خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S I N A نمایش پست ها
      ممنونخیلی قشنگ گفتین .منم خودم بشخصه به همین نتیجه رسیده بوودم .یکبار هم که آدم میاد به یک سوال دقیق نگاه میکنه و دست طراح رو میخونه اینجوری ضربه میخوره نه قطعا نه .ببین مهدی جان الماس و گرافیت ساختار هاشون فرق داره .ولی اون O2 یا آب که مثال زدیم همشون یک ماده ان فقط فازشون تغییر میکنه .و این واس تمام مواد روشنه که : انرژی در حالت گاز > انرژی در حالت مایع > انرژی در حالت جامد خب قطعا در مورد پایداری هم برعکسش نتیجه میشه .البته در مورد شکل استاندارد O2 من تا حالا نشنیدم که جایی بگن o2 بصورت گاز یا مایع ....الان هم اولین بار از دوستمون شنیدم .چون کلا اکسیژن دو تا دگر شکل داره یکی شون O2 هس یکی هم O3ولی خب اگر بخوایم فاز های مختلف O2 رو در نظر بگیریم ، بنظرم O2 بصورت جامد از همه پایدار تر باید باشه .این نظر منه ...احتمال زیاد هم ممکنه اشتباه کنم ...من شیمی خیلی علاقه ندارم و زیاد هم بلد نیستم و ادعایی هم ندارم ...
      حرفاتونو كاملا قبول دارم ولي مگه ما در موردp4 و s8 و… فازشون نخونديم؟؟ فكر كنم حرف شما در مورد همه ي ماده ها درست نباشه
      ...

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
      حرفاتونو كاملا قبول دارم ولي مگه ما در موردp4 و s8 و… فازشون نخونديم؟؟ فكر كنم حرف شما در مورد همه ي ماده ها درست نباشه
      اوهوم
      من هم مطمئن نیستم در مورد حرفم

اما اگر رابطه معکوس انرژی و پایداری رو بعنوان یک اصل همیشه پابرجا قبول کنیم که مطمئن هم هستم اینطوریه
      و از طرفی این فرض رو هم یادآور بشیم که نقطه انجماد اکسیژن پایین تر از صفره ،
      خیلی واضح میشه نتیجه گرفت برای تبدیل o2 گازی به o2 جامد به باید ازش انرژی بگیریم ، پس پایداریش بیشتر میشه !

اصلا دفعه اولمه که دارم در مورد سطح پایداری حالات مختلف یک ماده فکر میکنم و بحث میکنم
      اما با همین مفاهیم ساده ای که من بلدم و توجیهاتی که درست بنظر میان میشه همینطور که گفتم نتیجه گرفت .

حالا اگر کسی از دوستان در زمینه علم شیمی و این قضیه ترمودینامیکی اطلاع و علم بیشتری داره ممنون میشم بما کمک کنند .
      Telg ID : C_Na_19

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      میشه 15 لیتر جوابش؟ 10 لیتر آب 5 لیتر کربن دی اکسید !!!فقط یه سوال آب رو میشه اینجا گاز حساب کرد؟اگه گاز باشه 15 لیتر !!! نفهمیدم !!!
      من دقیق یادم نیست باید یه مرور داشته باشم...ولی این نکته نمیتونه اینجا درست باشه؟؟؟از سوختن هیدروکربن ها آب و کربن دی اکسید به شکل گاز آزاد میشود!!! باید منظور طراح رو بفهمی تا بتونی تست رو جواب بدی
      ویرایش توسط Majesty : 04 تیر 1394 در ساعت 10:47

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      همون 5 لیتر درسته عزیز, طراح نمی دونه چی میگه.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S I N A نمایش پست ها
      مرررسی سینا جووون از جوااابت !!

ولی اگر دقت کنی توی صورت سوال گفته در شرایط استاندارد .
      منظورش همون stp هست که دما صفر سلسیوس هس .
      واس همین h2o تو این دما بصورت جامد هست یا مایع ولی گاز قطعا نیست . ( سوال گفته فقط فرآورده های گازی )
      پس اون 2 مول h2o جزء فرآورده های گازی حساب نمیشه و فقط میمونه co2 که تو این دما گازی هس
      و چون نسبتش با متان یکی هس ، میشه 5 لیتر !!

من با این استدلال گزینه 2 یعنی 5 لیتر رو زدم .
      خودم فکر میکنم درسته حرفم .
      ببینید تو کدوم واکنش سوختن اب مایع یا یخ(!!)تولید میشه؟؟؟ !!!!

واکنش دهنده ها در شرایط stp هستند نه فراورده ها

طی واکنش گرمای زیادی ازاد میشه و اب حالت گازی داره نه مایع و یا جامد

و جواب صحیح 15 لیتره
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin278 نمایش پست ها
      ببینید تو کدوم واکنش سوختن اب مایع یا یخ(!!)تولید میشه؟؟؟ !!!!

واکنش دهنده ها در شرایط stp هستند نه فراورده ها

طی واکنش گرمای زیادی ازاد میشه و اب حالت گازی داره نه مایع و یا جامد

و جواب صحیح 15 لیتره
      نه اينگونه نيس.
      فرض کنيد در يک آزمايشگاه هستيد که فضاي استاندارد حاکمه. يني فشار هوا يک تمسفر و دما صفر هست. شما در ظرفي متان رو آتيش ميزنيد. آيا روي ديواره ها آب مشاهده نميشه؟ نميشه بگيم فقط واکنش دهنده در شرايط استاندارد هس. بلکه فرآورده ها هم ناچارا وارد شرايط استاندارد ميشن مگر اينکه سيستمي واسش تعبيه کرده باشيم.
      به هر حال اين کرفي که زدمو باز هم ميشه رد کرد! ولي يه همچين سوالي يادم مياد تو مبتکران حل کرده بودم که تو شرايط استاندارد آب رو مايع در نظر گرفته بود.

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      نه اينگونه نيس.
      فرض کنيد در يک آزمايشگاه هستيد که فضاي استاندارد حاکمه. يني فشار هوا يک تمسفر و دما صفر هست. شما در ظرفي متان رو آتيش ميزنيد. آيا روي ديواره ها آب مشاهده نميشه؟ نميشه بگيم فقط واکنش دهنده در شرايط استاندارد هس. بلکه فرآورده ها هم ناچارا وارد شرايط استاندارد ميشن مگر اينکه سيستمي واسش تعبيه کرده باشيم.
      به هر حال اين کرفي که زدمو باز هم ميشه رد کرد! ولي يه همچين سوالي يادم مياد تو مبتکران حل کرده بودم که تو شرايط استاندارد آب رو مايع در نظر گرفته بود.
      بله حرف شما درسته ولی وقتی در یک ظرف واکنش سوختن متانو انجام میدیم چون دمای ظرف کمتر است قطرات بخار اب روی دیواره ظرف پدید میاد
      و اگه ظرف بسته باشه فشار هم یکی از عامل هایی هست که باعث میعان میشه

اگر در فضای ازاد با برقراری شرایط stp واکنش انجام بشه طبیعتا در ابتدا فراورده ها در شرایط stp نخواهند بود و اگر محیط نسبت به واکنش انجام شده ابعاد بزرگتری داشته فشار محیط تفاوت چندانی نمیکند و با مبادله انرژی گرمایی دمای فراورده ها برابر دمای محیط خواهد بود(البته با گذشت مدت زمان)
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه اينگونه نيس.
      من با اقای امین موافقم. چون طی سوختن متان همونطور که همه میدونن گرمای بسیار زیادی آزاد میشه که بخاطر همین آب تولید شده هم بصورت بخاره...شاید بقول شما روی دیواره های ظرف قطرات آب دیده بشه که در اثر سرد شدن همین بخار آبه. ولی با اون دمای بالا اون آبی که در زمان واکنش ایجاد شده بصورت گاز بوده

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مگه متان همون گاز شهری نیست؟آیا موقع روشن کردن اجاق آبی مشاهده میشه؟

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raheleh نمایش پست ها
      مگه متان همون گاز شهری نیست؟آیا موقع روشن کردن اجاق آبی مشاهده میشه؟
      چون شرايط تو خونه ما stp نيس.
      به هر حال يه همچين تستي تو مبتکران هس. بهتره اون تستو حل کنيد.
      اگه بلافاصله بعد از سوختن در نظر بگيريم جواب ١۵ ليتر هس. ولي اگه نتيجه نهايي واکنش رو در نظر بگيريم ۵ ليتر درسته.

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی پیچیده اش نکنید

قانون گی لوساک : در دما و فشار یکسان گاز ها با نسبت های حجمی معین با هم واکنش می دهند حالا این دماو فشار یکسان کدومه اس تی پی یا هر چی میخواست باشه

حالا به ازای یک مول یا یک لیتر سه لیتر گاز و در اثر واکنش 5 لیتر میتان 15 لیتر

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ، به نظر من طراح سوال اشتباه كرده ، منظورش شرايط ثابت بوده و با توجه به معادله واكنش داده شده h2o گازه ، پس پاسخ رو همان 15 ليتر انتخاب نماييد.

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      ممنون از دوستان .
      یک نکته رو دقت کنین که s.t.p یعنی فشار 1 اتمسفر و دما 0 سلسیوس .

خب وقتی شما متان رو توی این شرایط میسوزونی ، h2o آزاد شده در کسری از ثانیه مایع میشه .
      یعنی علاونه بر اون آنتالپی واکنش که بطور طبیعی آزاد میشه ، آنتالپی دیگری هم صرف تغییر حالت h2o میشه .

اصلن خیلی واضح میشه گفت h2o تو stp نمیتونه بصورت گاز باشه .
      واس خودتون هم مثال نزنین چون فشار 1 اتمسفر یعنی کنار دریا و دما هم که باید صفر باشه .

سوختن متان رو اجاق
      Telg ID : C_Na_19

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نه اينگونه نيس.
      توی این سوالا فقط باید کتاب رو مبنای کار قرار بدید. کتاب در واکنش سوختن آب رو گاز در نظر میگیره پس شما هم گاز بگیرید

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      توی تستای کنکوری خیلی بحث علمی رو در نظر نگیرید. همه حرفاتون درسته اما کنکور یه آزمونه مسخرست که توش اصن بحثای علمی مطرح نیس

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن