خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

متن انگیزشی_روانشناختی دکتر افشار 25 اردیبهشت

سلام و عرض احترام خدمت شما عزیزان. خوشحال هستم که یکبار دیگه به ما سر زدین و مشتاق هستید تا آخرین مقاله مشاوره تحصیلی تا کنکور94 باهم بخوانیم ؛
      انشالله بعد از این پست کم کم میریم سراغ مشاوره کنکور95 و بعد هم بحث داغ مشاوره و انتخاب رشته دانشگاه دولتی و آزاد کنکور94 .

گذرم سر مزار اموات و گذشتگان ولایت خودمان افتاد ؛ هر مزار یاد بود شخص با چند مصراع شعر و عکسی از دوران سرحالی و تندرستی او خودنمایی می کرد . وجه مشترک دیگر همه قبرها جملاتی بود تحت عنوان پدری مهربان ، مادری دلسوز ، پسری آقا ، جوانی دوست داشتنی و ناکام و ... و به قول مداح مراسم شب هفت و سوم احتمالا از پیرغلامان خاندان عصمت و طهارت و آقا امام حسین (ع) بوده .
      پس آدم بدها کجا هستن ؟ اونها مگه نمی میرن ؟ نمی دونم چرا موقع اعدام قاتل های زنجیره ای هم حتما کسی باید براشون از طرف خدا طلب آمرزش و مغرفت کنه ؟ انگار همه باید پاک و طیب از این دنیا برن ؛ حتی اگر هم نباشن بالاخره وصله بهشون میزنن و حداقل اندوخته یک نماز میت دسته جمعی و کلی فاتحه پس از صرف قیمه روز سومش برای طرف می مونه .

خیلی بچه که بودن چون می خواستن از آب نترسم ، دو دوره رفتم کلاس شنا ؛ من که آخرش شناگرد نشدم ولی شکر خدا شاهین ایزدیار عزیز با وجود معلولیت تونست کلی مدال طلا و نقره بگیره و الان شده افتخار خیابان بهار .
      بعدش به پیشنهاد دختر عمه ام فرستادن منو کلاس زبان ، اما الان بجز گذراندن 10 ترم و بازم نا تمام ماندن کلاسها چیزی از زبان حالیم نمیشه و فقط لغات برام آشنا هستن اما پسر داییم که همراهم شد الان مدرک زبان روسی اش هم گرفته .
      در آخر خودم رفتم کلاس کامپیوتر ، اما اونجا هم چون فقط عاشق بازی بودم ، با سیستم آموزشگاه فقط گیم بازی می کردم ؛ یکی از اون بچه ها الان متخصص مایا هست و بازی کامپیوتری طراحی می کنه .
      معلم ورزش دبیرستان استعدادم تو پینگ پنگ کشف کرد و تا ناحیه رفتم جلو ، اما بعدش به بهانه امتحانات و معدل بالا و ... ولش کردم و کشوری نرفتم ؛ یکی از هم مدرسه ای ها سال بعد در جایگاه من قرار گرفت ، اما اون ادامه داد ، الان اسمش شده نوشاد عالمیان .

منصور قیاسی کبابی محل مون اومد قنادی سابق سرکوچه مان اجاره کرد ؛ اولش هر روز اول صبح مغازه باز می کرد و آب جارو می کرد ، برنج پاک می کرد ، می شست و خیلی خودش اکتیو نشان داد و با ارائه تخفیف و سرویس رایگان و 4 تا ببر ، پنجمی مهمان ما باش سعی کرد مشتری جذب کنه ؛ اما بعد از اینکه دید مشتری به اون صورت نداره ، زود یخچال و ویترین گذاشت حراج و جمع کرد رفت اما شنیدم الان همون جا فلافل سلف آبادان اومده و کار و کاسبی اش سکه هست .

از مثال اول اگر دقت کنی برای آدم خوبه داستانم همین اتفاقات کلیشه ای میفته و پس از مرگش براش یاد بود می گیرن ، اما چون آدم خوبی بوده بعد از درگذشتش هم به نیکی ازش یاد می کنن و احتمالا آثار ماتاخر اعمال خوبش باعث میشه اون دنیا هم دستش از خیر و خوبی کوتاه نباشه .
      در مثال های بعدی هم خوب اولش وارد شدم و اون چند قدم اول برداشتم و حتی در چند زمینه پیشرفت های نسبتا خوبی هم داشتم ، اما کار که کرد ، هرآنکه تمام کرد .
      چون من کار تمام نکردم الان از دستاوردهای عالی آخرش هم سهمی نداشتم و الان برگشتم سر خانه اول . شاید خیلی از این موفق ها اولش از من پایین تر و عقب تر بودن ، اما استمرار و پشتکار در راه باعث شد الان اسم آنها ، آدم موفقه باشه .
      فرق دل دادن و ندادن در همین هست که بعد تو زندگی وارد شدی چقدر در برابر کم و کاستی ها گذشت کمی و بسازی ، چقدر سعی کنی همراه طرف مقابلت باشی و دستش بگیری و نه اینکه وزنه ای روی دوش او باشی ؛ وگرنه " بله " اولی دیگه همه عروس ها بعد از سه بار گل و گلاب و ... میگن آخر .
      اون " بله " چقدر بله هست ، خدا می دونه. اولش که انگار همه چی آروم و خوبه ولی خدا آخر و عاقبتش به خیر کنه .
      همه ما بدون شک بارها پامون جای پای موفق ترین های عالم میذاریم و گام اول حتی بهتر از آنها بر می داریم و فقط این راه ادامه نمی دیم و خیلی زود رها می کنیم ... نه نمیشه ، جواب نمیده ، اشتباه بود از اولش هم ، من نمی تونم و ....
      حیفه ، قدر خودت بدون ... خیلی زیاد ... وگرنه یک وقت پر سن و سال میشی و اونوقت می بینی چقدر سوختی و چقدر سوزاندی !! . فکرش کن کسی که در 30 سالگی ببینه می تونست با کیفیت بیشتر زندگی کنه و همه داشته ها و مهارت هات در مرز 25 سالگی داشته باشه ، یعنی 5 سال کم کاری و همین مقیاس برای یک پیر 80 ساله شاید نیمی از عمرش باشه .
      فقط خودت می تونی برای خودت کاری کنی.کاری که از درون بجوشه و خارق العاده زندگی تو رو متحول کنه . پس به خودت دوباره فرصت بده، نذار اینبار قولت کشک بشه . اگر میخوای استرس ناشی از نرسیدن و نشدن ازت کم بشه فقط تمرکز کن روی اصل و محتوا و نه شاخه و برگ هایی که اغاب آدم ها بهش میدن. مثلا کنکور را فقط فرصتی برای هرچه بیشتر باسواد شدن ببین ... بعد می بینی خوده رتبه و دانشگاه خوب و به تبع آن همه حواشی مثبت قبولی جای خوب بهت میرسه ؛ اگر ساده نگر و محتوا گرا باشی دیگه از درگیر شدن به حواشی مضر خبری نیست و مثل فائزه خانم ما درس به عشق درس می خوانی و از مرز بهترین ها هم میگذری ؛ اون زمان که عاشقی دیگه 2 ، 2 تا خیلی بیشتر از چهارتاست .

همه میدونن که در عصر فناوری اطلاعات در محیط اطراف مان پره از داده های شناور و سیگنال هایی که از مبدا به مقصد میخوان برسند و امواج های صوتی،رادیویی مختلف و ... اما به چشم دیده نمیشم و برای دریافت شون نیاز به رسیور و مبدل (دستگاه پذیرنده و تبدیل سیگنال ها و داده های دیجیتال) مخصوص خودشون داریم. حرف ها و انرژی های منفی هم که حال من و تو رو بد می کنن همین جور هستن، و در کنار مثبت ها وجود دارند؛ اگر خودت پذیرنده افکار منفی و تلقین های ناجور و ... باشی انگار مثل یک باند فرود ، ذهن خودت آماج حملات افکار بد و منفی قرار دادی و بالعکس اگر بخوای به حس معنوی و روح درون کارت فکر کنی جهت گیری هات درست میشه .

به این چند جمله آخر خوب دقت کن

قبول دارم !
      قبول دارم "شاید" هیچگاه نتوانم در دنیا بهترین شوم ...
      نه ثروتمندترین ...
      نه موفق ترین ...
      نه معروف ترین ...
      و نه هیچ ترین دیگری "شاید" هرگز نشود ،
      به هزار و یک دلیل منطقی و غیرمنطقی کافی نبودن هوش ، تلاش و خلاقیت و تفاوت اجتماعی و فرهنگی و نگاه به پیشرفت در یک کشور جهان سومی نسبت به کشورهای پیشرفته و تراز اول ....
      اما هرگز قبول ندارم که در هر شرایطی ، درهر کشوری ، در هر فرهنگ و با هر سطح امکاناتی حتی لیاقت تلاش کردن برای "ترین شدن" را هم نداشته باشم !
      اصلا چه فرقی می کند رسیدن یا نرسیدن ، یافتن یا نیافتن وقتی که تا آخرین نفس در حال تلاش کردنی ؟ ؟
      ریسک کردن همیشه خطر دارد ولی یکنواخت شن مرگ آور است
      مرگ یک ایده ...
      مرگ اشتیاق به رسیدن ...
      مرگ هدف ...
      مرگ پیشرفت ...
      حال مگر می شود نام اینگونه بودن را زندگی گذاشت ؟ یکنواختی فرقش با مرگ چیست ؟
      آری قبول دارم "شایدها" نشود ، ولی یقینا باور دارم که پیگیر "شایدها" باشم و نه درگیر "بایدها" .

(دکتر علیرضا افشار مشاور انگیزشی)

دانلود سخنرانی تاثیر گذار
      نه دستی ، نه پایی ، نه غصه ای ...

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت متن استاد''آقای افشار چرا این مدت اینطوریه من تقریبا یه هفته حالت افسردگی و بی حالی بهم دست داده انگیزمو از دست دادم همش میگم کی این دوران تموم میشه با این که از تابستون دارم میخونم ولی از خودم راضی نیستم فکر ۹۵ میکنم همش به قول شما رویا پردازی سال بعد'

3. Top | #3
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فکر 95 از الان داشتن یعنی اینکه از شرایط فعلی رضایت نداری و میخوای هر جوری هست تمام بشه و به خودت فرصت دوباره بدی
      درست
      اما زیاد بودن بچه هایی که از شروع سال و استارت دوباره ، اونم با کلی وقت بازم کار نکردن و نخواندن
      می دانی چرا ؟
      چون بجای حل اساسی مشکل و ساختن خودشون مطابق تیپ شخصیتی افراد موفق ، فقط به خودشون فرجه دادن و یک 365 روز جدید
      درست همون کاری که طول سال هرشب با این جمله که انشالله از فردا شروع می کنم و عالی و ... نخواندن خودشون توجیح می کردن و درد شان تسکین موقت میدادن

پس از الان کار کن نه بخاطر رتبه و تراز و نمره و دانشگاه و ....
      فقط بخاطر اینکه خودت هم می دونی فقط با حرکت هست که حالت خوب میشه

موفق باشی عزیز جان

www.alirezael.ir

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      مرسی دکتر افشار من درسو عاشقانه میخونم فقط به دلیل نارضیتی سرد شدم ولی سعی میکنم بهش غلبه کنم '

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ​واقعا تشکر از جناب افشار
      ?

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

فقط تا چند روز دیگر سکوتی فراگیر همه این سالن را میگیرد و غم به روی صندلی ها و در دیوار آن می نشیند و همه انرژی و زندگی از فضای اینجا می رود ؛ حتی احساس می کنی در این دفتر خالی ، دیگر اکسیژن هم وجود ندارد ، نفست تنگ می شود و بغض گلویت را می گیرد . فقط چند روز دیگر آخرین بچه ها هم می آیند و می روند و دیگر هیچ ؛ من می مانم و قطعه ای از عشق مازوخیسمی ریچارد کلیدرمن .
      تمام این هیجان و اکسیژن و طراوت تو بودی ، تو بروی همه اینها با تو رفتنی هستند . نه انرژی برای من می ماند و نه توصیه ای برای گفتن . من به اشتیاق نگاه تو بود که فریاد زدم ، بال زدم و می خواستم پرواز کنم . روزهای روزمان با هم گذشت ؛ خوش یا بد ، همه اش برایم دوست داشتنی بود ؛ اما حالا که میخواهی پرواز کنی و بروی دلم تنگ می شود و میگیرد ؛ امسال هم کانتکت های گوشی ام مزین شد با ده ها اسم جدید و هزاران پیامک ... دلم میگیرد وقتی اسم قشنگت را در صفحه ی غبار گرفته گوشی رنجور و خسته ام می بینم ؛ دلم میگیرد وقتی دست خط یادگاری ات را در دفتر خاطرات، مرا به یادت می اندازد . ای پرنده قله های رفیع ؛ من هنوز هم چشم در راهم و تمام دلخوشی ام دیدن پرواز تو در بلندای آسمان خداست ؛ دوست دارم اوج گرفتن هایت را بیش از پیش ببینم و به تو دورادور افتخار کنم و سرشار از غرور و تازگی شوم ؛ مهم نیست که باشم یا نباشم ؛

مهم نیست که کنکورت را چگونه بگذرانی...فقط قول بده که آخرش متوقف نشوی ؛
      و منم قول میدهم که در همه حال برایت بهترین ها را از خدای خوبیها بخوام .

انگار همین دیروز بود که حسن ختام کنکور۹۳ برای بچه ها در سایت گذاشتم ؛ سمینار انتخاب و حرف های آخر برای کنکور ها (میخوای ببین)

بعدش سریع رفتیم سراغ کنکور۹۴؛راستی کی گام اول محکم برداشت ؟! (میخوای ببین)

اینم بگم برای FUN
      (سال قبل همچین روزی ، انگیزشی سوم خرداد ؛رکورد مسابقات سرعت در مشاوره کنکور را بخاطر ایما و اشاره همکاران که استاد وقت نداریم اصلا و فلان و بهمان،شکستم)

پاشو عین یه مرد برو دست و صورتتو با آب خنک بشور بشین پای درسات. کوتاه نیا برا هدفت.نذار له بشی زیر دس و پای بقیه
      خودتو با این 3 هفته نجات بده . دیگه زور اخرته. دیگه هرچی تفریح داری بنداز دور. خابت رو با ساعت کنکورت مرتب کن(گفتم مرتب نه کم.حواست باشه). بدون کتابات وقتتو نگذرون.
      به هیچی کمتر از هدفت راضی نشو.

از اون بالایی هدفتو بخواه ازش آرامش بگیر.با نماز حتما آرامش میگیری بخون.اصلا با زبون خودت باهاش حرف بزن. عین یه دوست.یکم صمیمی شو باهاش و ببین چطوری دستتو میگیره و آرومت میکنه
      فقط تو یه کار کن عزیز جان ،،،، قدم اول از تو

یه قهرمان ، یه مبارز ، یه درجه یک کولاک... بدون اینکه به نتیجه فکر کنه تا آخرین نفس و تا آخرین لحظه می جنگه
      یه دونده ... وقتی که تو چند قدمیه خطِ پایانِ به کم کاریهاش فکر نمیکنه به برگشتن و و از اول خوب دویدن و مدیریت زمان و انرژیش فکر نمیکنه ، وسطِ مسابقه ؛ تو حساس ترین لحظه نمی مونه و به این فکر نمیکنه که اگه نرسم و برنده نشم چی میشه ...

انگیزش نگاه ِ منتظر ِ همه آدمهاییه که چشم براهِ پیروزیشن اونوقته که هر چی تو توان داره میزاره که از جون مایه میزاره ، قوتِ قلبش لبخند ِ مهربونِ پروردگارشه که یه نگاهش کافیه تا لحظه هاشو با معجزه عجین کنه
      با تمام ِ وجودش پیروزی رو میخواد و بُرد رو با همه ی قلب و دلش ایمان داره
      تو لحظه هایی که خیلی ها خسته و ناامید میشن ، تو با توکلت ، با باور ِ قلبی و ایمانت تا آخرین ثانیه مث یه قهرمان ِ واقعی به عشق ِ پیروزی بجنگ و شک نکن به توانایی ها و رحمانیت ِ خدای بزرگت ...

معبود ِ بینظیر تو برای موفق شدن تو ، کائنات رو با با گامهای تو همسو میکنه

اگه تو بخوای ؛ اگه با تمام ِ وجودت پیروزی رو طلب کنی زمین و زمانش دست به دست هم میدن تا تو رو به مراد دلت برسونن
      مهم نیست که سی ماه مونده باشه یا سی روز یا کمتر از سه هفته،کافیه با همه ی جسم و روحت رسیدن رو باور کنی

www.alirezael.ir

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مرسی ازتون
      خیلی انگیزه قوی ب ما میدین
      عااااااااااااالیییییییییه
      کمـــ
      کمـــ
      عـــادتـــــ
      میـــــ کـــنـــیــــ
      بـــهـــــ
      هــــیــــچــــکــــیــــ ـ
      عـــــــادتــــ
      نـــکــنـــیـــــ

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)