خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1564 از 1852 نخستنخست ... 1464155415631564156515741664 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 23,446 به 23,460 از 27766
    1. Top | #23446
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چرا پتاسیم در تعادل اسمزی و باز شدن روزنه ها نقش داره؟
      و اینکه هورمون های گیاهی جنسشون از چیه؟
      مثل هورمون های انسانی دسته بندی دارند؟یا خارج از بحث کتابه؟:/
      ویرایش توسط stsepudy : 31 خرداد 1399 در ساعت 09:28

2. Top | #23447
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      کاش میفهمیدم چرا اینقدررر علاقه داری جوابای منو خراب کنی
      فکر کنم سوالشون مال کتاب الگو هست و مولف هم مثل من زده گزینه ی یک !!
      البته اگه اشکان هاشمی در سطح شما باشن قربان !!!
      به هر حال خوشم نمیاد بچه هارو به خاطر خراب کردن جوابای من سر در گم کنین
      خستم کردی واقعا
      +
      استدلال گزینه ی سه رو برای مثال برات رد میکنم
      بقیه اشم دوس داشتی بگو رد کنم !
      پلاسموسیت هم یک سلوله در صورت درگیری با ویروس طبق متن کتاب میتونه اینترفرون بسازه
      در ضمن پلاسموسیت گیرنده ی انتی ژن نداره ولی خیلی گیرنده های پروتینی دیگه رو داره (نه اینکه اگه گیرنده ی انتی ژن رو نداشت هیچ مدل دیگه ای گیرنده نداره )
      فعالیت ترشحی هم که خب پادتن کار اصلی یک پلاسموسیته !
      علی برکه الله !!
      کاملا مشخصه که قصد کی تخریبه،
      من پیام شما رو مطالعه نکردم ولی اون موقع که داشتم یه طومار پاسخ مینوشتم واسه این دوستمون ، پیام رو که دادم متوجه شدم شما پاسخ 2 کلمه ای تون رو ارسال کردین، دیگه اون لحظه نمیشد جوابم رو حذف کنم،
      سوال رو هم فارغ از این که از کدوم کتابه با کمی فکر و استدلال خودم حل کردم و استدلالم این بود که چون در بین گلبول های سفید ( و در اصل بین همه سلول های فاگوسیتوز کننده بدن) ماکروفاژ ها بیشترین میزان لیزوزوم رو دارند برای این که لیزوزوم رو بسازن باید شبکه آندو زبر گسترده ای هم داشته باشند.
      وقتی داخل کتاب درسی استدلالی مشابه حرفی که در ارتباط با پلاسموسیت ها میزنید (که میگید چون فعالیت اصلی شون این هست که پادتن ترشح میکنند) نیست، چرا همین استدلال رو به تی کشنده ای که علاوه بر تولید پرفورین باید گیرنده ی آنتی ژنی اختصاصی هم تولید کنه نمیدین؟ مشکل کجاست دقیقا؟ مشکل جزوه ای هست که داخلش یادشون رفته بگن تی کشنده هم فعالیت ترشحی شدیدی داره؟ خب هر چی که باشه تولید و ترشح گیرنده های آنتی ژنی اختصاصی هم یه فعالیت اضافیه، (به قول خودتون هم پلاسموسیت و هم تی کشنده و هر سلول دیگه ای باید گیرنده بسازه ولی ساختن گیرنده ی آنتی ژنی به هر حال فعالیت اضافه تری محسوب میشه)
      این سوال رو نمیشه از متن نکاتی که جزوات میگن حل کرد و اشکان هاشمی هم مثل بقیه اساتید یک جزوه ای 30 سال پیش نوشته و تست ازش مطرح کرده ، جالبه که در آخرین چاپ کتابش اصلا این تست نبود من چک کردم، یعنی خودشم فهمیده چه گندی زده، و تست رو حذف کرده در ویرایش بعدی،
      دیگه ام نقل نگیرید، اینجا برای دعوا و بحث نیست منم از شما نقل نگرفتم ، هر کس نظر خودش رو بگه ،
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 31 خرداد 1399 در ساعت 12:27

3. Top | #23448
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stsepudy نمایش پست ها
      پتاسیم در عملکرد سلول های استوماتا که در پایین برگ ها قرار داشته و با باز و بسته شدن سبب عبور و فرار بخار آب و گاز های مازاد می شود.
      شوري رشد گياه را از طريق تنش اسمزي ناشي از وجود نمك در محيط اطراف ريشه و نيز سميت يوني ناشي از تجمع نمك در برگ ها تحت تاثير قرار مي دهد. ارزيابي ويژگي هاي فتوسنتزي به عنوان روشي سريع و غيرتخريبي، توان بالايي براي بهبود بهره وري گياه و تحمل به تنش دارد. به منظور بررسي اثرات تنش اسمزي كوتاه مدت (45 دقيقه) بر ويژگي هاي فتوسنتزي، چهار رقم گندم دوروم (به نام هاي كولتر، سكلاوي، كانديكنز، بركوليا) با تحمل شوري متفاوت، در غلظت هاي پايين 50 ميلي مولار كلريدسديم و كلريدپتاسيم در آزمايشي گلداني ارزيابي شدند. تبادلات گازي و به دنبال آن فتوسنتز بلافاصله با آغاز تنش اسمزي ناشي از هر دو تيمار (بهترتيب به ميزان 10-15 و 3-5 درصد) كاهش يافتند، اگرچه با گذشت زمان ميزان آنها تا حدودي ترميم يافت. ويژگي هاي فتوسنتزي بهطور مشابه به غلظت هاي ايزواسمزي كلريدسديم و كلريدپتاسيم پاسخ دادند. ارتباط بين غلظت سديم برگ و پاسخ هدايت روزنه اي هر چهار رقم، 45 دقيقه پس از رويارويي با هر دو نوع نمك نشان داد كه هيچ تاثير ويژه اي از حضور سديم در گياه وجود ندارد. در مجموع به نظر مي رسد مهم ترين عامل ايجاد پاسخ هاي فتوسنتزي در استفاده از مواد اسمزي مختلف، در واقع فشاراسمزي ناشي از تنش در فضاي اطراف ريشه بوده است نه اينكه اثرات يوني ناشي از سميت سديم باشد
      این متن رو هم از سایتی مطالعه کردم شاید مفید بود.
      این اطلاعات خارج از بحث کنکوره و حتی در دانشگاه هم زیادی خارج از بحث های اصلی باشه شاید

جنس هورمورن های گیاهی هم میتونه مختلف باشه، که برای اشنایی بیشتر میتونید مقاله ای که لینک کردم رو مطالعه کنید
      : طبقه بندی هورمونهای گیاهی

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #23449
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      کاملا مشخصه که قصد کی تخریبه،
      من پیام شما رو مطالعه نکردم ولی اون موقع که داشتم یه طومار پاسخ مینوشتم واسه این دوستمون ، پیام رو که دادم متوجه شدم شما پاسخ 2 کلمه ای تون رو ارسال کردین، دیگه اون لحظه نمیشد جوابم رو حذف کنم،
      سوال رو هم فارغ از این که از کدوم کتابه با کمی فکر و استدلال خودم حل کردم و استدلالم این بود که چون در بین گلبول های سفید ( و در اصل بین همه سلول های فاگوسیتوز کننده بدن) ماکروفاژ ها بیشترین میزان لیزوزوم رو دارند برای این که لیزوزوم رو بسازن باید شبکه آندو زبر گسترده ای هم داشته باشند.
      وقتی داخل کتاب درسی استدلالی مشابه حرفی که در ارتباط با پلاسموسیت ها میزنید (که میگید چون فعالیت اصلی شون این هست که پادتن ترشح میکنند) نیست، چرا همین استدلال رو به تی کشنده ای که علاوه بر تولید پرفورین باید گیرنده ی آنتی ژنی اختصاصی هم تولید کنه نمیدین؟ مشکل کجاست دقیقا؟ مشکل جزوه ای هست که داخلش یادشون رفته بگن تی کشنده هم فعالیت ترشحی شدیدی داره؟ خب هر چی که باشه تولید و ترشح گیرنده های آنتی ژنی اختصاصی هم یه فعالیت اضافیه، (به قول خودتون هم پلاسموسیت و هم تی کشنده و هر سلول دیگه ای باید گیرنده بسازه ولی ساختن گیرنده ی آنتی ژنی به هر حال فعالیت اضافه تری محسوب میشه)
      این سوال رو نمیشه از متن نکاتی که جزوات میگن حل کرد و اشکان هاشمی هم مثل بقیه اساتید یک جزوه ای 30 سال پیش نوشته و تست ازش مطرح کرده ، جالبه که در آخرین چاپ کتابش اصلا این تست نبود من چک کردم، یعنی خودشم فهمیده چه گندی زده، و تست رو حذف کرده در ویرایش بعدی،
      دیگه ام نقل نگیرید، اینجا برای دعوا و بحث نیست منم از شما نقل نگرفتم ، هر کس نظر خودش رو بگه ،
      واقعا ؟ قضیه تخریبه؟ چیو باید تخریب کنم؟ بگو بدونم قشنگ تخریب کنم عجبز
      چقدر جالب که در پست قبل یکی از زیبا ترین تست هایی بود که در عمرتون دیدین ولی الان شد
      "
      خودشم فهمیده چه گندی زده، و تست رو حذف کرده در ویرایش بعدی"
      خب خیلیم مهم نیس البته
      در ضمن من جواب های کوتاه میدم ولی درست : )))))!
      +
      برای کامل شدن جواب سوال برای بچه ها میگم و هم رفع ابهام برای شما !
      صفحه 15 کتاب سال سوم-نظام قدیم
      capture.png
      در ضمن مشکل از جزوه نیست
      مشکل از نخوندن درست کتابه !
      +
      منو دیگه نقل نگیرین به نظرم بحث کافیه !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

5. Top | #23450
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام. این جمله درسته؟
      آنزیم ای تی پی ساز در غشای میتوکندری دارای چند رشته آمینو اسیدی و ساختار چهارمه

6. Top | #23451
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دی ان ای کرومو پلاست رو باید خطی در نظر گرفت؟

7. Top | #23452
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stsepudy نمایش پست ها
      کلا یون ها در تعادل اسمزی نقش دارند
      چون وقتی در جایی تجمع پیدا کنن پتاسیل اب منفی میشه و اب رو به سمتشون میکشه
      خب باز و بسته شدن روزنه هم که میدونیم با استفاده از تورژسانس و پلاسمولیز سلول های نگهبان روزنه اس
      +
      اتیلن که خب همون اتن هستش که هورمون گیاهی هم هست
      همینو فک کنم بدونم از هیدوژن و کربنه کافیه
      بقیه اش جایی ندیدم اشاره بشه بهش
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

8. Top | #23453
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      واقعا ؟ قضیه تخریبه؟ چیو باید تخریب کنم؟ بگو بدونم قشنگ تخریب کنم عجبز
      چقدر جالب که در پست قبل یکی از زیبا ترین تست هایی بود که در عمرتون دیدین ولی الان شد
      "
      خودشم فهمیده چه گندی زده، و تست رو حذف کرده در ویرایش بعدی"
      خب خیلیم مهم نیس البته
      در ضمن من جواب های کوتاه میدم ولی درست : )))))!
      +
      برای کامل شدن جواب سوال برای بچه ها میگم و هم رفع ابهام برای شما !
      صفحه 15 کتاب سال سوم-نظام قدیم
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.PNG
مشاهده: 51
حجم: 109.1 کیلو بایت
      در ضمن مشکل از جزوه نیست
      مشکل از نخوندن درست کتابه !
      +
      منو دیگه نقل نگیرین به نظرم بحث کافیه !
      زیبایی تست از این لحاظ که شخصی که فرق دو عبارت ساده مثل: "گسترده ترین" و "تعداد زیاد یا فراوان" رو هنوز نمیدونه میزنه گزینه 1 ، حالا فرقی نداره پاسخگو کی باشه
      زشتی هم به اینه که پاسخگو خودش مولف چندین جلد کتاب معروف باشه که هر روز ازش 20 تا غلط بچه ها بکشن بیرون و فحش بدن به مولف و انتشارات و از رو هم نره طرف و یه عذر خواهی هم نکنه...
      کاری با خود استدلال شما ندارم که از ریشه غلطه (فراوان و تعداد زیاد و ... اصلا ربطی به مقایسه از لحاظ گستردگی نداره، و فرقشو نوزاد 2 ماهه هم متوجهه)
      اما اگر استدلال نادرست شما متن از فعالیت کتابه ، استدلال غلطی از متن خود کتاب میارم:
      5454.png
      مشکل متن کتاب و ... نیست،
      مشکل تعصبی هست که روی جزوات و آدمایی پیدا کردیم که فکر میکنیم فرشته ان و هیچ مشکلی نداره حرفاشون، عاری از هر عیبه،
      در تست کنکوری به شما بگن بیشترین لزوزوم رو کدوم سلول داره؟ میزنید ماکروفاژ (اگه سلولی غیر این هست بگید تا منم یاد بگیرم) اگه به شما بگن لیزوزوم رو کی میسازه؟ میزنید شبکه زبر و جسم گلژی، ولی اگه بگن بیشترین گستردگی زبر رو کدوم سلول داره، میگید پلاسموسیتی که حتی قادر به ساخت پروتئین مکملی که ماکروفاژ میسازه هم نیست؟ طول عمرش چطور؟ کنکور 90 میگه: ماکروفاژ ها می توانند طول عمری بیشتر از لنفوسیت ها داشته باشند، در این صورت گستردگی شبکه آندو شون نباید بیشتر باشه؟ و ...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #23454
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      زیبایی تست از این لحاظ که شخصی که فرق دو عبارت ساده مثل: "گسترده ترین" و "تعداد زیاد یا فراوان" رو هنوز نمیدونه میزنه گزینه 1 ، حالا فرقی نداره پاسخگو کی باشه
      زشتی هم به اینه که پاسخگو خودش مولف چندین جلد کتاب معروف باشه که هر روز ازش 20 تا غلط بچه ها بکشن بیرون و فحش بدن به مولف و انتشارات و از رو هم نره طرف و یه عذر خواهی هم نکنه...
      کاری با خود استدلال شما ندارم که از ریشه غلطه (فراوان و تعداد زیاد و ... اصلا ربطی به مقایسه از لحاظ گستردگی نداره، و فرقشو نوزاد 2 ماهه هم متوجهه)
      اما اگر استدلال نادرست شما متن از فعالیت کتابه ، استدلال غلطی از متن خود کتاب میارم:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 5454.png
مشاهده: 98
حجم: 33.9 کیلو بایت
      مشکل متن کتاب و ... نیست،
      مشکل تعصبی هست که روی جزوات و آدمایی پیدا کردیم که فکر میکنیم فرشته ان و هیچ مشکلی نداره حرفاشون، عاری از هر عیبه،
      در تست کنکوری به شما بگن بیشترین لزوزوم رو کدوم سلول داره؟ میزنید ماکروفاژ (اگه سلولی غیر این هست بگید تا منم یاد بگیرم) اگه به شما بگن لیزوزوم رو کی میسازه؟ میزنید شبکه زبر و جسم گلژی، ولی اگه بگن بیشترین گستردگی زبر رو کدوم سلول داره، میگید پلاسموسیتی که حتی قادر به ساخت پروتئین مکملی که ماکروفاژ میسازه هم نیست؟ طول عمرش چطور؟ کنکور 90 میگه: ماکروفاژ ها می توانند طول عمری بیشتر از لنفوسیت ها داشته باشند، در این صورت گستردگی شبکه آندو شون نباید بیشتر باشه؟ و ...
      درک نمیکنم یکی یه تست رو خودش طراحی میکنه خودشم جواب میزنه جوابشم درسته
      خب باشه شما نظر خودتو هر چند غلط داری !!!
      چه ربطی داره )))))))))!!! خب ماکروفاژم نمیتونه پادتن بسازه یه نمودارم هست تو کتاب سطح پادتن ها رو نشون میده
      در برخورد یک و دو
      یجوریایی شدت تولید پادتن در دو برخورد
      +
      اوکی شما بهتر از اشکان هاشمی تحلیل میکنین سوال خودشو
      +
      ولی دو نکته ی به قول شما داغ
      اگه پلاسموسیت گیرنده انتی ژن نداره میتونه گیرنده ی هورمون داشته باشه که!!!
      یکی دیگم این که گستردگی منظور مساحت نیست و همون تعداده
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

10. Top | #23455
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      سلام. این جمله درسته؟
      مطمئن نیستم به نظرم درسته چون یه پروتئین هستش دیگه
      میشه تستشو بزاری؟
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

11. Top | #23456
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      کروموپلاست ؟ منظورت همونه که رنگدانه غیر کلروفیل ذخیره میکنه؟
      اون اصلا نداره دی ان ای فک کنم
      +
      اگه کلروپلاستو میگی باید بگم نه دی ان ای اش حلقویه اما اسید نوکیئک خطی میتونه داشته باشه (mRNA مثلا)
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

12. Top | #23457
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کروموپلاست ؟ منظورت همونه که رنگدانه غیر کلروفیل ذخیره میکنه؟
      اون اصلا نداره دی ان ای فک کنم
      +
      اگه کلروپلاستو میگی باید بگم نه دی ان ای اش حلقویه اما اسید نوکیئک خطی میتونه داشته باشه (mRNA مثلا)
      نه همون کرومو رو میگم. زده بودن دناش خطیه خواستم مطمئن شم

13. Top | #23458
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      درک نمیکنم یکی یه تست رو خودش طراحی میکنه خودشم جواب میزنه جوابشم درسته
      خب باشه شما نظر خودتو هر چند غلط داری !!!
      چه ربطی داره )))))))))!!! خب ماکروفاژم نمیتونه پادتن بسازه یه نمودارم هست تو کتاب سطح پادتن ها رو نشون میده
      در برخورد یک و دو
      یجوریایی شدت تولید پادتن در دو برخورد
      +
      اوکی شما بهتر از اشکان هاشمی تحلیل میکنین سوال خودشو
      +
      ولی دو نکته ی به قول شما داغ
      اگه پلاسموسیت گیرنده انتی ژن نداره میتونه گیرنده ی هورمون داشته باشه که!!!
      یکی دیگم این که گستردگی منظور مساحت نیست و همون تعداده
      تعداد زیاد با فراوان چه فرقی داره؟ نکنه فراوان منظور مساحت بوده من نمیدونستم؟
      میگی چون کتاب نوشته پلاس ها تعداد فراوان زبر دارن پس گسترده ترین شبکه زبر رو هم دارن؟ خب منم میگم چون کتاب میگه ماکروفاژ لیزوزوم فراوان داره پس شبکه زیر گسترده ای هم باید داشته باشه ، پس طبق استدلال خودت باید گسترده ترین زبر رو داشته باشه
      شایدم استدلالت اینه: تعداد زیاد بیشتر است از تعداد فراوان
      باشه حاجی تو راست میگی هر طور حساب کنیم من اشتباه میگم ولی تو درست میگی
      فقط کاش سنگ کسی رو به سینه نمیزدی که اون ور داره عشق و حالشو میکنه و به من و تو میخنده
      پ.ن: باشه ماکروفاژ لیزوزومش از هوا میاد، تعداد فراوانم از تعداد زیاد کمتره، منم دارم غلط میبافم همه چیو.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #23459
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط calvert نمایش پست ها
      سلام. این جمله درسته؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط calvert نمایش پست ها
      سوال 1:
      میدونیم که همه آنزیم ها سه بعدی هستند لذا همگی ساختار سوم رو دارند (طبیعتا ساختار اول و دوم رو هم دارن) ، atp سنتاز در کمپلکس 3 و 4 زنجیره انتقال الکترون نقش اساسی داره و چند زنجیره ای هست چون در ساختار چهارم هر یک از زنجیره ها نقش کلیدی در شکل گیری پروتئین دارن و نحوۀآرایش این زنجیره ها در کنار هم، هست که ساختار چهارم رو ایجاد میکنه لذا ساختار چهارم هم داره. (هر زیر واحدی یک زنجیره است و این آنزیم فک میکنم حداقل 8 تا زیر واحد داشته باشه)
      سوال 2:
      کرومو پلاست نسخه تمایز یافته لکوپلاسته که دنای حلقوی داره و بجای کلروفیل حاوی رنگدانه های دیگه ای مثل گزانتوفیل و کاروتن و ... میشن،
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #23460
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عبارت « کربوهیدراز لوزالمعده» غلطه؟ چون لوزالمعده کربوهیدراز نداره؟

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن