خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1054 از 1852 نخستنخست ... 954104410531054105510641154 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 15,796 به 15,810 از 27766
    1. Top | #15796
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام . ببخشید که دیر جواب میدم .
      یه چند وقتیی هست که درگیر مسابقه ی انجمن هستیم ؛ برا همین نمیرسیم سوالات رو چک کنیم .
      نقل قول نوشته اصلی توسط sir6 نمایش پست ها
      سلام دوستان

1-کمترین و بیشترین فشار جنب چه زمانی هستند؟(اصلا منظور از کمترین و بیشترین چیه؟)

2-غددی که تو روده باریک میمیرند و آنزیماشون آزاد میشن همون سلولهای جذبی ان؟(کلا انواع سلولهای دیواره روده رو یه جمعبندی کوچیک بکنین کتاب پراکنده گفته)

3-چرا در نوزادان زودرسی که سورفاکتانت کم دارن adp بدنشون زیاده؟

4-با وجود تبادل آب بین خون و مایع میان بافتی چرا تو نمودار ص 84 کتاب فشار اسمزی رو ثابت و بی تغییر کشیده؟

وآخری
      5-انسداد رگ لنفی چطور باعث کاهش جذب صفرا میشه؟
      1-در بازدم عمیق بیشترین و در دم عمیق کمترین میزانه
      توضیح خارج کتاب برای فهمیدن بیشتر ( خوندنش برای کنکوری ها ممنوع !! ) :
      شش يك ساختار ارتجاعي دارند و اگر نيرويي براي پر باد نگاه داشتن اون وجود نداشته باشه ، مثل يك بادكنك روي خود میخوابه و تمام هواي خودش رو از طريق ناي خارج مي كنه و علاوه بر اون مكش مداوم مايع اضافه جنب به داخل مجاري لنفاوي ، مكش مختصري رو بين ديواره قفسه سينه و پرده جنب روي شش ايجاد مي كنه كه موجب ايجاد اين فشار منفي مي شه .
      علت پايه اي فشار منفي ، تلمبه شدن مايع از فضاي جنبي توسط لنفاتيك ها است كه اندازه گيري واقعي نشون داده شده حدود منفي هفت ميليمتر جيوه هستش و موجب نگاه داشتن اتساع شش ها و نخوابيدن در قبل از دم مي شه و موجب كشيده شدن شش ها به طور محكم به جنب ، ديواره اي حفره سينه و چسبيده شدن به آن مي شه. در جريان دم و بزرگ شدن قفسه سينه ،باعث كشيده شدن بيشتر شش ها به جنب ديواره اي حفره سينه و باز هم فشار منفي تري توليد مي شه.

2- من تا الان در مورد انواع سلول های مخاط روده ی کوچک ( جذبی - جامی Goblet Cells - پانت -آنترواندوکراین و سلول های غیر تمایزی ) در سطح کنکور مطلبی نخوندم ؛ با ین وجود میشه بگید کجا به این مطلب برخوردین ؟!!!!

3- چون میزان تنفس کاهش میابه ، سوختن گلوکوز هم به همین شکل کاهش و با اصل لوشاتولیه قابل اثباته که میزان ATP افزایش و در نهایت تولید آن کم و ADP زیاد

4- توضیح کمپل رو برات میذارم که بهترین پاسه به سوالت هست :
      سلولهای خونی معلق درخون وبیشتر پروتیینهای معلق در خون آنقدر بزرگ هستندکه نمی توانندبه آسانی از طریق آندوتلیوم عبور کنندودر داخل مویرگهاباقی می مانند،پروتیین های خونی باقیمانده در داخل مویرگ بویژه آلبومین،فشار اسمزی تقریباثابتی را از انتهای سرخرگی به سمت انتهای سیاهرگی بستر مویرگی ایجاد می کنند
      بیولوژی کمپبل ص1146

5- خب رگ لنفی حاوی اسید های چرب جذبی در روده هست دیگه ..
      خب وقتی انسداد رگ لنفی داشته باشیم ، کاهش جذب اسید های چرب و به تبع کاهش جذب صفرا ( ماده امولوسین کننده ..) رو خواهیم داشت .

پ . ن : این سوالات کنکوری بود یا برای المپیاد میخواستی ؟؟!!

2. Top | #15797
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      سلام . ببخشید که دیر جواب میدم .
      یه چند وقتیی هست که درگیر مسابقه ی انجمن هستیم ؛ برا همین نمیرسیم سوالات رو چک کنیم .

1-در بازدم عمیق بیشترین و در دم عمیق کمترین میزانه
      توضیح خارج کتاب برای فهمیدن بیشتر ( خوندنش برای کنکوری ها ممنوع !! ) :
      شش يك ساختار ارتجاعي دارند و اگر نيرويي براي پر باد نگاه داشتن اون وجود نداشته باشه ، مثل يك بادكنك روي خود میخوابه و تمام هواي خودش رو از طريق ناي خارج مي كنه و علاوه بر اون مكش مداوم مايع اضافه جنب به داخل مجاري لنفاوي ، مكش مختصري رو بين ديواره قفسه سينه و پرده جنب روي شش ايجاد مي كنه كه موجب ايجاد اين فشار منفي مي شه .
      علت پايه اي فشار منفي ، تلمبه شدن مايع از فضاي جنبي توسط لنفاتيك ها است كه اندازه گيري واقعي نشون داده شده حدود منفي هفت ميليمتر جيوه هستش و موجب نگاه داشتن اتساع شش ها و نخوابيدن در قبل از دم مي شه و موجب كشيده شدن شش ها به طور محكم به جنب ، ديواره اي حفره سينه و چسبيده شدن به آن مي شه. در جريان دم و بزرگ شدن قفسه سينه ،باعث كشيده شدن بيشتر شش ها به جنب ديواره اي حفره سينه و باز هم فشار منفي تري توليد مي شه.

2- من تا الان در مورد انواع سلول های مخاط روده ی کوچک ( جذبی - جامی Goblet Cells - پانت -آنترواندوکراین و سلول های غیر تمایزی ) در سطح کنکور مطلبی نخوندم ؛ با ین وجود میشه بگید کجا به این مطلب برخوردین ؟!!!!

3- چون میزان تنفس کاهش میابه ، سوختن گلوکوز هم به همین شکل کاهش و با اصل لوشاتولیه قابل اثباته که میزان ATP افزایش و در نهایت تولید آن کم و ADP زیاد

4- توضیح کمپل رو برات میذارم که بهترین پاسه به سوالت هست :
      سلولهای خونی معلق درخون وبیشتر پروتیینهای معلق در خون آنقدر بزرگ هستندکه نمی توانندبه آسانی از طریق آندوتلیوم عبور کنندودر داخل مویرگهاباقی می مانند،پروتیین های خونی باقیمانده در داخل مویرگ بویژه آلبومین،فشار اسمزی تقریباثابتی را از انتهای سرخرگی به سمت انتهای سیاهرگی بستر مویرگی ایجاد می کنند
      بیولوژی کمپبل ص1146

5- خب رگ لنفی حاوی اسید های چرب جذبی در روده هست دیگه ..
      خب وقتی انسداد رگ لنفی داشته باشیم ، کاهش جذب اسید های چرب و به تبع کاهش جذب صفرا ( ماده امولوسین کننده ..) رو خواهیم داشت .

پ . ن : این سوالات کنکوری بود یا برای المپیاد میخواستی ؟؟!!
      مشکلی نیست همین که جواب میدین برامون کافیه

1-توضیح سوال یک رو واقعیتش دقیق نفهمیدم چی شد !ببینید درست متوجه شدم؟
      یعنی فشار جنب همون فشاریه که جلوگیری میکنه از خوابیدن شش ها روی هم و چون زمان دم نیاز به فشار بیشتری هست برای اینکه شش هارو از حالت عادی هم بیشتر به سمت خودش بکشه بیشترین مقدار فشار رو در این زمان داریم و چون فشار منفی هست این فشار رو کمترین فشار درنظر میگیریم و برعکسش بازدم میشه بیشترین فشار؟

2-این سوال وقتی خودم میخواستم یه نمودار بکشم که توش انواع سلولهای دیواره روده رو بنویسم به ذهنم رسید
      چون توی کتاب تو دوجا درمورد انواع سلولهای دیواره صحبت کرده یکم گیج کنندس

3-این سوالو متوجه شدم

4-پس تبادل آب هم در تغییر فشار اسمزی موثره ولی تاثیرش ناچیزه درسته؟

5-این سوالو هم متوجه شدم

واقعیتش سوال 2 و 4 رو موقع خوندن بهشون برخوردم همونطور که گفتم ولی بقیه سوالها نکته هایی بودن که تو جزوه ی دبیرمون بودن ولی من اینکه از کجا اومدن رو نفهمیدم و از شما پرسیدم

3. Top | #15798
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مشکلی نیست همین که جواب میدین برامون کافیه

1-توضیح سوال یک رو واقعیتش دقیق نفهمیدم چی شد !ببینید درست متوجه شدم؟
      یعنی فشار جنب همون فشاریه که جلوگیری میکنه از خوابیدن شش ها روی هم و چون زمان دم نیاز به فشار بیشتری هست برای اینکه شش هارو از حالت عادی هم بیشتر به سمت خودش بکشه بیشترین مقدار فشار رو در این زمان داریم و چون فشار منفی هست این فشار رو کمترین فشار درنظر میگیریم و برعکسش بازدم میشه بیشترین فشار؟

2-این سوال وقتی خودم میخواستم یه نمودار بکشم که توش انواع سلولهای دیواره روده رو بنویسم به ذهنم رسید
      چون توی کتاب تو دوجا درمورد انواع سلولهای دیواره صحبت کرده یکم گیج کنندس

3-این سوالو متوجه شدم

4-پس تبادل آب هم در تغییر فشار اسمزی موثره ولی تاثیرش ناچیزه درسته؟

5-این سوالو هم متوجه شدم

واقعیتش سوال 2 و 4 رو موقع خوندن بهشون برخوردم همونطور که گفتم ولی بقیه سوالها نکته هایی بودن که تو جزوه ی دبیرمون بودن ولی من اینکه از کجا اومدن رو نفهمیدم و از شما پرسیدم
      توضيح و توجيح برخي مسائل طبق كتاب درسي حداقل براي من خيلي مشكله . براي همين مجبورم توضيحات خارج كتاب رو هم وارد قصه كنم . شما زياد بهش توجهي نكن .

سوال ٢ رو تقريبا فهميدي داستانش رو ؛ منم ديگه توضيح زيادتري نميدم كه گيج نشي .
      سوال ٤ رو هم كه بله درسته .

4. Top | #15799
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      تو تلگو یه سوال بود نوشته بود که بافت روبه رو ( شکل بود ولی بافتش استوانه تک لایه اس!) در کدوم مورد نقشی ندارد؟
      جذب دارو و الکل
      ترشح مایع نمکی بدون انزیم
      ترشح انزیم گوارشی در روده
      جذب بیکربنات سدیم
      یه سوال دیگه الکو نوشته تعداد حرکات دودی توی معذه ثابته پس چطوری تعداد انقباضای معده نزدیک پیلور بیشتر میشه ؟
      اینکه بگیم در ایمنی هومورال اتصال پادتن به ماستوسیت هس درسته؟ باید غلط باشه دیگه چون دلیل هر ایمنی هومورالی که انتی زن نیس که بخاد باعث آلرژی بشه

5. Top | #15800
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام

1.درالگو اومده وتاکید شده نقش پذیری به تجربه ارتباطی نداشته وتغییر رفتار نداریم .برخلاف اون چهارتا یادگیری دیگه(عادی شدن،حل مسیله،شرطی شدن فعال،شرطی شدن کلاسیک)
      اصلامگه طبق تعریف یادگیری نباید تغییر رفتار داشته باشیم پس نقش پذیریم نوعی تغییر رفتارهست...

2.این جمله رونمی فهمم توضیح ومثال براش می خوام: یادگیری دربسیاری از جانوران نقش مهمی در شکل گیری رفتارغریزی دارد.

6. Top | #15801
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه سوال دیگه الکو نوشته تعداد حرکات دودی توی معذه ثابته پس چطوری تعداد انقباضای معده نزدیک پیلور بیشتر میشه ؟
      توی متن کتاب گفته انقباضات در مجاور پیلور شدیدتر میشه
      شدیدتر یعنی شدت انقباضات بیشتره نه تعدادشون
      پس تعداد انقباض در معده ثابته ولی شدتش نزدیک پیلور بیشتره
      ویرایش توسط Leviathan : 08 بهمن 1395 در ساعت 01:35

7. Top | #15802
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ولی تو کتاب من که تعدادشونم نوشته بیشتر میشه که

8. Top | #15803
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام دوستان

2-غددی که تو روده باریک میمیرند و آنزیماشون آزاد میشن همون سلولهای جذبی ان؟(کلا انواع سلولهای دیواره روده رو یه جمعبندی کوچیک بکنین کتاب پراکنده گفته)

4-با وجود تبادل آب بین خون و مایع میان بافتی چرا تو نمودار ص 84 کتاب فشار اسمزی رو ثابت و بی تغییر کشیده؟

وآخری
      5-انسداد رگ لنفی چطور باعث کاهش جذب صفرا میشه؟
      داش شما با طراح هاي قلمچي مراوده اي داري ؟!
      امروز سوالاتت ، تست هاي آزمون شد !!!

9. Top | #15804
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ولی تو کتاب من که تعدادشونم نوشته بیشتر میشه که

توی متن کتاب گفته پس از ورود غذا به معده انقباض ها به تدریج شدیدتر و تعداد آن ها بیشتر میشود....یعنی تعداد کل انقباض ها ی معده (در همه جای معده)با هم زیاد میشه... وقتی با هم زیاد میشه بازم تعداد انقباضا در همه جای معده یکسان و مثل همه..
      این انقباضای دودی در همه جای معده تعدادشون یکسانه ولی شدت این انقباضا همه جا یکسان نیست...مجاور پیلور شدیدتره

10. Top | #15805
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه یک فردی هوموزیگوس باشه، یا هردو آلل آن غالب یا هردو مغلوب هستند،
      اگه حالت الف باشه که هردو رو نشون میده؟
      و اگه حالت ب باشه هیچکدوم رو نشون نمیده؟ پس چی رو نشون میده؟
      درسته...

11. Top | #15806
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این جمله چرا غلطه؟
      مونوسیت هایی که از یک بافت به بافت دیگر میروند می توانند در گره های لنفی مستقر شوند ؟

12. Top | #15807
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان عزیز کسی هست یک توضیح کوچولو در مورد کروموزم و تفاوتش با کروماتید بده؟

و اینکه تو مرحله انافاز تعداد رشته های پلی نوکلوتیدی انسان چقدره؟

13. Top | #15808
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amsterdam نمایش پست ها
      سلام
      تو تلگو یه سوال بود نوشته بود که بافت روبه رو ( شکل بود ولی بافتش استوانه تک لایه اس!) در کدوم مورد نقشی ندارد؟
      جذب دارو و الکل
      ترشح مایع نمکی بدون انزیم
      ترشح انزیم گوارشی در روده
      جذب بیکربنات سدیم

اینکه بگیم در ایمنی هومورال اتصال پادتن به ماستوسیت هس درسته؟ باید غلط باشه دیگه چون دلیل هر ایمنی هومورالی که انتی زن نیس که بخاد باعث آلرژی بشه
      این دوتای بالا که مونده اینارو هم بگین مال کانونه
      کانون زایش تحریک و انقباض قلب در یه فرد بالغ سالم نمیتونه پیام رو از محل عایق بین دهلیز و بطن عبور بده....اینکه درست که
      بافرض اینکه ماده ای بتونه فعالیت اعصاب سمپاتیک رامتوفق کنه حرکات تنفسی همانندفشاراسمزی خون کم میشه.چرا غلط؟
      دستگاه عصبی محیطی در ترشح لیزوزیم نقش داره؟
      در انسان هیپوفیز برخلاف هیپوتالموس هورمون های متنوع تری میسازه.این چرا غلط؟
      اختلاف فشار کم co2 برخلاف o2برای انتشار کافیه.چرا غلط؟
      سلول تولید لستین مث سلولای استوانه ای چن لایه روده در دفاع غیر اختصاصی نقش دارن.چرا غلط
      سلول های ابتدا روده باریک مث سلولای مجاور پیلور مواد ترشحی خودرا به خون سیاهرگی میریزه.چرا درست>
      ببخشید اگ زیاده ولی بگین ضروریه

14. Top | #15809
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.تو بخش ژنتیک اومده..((احتمال اینکه دو سکه حالت یکسان را نشان ندهند، 1 به 2 است.))
      چطوری؟ 7 ب 8 مگه نمیشه؟

15. Top | #15810
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      لطفایکی منودرموردس1485541885832-1956869853.jpgسوال 50 زیست 8بهمن روشن کنه.
      پ.ن کتاب نوشته حجم ازدست رفته پلاسمادوباره در قسمت سیاهرگی مویرگ برمیگرده

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن