خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Sheytani
      نمایش مشخصات

بیایید مثبت فکر کنیم حتی اگر دروغ باشد....

چرا احساس ناراحتی در تمام انسان ها وجود دارد خواه او پولدار باشد یا بی پول مگر پول دلیلی برای خوشحال بودن نیست؟ یا چرا انسانی فقیر در هندوستان خوشحال است مگر فقر دلیلی برای ناراحتی نیست؟ اصلن ما تعریفی برای خوشبختی یا خوشحالی داریم؟ معیار ما برای سنجیدن اون چیه؟ تعریف ما از ثروت چیه؟ در آمد یک انسان میتونه به هزاران دلار درساعت برسه در حالی که درآمد یه شخص در یه کشور آفریقایی ماهانه یک دلاره... وووووووو...... این موضوع قابل تعمیم دادن به هر چیزی هست... ما درعین حال که نسبت به خیلی از انسان های کره زمین بد بخت فقیرو شکست خورده هست نسبت به خیلی ها خوشبخت پول دار و موفق هستیم شاید شما بگید که باید واقعیت رو دید و خود را با بهترین ها مقایسه کرد تا بتونیم مشابه اون ها باشیم اما حرف من منافاتی با این موضوع نداره من میگم تا زمانی که میشه مثبت فکر کرد و روی دیگر ماجرا رو دید و با این حرکت میزان رضایت خود رو بالا برد و به فکر بهترین ها بود چرا منفی فک کنیم و ذهن خودمون رو تخریب کنیم در عین حال هم نمیگم که بیایید به کاعنات انرژی مثبت بفرستیم که اون هم این انرژی رو به ما پس بده... این احمقانه ترین حرفی بوده که تا حالا شنیدم انسانی که در مقابل عظمت این جهان هیچه چطور میتونه به اون انرژی بده یا بگیره اون هم از طریق ذهنش.. اما میتونه با مثبت فکر کردن و سنجیده فکر کردن و امیدوار بودن و همچنین صبور بودن افکار و مغز خودش رو که چیزی شناخته شده تر و قابل فهم ترهست براش تحت تاثیر بگذاره و عملکرد خودش رو بهتر کنه و شاد باشه.... مثل سعدی باشیم که وقتی تو بیایون میرفت واز رنجیده شدن پاش به خاطر کفش خرابش ناراحت بود واز خدا گلایه میکرد سگی رو دید که یک پا نداشت واز این کوتاهی خودش از خدا عذر خواهی کرد بیاید سطح توقعات خودمون رو از خودمومن کم کنیم بیایید به حرف سهراب گوش بدیم و چشم هامون رو بشوریم و دنیا رو جور دیگه ای ببینیم اون طوری که دوست داریم باشه اون طوری که هست نه بیشتر و نه کمتر و در عین حال به تلاش ادامه بدیم چون تا شقایق هست زندگی باید کرد...!!!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      همه چیز خوبه،مگه اینکه خلافش ثابت بشه...
      «رضا»

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HiccUp نمایش پست ها
      همه چیز خوبه،مگه اینکه خلافش ثابت بشه...
      «رضا»

"راه افتادیا....."

"فرشید"

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ما حالمون خوبه اما تو باور نکن
      مشاور

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

من منفی بافم ؛ یه مشکلی پیش میاد ، شروع میکنم منفی بافی شدید ، چون

منفی در منفی میشه مثبت

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یه داستان کوتاه از چخوف میخوندم که خیلی قشنگ بود ، حتی اگه اهل مطالعه هم نیستید باید بخونیدش ، تو اون داستان کوتاه که اسمش (( تمشک تیغ دار )) بود یه نفر با طرز فکر همین آقا فرشید وجود داشت که همه ی دل خوشیش یه درخچه تمشک بود که تو حیاطش داشت و کلا یه زندگی ساده داشت ، بعد داداشش در مورد همین یارو به دوستاش میگفت که اون سخنرانیشو باید برید تو خود کتاب بخونید که خیلی قشنگه ، خلاصه آخرش یارو بر میگرده اینو میگه که ، زندگی اگر یک هدف داشته باشه ، اون خوشبختی نیست ؛

منم واقعا با همه وجودم به این جملش اعتقاد دارم که زندگی اگر یک هدف داشته باشه اون خوشبختی نیست ؛
      البته در ادامه میگه که هدف زندگی خوبی کردن به بقیست پس تا میتونید به بقیه خوبی کنید ،

پ ن :

دانلود رایگان کتاب-دانلود کتاب تمشک تیغ دار

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها
      یه داستان کوتاه از چخوف میخوندم که خیلی قشنگ بود ، حتی اگه اهل مطالعه هم نیستید باید بخونیدش ، تو اون داستان کوتاه که اسمش (( تمشک تیغ دار )) بود یه نفر با طرز فکر همین آقا فرشید وجود داشت که همه ی دل خوشیش یه درخچه تمشک بود که تو حیاطش داشت و کلا یه زندگی ساده داشت ، بعد داداشش در مورد همین یارو به دوستاش میگفت که اون سخنرانیشو باید برید تو خود کتاب بخونید که خیلی قشنگه ، خلاصه آخرش یارو بر میگرده اینو میگه که ، زندگی اگر یک هدف داشته باشه ، اون خوشبختی نیست ؛

منم واقعا با همه وجودم به این جملش اعتقاد دارم که زندگی اگر یک هدف داشته باشه اون خوشبختی نیست ؛
      البته در ادامه میگه که هدف زندگی خوبی کردن به بقیست پس تا میتونید به بقیه خوبی کنید ،

پ ن :

دانلود رایگان کتاب-دانلود کتاب تمشک تیغ دار

ممنون به خاطر کتاب....

"زندگی، زندگی است".

"فرشید"

خخخخخخخخخ

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درود بر شما ،
      واقعیتش اینه که خیلی چیز ها به ذات انسان برمیگرده ، که اگه بر نمی گشت این همه تفاوت این همه اختلاف سلیقه این همه اختلاف فکری که از نظر من بیشتر به ذات انسان مربوطه ته محیط ، وجود نداشت
      یک انسان منفی باف ، یک انسان فقیر روحی که ثروتی داره که میتونه باهاش یه عمر خوش باشه ولی نیست
      بسیاری از خصلت ها و خصوصیاتی که تو انسان هاست به درونشون برمیگرده
      سوال اینجاست که چند نفر با گفته های ما خوشبین شدند؟؟ قطعا بسیار کمند ، و آنهایی که به خوشبینی رسیدند چیزی در درونشان در مورد خوشبینی تعریف شده بود ولی محیط شاید اجازه ی شکوفایی رو بهش نمیداد
      حتما داستان ماهیگر و مرد تاجر رو شنیدین یا خوندین :

یك تاجر آمریكایى نزدیك یك روستاى مكزیكى ایستاده بود كه یك قایق كوچك ماهیگیرى از بغلش رد شد كه توش چند تا ماهى بود!از مكزیكى پرسید: چقدر طول كشید كه این چند تارو بگیرى؟ مكزیكى: مدت خیلى كمى ! آمریكایى: پس چرا بیشتر صبر نكردى تا بیشتر ماهى گیرت بیاد؟ مكزیكى: چون همین تعداد هم براى سیر كردن خانواده‌ام كافیه ! آمریكایى: اما بقیه وقتت رو چیكار میكنى؟ مكزیكى: تا دیروقت میخوابم! یك كم ماهیگیرى میكنم! با بچه‌هام بازى میكنم! با زنم خوش میگذرونم! بعد میرم تو دهكده میچرخم! با دوستام شروع میكنیم به گیتار زدن و خوشگذرونى! خلاصه مشغولم با این نوع زندگى !آمریكایى: من توی هاروارد درس خوندم و میتونم كمكت كنم! تو باید بیشتر ماهیگیرى بكنى! اونوقت میتونى با پولش یك قایق بزرگتر بخرى! و با درآمد اون چند تا قایق دیگه هم بعدا اضافه میكنى! اونوقت یك عالمه قایق براى ماهیگیرى دارى ! مكزیكى: خب! بعدش چى؟ آمریكایى: بجاى اینكه ماهى‌هارو به واسطه بفروشى اونارو مستقیما به مشتریها میدى و براى خودت كار و بار درست میكنى... بعدش كارخونه راه میندازى و به تولیداتش نظارت میكنى... این دهكده كوچیك رو هم ترك میكنى و میرى مكزیكو سیتى! بعدش لوس آنجلس! و از اونجا هم نیویورك... اونجاس كه دست به كارهاى مهمتر هم میزنى ...مكزیكى: اما آقا! اینكار چقدر طول میكشه؟ آمریكایى: پانزده تا بیست سال ! مكزیكى: اما بعدش چى آقا؟ آمریكایى: بهترین قسمت همینه! موقع مناسب كه گیر اومد، میرى و سهام شركتت رو به قیمت خیلى بالا میفروشى! اینكار میلیونها دلار برات عایدى داره ! مكزیكى: میلیونها دلار؟؟؟ خب بعدش چى؟ آمریكایى: اونوقت بازنشسته میشى! میرى به یك دهكده ساحلى كوچیك! جایى كه میتونى تا دیروقت بخوابى! یك كم ماهیگیرى كنى! با بچه هات بازى كنى ! با زنت خوش باشى! برى دهكده و تا دیروقت با دوستات گیتار بزنى و خوش بگذرونى!!!
      مکزیکی نگاهی به مرد آمزیکایی کرد و گفت :خب من الانم که دارم همینکارو میکنم!!!

سوال من اینست ، چه تفاوتی بین این دو نفر هست و چه چیزی به طرز نگرش اونها به زندگی رو تعیین میکنه ؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هرچی که فکر کنی اتفاق میافته خواه مثبت باشه خواه منفی
      زندگی زیباست

زیبابینان زیبایی بینند

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      " در هر کاری ، تجربه ای شگرف نهفته است که از رسیدن به هدف انجام آن کار ، مهم تر است . " biskie

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Harmonica نمایش پست ها
      چرا احساس ناراحتی در تمام انسان ها وجود دارد خواه او پولدار باشد یا بی پول مگر پول دلیلی برای خوشحال بودن نیست؟ یا چرا انسانی فقیر در هندوستان خوشحال است مگر فقر دلیلی برای ناراحتی نیست؟ اصلن ما تعریفی برای خوشبختی یا خوشحالی داریم؟ معیار ما برای سنجیدن اون چیه؟ تعریف ما از ثروت چیه؟ در آمد یک انسان میتونه به هزاران دلار درساعت برسه در حالی که درآمد یه شخص در یه کشور آفریقایی ماهانه یک دلاره... وووووووو...... این موضوع قابل تعمیم دادن به هر چیزی هست... ما درعین حال که نسبت به خیلی از انسان های کره زمین بد بخت فقیرو شکست خورده هست نسبت به خیلی ها خوشبخت پول دار و موفق هستیم شاید شما بگید که باید واقعیت رو دید و خود را با بهترین ها مقایسه کرد تا بتونیم مشابه اون ها باشیم اما حرف من منافاتی با این موضوع نداره من میگم تا زمانی که میشه مثبت فکر کرد و روی دیگر ماجرا رو دید و با این حرکت میزان رضایت خود رو بالا برد و به فکر بهترین ها بود چرا منفی فک کنیم و ذهن خودمون رو تخریب کنیم در عین حال هم نمیگم که بیایید به کاعنات انرژی مثبت بفرستیم که اون هم این انرژی رو به ما پس بده... این احمقانه ترین حرفی بوده که تا حالا شنیدم انسانی که در مقابل عظمت این جهان هیچه چطور میتونه به اون انرژی بده یا بگیره اون هم از طریق ذهنش.. اما میتونه با مثبت فکر کردن و سنجیده فکر کردن و امیدوار بودن و همچنین صبور بودن افکار و مغز خودش رو که چیزی شناخته شده تر و قابل فهم ترهست براش تحت تاثیر بگذاره و عملکرد خودش رو بهتر کنه و شاد باشه.... مثل سعدی باشیم که وقتی تو بیایون میرفت واز رنجیده شدن پاش به خاطر کفش خرابش ناراحت بود واز خدا گلایه میکرد سگی رو دید که یک پا نداشت واز این کوتاهی خودش از خدا عذر خواهی کرد بیاید سطح توقعات خودمون رو از خودمومن کم کنیم بیایید به حرف سهراب گوش بدیم و چشم هامون رو بشوریم و دنیا رو جور دیگه ای ببینیم اون طوری که دوست داریم باشه اون طوری که هست نه بیشتر و نه کمتر و در عین حال به تلاش ادامه بدیم چون تا شقایق هست زندگی باید کرد...!!!

up

12. Top | #12
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      میگن هر که بامش بیش برفش بیشتر
      ? Happy or sad

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)