خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تابستون 95 چیکار کنم ؟

سلام و خسته نباشید به همه بچه ها مخصوصا کنکوریای 95 که الان دارن مثه من امتحانات نهایی رو پشت سر می زارن
      می خواستم بدونم من واسه تابستون 95 چی بخونم واسه کنور من هیچ اطلاعی از برنامه ریزی ندارم و اصلا نمی دونم چی بخونم ؟
      روزی چند ساعت باس بخونم ؟
      همش تست بزنم ؟ درسنامه بخونم ؟چی کار کنم ؟
      فقط بگم من می خوام واسه کنکور بخونم و چون نهایی هامو خراب کردم مجبنورم کنکورمو خیلی خوب بدم ولی نمی دونم چیکار کنم واسه تابستون ؟
      اختصاصی هامو تموم کنم ؟
      بگم من ریاضیم متاسفانه ضعیفه فیزیکم خوبه ولی شیمی خیلی قویه
      کلاس هم چی برم واسه تابستون ؟
      ارمون هم قلمچی شروع کنم خوبه ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      شما سعی کن که تا جایی که میتونی دروس پایه رو جمع و جور کنی به خصوص تخصصی ها توی تابستون که توی پیش دغدغه پایه نداشته باشی...

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      پیشنهاد بنده

مطالعه دقیق دروس سال دوم تجربی + عربی3(بار عربی رو بستی) + دین و زندگی 3

هر سوالی بود در خدمتم

یا به اندازه خواسته هایت تلاش کن

یا به اندازه تلاشت آرزو کن

سعی کن آنچه را که دوست داری به دست آوری

وگرنه روزی مجبور خواهی شد آنچه را که به دست آورده ای دوست داشته باشی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منم وضعیت تورو دارم
      منم میخوام قلمچی ثبت نام کنم شنیدم برنامه ریزیش خیلی خوبه
      اگرهم قلم چی نرفتی برنامشو بگیر وبا اون جلو برو

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سعی کنید خودتون تو تابستون درس بخونید ازش نهایت استفاده رو ببرید وقتی که رفتید پیش اونوقت قلم چی ثبت نام کنید.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      فقط بخون . یه عالمه بخون
      تابستونو خوب تموم کنی تا تهش خوب رفتی .

7. Top | #7
      srh
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      فقط بخون . یه عالمه بخون
      تابستونو خوب تموم کنی تا تهش خوب رفتی .
      من تابستون خوب تموم كردم اما تهش رو نه

كنكور دقيقا دوي استقامته اگه ايستادي كارت تمومه البته باز پا نشي و بدوي

البته خستگي تو راهم چيز عاديه

رفع اسپم
      دوست عزيز پيشنهاد ميكنم هر جا رفتي پاش بايست و تا اخر باهاش باش
      تابستون هم زبان و رياضي خوب كار كن همون سالو با برنامه ازمونا اما با كمي وقت بيشتر

تو طول سال ميفهمي بهت چي گفتم معمولا دوستان رياضي كم ميخونن و اين ميشه يه سكوي پرش
      در پشت چارچرخه فرسوده ای / كسی
      خطی نوشته بود:
      "من گشته ام نبود !
      تو دیگر نگرد
      نیست!"...
      گر خسته ای بمان و اگر خواستی بدان:
      ما را تمام لذت هستی به جستجوست.
      پویندگی تمامی معنای زندگی ست.
      هرگز
      "نگرد! نیست"
      سزاوار مرد نیست... فریدون مشیری

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بشین درس بخون با برنامه دیگه
      این جوری

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiyar نمایش پست ها
      بشین درس بخون با برنامه دیگه
      این جوری

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اولا: برنامه ریزی
      مثلا من قبل از نوبت اول کم خوندم اما بعد از نوبت اول تصمیم گرفتم بیشتر بخونم برای همین تصمیم به برنامه ریزی گرفتم که تجربیاتی کسب کردم که بهت میگم:

نکته 1: باید برای درس خوندن برنامه داشت یعنی ساعتی که میخوای شروع به درس کنی و تموم کنی و استراحت کنی بین درس ها کاملا معلوم باشه.
      نکته 2: ساعت مطالعه متناسب با توانایی ات باشه.(توجه کن منظور از توانایی، توانایی درسی نیست...توانایی اینه که چقدر بخونی تا هم درس خونده باشی هم لذت برده باشی و برنامه ت رو ول نکنی)
      پیشنهاد:باتوجه به اینکه امتحان نهایی ها خیلی خسته کننده بوده و تابستون وقت نفس کشیدنه و همین طور میگی که تا حالا درس نخوندی پیشنهاد میکنم از روز 27 خرداد تصمیم بگیری 2 یا 1 ساعت درس بخونی...(به نظرت یک ساعت خیلی زیاده؟؟؟؟؟)

شاید بگی که یک ساعت کمه....اما نکته مهمی که باید بهش توجه کنی اینه که تو الآن چون توی حال هوای امتحان هستی تصمیم گرفتی درس بخونی و به محض اینکه تابستون بشه درس نمیخونی برای همین باید از روز 27 خرداد شروع کنی و ساعت مطالعه پایین هم داشته باشی تا برنامه رو ترک نکنی

ببین منم تقریبا مثل تو هستم یعنی به خودم میگفتم باید دیگه از فلان موقع شروع کنم به درس خوندن اما برنامه ام فقط یک روز دوام داشت و همچنین وقتی ساعت مطالعه بالا می گذاشتم وقتی بهش عمل نمی کردم ناراحت میشدم و کلا درس رو ترک میکردم یعنی همون یک ساعت رو هم نمیخوندم

خب ببین پس قرار شد از 27 خرداد روزی یک ساعت درس بخونی و اگر هم حال داشتی بیشتر درس بخون و به خودت به اندازه اینکه اضافه درس خوندی جایزه بده و اگر به برنامت متعهد موندی توی مرداد به دو یا سه ساعت افزایش بده

دوما: تست

ببین تست زدن خیلی مهمه و اگر تا حالا تست نزدی پیشنهاد می کنم فقط روزی 5 تا تست بزنی

تازه اگرم دیدی همون 5 تا رو نمیزنی یعنی به برنامه ات پایبند نیستی قرار بزار با خودت روزی یک دونه تست بزنی و کم کم بیشتر کنی

----------------------------------------------------------------------------------------------
      نتیجه:
      بهتره زیاد برنامه سنگین نریزی برای تابستون و با یک برنامه خیلی ساده و حتی خیلی خنده دار والکی به کارت ادامه بدی
      تجربه من میگه برای شروع کار این بهتره نه جو گیر شدن و برنامه ریزی غلط

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من اگه باشم كل تابستون فقط اختصاصي ميخونم +عربي
      چون اينا به وقت بيشتري نياز دارن
      ب قول استادم اينارو عالي كار كني بار خودتو بستي

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amoo نمایش پست ها
      سلام و خسته نباشید به همه بچه ها مخصوصا کنکوریای 95 که الان دارن مثه من امتحانات نهایی رو پشت سر می زارن
      می خواستم بدونم من واسه تابستون 95 چی بخونم واسه کنور من هیچ اطلاعی از برنامه ریزی ندارم و اصلا نمی دونم چی بخونم ؟
      روزی چند ساعت باس بخونم ؟
      همش تست بزنم ؟ درسنامه بخونم ؟چی کار کنم ؟
      فقط بگم من می خوام واسه کنکور بخونم و چون نهایی هامو خراب کردم مجبنورم کنکورمو خیلی خوب بدم ولی نمی دونم چیکار کنم واسه تابستون ؟
      اختصاصی هامو تموم کنم ؟
      بگم من ریاضیم متاسفانه ضعیفه فیزیکم خوبه ولی شیمی خیلی قویه
      کلاس هم چی برم واسه تابستون ؟
      ارمون هم قلمچی شروع کنم خوبه ؟
      بستگی داره که سال دوم رو چجوری پشت سر گذاشته باشی اگر سال دوم رو خونده باشی که خیلی کارت راحته اما احتمال میدم نخوندی با این احتمال راهنماییت میکنم

برای برنامه ریزی پیشنهاد میکنم حتما خودت این کار رو انجام بدی چون به قول یکی از دوستان هیچ کس مثل خودتون نمیتونه براتون برنامه ریزی کنه اما اگر ضعف میبینی میتونی به یه مشاور مراجعه کنی

ساعات مطالعه زیاد مهم نیست بازده مطالعه مهمه سعی کن ببینی با چند ساعت خوندن بازده داری مثلا اگر روزی 4 تا 7 ساعت بخونی شاید بازدهت از کسی که روزی 10 ساعت میخونه بهتر باشه ولی پیشنهاد میکنم ساعات مطالعه یالا باشه مثلا حداقل 5 ساعت چون اینجور که گفتی یکم عقبی

اگر در طول سال مطالعه تشریحی خوبی داشتی پیشنهاد میشه فقط تست بزنی اما خوب تشریحی نخوندی و نمیتونی تست بزنی بهتره اول کتاب و جزوه معلم رو خوب بخونی بعد تست بزنی

ببین نهایی درسته قسمت مهمی از کنکوره اما اگه از دستش دادی زیاد روحیه ات رو از دست نده و به فکر کنکور باش چون یه نتیجه خوب تو کنکور تا حدی میتونه نهایی رو جبران کنه ( البته اگه خیلی خیلی خراب نکرده باشی نهایی رو)

برای دروس محاسباتی اگر مشکل داری بهتره بری کلاس ولی سعی کن زیاد کلاس نری چون اتلاف وقته من ترجیح میدم خودم بخونم تا برم کلاس

من برای تابستون پیشنهاد میکنم دروس پایه رو جمع بندی کنی و به فکر پیشخوانی نباشی چون دروس دوم و سوم مهم تره و اختصاصی ها هم تو اولویت باشه بهتره

آزمونم به نظرم قلم چی خوبه چون جامعه اماری بالا داره و در یه جامعه بالاتری خودت رو میسنجی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)