خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 78
    نمایش نتایج: از 106 به 111 از 111
    1. Top | #106
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

من به صورت "کسی که" ترجمه شده . مشکلی نداره من شرط اینجوری ترجمه بشه زیاد رو این چیزا نمیشه گیر داد . توی اینجور موارد باید گزینه ای که زایه تره رو انتخاب کرد .
      دوست عزیز اگه به صورت «کسی که » ترجمه بشه کاملاً غلط است به هیچ عنوان نباید «کسی که» ترجمه بشه فقط «هرکس» ، اینجا هم نشون از سواد بالای طراح کنکور داره ، شما اگر تستی دید که من شرط بود و در یک گزینه «هرکس» و دیگری کسی که ترجمه بود 100% گزینه ای که «هرکس» ترجمه کرده درسته مگر اینکه اشتباهی در گزینه باشه ، که ناچار بیایم ترجمه «کسی که» رو انتخاب کنیم که کاملاً غلط هست. شما که فیلم های آقای ناصح زاده رو میبینی نگاه کن ، ایشون هم رو این نکته بسیار تاکید میکنند.

2. Top | #107
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aktft نمایش پست ها
      دوست عزیز اگه به صورت «کسی که » ترجمه بشه کاملاً غلط است به هیچ عنوان نباید «کسی که» ترجمه بشه فقط «هرکس» ، اینجا هم نشون از سواد بالای طراح کنکور داره ، شما اگر تستی دید که من شرط بود و در یک گزینه «هرکس» و دیگری کسی که ترجمه بود 100% گزینه ای که «هرکس» ترجمه کرده درسته مگر اینکه اشتباهی در گزینه باشه ، که ناچار بیایم ترجمه «کسی که» رو انتخاب کنیم که کاملاً غلط هست. شما که فیلم های آقای ناصح زاده رو میبینی نگاه کن ، ایشون هم رو این نکته بسیار تاکید میکنند.
      بله منم میدونم این نکته رو ولی باید توی این موارد گزینه ها رو برسی کرد اونایی که غلط فاحش تری دارن حذف کرد ، اگه سر جلسه کنکور بخوای بگی این تست غلطه من نمیزنمش بهت مدال نمیدن ! فوقش تست حذف میشه . الان خیلی سبز رو چک کردم ، اینجا هم به صورت "کسی که" ترجمه کرده و غلط نگرفته ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

3. Top | #108
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ببخشید دوستان یک سوال

ی جا دیدم توی یک تست کنکور سال 88 انسانی

النماذج النادره ( ت گرد هست اخرش )

موصوف و صفت گرفته بود !؟

مگه نماذج مذکر و نادره مونث نیست ؟

یکی توضیح بده زیاد عربیم خوب نیست

مرسی

4. Top | #109
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sami7 نمایش پست ها
      ببخشید دوستان یک سوال

ی جا دیدم توی یک تست کنکور سال 88 انسانی

النماذج النادره ( ت گرد هست اخرش )

موصوف و صفت گرفته بود !؟

مگه نماذج مذکر و نادره مونث نیست ؟

یکی توضیح بده زیاد عربیم خوب نیست

مرسی
      غیرعاقل در حکم مفرد مونث است

5. Top | #110
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان قبلا هم گفتم عربیم خوب نیست

امروز تو ی تست به لن ننسی

برخود کردم

خاستم بدونم ننسی از کجا بدونیم مضارع هست ؟ کدوم صیغس ؟ و اینکه ریشش چیه

و وقتی که منصوب شده با لن چیزی ازش حذف شده یا ن ؟

مرسی

6. Top | #111
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sami7 نمایش پست ها
      سلام دوستان قبلا هم گفتم عربیم خوب نیست

امروز تو ی تست به لن ننسی

برخود کردم

خاستم بدونم ننسی از کجا بدونیم مضارع هست ؟ کدوم صیغس ؟ و اینکه ریشش چیه

و وقتی که منصوب شده با لن چیزی ازش حذف شده یا ن ؟

مرسی
      لن از حروف مضارعه و یکی از ادوات نصب هستش. اگه صرف کردن صیغه ها (سوم راهنمایی فکر کنم) رو بلد باشید به راحتی میفهمید که *ننسی* یک فعل مضارع و صیغه اش هم متکلم مع الغیر هستش. به طور کلی اگه یکی از حروف ا ت ی ن اول فصل بیاد مضارع محسوب میشه. (بجز متکلم وحده و مع الغیر). ریشه فعل هم اگه ثلاثی مجرد باشه سماعی و اگه ثلاثی مزید باشه قیاسی هستش، البته رباعی هم هست که کاربرد زیادی نداره. و از ریشه میشه معتل بودن یا صحیح و سالم بودن فعل رو هم تشخیص داد. الان اینجا مثلا سه حرف اصلی ن س ی هستش که چون حرف آخر از حروف عله ( و ا ی) هست پس معتل ناقص هست (چون معتل ناقصه صرف شدنش یکمی تفاوت داره با بقیه افعال با کمی اعلال تغییر میکنه). و ثلاثی مجرد هستش. همونطور که گفتم ادات ناصبه فقط آخر فعل رو منصوب میکنند و اگه فصل مثنی و جمع باشه با حذف نون اینکار انجام میشه و در صیغه های 6 و 12 بدون حذف نون هست.
      !!!Let’s learn sth from others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing!!!
      www.submovies.ir
      ویرایش توسط amin1441 : 03 بهمن 1395 در ساعت 16:46

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 78

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن