خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

Lightbulb مـــشـــاور مــــعجــــــزه نــــمــــی کــــنـــد . . .

به نام کسی که همه ی مارو آفرید !

سلام دوستان خوبم.خوبین؟خوشین؟ رو به رشد هستین یا نه؟

این روزا بحثی که توی انجمن تنورش خیلی خیلی داغه،بحث اهمیت مشاور و معرفی مشاور ها هست.تقریبا اکثر داوطلبان الان به دنبال این موضوع هستن که کدوم مشاور بهتره؟کدوم مشاور رتبه های برتر بیشتری داده؟کدوم مشاور برنامه جادویی برای موفقیت صد در صدی میده و از این قبیل سوالات.

به عنوان یه برادر کوچکتر خواستم یکم با شما در مورد این بحث،حرف بزنم.

ابتدا میریم سراغ تعریف مشاور کنکور:
      مشاور در زمینه کنکور به کسی گفته میشه که برنامه ریزی برای داوطلب انجام میده،منابع مفید رو بهش معرفی میکنه،در زمینه تست زدن و چگونگی حضور در جلسه کنکور باهاش حرف میزنه و در مواردی که داوطلب مشکلی خاصی در زمینه درس و روحیه داشته باشه بهش کمک می کنه.

الان تعداد مشاورهایی که ادعاهای آن چنانی دارند خیلی زیاد شده.با شعارهایی مثل قبولی تضمینی،کسب رتبه صد در صدی،قبولی حتمی در پزشکی،فعال کردن بخش های مختلف مغز ! ،آلفا و بتای ذهنی ! و...
      از اینجور تبلیغ ها همه جا میتونین بببینین این روز ها...

متاسفانه و متاسفانه خیلی هامون گول اینجور تبلیغ هارو میخوریم.بهشون اعتماد میکنیم و کلی پول میدیم ولی بعد از این که یه تایمی گذشت،میبینیم اون چیزی که انتظارشو داشتیم با چیزی که بهمون تحویل داده شده،تفاوت خیلی زیادی داره.
      بحث پولش نیست ها،بحث اینجاست که برنامه ریزی هاتون به هم میخوره،عقب میوفتین از بقیه داوطلب ها ،اعصابتون خرد میشه از بی توجهی و سهل انگاری های مشاور و...

پس اصلا اصلا اصلا گول تبلیغ هارو نخورین و توی این انجمن خودمون در مورد هر مشاوری که خواستین باهاش مشاوره داشته باشین،خوب تحقیق کنین،از بقیه سوال بپرسین درمورد اون مشاور و ببینین که آیا دانش آموزاش ازش راضی هستن یا نه.

یه مشاوری بود که میشناختمش و خیلی هم این روزها به شهرت رسیده.برای یک سال،حدود 1ونیم میلیون پول میگرفت از دانش آموز.من حدود یک ماه با ایشون کار کردم.نکته جالبش اینجا بود که ایشون فقط 3 بار در اون یک ماه با من ارتباط داشتن و یه سری مباحث رو گفتن بخون و بی خود و بی جهت از خودشون تعریف میکردن که فلانی دانش آموزم بود و تک رقمی شد و از اینجور حرفا.
      حتی بهم فرصت نمیدادن که سوالاتمو بپرسم یا مشکلاتمو بهشون بگم.هی میگفتن سرم شلوغه و تعداد دانش آموزانم زیاده و با کلاس های دانشگاهی من تداخل داره و از اینجور حرفا.متاسفانه اون یک ماه من به شدت آشفته درس خوندم بابت برنامه هایی که ایشون به صورت فله ای برای تمام دانش آموزانشون صادر میکردن!
      اتفاقا شخص خیلی مشهوری هم هست که متاسفانه نمیتونم اسمشو اینجا بگم تا بقیه مثه من نشن!
      بعد از ایشون،مشاور من یک دانشجوی خیلی ساده بود که اصلا ادعایی نداشت.ولی برعکس مشاور اولم که خیلی هم ادعاش بود،خیلی خیلی بهم کمک کرد.چون من سیستم برنامه ریزی غلطی داشتم و مشکلات شخصی هم داشتم که نمیزاشتن خوب درس بخونم ولی با کمک ایشون تونستم همشون رو حل کنم در سال دومی که کنکور دادم.
      پس مشاور بودن و خوب بودن به اسم و تبلیغات و اینجور چیزا نیست.پس گول اینجور چیزارو نخورین.

بحث دومی که می خوام برم سراغش،بحث اهمیت مشاور هست.
      این روز ها عده ای اصرار کامل دارند که وجود مشاور کاملا الزامی هست و بی مشاور اصلا امکان نداره بتونین مسیر کنکور رو با موفقیت طی کنین و اینجور حرفا
      در مقابل عده ای هم هستن که اصرار می کنن مشاور فقط یه تله برای کسب پوله و سودجویی از دانش اموزانه و تاثیری هم نداره!

من با هر دو این گروه ها مخالفم.مشاور میتونه به دانش آموزایی که مشکل حاد در زمینه برنامه ریزی روزانه دارند یا زود از درس خوندن خسته میشن یا مشکلات روحی زیادی در زمینه درس و کنکور دارند کمک کنه(البته به شرطی که مشاور مفیدی باشه و نه یه سودجو)
      ولی کسایی که خودشون تا حدودی میتونن برنامه ریزی کنن برای آزمون هاشون و مشکل روحی چندانی ندارن،اگه خودشون پیش برن بهتره.چون کم کم یاد میگیرن در هر موقعیتی چیکار کنن که عملکرد بهتری داشته باشن(هیچ مشاوری مثه خود آدم نمیشه.چون تو کاملا از روحیات خودت خبر داری ولی مشاور از تو یه شناخت سطحی و ناکامل داره)

سخن پایانی اینکه:مشاور معجزه نمیکنه،از تو یه ربات درسخوان نمیسازه،نمیتونه تورو وادار به درس خوندن و رتبه آوردن کنه.تنها کسی که میتونه واقعا به تو کمک کنه و موتور انگیزه و تلاش رو در تو فعال کنه،فقط و فقط خودت هستی.
      پس مصمم باش و تصمیم بگیر،محکم قدم بردار و بدون که با اتکا به خودت خیلی راحت میتونی مسیر کنکور رو طی کنی و موفق بشی.هر مشکلی هم که داشتی،این انجمن و بچه های خوبش در خدمت شما دوستان عزیز هستن.موفق باشین!

Live In The Moment

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تیر خیلی جالبی بود ، حیفم آمد در تایید صحبت های دوست مان همایش رتبه شدن در کنکور قرار ندم

همایش بزرگ شناخت کنکور و چهارچوب های آن
      پیش به سمت رتبه شدن ...

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن