خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 64
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

میخوای بدونی تاثیر معدل به نفعته یا نه؟؟؟بیا تو...

عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان...
      این هم از جزئیات میانگین معدل در رشته های مختلف برای داوطلبان سال 94
      حالا میتونید بفهمید تاثیر معدل براتون مثبت هست یا منفی البته تاحدودی...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان گفت: در دوره دوم متوسطه بخشی از بودجه کیفیت بخشی را به برگزاری کلاس‌های آمادگی کنکور در مدارس دولتی مناطق محروم اختصاص داده‌ایم همچنین خدماتی توسط مشاوران مدارس برای انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان ارائه می‌شود. برخی دانشگاه‌های کشور مانند دانشگاه شریف برای آشنایی دانش آموزان با رشته‌های دانشگاهی اقداماتی را انجام داده‌اند که در جلسه مشترک با وزیر علوم درخواست کردیم سایر دانشگاه‌های کشور نیز دوره های آشنایی با رشته‌های دانشگاهی ویژه دانش آموزان را برگزار کنند.
      زرافشان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی براینکه برخی از خانواده ها هنوز موفق به ثبت نام فرزندانشان در مدارس نشده‌اند و هنگامی که به مدارس مراجعه می‌کنند اعلام می‌شود ظرفیت تکمیل است، آنها باید چه کاری را انجام دهند؟ گفت: این خانواده‌ها باید به ستادهای ثبت نام مناطق مراجعه کنند که در این ستادها ظرفیت مدرسه بررسی می‌شود، اگر ظرفیت تکمیل شده بود مدرسه دیگری برای ثبت نام به خانواده‌ها پیشنهاد می‌شود. به خانواده‌ها اعلام می‌کنیم، خیالشان آسوده باشد چراکه هیچ دانش آموزی بلاتکلیف باقی نمی‌ماند.
      وی با اشاره به نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان عنوان کرد: در امتحانات نهایی خرداد 93 در رشته ریاضی 88.9 درصد قبولی داشتیم که میانگین معدل دانش اموزان 13.87 بود این درحالی است که سال گذشته قبولی دانش آموزان در رشته ریاضی 87.3 درصد بود و میانگین معدل آنها نیز 13.3 بود. در امتحانات خرداد 93 در رشته تجربی 85.6 درصد قبولی داشتیم و میانگین معدل دانش آموزان 13.1 بود این درحالی است که سال گذشته درصد قبولی در رشته تجربی 80.9 درصد بود. در رشته علوم انسانی نیز در امتحانات خرداد 72.2 درصد قبولی داشتیم و میانگین نمره دانش آموزان 10.28 بود این درحالی است که سال گذشته 62.3 درصد دانش آموزان در رشته انسانی قبول شده بودند. در رشته علوم و معارف اسلامی نیز در امتحانات خرداد امسال، 93.7 درصد دانش آموزان با میانگین معدل 15.4 درصد قبول شدند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

ویرایش توسط Faghat Pezeshki : 11 فروردین 1394 در ساعت 03:46

2. Top | #2
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      میانگین مهم نیست....

تاثیر در تراز محاسبه میشه ...

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JoKeR نمایش پست ها
      میانگین مهم نیست....

تاثیر در تراز محاسبه میشه ...
      پیرو حرف شما نمره هر درس تراز میشه اما سوالی که باقی میمونه این که نمرات چه ترازی میگیرن مثلا طبق پی دی اف سنجش 20 در هندسه مثلا تراز9500 داشت حالا 12 هندسه چه ترازی میگیره !؟
      بعضیا میگن ترازی بین 2000-3000 این یکم غیر معقول به نظر میرسه چون ما نمرات زیر 10 هم داریم!

نکت دوم خود سنجش میگه نمرات دانش اموزان فقط 25% درصد در رتبه دانش اموزان تاثیر داره تفسیر این جمله به زبان خود سنجش یعنی اگر مثلا یکی درصد های رتبه 1000 بزنه از اون 25% هم هیچی نگیره رتبش میشه 1250 اما شنیده ها حاکی از 2 برابر کردن رتبه هست باز هم میگم شنیده ها چون هیچ کارنامه ای به طور دقیق اون هم برای رتبه های تاپ ( زیر 1000) دیده نشده!

مثالی از دوست من که امسال رتبش4410 شده
      ادبیات 44 عربی 49 معارف 68 زبان 64 ریاضی 29 فیزیک 30 شیمی 44 با این درصدا رتبش باید بین 1800-2000 میشده اما نشده!!
      عشق تو ، من را قوی میکند و
      نفرتت من را شکست ناپذیر!
      ویرایش توسط Mohammad. N : 11 فروردین 1394 در ساعت 13:08

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.nikhalat نمایش پست ها
      پیرو حرف شما نمره هر درس تراز میشه اما سوالی که باقی میمونه این که نمرات چه ترازی میگیرن مثلا طبق پی دی اف سنجش 20 در هندسه مثلا تراز9500 داشت حالا 12 هندسه چه ترازی میگیره !؟
      بعضیا میگن ترازی بین 2000-3000 این یکم غیر معقول به نظر میرسه چون ما نمرات زیر 10 هم داریم!

نکت دوم خود سنجش میگه نمرات دانش اموزان فقط 25% درصد در رتبه دانش اموزان تاثیر داره تفسیر این جمله به زبان خود سنجش یعنی اگر مثلا یکی درصد های رتبه 1000 بزنه از اون 25% هم هیچی نگیره رتبش میشه 1250 اما شنیده ها حاکی از 2 برابر کردن رتبه هست باز هم میگم شنیده ها چون هیچ کارنامه ای به طور دقیق اون هم برای رتبه های تاپ ( زیر 1000) دیده نشده!

ادبیات 44 عربی 49 معارف 68 زبان 64 ریاضی 29 فیزیک 30 شیمی 44 با این درصدا رتبش باید بین 1800-2000 میشده اما نشده!!
      معدلش چند بود؟

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      معدلش چند بود؟
      16/09
      نفرتت من را شکست ناپذیر!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      تو رتبه های بالا تاثیرش شاید شدید نباشه ولی رتبه های زیر 10000رو نابود میکنه
      با درصدهایی ک دوستم رتبه 800 منطقه دو شد اگر تاتیر معدل نبود زیر 100 میشد

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      درصد ها و معدلش چی بود!؟؟
      نفرتت من را شکست ناپذیر!

8. Top | #8
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      یه ظلم بزرگی به ما کردن....این همه اعتراض شد آخرش فرمودن: دیپ مجدد!
      انگار دیپلم مجدد کلید برقه با یه حرکت روشن بشه ... عزیزم دیپ مجدد زمان میخواد .. من 18 ساله (22م این ماه 19 ساله!) ... تا اینجا دو سال از زندگیم زدم ... باید یه سال دیگه هم بخونم + نیم ترم برا دیپلم مجدد! ... عجب مملکتیه ....

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      16/09
      وای عجب ظلمی..بیش از 2000 تا کم کرد..خدا لعنتشون کنه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

کنکور93 بحثش فرق میکرد خودشونم نفهمیدن چ کردن حتی تو انتخاب رشته.کنکور امسال ایشاا... ک بهتر ارزیابی کنن

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات

یاتخمین رتبه گزینه2 حساب کرد یا کانون؟

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اما یه نکته دیگه که من فهمیدم این که به غیر از ریاضی هر درسی که درصدش بیاد زیر 40مخصوصا فیزیک و معارف و شیمی زبان مشخص ترازش به شدت کاهش پیدا میکنه یعنی اگه دوست من فیزیکش رو مثل شیمی بالای 40 زده بود رتبش زیر 3000 میومد ! نکته بعدی همینطور که از 40 به پایین تراز کم میشه از 60 به بالا هم تراز جهش پیدا میکنه و این تنها راه موفقیت کسی هست که معدلش کمه!
      اگه تمام اون درصدای دوست من پا برجا باشه فقط شیمی رو بالای 60 زده بود رتبش زیر 2000 بود!
      نفرتت من را شکست ناپذیر!
      ویرایش توسط Mohammad. N : 11 فروردین 1394 در ساعت 13:59

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      یاتخمین رتبه گزینه2 حساب کرد یا کانون؟
      هردو به علاوه برسی کامل رتبه های بین 1500 تا 2000! دلیل برسیم هم این بود که میخواستم بفهمم چظور معدل 16 خودم جبران کنم!!
      نفرتت من را شکست ناپذیر!

14. Top | #14
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kinghossein1 نمایش پست ها
      کنکور93 بحثش فرق میکرد خودشونم نفهمیدن چ کردن حتی تو انتخاب رشته.کنکور امسال ایشاا... ک بهتر ارزیابی کنن

در ایران همه چی نزولیه نه صعودی!

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JoKeR نمایش پست ها
      در ایران همه چی نزولیه نه صعودی!
      درسته منم امیدوارم بد تر از این نکنن دیگه!
      نفرتت من را شکست ناپذیر!

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)