خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

کتاب آموزش و فشرده برای فیزیک پیش

سلام به همه
      من تا الان فیزیک نخوندم ویک تحقیقی هم کردم دیدم از پیش 50 درصد سوال میاد بی برو برگشت البته من کتاب فیزیک پایه گاج طوسی هم دارم اما وقت خوندشو ندارم ترجیح میدم بجای خوندن 3تا کتاب یکیو بخونم اما با کیفیت بیشتر
      یک کتاب میخام مختصر و مفید و با آموزش عالی مثله مبتکران شیمی.. تو اینترنت میگن فار خوبه اما 900صفحه هست یعنی برای تموم کردنش باید سرعتم رو ببرم بالا ولی کیفیت خوندنم میاد پایین چکار کنم؟ البته من از فیزیک خیلی خوشم میاد و درطولانی خوندنش ازش خسته نمیشم لطفا راهنمایی کنید مرسی..

از 20 اسفند هم یک برنامه ریزی روزانه دارم 12 ساعته چون خودم نوشتم اصلا خسته نمیشم چون میدونم صبح حالم چطوره بعداز ظهر چطوریم!! و وقت مرور شیمی رو ندارم طبق برنامه ریزی خودم(یعنی اون آخرا میتونم چکیده تخته سیاه رو یک دور بزنم حالا اونو فاکتور میگیرم) با این حساب فیزیوتراپی میتونم قبول شم؟ یک سال هم پشت کنکور موندم..منطقه 3هستم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کتاب مهروماه فوق عالیه و تمام روشهای سریع که تو دی وی دیا میگنو داره حتما یه نگاهی بهش بنداز اسمش معجزه ی فیزیکه تو سایت مهروماهم نمونه داره....یه منبع خوب برای جمع بندیه و کل فیزیکم توش هست و برای کل فیزیک 123 که تو نمیخای بخونیش فوقش 30 صفحه درس گفته که با هاش میتونی بیشتر سوالات پایه رو هم بزنی خب 30 صفحه که چندان وقتی نمیگیره...پیش هم به همین ترتیبه....بعد اون بشین فقط تست های کنکور بزن البته خود کتاب توش نمونه تست داره اخرشم تست های 3 سال اخیرو حل کرده....بخر ضرر نمیکنی
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تمرینات کتاب درسی و خلاص ...!!!
      همین دفترچه کنکور 93 رو چه ریاضی چه تجربی ، چه داخل چه خارج رو نگاه بندازی خودت با اولبن نگاه سوال ها رو ردشون رو تو کتب میگیری . من کاری ندارم منبع تستیت چی میخواد باشه دوست عزیز ولی از تمرینات کتاب درسی حداقل برای فیزیک غافل نشو

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soheil-ss1 نمایش پست ها
      سلام به همه
      من تا الان فیزیک نخوندم ویک تحقیقی هم کردم دیدم از پیش 50 درصد سوال میاد بی برو برگشت البته من کتاب فیزیک پایه گاج طوسی هم دارم اما وقت خوندشو ندارم ترجیح میدم بجای خوندن 3تا کتاب یکیو بخونم اما با کیفیت بیشتر
      یک کتاب میخام مختصر و مفید و با آموزش عالی مثله مبتکران شیمی.. تو اینترنت میگن فار خوبه اما 900صفحه هست یعنی برای تموم کردنش باید سرعتم رو ببرم بالا ولی کیفیت خوندنم میاد پایین چکار کنم؟ البته من از فیزیک خیلی خوشم میاد و درطولانی خوندنش ازش خسته نمیشم لطفا راهنمایی کنید مرسی..

از 20 اسفند هم یک برنامه ریزی روزانه دارم 12 ساعته چون خودم نوشتم اصلا خسته نمیشم چون میدونم صبح حالم چطوره بعداز ظهر چطوریم!! و وقت مرور شیمی رو ندارم طبق برنامه ریزی خودم(یعنی اون آخرا میتونم چکیده تخته سیاه رو یک دور بزنم حالا اونو فاکتور میگیرم) با این حساب فیزیوتراپی میتونم قبول شم؟ یک سال هم پشت کنکور موندم..منطقه 3هستم
      معجزه فیزیک مهروماه رو بگیر به کارت میاد حتما
      مشاور

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      معجزه عالیه
      الان بخر 25 درصد تخفیف هم بگیری

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه وقت نداری به نظر من به جای همه فیزیک بخش هایی رو انتخاب کن که واقع بتونی موفق باشی تو اون قسمت ها

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نمیرسی همه فیزیک رو بخونی.
      گزینش کن.
      پیش ۲
      نور
      تسلط رو اینا خیلی کمک میکنه.
      سینماتیک خیلی دردسره. ارزش نداره الان
      دینامیک و الکتریسیته و مغناطیس میمونه. رو هر کدوم میتونی وقت بزار... مغناطیس به الکتریسیته وابسته است.
      Math & Physics are fun

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بهترین کتاب سوالات کنکور چند سال اخیر است که خیلی خیلی مهم هستند

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام اساتید گرامی
      کتاب مهروماه فوق عالیه و تمام روشهای سریع که تو دی وی دیا میگنو داره حتما یه نگاهی بهش بنداز اسمش معجزه ی فیزیکه تو سایت....
      معجزه فیزیک مهروماه رو بگیر به کارت میاد حتما
      معجزه عالیه
      الان بخر 25 درصد تخفیف هم بگیری
      والا من مهرماه ریاضی دارم برا جمع بندی خوبه ! اینم رفتم pdfشو گرفتم همون آشو همون کاسه! آموزش خاصی نداشت فقط میگه میدانیم که فلان خازن.. ! میدانیم که ...! مشکل من اینه که نمیدونم! پس جمع بندی ها فکر نکنم بکارم بیاد با اون درسنامه هایmp3شون
      تمرینات کتاب درسی و خلاص ...!!!
      همین دفترچه کنکور 93 رو چه ریاضی چه تجربی ، چه داخل چه خارج رو نگاه بندازی خودت با اولبن نگاه سوال ها رو ردشون رو تو کتب میگیری . من کاری ندارم منبع تستیت چی میخواد باشه دوست عزیز ولی از تمرینات کتاب درسی حداقل برای فیزیک غافل نشو
      مررسی البته خودمم تو این فکر بودم.. فصل های پیشنهادی هم دارین از رو کتاب بخونم؟
      اگه وقت نداری به نظر من به جای همه فیزیک بخش هایی رو انتخاب کن که واقع بتونی موفق باشی تو اون قسمت ها
      نمیرسی همه فیزیک رو بخونی.
      گزینش کن.
      پیش ۲
      نور
      تسلط رو اینا خیلی کمک میکنه.
      سینماتیک خیلی دردسره. ارزش نداره الان
      دینامیک و الکتریسیته و مغناطیس میمونه. رو هر کدوم میتونی وقت بزار... مغناطیس به الکتریسیته وابسته است.
      مرسی بابت پاسخ این دو پاسخ تامل برانگیزه! مسلما نمیتونم تو این وقت کم فیزیک پیش رو کاملا فول شم و تمام 50 درصد رو بزنم! یعنی بنظرم غیر ممکنه

من از این 2پاسخ دوجور برداشت میکنم یک: کتاب آموزش بخر این فصل هارو بخون فرضا همون
      دینامیک و الکتریسیته و مغناطیس
      حالت دوم از همون کتاب درسی اون فصل هارو بخون!
      البته با این تفاصیر میشه آموزش فار گرفت و بخش های مهم رو خوند که بنظرم توجییه اقتصادی نداره!
      یکم شفاف سازی کنید ممنون!
      بهترین کتاب سوالات کنکور چند سال اخیر است که خیلی خیلی مهم هستند

اینم یک حرفیه! من کتاب 7کنکور رو دارم البته هنوز لاشو باز نکردم ولی جالبه درکل باحجم کمش میشه nدور خوند
      :yahoo (4):

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      @soheil-ss1
      اصلا فرقی نداره از کدوم کتاب بخونی، آموزش و مفاهیمش یکسانه، نمونه سوال هم باید تست های کنکور سال های قبل رو حل کنی.

فیزیک پیش ۲ رو بخون. خیلی گلابیه. اولین فصلش در مورد موج و هماهنگ ها است که باید از پیش ۱ بد باشی. اگر بلد نیستی ردش کن.
      الکترومغناطیس و فیزیک هسته ای و فیزیک حالت جامد همه اش حفظیه. سوال های محاسباتیش به هوش بالا یا وقت زیاد نیاز نداره. خیلی از مطالبش، مثل اشعه گاما و فرابنفش یا انرژی هسته ای، برامون آشنا است و جذابیت زیادی داره و سوالهای آسونی ازش میاد.
      فقط کافیه از رو کتاب درسی یه بار یا دوبار روخونی کنی. حجم زیادی هم نداره.
      به هوای این که نمیرسم حذفش نکن.

در مورد بقیه مباحث، باید بیشتر فکر کنی. مثلا نور و دستگاه های نوری هم آسونه، هم کم حجم
      از سال دوم، فشار خیلی آسونه اما گرما محاسبات زیادی داره و حتی کسایی که بلدن میزارن ته جلسه کنکور، اگر وقت داشتند.
      من الان دقیق یادم نیست چه فصلایی تو دبیرستان بود، بهتره با توجه به وضعیت درسی و پشتکارت از یه نفر مشاوره بگیری.

فقط خواستم بگم فرقی نمیکنه چه کتابی باشه، اگر چیزی نخوندی الان نمیرسی بخونی و خوندن همه اش وقت تلف کردنه چون به تسلط نمیرسی.
      جوری بخون که بازدهی داشته باشه و بتونی در کنکور تست های بیشتری جواب بدی، نه این که همه تست ها برات آشنا باشه اما نتوتی جواب بدی و وقتت بره.
      درسنامه کتاب های تو بازار تقریبا یکی هستند، تست های کنکور هم که همه جا ریخته.
      Math & Physics are fun

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strider نمایش پست ها
      @soheil-ss1
      اصلا فرقی نداره از کدوم کتاب بخونی، آموزش و مفاهیمش یکسانه، نمونه سوال هم باید تست های کنکور سال های قبل رو حل کنی.

فیزیک پیش ۲ رو بخون. خیلی گلابیه. اولین فصلش در مورد موج و هماهنگ ها است که باید از پیش ۱ بد باشی. اگر بلد نیستی ردش کن.
      الکترومغناطیس و فیزیک هسته ای و فیزیک حالت جامد همه اش حفظیه. سوال های محاسباتیش به هوش بالا یا وقت زیاد نیاز نداره. خیلی از مطالبش، مثل اشعه گاما و فرابنفش یا انرژی هسته ای، برامون آشنا است و جذابیت زیادی داره و سوالهای آسونی ازش میاد.

در مورد بقیه مباحث، باید بیشتر فکر کنی. مثلا نور و دستگاه های نوری هم آسونه، هم کم حجم
      از سال دوم، فشار خیلی آسونه اما گرما محاسبات زیادی داره و حتی کسایی که بلدن میزارن ته جلسه کنکور، اگر وقت داشتند.
      من الان دقیق یادم نیست چه فصلایی تو دبیرستان بود، بهتره با توجه به وضعیت درسی و پشتکارت از یه نفر مشاوره بگیری.

فقط خواستم بگم فرقی نمیکنه چه کتابی باشه، اگر چیزی نخوندی الان نمیرسی بخونی و خوندن همه اش وقت تلف کردنه چون به تسلط نمیرسی.
      جوری بخون که بازدهی داشته باشه و بتونی در کنکور تست های بیشتری جواب بدی، نه این که همه تست ها برات آشنا باشه اما نتوتی جواب بدی و وقتت بره.
      در تکمیل پست این عزیز :

رو جریان الکرتیکی و مدار ها وقت بزار !

بشین 3 روز پشت سر هم بخونشون و تست های 86 به بعد بزن که واقعا کمک به فهمت میکنه .

حدود 17 درصد فیزیک کنکور هست

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      ولی معجزه سبک درسنامه اش با جمعبندی فیزیک فرق داره
      معجزه از نظر من تمامی نکات گفته هرچند بعضی جاها تیتروار رد شده

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام سلام

والا موج هارو پارسال که خوب بلد بودم سرکلاس الانم قاعدتا سر تست نباس به مشکل بخورم آنچنان!
      فیزیک حالت جامد رو توی منوی غذایی فیزیک پیدا نکردم ولی فک کنم همون دوفصل آخر فیزیک(آشنایی با ساختار هسته ایی و آشنایی با فیزیک اتمی) مد نظر شما باشه..

نور.. اون آسونه رو هستم! اما کم حجم هم زیاد نیست از روی گاج100صفحه هست:

نتیجه معنوی از دوخط آخر:
      اوکی فشار میخونم و گرما رو بیخیال میشم هرچند که قرار بود کلا پایه رو بیخیال شم
      والا درمورد مشاور عرضم بحضورتون مشاورم داشتم اما چند ماهی هست نمیرم چون بیشتر وقتمو تلف میکرد ! لطفا خودتون یکاری بکنین بخدا ثواب داره

بدجور موافقم! خرابم کردی با اون جمله..
      بخاطر همون اومدم از اساتید مشاوره ایی مثله شما کمک بگیرم تا هدفمند بخونم!

در تکمیل پست این عزیز :

رو جریان الکرتیکی و مدار ها وقت بزار !

بشین 3 روز پشت سر هم بخونشون و تست های 86 به بعد بزن که واقعا کمک به فهمت میکنه .

حدود 17 درصد فیزیک کنکور هست
      منظورتون از جریان الکتریکی و مدار این ها هستند آیا:

ممنونم برای پیش هم اگر پیشنهاد دیگه ایی دارین بگین

درکل این دوپست آخر خیلی پربار بودن ممنون از BackStreetBoys و strider وبخاطر کیفیت پایین عکس ها شرمنده من گوشیمو بخاطر همین کنکور فروختم!(قبلاs4 داشتم الان نوکیاx3:yahoo (4):)

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      @soheil-ss1
      اگر فکر میکنی از پس موج بر میای روش کار کن و چندتا تست بیشتر جواب بده....
      نمیخوام ناامیدت کنم، اما اگر وسط خوندن حس کردی یه مقدار گیج کننده شده، روش وقت نزار، هماهنگ ها و... یه مقدار ریزه کاری داره و باعث میشه خیلی راحت نمره منفی بگیری.
      اگر از پس موج بر اومدی، صوت که تو پیش 2 اومده هم بخون...
      شخصا فکر میکنم اگر روی الکتریسیته وقت بزاری بهتره، چون سال سوم مفصل خوندی و امتحان هم دادی، الان انرژی و وقت کمتری ازت میگیره. فکر کنم کلش 10 تا فرمول بیشتر نباشه، بیشتر باید با مدار ور بری که قِلِق های خاصی داره.

در مورد نور:
      من خودم هم گاج نقره ای داشتم، اون 100 صفحه الکیه، فقط درسنامه ها رو بخون. تو درسنامه ها تکنیک های فوق العاده ای هم گفته که خیلی به کارت میاد. (تکنیک های علمی، فرمول های اصلی رو یکم طرفین وسطین کنی اثبات میشن و از حفظش هم بی نیاز میشی.)
      بعد تو تست ها، بعضی ها رو ستاره دار کرده، از بین ستاره دارها اونایی که مال کنکورهای سراسری سالهای اخیر هستند رو حل کن. زیاد نیست.

فکر کنم فیزیک حالت جامد مال ریاضی ها بود... حیف که ترمودینامیک ندارید، وگرنه مبحث خوبی برای روزهای آخره!

بخاطر همون اومدم از اساتید مشاوره ایی مثله شما کمک بگیرم تا هدفمند بخونم!
      من نه استادم، نه مشاور
      چون سال پیش همه مباحث رو خوندم میدونم چی به چیه... تازه فقط کلیتش یادمه و جزئیاتش از یادم رفته.
      در موارد تخصصی تر بهتره با کسی که با خصوصیات شخصی شما آشنا است مشورت کنید. برای مثال، از نظر اکثر داوطلب ها، دینامیک یکی از سخت ترین فصل های فیزیکه، معمولا کسی پیشنهادش نمیکنه، ولی من بدون این که خونده باشم رو هوا سوالاش رو حل میکردم.
      شاید موج برای شما اینجوری باشه.... بالاخره فقط نمیشه "وقت" و "فصل های آسونتر" رو در نظر گرفت. پارامترهای دیگه ای هم هست.

راستی اگر با @ یا نقل قول کردن خبرم نکنی این تاپیک رو نمیبینم و شاید تا بعد از کنکور جواب ندم. :D کاربر فعال اینجا نیستم.
      Math & Physics are fun
      ویرایش توسط strider : 07 فروردین 1394 در ساعت 01:12

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات

آره عزیز .

همین 3 قسمت وقت بزار روش .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)