مفاد اجرا بشه ، امکان نداره دوره ی بعد به روحانی رای بدم ...

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام عبادات و طاعات همه ما قبول درگاه حق

كسي مي دونه " فصل 7 منشور سازمان ملل" در مورد چيه؟ و كشورهايي كه ذيل اين فصل قرار گرفتن در طول تاريخ تاسيس سازمان ملل چه بلاهايي سرشون اومده؟

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majesty نمایش پست ها
      هفته ی پیش افطار دعوت بودیم...این هفته هم هم دعوتی داریم هم قراره بریم...من هفته ی پیش تو 3تا افطاری که رفتیم دیدم که فامیلامون خوشحال بودن داره این قضایا اتفاق میفته...همیشه هم تا کسی میومد از توافق و اینچیزا حرف بزنه بدون توجه به سنش میکوبیدمش...با اینکه هر وقت من حرف میزدم همه یه لبخندی میزدن که آره بچس نمیفهمه!!!!نمیدونم چرا فکر میکنن چون سنشون بالاس بیشتر میفهمن...تو فامیلامون کسایی که فاز روشن فکری بر میدارن هم خیلی زیاد داریم...ولی بعضی از اونا هم باور کردن به نفع ما هستش..!!
      زهی خیال خام زهی خیال باطل داداش!

داداش این ویدیو رو نیگا کنش
      ایشون سید محمود نبویان نماینده مجلس شورای اسلامی هستش ، ببین چی چیزایی میگه فقط!

http://www.mostazafin.tv/images/vide...karikatori.flv

حالا شاید شما بگی توافق لوزان چه ربطی به توافق جامع داره؟! خب توافقی که تو لوزان سوییس انجام شد
      پایه و بیس توافق جامع بودش ، یعنی توافق لوزان چهارچوبی بود برای Final text یا توافق نهایی ...

خب خودتون ببین چی شده دیگه

ویرایش توسط saj8jad : 24 تیر 1394 در ساعت 09:11

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lvjqd نمایش پست ها
      سلام عبادات و طاعات همه ما قبول درگاه حق

كسي مي دونه " فصل 7 منشور سازمان ملل" در مورد چيه؟ و كشورهايي كه ذيل اين فصل قرار گرفتن در طول تاريخ تاسيس سازمان ملل چه بلاهايي سرشون اومده؟
      یکی از وحشتناک ترین !!! فصل های منشور سازمان ملل متحده ... طبق این فصل تمام کشور های عضو موظفند تا روابط دیپلماتیکشون رو با کشور خاطی قطع کنند و در صورت سرپیچی کشور های مذکور خودشون هم تحریم میشن .... در ضمن شورای امنیت می تونه بر ضد اون کشور اقدام نظامی انجام بده و کشور های عضو هم باید همکاری کنند ...
      این همون بلاییه که سر کره شمالی در جنگ کره و سر عراق در جنگ عراق اومد ....

برید به این لینک

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن