خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1473 از 1852 نخستنخست ... 1373146314721473147414831573 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 22,081 به 22,095 از 27766
    1. Top | #22081
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      نه عزیز... این چه حرفیه
      سوالتون رو متوجه نشدم... کدوم وظیفه؟ اگر ممکنه متن کتاب رو کامل بنویسید
      باز شدن هاگدان هاوپراکنده شدن هاگ ها و نیز باز شدن میوه ها در اثر تغییر میزان رطوبت هوا صورت می گیرد و درنتیجه غیر فعال هستند؛چون سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند مرده اند

2. Top | #22082
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط four elements نمایش پست ها
      باز شدن هاگدان هاوپراکنده شدن هاگ ها و نیز باز شدن میوه ها در اثر تغییر میزان رطوبت هوا صورت می گیرد و درنتیجه غیر فعال هستند؛چون سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند مرده اند
      چیزی که باعث پاره شدن هاگدان(تغییر رطوبت) و چیزی که باعث پراکنش هاگ(باد) میشه مرده هستند و برای انجام این کارها هیچ انرژی مصرف نمیکنن..

3. Top | #22083
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چیزی که باعث پاره شدن هاگدان(تغییر رطوبت) و چیزی که باعث پراکنش هاگ(باد) میشه مرده هستند و برای انجام این کارها هیچ انرژی مصرف نمیکنن..
      بالاخره منظور از"سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند "چه سلول هایی میشه؟
      تغییر رطوبت و باد سلول نیستند که مرده باشند یا زنده

4. Top | #22084
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      دوست عزیز
      هاگ ها و دانه ها سلول هایی زنده اند پس حرکت غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ نمیدهد درست هستش
      و خب این در تناقض با کتاب نی
      ست چون که گفته شده سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند مرده اند
      امیدوارم حل شده باشه !

منظور از قسمتی که قرمز نوشتید چه سلول هایی است؟

5. Top | #22085
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      منظور از قسمتی که قرمز نوشتید چه سلول هایی است؟
      خب راستش من اینو تو کتاب خاصی ندیدم و برای کنکور همون "سلول هایی که چنین وظایفی دارند" کافیه !
      ولی بخاطر شما تو اینترنت گشتم
      ویکی پدیا اینو برای هاگدان (کپسول) خزه نوشته بود:
      هاگ‌ها در درون این کپسول رشد می‌کنند و وقتی کپسول رسید، آزاد می‌شوند. حلقه‌های دندانه داری در محل اتصال کپسول و درپوش وجود دارد که، وقتی کپسول خشک می‌شود، به عقب خم می‌شود. هاگ‌ها بیرون می‌ریزند

برای میوه و غیره هم مثال های مشابهی هست !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

6. Top | #22086
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      خب راستش من اینو تو کتاب خاصی ندیدم و برای کنکور همون "سلول هایی که چنین وظایفی دارند" کافیه !
      ولی بخاطر شما تو اینترنت گشتم
      ویکی پدیا اینو برای هاگدان (کپسول) خزه نوشته بود:
      هاگ‌ها در درون این کپسول رشد می‌کنند و وقتی کپسول رسید، آزاد می‌شوند. حلقه‌های دندانه داری در محل اتصال کپسول و درپوش وجود دارد که، وقتی کپسول خشک می‌شود، به عقب خم می‌شود. هاگ‌ها بیرون می‌ریزند

برای میوه و غیره هم مثال های مشابهی هست !
      اخه میگه این سلول ها مرده اند پس هاگدان نمیتونه باشه چون هاگدان زنده است

7. Top | #22087
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بالاخره منظور از"سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند "چه سلول هایی میشه؟
      تغییر رطوبت و باد سلول نیستند که مرده باشند یا زنده
      دوست عزیز.....
      سلول هایی که باعث تغییر رطوبت میشن، سلول نیستن؟! باد از سلول تشکیل نشده؟!؟! پس یاد چیه؟! :/
      لطفا یکبار دوباره متن کتاب رو برای خودت بخون، بعد بیا از اول پاسخ های من رو بخون... متوجه پاسخ سوالت میشی

8. Top | #22088
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من تو کتابم نوشتم"این تصور که حرکات غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ می دهد،غلط است.پخش شدن هاگ ها و دانه ها روندی غیر فعال(غیرزیستی)است که توسط باد صورت می گیرد اما هاگ ها و دانه ها سلول هایی زنده اند."اما ابتدای صفحه ی 125 دوم نوشته"چون سلول هایی که چنین وظایفی بر عهده دارند مرده اند".کدوم یکی درسته؟
      هر بال پرنده 8 استخوان دارد یا بیش از 8 استخوان؟
      ایا مچ پای اسب 4 استخوان دارد؟
      این تصور که حرکات غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ می دهد،غلط است.پخش شدن هاگ ها و دانه ها روندی غیر فعال(غیرزیستی)است که توسط باد صورت می گیرد اما هاگ ها و دانه ها سلول هایی زنده اند

(هر حرکتی که نیاز به یک محرک داشته باشه و اون محرک نیاز به انرژی داشته باشه حرکت فعاله)
      اما تو مورد شما فکر کنم فعاله

9. Top | #22089
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز.....
      سلول هایی که باعث تغییر رطوبت میشن، سلول نیستن؟! باد از سلول تشکیل نشده؟!؟! پس یاد چیه؟! :/
      لطفا یکبار دوباره متن کتاب رو برای خودت بخون، بعد بیا از اول پاسخ های من رو بخون... متوجه پاسخ سوالت میشی
      باد از سلول تشکیل شده؟
      میشه بیشتر توضیح بدی

10. Top | #22090
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز.....
      باد یک کمیت برداری است دارای دو مشخصه سمت و سرعت

11. Top | #22091
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضا176 نمایش پست ها
      باد از سلول تشکیل شده؟
      میشه بیشتر توضیح بدی
      عنصر
      غیر زنده ان

12. Top | #22092
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      باد یک کمیت برداری است دارای دو مشخصه سمت و سرعت
      متاسفانه من دیگه نمی تونم هیچ جوری توجیه تون کنم...اما از صحت توضیحاتم مطمئنم...

13. Top | #22093
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه من دیگه نمی تونم هیچ جوری توجیه تون کنم...اما از صحت توضیحاتم مطمئنم...
      ممنون بابت وقتی که گذاشتید منم سر فرصت یه بار پاسخ هایی که از اول دادینو میخونم

14. Top | #22094
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تو کتاب سال سوم میخونیم که بازندارنده های رشد توی مراحل انتهایی نمو گیاه مانند پزمردگی یا رسیدن میوه نقش دارند. استنباط من از این جمله اینه که میوه ی رسیده دیگه سلول هاش مرده هستند طبق کتاب و بخاطر تغییر رطوبت باز میشن پس حرکت غیر فعال هستش. در مورد پراکنده شدن هاگ هم من اینطوری در نظر گرفتم که هاگدان یا از اول از سلول های مرده تشکیل شده یا اینکه موقع پراکنده شدن هاگ ها سلول های هاگدان مرده هستن چون دوباره همون قضیه بازدارنده های رشد و مراحل نهایی نمو در میون میاد. نکته مهم اینه که اینجا درسته هاگ ها زنده هستن ولی پراکندگی هاگ که کتاب گفته غیر فعال هستش بخاطر هاگدانه که باید مرده در نظر بگیریم. این که باد از سلول تشکیل شده هم کلا از بیخ و بن غلط هستش و خیلی بی ربطه. باد نتیجه تغییرات و اختلاف دما هستش و پدیده ای فیزیکی ه مثل صاعقه و ....
      در اخر هم بگم من طبق جملات کتاب به این نتایج رسیدم و دلیلی بر علمی بودن اونا وجود نداره چون کتاب ما نصف مطالبش اشتباهه.
      ویرایش توسط Sabzake : 23 شهریور 1398 در ساعت 02:26

15. Top | #22095
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اخه میگه این سلول ها مرده اند پس هاگدان نمیتونه باشه چون هاگدان زنده است
      دقیقاا!
      خب زندس ولی وقتی رطوبت کم میشه به اصطلاح خودمون خشک میشه و تغییر میکنه باعث میشه سلول هاش بمیرن و باز بشه هاگدان!
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن