خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دینی که الان داری بهت ارث رسیده و یا با تفکر بهش رسیدی؟

رأی دهندگان
    118. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • ارثی

83 70.34%
    • با تفکر

35 29.66%
    صفحه 3 از 13 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 181
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid96 نمایش پست ها
      خب شما چرا فکر میکنید در حالی که همه ی مذاهب دیگر تحریف شده ، مذهب شیعه بدون تحریف مونده ؟

/
      شما بحث مذهب و دین رو باهم قاطی نکن...ما میگیم مسحیت تحریف شده چون چهار تا انجیل وجود داره بالاخره یکی راست میگه سه تا دروغ(فرض)البته هر چهارتا تحریف شده
      شما میگی چون مسحیت تحریف شده،یهود سکولار شده اسلام هم تحریف شده...خوب این حرف بی معنیه شما دلیلتو بگو...
      کجای تشیع تحریف شده؟

A SONG OF ICE AND FIRE
      ویرایش توسط namkarbary : 03 فروردین 1393 در ساعت 18:25

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب شما چرا فکر میکنید در حالی که همه ی مذاهب دیگر تحریف شده ، مذهب شیعه بدون تحریف مونده ؟

شما قبول دارید که توی دین های دیگه خرافات زیادی وجود داره ؟ مثلاً کشتی گرفتن حضرت عیسی با خدا توی مسیحیت
      من میگم مذهب شیعه هم از این قاعده مستثنی نیست . البته چیزایی که از نظر من ممکنه بتونه خرافات باشه ممکنه به نظر شما نباشه .
      [/color][/indent]
      [/color][/right]
      یه چیزی مثل همین که گفتی رو توی اسلام و تشیع بگو که خرافه باشه
      البته خواهشا بحث امام زاده ها رو پیش نکش چون انصافا خودم قبول دارم ماها درمورد امام زاده ها1خورده داریم زیاده روی-از ساختنش بگیر تا چیزایی که دربارش میگن-میکنیم!!!!

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای الف نمایش پست ها
      شما بحث مذهب و دین رو باهم قاطی نکن...ما میگیم مسحیت تحریف شده چون چهار تا انجیل وجود داره بالاخره یکی راست میگه سه تا دروغ(فرض)البته هر چهارتا تحریف شده
      شما میگی چون مسحیت تحریف شده،یهود سکولار شده اسلام هم تحریف شده...خوب این حرف بی معنیه شما دلیلتو بگو...
      کجای تشیع تحریف شده؟
      خب خاصیت هر مطلبی اینه که قسمتیش در طول زمان از بین میره یا عده ای چیزی به نفع خودشون به اون اضافه میکنند
      با توجه به این موضوع سوال اصلی اینه که : مگه تفاوت تشیع با سایر مذاهب چیه که فقط این مذهب مورد تحریف قرار نگرفته
      من نمیتونم بگم کجای تشیع تحریف شده . من از کجا بدونم آبی که در این چشمست 1000 سال پیش وارد شده یا 50 سال پیش یا دیروز .

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      یه چیزی مثل همین که گفتی رو توی اسلام و تشیع بگو که خرافه باشه
      البته خواهشا بحث امام زاده ها رو پیش نکش چون انصافا خودم قبول دارم ماها درمورد امام زاده ها1خورده داریم زیاده روی-از ساختنش بگیر تا چیزایی که دربارش میگن-میکنیم!!!!
      بحث من ( و تاپیک) روی این که چه چیزی خرافه هست یا نیست ، نیست
      مثل همین امام زاده ها ، که گفتی زیاده روی کردیم ، اگه دقت کنی زیاد هست

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب خاصیت هر مطلبی اینه که قسمتیش در طول زمان از بین میره یا عده ای چیزی به نفع خودشون به اون اضافه میکنند
      با توجه به این موضوع سوال اصلی اینه که : مگه تفاوت تشیع با سایر مذاهب چیه که فقط این مذهب مورد تحریف قرار نگرفته
      من نمیتونم بگم کجای تشیع تحریف شده . من از کجا بدونم آبی که در این چشمست 1000 سال پیش وارد شده یا 50 سال پیش یا دیروز .
      ببین برادر من الآن در مسیحیت کشیش ها نباید ازدواج کنند!خب این کار عقلانیه؟چرا باید میل جنسی سرکوب بشه؟اگه قرار میل جنسی سرکوب بشه چرا خداوند اونو در وجود انسان قرار داده؟اینکار عدالت خداوندو زیر سوال می بره...آیا دین باید برخلاف خدا حرکت کنه؟وهزاران مثال دیگه از بقیه ادیان...خوب شما یک مثال مثل این برای من بزن
      فرق تشیع اینکه در تمام ادیان به اون اشاره شده اثباتش هم خیلی ساده میتونی تو اینترنت پیدا کنی...در مسیحیت(عهد عتیق)یهود(تورات) و...

A SONG OF ICE AND FIRE
      ویرایش توسط namkarbary : 04 فروردین 1393 در ساعت 00:45

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      ببین برادر من الآن در مسیحیت کشیش ها نباید ازدواج کنند!خب این کار عقلانیه؟چرا باید میل جنسی سرکوب بشه؟اگه قرار میل جنسی سرکوب بشه چرا خداوند اونو در وجود انسان قرار داده؟اینکار عدالت خداوندو زیز سوال می بره...آیا دین باید برخلاف خدا حرکت کنه؟وهزاران مثال دیگه از بقیه ادیان...خوب شما یک مثال مثل این برای من بزن
      فرق تشیع اینکه در تمام ادیان به اون اشاره شده اثباتش هم خیلی ساده میتونی تو اینترنت پیدا کنی...در مسیحیت(عهد عتیق)یهود(تورات) و...
      ممنون از نکاتی که گفتی ، منم موافقم ، ولی به نظرم هیچکدوم دلیلی نیستن که تشیع رو بدون تحریف بدونیم . البته این نظر منه

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون از نکاتی که گفتی ، منم موافقم ، ولی به نظرم هیچکدوم دلیلی نیستن که تشیع رو بدون تحریف بدونیم . البته این نظر منه
      شما بازم حرف خودتو میزنی...من دیگه نمی دونم چی بگم...خدا منو به راه راست هدایت کنه...
      موفق باشید.

A SONG OF ICE AND FIRE

8. Top | #38
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببین برادر من الآن در مسیحیت کشیش ها نباید ازدواج کنند!خب این کار عقلانیه؟چرا باید میل جنسی سرکوب بشه؟اگه قرار میل جنسی سرکوب بشه چرا خداوند اونو در وجود انسان قرار داده؟اینکار عدالت خداوندو زیر سوال می بره...آیا دین باید برخلاف خدا حرکت کنه؟وهزاران مثال دیگه از بقیه ادیان...خوب شما یک مثال مثل این برای من بزن

؟؟؟؟

خب خدا شیطان رو هم افرید

پس ما باید گناه کنیم

------------------------

ببین یک مطلب درمورد حرفای اون رفیقمون بگم تا متوجه بشی

( اول از همه بگم که من از چیزی طرفداری نکردم و من موضعم را قبلا اعلام کرده ام) ( و فقط دارم حرف اون را برای شما میگم) ( همین)

-----------------

ببین ما میایم میگیم دین مسیحیت یکسری چیزاش دروغه
      یهود..و غیره ادیان هم همینطور

اما این برای ما اینطور است و برای خودشان اینطور نیست
      چرا؟؟؟؟

چون توی تمامی کتب انها ان چیز را درست میدادند

--------------

حالا شیعه خودمان.... اولا این رو بگم به بعضی از دوستان که میگویند شیعه یک مذهب است و دین نیست...دوستان ( اسلام شیعه) یک دین است

خب...

اول از همه این را بگویم که این مثال را همینطوری گفتم و هیچ قصدی ندارم تحت هیچ شرایطی

اصلا نگفتم که این حرف درست است یا غلط
      فقط این را به عنوان یک مثال اوردم

ببینید همیشه میگوییم که حضرت محمد (ص) سواد نداشت

اما قران را میخواند و این به اذن خداوند بود

خب ... ما میگوییم درست است چونکه همه میگویند درست است

اما از کجا باید بفهمیم اشتباه است وقتی هرچه کتاب چاپ میشود میگویند درست است؟؟؟

درحالی که در ان زمان نه دفتری چیزی بوده که بخوای بنویسی

نه زبان به زبان تا اینجا رسیده

نه اینترنتی بوده نه ایمیلی نه ... هیچ چیز دیگری

پس چطور این همه حکایات و این همه داستان ها این همه چیز و میز تا الان به دست ما رسیده؟؟؟؟

چطور شده که در دوران مغول همه چیز ایران داغون شده فقط همین اینها ماندند؟؟؟

خب ما هیچ چیز را درست نیمدانیم و فقط به تبعیت از دیگران که میگویند درست است ما هم میگوییم درست است

و نمیتوانیم بفهمیم که درست است یا نیست

و یکسری چیزها هست .. که حقیقتش من نمیتوانم اینجا بگویم... شاید به نظر بچه ها زیاد خوب نیاید

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javadfathi نمایش پست ها
      ؟؟؟؟

خب خدا شیطان رو هم افرید

پس ما باید گناه کنیم
      خداوند شیطانو قبل از انسان آفرید...به هرحال باید یه معیاری برای تعییین میزان ایمان افراد وجود داشته باشه یا نه

؟؟؟؟
      ببین یک مطلب درمورد حرفای اون رفیقمون بگم تا متوجه بشی

( اول از همه بگم که من از چیزی طرفداری نکردم و من موضعم را قبلا اعلام کرده ام) ( و فقط دارم حرف اون را برای شما میگم) ( همین)

-----------------

ببین ما میایم میگیم دین مسیحیت یکسری چیزاش دروغه
      یهود..و غیره ادیان هم همینطور

اما این برای ما اینطور است و برای خودشان اینطور نیست
      چرا؟؟؟؟

چون توی تمامی کتب انها ان چیز را درست میدادند
      من صحبت های آقا وحیدو متوجه شدم
      من یک مثال از مسیحیت زدم شما یک مثال از تشیع بزن البته من هم از نظر سواد هم از نظر سن و سال تو سطحی نیستم که بخوام جواب شما رو بدم ولی ...

؟؟؟؟

حالا شیعه خودمان.... اولا این رو بگم به بعضی از دوستان که میگویند شیعه یک مذهب است و دین نیست...دوستان ( اسلام شیعه) یک دین است
      اسلام شیعه؟!داریم همچین چیزی؟
      دین همه ما اسلامه و مذهب ما شیعه... وما اسلام شیعه نداریم

؟؟؟؟
      اول از همه این را بگویم که این مثال را همینطوری گفتم و هیچ قصدی ندارم تحت هیچ شرایطی

اصلا نگفتم که این حرف درست است یا غلط
      فقط این را به عنوان یک مثال اوردم

ببینید همیشه میگوییم که حضرت محمد (ص) سواد نداشت

اما قران را میخواند و این به اذن خداوند بود

خب ... ما میگوییم درست است چونکه همه میگویند درست است

اما از کجا باید بفهمیم اشتباه است وقتی هرچه کتاب چاپ میشود میگویند درست است؟؟؟

درحالی که در ان زمان نه دفتری چیزی بوده که بخوای بنویسی

نه زبان به زبان تا اینجا رسیده

نه اینترنتی بوده نه ایمیلی نه ... هیچ چیز دیگری

پس چطور این همه حکایات و این همه داستان ها این همه چیز و میز تا الان به دست ما رسیده؟؟؟؟
      اون زمان ایران تمدن داشت،اروپا(روم)تمدن داشت بسیاری از کشور های دیگه هم تمدن داشتند ولی حجاز هیچ تمدنی نداشت و خوب به عراب جاهلی هم معروف بودند با این حال اسلام از حجاز طلوع کرد واینکه این مبانی پیچیده رو به عرب جاهلی یاد دادن تقریباً محال بود ولی پبامبر اینکارو کرد این خودش یعنی پیامبر انسان عادی نبوده...
      حضرن علی(علیه السلام)قرآن را از زبان پیامبر می شنید و می نوشت همین الآن هم قران های دست نوشته مربط به اون زمان هست اونها روی هرچیزی می نوشتند مثل سنگ،چوب،پوست حیوانات و ...
      شبکه ایران - قرآن متعلق به دوران خلیفه سوم + تصویر

؟؟؟؟
      چطور شده که در دوران مغول همه چیز ایران داغون شده فقط همین اینها ماندند؟؟؟
      بخاطر اینکه بسیاری از این کتاب ها در بغداد و کشور های دیگه نگهداری می شده...بسیاری از علما سر حفظ این کتاب ها جونشونو از دست دادن از قدرت علمای شیعه غافل نشید اونها تونستند مغولهارو هم مسلمان کنند

؟؟؟؟
      خب ما هیچ چیز را درست نیمدانیم و فقط به تبعیت از دیگران که میگویند درست است ما هم میگوییم درست است

و نمیتوانیم بفهمیم که درست است یا نیست

و یکسری چیزها هست .. که حقیقتش من نمیتوانم اینجا بگویم... شاید به نظر بچه ها زیاد خوب نیاید
      من به تبعیت از دیگران هیچ کاری انجام نمیدم و اگه دنبال چیزی بریم مطمعناً به نتیجه میرسیم،اگه زحمتی نیست اون چیز ها رو برای من پیغام خصوصی کن تا منم بدونم
      والسلام

A SONG OF ICE AND FIRE

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست من مطالب تشیع از قرآن استخراج میشود خداوند خودشون فرمودند که قرآن از تحریف حفظ شده است.

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      دوست من مطالب تشیع از قرآن استخراج میشود خداوند خودشون فرمودند که قرآن از تحریف حفظ شده است.
      قرآن از تحریف حفظ شده اما منابع شیعه قرآن و حدیث هست که دومی تحریف پذیره (؟)

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      قرآن از تحریف حفظ شده اما منابع شیعه قرآن و حدیث هست که دومی تحریف پذیره (؟)
      علما ی دین یه دوره ای رو میگذرونند که میتونند حدیث صحیح رو از نحریف شده بازشناسند.

13. Top | #43
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب دوست عزیز مشکل همینجاست
      از کجا معلوم که اون علما راست میگویند؟؟؟

دوست عزیزی اقای الف که میگویی منم یه چیزی بگم که تحریف شده

شما درست متن منو خوندی؟؟؟
      من گفتم ما هرچی داریم توسط همین علما و اخوند های خودمان نوشته از کجا میشود فهمید که تحریف شده یا نه؟؟؟

ما خیلی راحت میگیم اونا تحریف شدن

اما....

14. Top | #44
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یکی از دوستان میگفت که بین زرتشت و اسلام تحقیق کرده تا رسیده به اینکه اسلام بهتره

میتونم بپرسم چه تحقیقاتی انجام داده؟

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب دوست عزیز مشکل همینجاست
      از کجا معلوم که اون علما راست میگویند؟؟؟

دوست عزیزی اقای الف که میگویی منم یه چیزی بگم که تحریف شده

شما درست متن منو خوندی؟؟؟
      من گفتم ما هرچی داریم توسط همین علما و اخوند های خودمان نوشته از کجا میشود فهمید که تحریف شده یا نه؟؟؟

ما خیلی راحت میگیم اونا تحریف شدن

اما....
      خوب شما مرجع تقلیدتون آقای بهحت انتخاب کنید فکر میکنم همه در صلاحیت و اعلم بودن ایشون اتفاق نظر دارند.

صفحه 3 از 13 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)