خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

Question برنامه ریزی برای مطالعه و تست زنی

سلام خدمت دوستان و اساتید گل!
      اقا من یه سوال خیلی وقته ذهنمو درگیر کرده هرچی ام مطلب مشاوره ای میخونم و گوش میدم نمیتونم جوابشو بگیرم!
      ببینید دوستان الان به فرض من میخوام تو تابستون بایه رو جمع کنم هم عمومی هم تخصصی!(حالا الویت بندیش به کنار)
      سوال من اینه:
      مثلا من امروز میخوام درس های:فیزیک\ادبیات\شیمی\دین و زندگی\ریاضی یا حسابان رو بخونم حالا من موندم که چه زمانی دوم رو بخونم چه زمانی سوم رو!
      بعد چه زمانی شروع به تست زنی کنم؟
      از یه طرفم چون میخوام با ازمون های کانون بیش برم نمیتونم اول دوم رو تموم کنم بعد برم سراغ سوم همه ی اینها رو باید موازی بیش ببرم!
      مممنون بابت راهنماییهاتون!!!!!!!!

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یعنی واقعا یه نفر نیس یه راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      ببینید دوست عزیز اگه واقعا تصمیم دارین تو کنکور نتیجه خوبی بگیرین باید تو تابستون خودتون رو یک قدم از باقی رقبا پیش بندازین و این به دست نمیاد مگه اینکه بیشترین و بهترین استفاده رو از این ایام داشته باشین
      در مواقعی که یک کار رو میخواین در زمان محدود با بیشترین بازدهی انجام بدین (مثل مطالعه برای کنکور) بهترین روش برنامه ریزی به روش صفر تا صد هستش که تو هر درس از اولین مبحث پایه ای ترین مقطع باید شروع کنین تا آخرین مبحث تو آخرین مقطع یعنی دروسی که جزو منابع کنکورن از سال اول تا سوم برای خودتون برنامه ریزی کنید و حتما همه دروس چه عمومی و چه اختصاصی رو تو برنامه تون بذارین چون رمز موفقیت تو کنکور دست کسانیه که همه دروس و مباحث رو با هم پیش میبرن و سرجلسه کنکور کاملا دستشون بازه و برای هر شرایطی آماده میشن...
      در کل برنامه آزمونها تو تابستون چندان خوب نیست و البته آزمونهای تابستون سنجش یک مقدار منظم ترن ولی باقی هر کدوم نقص های عمده ای دارن و اگه جوری کار کنین که تو تابستون کل پایه رو به اضافه دروس پیش نیاز اصلی رو حداقل یک بار کامل مطالعه کنین و در کنارش تست تفکیکی هر مبحث رو به وقتش بزنید و بار دوم اگه فرصت کردین کل دروس پایه رو مطالعه کنین و اگرم نه حداقل یک مرور خوب انجام بدین بهترین استفاده رو از تابستونتون داشتین
      البته اگه درست برنامه ریزی کنین و از زمانتون هم خوب استفاده کنین دو بار رو راحت میتونین کامل و دقیق بخونین
      ضمن اینکه دقت داشته باشین برای شروع یک مطالعه پایه ای و عمیق حتما از کتاب های درسی استفاده کنین و البته نه به صورت حفظی بلکه به صورت مفهومی و دقیق و کامل مطالعه کنین و در کنارش فقط از تست های کتاب های کمک آموزشی استفاده کنین و مطالعه از روی اون کتاب های رو بذارین برای ماه های آخر که زمان محدوده...
      این کل ماجراست که اگه بتونین خوب و کامل اجراش کنین شک نکنین که اول مهر با اعتماد به نفس و تسلط کامل سال تحصیلی رو شروع می کنین و با خیال راحت به دروس پیش می پردازین و در کنارش فقط به مرور دروس پایه ...
      یا علی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید .
      با همون برنامه کانون پیش برید بهتره .
      موفق باشید یا علی .

... خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه ...

*** اللهم کن لولیک الفرج ***
      - ان شاء الله -

5. Top | #5
      کاربر انجمن

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      مثل همیم
      اینکه بازنده به دنیا اومدی از اجتماع توئه
      اینکه بازنده از دنیا بری اشتباه توئه
      بیباک

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      خب شما وقتی میخوای برای مثال تابع بخونی
      تابع حسابان رو با ریاضی 2 ترکیبی میخونی

فیزیک میخوای ترمو بخونی قبلش گرمای دومو میخونی

مباحثی که باهم مرتبط هستن رو باهم ترکیبی بخون

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali 0822 نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان و اساتید گل!
      اقا من یه سوال خیلی وقته ذهنمو درگیر کرده هرچی ام مطلب مشاوره ای میخونم و گوش میدم نمیتونم جوابشو بگیرم!
      ببینید دوستان الان به فرض من میخوام تو تابستون بایه رو جمع کنم هم عمومی هم تخصصی!(حالا الویت بندیش به کنار)
      سوال من اینه:
      مثلا من امروز میخوام درس های:فیزیک\ادبیات\شیمی\دین و زندگی\ریاضی یا حسابان رو بخونم حالا من موندم که چه زمانی دوم رو بخونم چه زمانی سوم رو!
      بعد چه زمانی شروع به تست زنی کنم؟
      از یه طرفم چون میخوام با ازمون های کانون بیش برم نمیتونم اول دوم رو تموم کنم بعد برم سراغ سوم همه ی اینها رو باید موازی بیش ببرم!
      مممنون بابت راهنماییهاتون!!!!!!!!
      سلام من رتبه های برتر کنکورم ( جمع رتبه 4 سال کنکور من میشه 760 ) این چیزی که بت میگم تجربه 7 سال کنکور دادن منه دوست عزیز اولا هیچ وقت طبق برنامه آزمونها پیش نرو حالا هر موسسه ای که باشه چون واقعا تمرکزت رو به هم میزنه و باعث میشه کمیت رو به کیفیت ترجیح بدی که این بدترین بلای ممکنه
      در مورد تست تو درسای فهمیدنی ( که بیشتر درسای رشته شما اینطورین ) تست رو بلافاصله بعد از خوندن درس بزن درواقع درسای فهمیدنی رو باید با تست یاد بگیری و خوندن بدون تست هیچ فایده ای نداره ضمنا اگر تستی رو بلد نبودی نرو سراغ پاسخ تشریحی سعی کن دوباره درس نامه رو بخونی و با استفاده از درس نامه خودت تست رو حل کنی اگر نتونستی حالا برو سراغ پاسخ تشریحی ضمنا بعد از اینکه امروز مثلا درس یک حسابان رو خوندی دفعه بعدی که خواستی دوباره حسابان بخونی ( مثلا دو روز بعدش ) نرو سراغ درس 2 بلکه سعی کن همون درس یک رو دوره بکنی وچند تا تست رو هم دوباره بزنی ( لازم نیست همه تست ها رو دوباره بزنی ) بعد برو درس 2 ضمنا لازم نیست همه درسها رو با هم شروع کنی و تو یک زمان تمام دروس عمومی و اختصاصی رو با هم پیش ببری میتونی 4 یا 5 درس رو انتخاب کنی و بعد از اینکه تموم شد بری سراغ درس های دیگه اینطوری خیلی بهتره راستش من زیاد وقت ندارم تایپ کنم اگر شما یا دوستان دیگه سوال بیشتری داری خواستی پیام خصوصی بده شمارم رو بتون بدم تماس بگیریم راهنماییت کنم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
      سلام من رتبه های برتر کنکورم ( جمع رتبه 4 سال کنکور من میشه 760 ) این چیزی که بت میگم تجربه 7 سال کنکور دادن منه دوست عزیز اولا هیچ وقت طبق برنامه آزمونها پیش نرو حالا هر موسسه ای که باشه چون واقعا تمرکزت رو به هم میزنه و باعث میشه کمیت رو به کیفیت ترجیح بدی که این بدترین بلای ممکنه
      در مورد تست تو درسای فهمیدنی ( که بیشتر درسای رشته شما اینطورین ) تست رو بلافاصله بعد از خوندن درس بزن درواقع درسای فهمیدنی رو باید با تست یاد بگیری و خوندن بدون تست هیچ فایده ای نداره ضمنا اگر تستی رو بلد نبودی نرو سراغ پاسخ تشریحی سعی کن دوباره درس نامه رو بخونی و با استفاده از درس نامه خودت تست رو حل کنی اگر نتونستی حالا برو سراغ پاسخ تشریحی ضمنا بعد از اینکه امروز مثلا درس یک حسابان رو خوندی دفعه بعدی که خواستی دوباره حسابان بخونی ( مثلا دو روز بعدش ) نرو سراغ درس 2 بلکه سعی کن همون درس یک رو دوره بکنی وچند تا تست رو هم دوباره بزنی ( لازم نیست همه تست ها رو دوباره بزنی ) بعد برو درس 2 ضمنا لازم نیست همه درسها رو با هم شروع کنی و تو یک زمان تمام دروس عمومی و اختصاصی رو با هم پیش ببری میتونی 4 یا 5 درس رو انتخاب کنی و بعد از اینکه تموم شد بری سراغ درس های دیگه اینطوری خیلی بهتره راستش من زیاد وقت ندارم تایپ کنم اگر شما یا دوستان دیگه سوال بیشتری داری خواستی پیام خصوصی بده شمارم رو بتون بدم تماس بگیریم راهنماییت کنم
      نظر شما محترم ولی من به خاطر این میخوام با برنامه های کانون \یش برم چون میخوام بدونم چقدر یاد گرفتم یا با محیط تست زنی و اینا کامل اشنا شم!
      این نظر منه!

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نظر شما محترم ولی من به خاطر این میخوام با برنامه های کانون \یش برم چون میخوام بدونم چقدر یاد گرفتم یا با محیط تست زنی و اینا کامل اشنا شم!
      این نظر منه!
      تو ازمون ها شرکت کن ولی طبق برنامه پیش نرو البته نظر من اینه که قلم چی نری چون به نظر من تعداد ازمون هاش بیش از حد زیاده به هر حال نظر من اینه ازمون های جمع رو زیاد بدی اینطوری یتونی طبق برنامه خودت پیش بری هم اینکه ازمونهای زیادی بدی به هرحال 2-3 هفته طبق برنامه ازمون ها پیش بری متوجه میشی چی میگم اینطوری زیاد میخونی ومیبینی که نمیتونی تسلط به دروس پیدا کنی اون موقع خواستی پیام بده راهنماییت کنم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها یه سوال...........وقتی یه درسو مطالعه میکنیم بالافاصله تست بزنیم؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan20 نمایش پست ها
      بچه ها یه سوال...........وقتی یه درسو مطالعه میکنیم بالافاصله تست بزنیم؟
      اگه دقت کرده باشی این سوال منم بود ولی جوابشو بیدا کردم!
      بستگی به درسش داره دروس یادگیری مثل زیست و ریاضی و فیزیک و بهتره چندتا تست بعد از مطالعه زده شه تا تسلط کافی داشته باشی بعد بعد از 24 ساعت بقیه ی تست هارو کامل کار کنی(کامل منظورم همه ی تست های یک مبحث نیست)ولی دروس مثل شیمی بهتره یک روز بعد تست زده شه ولی مطلب کامل درک شه موقع مطالعه!

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
      تو ازمون ها شرکت کن ولی طبق برنامه پیش نرو البته نظر من اینه که قلم چی نری چون به نظر من تعداد ازمون هاش بیش از حد زیاده به هر حال نظر من اینه ازمون های جمع رو زیاد بدی اینطوری یتونی طبق برنامه خودت پیش بری هم اینکه ازمونهای زیادی بدی به هرحال 2-3 هفته طبق برنامه ازمون ها پیش بری متوجه میشی چی میگم اینطوری زیاد میخونی ومیبینی که نمیتونی تسلط به دروس پیدا کنی اون موقع خواستی پیام بده راهنماییت کنم
      اتفاقا نظر خودمم اینه!یعنی عوض شد نظرم چون با چندتا مشاور صحبت کردم همه نظر شمارو تایید کردن!
      به نظر شما چطور میتونم خودم برنامه رو بیش ببرم بدون برنامه راهبردی!
      اگه امکانش هست برام ب.خ کنید چون من نمیتونم بهتون بیام بدم,ممنون
      ویرایش توسط Ali 0822 : 09 تیر 1394 در ساعت 01:23

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه دقت کرده باشی این سوال منم بود ولی جوابشو بیدا کردم!
      بستگی به درسش داره دروس یادگیری مثل زیست و ریاضی و فیزیک و بهتره چندتا تست بعد از مطالعه زده شه تا تسلط کافی داشته باشی بعد بعد از 24 ساعت بقیه ی تست هارو کامل کار کنی(کامل منظورم همه ی تست های یک مبحث نیست)ولی دروس مثل شیمی بهتره یک روز بعد تست زده شه ولی مطلب کامل درک شه موقع مطالعه!
      نه تو درسای فهمیدنی تمام تست ها رو بعد از مطالعه بزن فقط فرداش دوباره چند تا تست رو دوره بکن مثلا اگر یک مبحث 20 تا تست داره هر 20 تا رو همون موقع بزن اون تست هایی هم که نتونستی بزنی یا غلط زدی کنارش با خودکار آبی علامت بزن فردا یا پس فرداش که دوباره میری سراغ اون درس از اون بیست تا تست 4 یا 5 تاش ( ترجیحا اونهایی که غلط زدی رو ) دوباره بزن
      اگر هم یک درس برات خیلی مهمه میتونی دو تا کتاب تست بگیری و بعد از مطالعه یکیش رو بزنی و فردا یا پس فرداش بری تست اون یکی کتاب رو برای سنجش خودت که ببینی چقدر یادت مونده بزنی

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزيز...
      شما بايد يه برنامه راهبردي داشته باشيد كه ميخوايد در طول سال چه كارهايي رو انجام بدين(براي مثال يكي ميگه تا تابستون پايه جمع ميكنم مثل شما تو پاييز و كمي از زمستون پيش رو و تا عيد دوره و بعد رفع اشكال و بعد جمع بندي (كه اين برنامه راهبردي كاملآ شخصيه)) بعد بايد ببينيد كه هر دوره رو ميخوايد چطور انجام بدين (مثلآ من به شما پيش نهاد ميكنم كه دوم و سوم رو با هم بخونيد و لاكپشتي حركت كنيد نه اينكه اول دوم كامل خونده بشه بعد بريد سراغ سوم) بعد بايد برنامه هفتگي چيد كه اول به طوري كه طبق برنامه شما تمام درس هايي رو كه ميخوايد در اين دوره تموم كنيد در برنامه شما باشد (بحث برنامه ريزي موضوع مفصي است كه مهارتهاي خاصي رو احتياج داره به نظرم در مورد برنامه ريزي يا بيشتر در اينترنت بگرديد يا با مشاور صحبت كنيد)
      تستهاي هر درس را هم بعد از خواندن هر درسنامه بزنيد و اين اصلآ موضوع پيچيده اي نيست...
      در مورد آزمون هم بايد بگم كه بهتره در آزموني شركت كنيد كه شما رو اسير خودش نكنه، يا به نظرم فعلآ اصلآ شركت نكنيد شايد خيلي بهتر باشه...
      يك توصيه هم كه خودم به شما بكنم اينه كه زياد خودتون رو در تابستون خسته نكنيد...

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkurbank نمایش پست ها
      سلام دوست عزيز...
      مثلآ من به شما پيش نهاد ميكنم كه دوم و سوم رو با هم بخونيد و لاكپشتي حركت كنيد نه اينكه اول دوم كامل خونده بشه بعد بريد سراغ سوم
      خیلی ممنون بابت راهنمایی های دقیقتون!
      اتفاقا سوال من هم همین قسمت از حرف های شماس که چجوری دوم و سوم رو بیش ببرم!!!اگه میشه بیشتر توضیح بدید

یکی از دوستان تو همین تابیک گفتن که بهتره مبحثی بخونم,که به نظرم کار درستیه!
      حالا اگه شمام یه راهنمایی کنید ممنون میشم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن