خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

مشکل خرابی کامپیوترم

سلام دوستان.

امیدوارم حالتون خوب باشه.

راستش دیروز کامپیوترم خراب شد.

گفتم بیام اینجا و مشکلش رو با شما در میون بزارم بلکه راه حلی براش پیدا کنم.

وقتی دکمه‌ی پاور رو میزنم فن‌ها بعد از چند ثانیه چرخیدن متوقف میشن و دستگاه روشن نمیشه.
      به نظرتون مشکلش چیه؟

ممنون میشم جواب بدین.

موفق باشید.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز دلم
      هنوز زنده ای ؟ :yahoo (4):

وقتی کامپیوتر رو روشن میکنی و واسه یک لحظه روشن و خاموش میشه دو حالت داره
      حالت اول - ضعیف بودن پاورت هستش - به اصطلاح لحیم سردی میشه - یعنی لحیم هاش ضعیف میشن و باید تعمیرکار لحیم هاش رو زنده کنه - ممکنه از سایر قطعات دیگر پاور هم باشه - مثل بادکردن خازن ها
      حالت دوم - وجود یک اتصالی در مسیر بعد از پاور - یعنی مادربرد هارد گرافیک ( اتصال کردن رم - دی وی دی رایتر و سی پی یو احتمالش خیلی کمه ) - حالا شما باید دونه دونه قطعات رو در بیارید تا بفهمید کجا اتصالی دارید - یعنی مثلا اگه گرافیکت رو در اوردی و کامپیوترت روشن شد - پس گرافیکت اتصالی داره

حالا قبل از این ها خوب به سوالم دقت کن
      بعد از اینکه یک بار دیگه پاور رو زدی و کامپیوترت روشن و خاموش شد - اگه همون لحظه مجددا دکمه پاور رو بزنی چه اتفاقی می افته ؟ کامپیوترت باز روشن و خاموش میشه و یا اینکه اصلا دیگه روشن نمیشه تا اینکه برق پاور رو مجددا دربیاری و سوار کنی ؟
      این جواب برام مهمه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poshtiban.c905 نمایش پست ها
      سلام عزیز دلم
      هنوز زنده ای ؟ :yahoo (4):

وقتی کامپیوتر رو روشن میکنی و واسه یک لحظه روشن و خاموش میشه دو حالت داره
      حالت اول - ضعیف بودن پاورت هستش - به اصطلاح لحیم سردی میشه - یعنی لحیم هاش ضعیف میشن و باید تعمیرکار لحیم هاش رو زنده کنه - ممکنه از سایر قطعات دیگر پاور هم باشه - مثل بادکردن خازن ها
      حالت دوم - وجود یک اتصالی در مسیر بعد از پاور - یعنی مادربرد هارد گرافیک ( اتصال کردن رم - دی وی دی رایتر و سی پی یو احتمالش خیلی کمه ) - حالا شما باید دونه دونه قطعات رو در بیارید تا بفهمید کجا اتصالی دارید - یعنی مثلا اگه گرافیکت رو در اوردی و کامپیوترت روشن شد - پس گرافیکت اتصالی داره

حالا قبل از این ها خوب به سوالم دقت کن
      بعد از اینکه یک بار دیگه پاور رو زدی و کامپیوترت روشن و خاموش شد - اگه همون لحظه مجددا دکمه پاور رو بزنی چه اتفاقی می افته ؟ کامپیوترت باز روشن و خاموش میشه و یا اینکه اصلا دیگه روشن نمیشه تا اینکه برق پاور رو مجددا دربیاری و سوار کنی ؟
      این جواب برام مهمه
      سلام.
      آره هنوز زنده‌ایم ولی قدِّ یه مرده حق نداریم
      وقتی پاور رو دوباره میزنم بازم روشن خاموش میشه مثل دفعه ی اول...
      راستی،فنِ گرافیک اصلا نمیچرخه.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب اگه مجددا روشن میشه پس به احتمال قوی از پاورته
      یه پاور از این ور اون ور جور کن - برای تست ببین چطوریه - که اگه از پاور بود اون وقت بت میگم چیکار کن
      یه روش نه چندان زیاد جالب بت میگم -ولی واسه تجربه خوبه ( کیس رو از برق در بیار و با یه چیز اهنی بزن زیر پاور - چند بار محکم بزن )
      بازمیتونی پاورت رو باز کنی و از قطعات اون یه عکس برام بگیری تا بت بگم چشه
      ---------
      معمولا فن های گرافیک زود خراب میشن - اگه بدون فن گرافیک ، کامپیوتر رو روشن کنی - روشن میشه و یه چند مدتی کار میکنه - بعد تصویر سیاه میشه - و باید مجددا خاموش کنی و تا سرد شدن هتسینگ گرافیک صبر کنی
      سعی کن از این کار پرهیز کنی - چون باعث خراب شدن چیپ گرافیک میشه
      احتمال داره فن روغن بخاد - اگه فن رو از پشت باز کنی و بهش روغن تزریق کنی یحتمل درست میشه - ولی این مورد برای فن هایی هستش که فن گرافیکشون یاصدا میده و یا اینکه کند میچرخه
      علی کل حال - فن نو برای گرافیک هم گرون و هم کمیابه - اون وقت باید یه فن 7 در 7 معمولی ( سایزش اندازه کفه دسته ) بخری و با چسب بچسبونیش به هتیسینگ گرافیک - تا عمل خنک سازی رو انجام بده - ازاین فن ها معمولا به بدنه کیس یکی دو تا چسبیده - میتونی از اونا هم استفاده بکنی

خلاصه قدم به قدم پیش برو و من رو تو جریان بذار تا بت بگم چه کنی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببخش داش ولی اوضاعت خیلی مث اینکه خیلی خرابه،چیز خاصی نمیدونم که بهت کمک کنه.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه پاور از این ور اون ور جور کن - برای تست ببین چطوریه - که اگه از پاور بود اون وقت بت میگم چیکار کن
      یه روش نه چندان زیاد جالب بت میگم -ولی واسه تجربه خوبه ( کیس رو از برق در بیار و با یه چیز اهنی بزن زیر پاور - چند بار محکم بزن )
      ---------
      معمولا فن های گرافیک زود خراب میشن - اگه بدون فن گرافیک ، کامپیوتر رو روشن کنی - روشن میشه و یه چند مدتی کار میکنه - بعد تصویر سیاه میشه - و باید مجددا خاموش کنی و تا سرد شدن هتسینگ گرافیک صبر کنی
      احتمال داره فن روغن بخاد - اگه فن رو از پشت باز کنی و بهش روغن تزریق کنی یحتمل درست میشه - ولی این مورد برای فن هایی هستش که فن گرافیکشون یاصدا میده و یا اینکه کند میچرخه
      علی کل حال - فن نو برای گرافیک هم گرون و هم کمیابه - اون وقت باید یه فن 7 در 7 معمولی ( سایزش اندازه کفه دسته ) بخری و با چسب بچسبونیش به هتیسینگ گرافیک - تا عمل خنک سازی رو انجام بده - ازاین فن ها معمولا به بدنه کیس یکی دو تا چسبیده - میتونی از اونا هم استفاده بکنی

داداش چندتا ضربه زدم زیر پاور درکمال تعجب روشن شد.ده دیقه کار کرد بعد صفحه سیاه شد.چون فن گرافیک نمیچرخید.فن رو جدا کردم که روغن کاریش کنم اما دیدم سیماش بریده شدن،حالا چه کنم؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ---------

سلام..آقا حالا که بحث از کامپیوتر شد یه کمکیم به من کنید...لپ تاپ من تقریبا هرماه 1 بار موقعی که دارم باهاش کار میکنم خود به خود خاموش میشه...یعنی شات دان نمیشه ها یکدفعه بدون هیچ اخطاری خاموش میشه..تو1 ثانیه..نگران شدم..به نظرتون دلیل چیه؟؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pr.Reza نمایش پست ها
      داداش چندتا ضربه زدم زیر پاور درکمال تعجب روشن شد.ده دیقه کار کرد بعد صفحه سیاه شد.چون فن گرافیک نمیچرخید.فن رو جدا کردم که روغن کاریش کنم اما دیدم سیماش بریده شدن،حالا چه کنم؟
      سلام
      خدا رو شکر
      پس پاورتون لحیم سردی داره
      واسه مسله گرافیک یک عکس بگیر - نزدیک وبا کیفیت باشه
      میتونی هر فنی جاش بذاری
      ازفن های چسبیده به کیس میتونی استفاده کنی - کیست فن اضافی داره ؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام خدا رو شکرپس پاورتون لحیم سردی دارهواسه مسله گرافیک یک عکس بگیر - نزدیک وبا کیفیت باشهمیتونی هر فنی جاش بذاریازفن های چسبیده به کیس میتونی استفاده کنی - کیست فن اضافی داره ؟
      با سرعت کم نت گوشی نمیتونم عکس آپلود کنم.لاین یا واتساپ نداری؟سه تا فن داره.یکی فن بزرگه اس یکی دیگه روی مادربورد نصب شده سومی هم که مال گرافیکه.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M-Amin نمایش پست ها
      سلام..آقا حالا که بحث از کامپیوتر شد یه کمکیم به من کنید...لپ تاپ من تقریبا هرماه 1 بار موقعی که دارم باهاش کار میکنم خود به خود خاموش میشه...یعنی شات دان نمیشه ها یکدفعه بدون هیچ اخطاری خاموش میشه..تو1 ثانیه..نگران شدم..به نظرتون دلیل چیه؟؟
      سلام عزیزم
      مدل و برند لپ تاپ رو بگید
      و بگید دقیقا کی این طور میشه ؟ و آیا بعد از خاموش شدن بلافاصله روشن میشه ؟
      به احتمال زیاد سی پی یو داغ میکنه - باید سیلیکون سی پی یو رو سرویس کنی - و هدیسینگ سی پی یو رو در بیارید و راه تنفسش رو تمیز کنی - یحتمل گرد خاک با پرز قالی داخلش جمع شده

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Pr.Reza نمایش پست ها
      با سرعت کم نت گوشی نمیتونم عکس آپلود کنم.لاین یا واتساپ نداری؟سه تا فن داره.یکی فن بزرگه اس یکی دیگه روی مادربورد نصب شده سومی هم که مال گرافیکه.
      فنی که به بدنه کیس وصل باشه
      یعنی پیداست اضافیه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فنی که به بدنه کیس وصل باشه یعنی پیداست اضافیه
      پس با این اوصاف فن اضافی ندارم.ممنون بابت پاسخ هاتون

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام عزیزم
      مدل و برند لپ تاپ رو بگید
      و بگید دقیقا کی این طور میشه ؟ و آیا بعد از خاموش شدن بلافاصله روشن میشه ؟
      به احتمال زیاد سی پی یو داغ میکنه - باید سیلیکون سی پی یو رو سرویس کنی - و هدیسینگ سی پی یو رو در بیارید و راه تنفسش رو تمیز کنی - یحتمل گرد خاک با پرز قالی داخلش جمع شده

فنی که به بدنه کیس وصل باشه
      یعنی پیداست اضافیه
      ممنون که راهنمایی کردین...لپ تاپ من ایسوس مدل s200e هست..11انچی و تاچ..آخه بدون تاچشم هست که cpu اون فرق میکنه درضمن core i3 هستش دیگه همه چیشو گفتم
      مثلا 3-4 ساعته دارم باهاش کار میکنم همینطور که دارم کار میکنم یه دفعه خاموش میشه و بعد از خاموش شدنم سریع روشن میشه..حالا به نظرتون مشکلش همونی که گفتینه؟؟!
      الآن 2 بار اینطوری میشه به فاصله 1 ماه از هم منمون که جواب میدی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تشریف ببرید بازار بزرگ
      طبقه هم کف
      راهروی وسط
      تک سیستم جنوب
      ----------
      البته فن رو همه دارن - ببین مغازه های محلتون ندارن ( خدمات کامپیوتری ها - کافی نت ها )
      نگی فن گرافیک میخام - بگو فن کیس میخام - واسه بدنه کیس - بش میگن هفت در هفت - یعنی هفت سانتیه - نه بیشتر بگیر نه کمتر

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Amin نمایش پست ها
      ممنون که راهنمایی کردین...لپ تاپ من ایسوس مدل s200e هست..11انچی و تاچ..آخه بدون تاچشم هست که cpu اون فرق میکنه درضمن core i3 هستش دیگه همه چیشو گفتم
      مثلا 3-4 ساعته دارم باهاش کار میکنم همینطور که دارم کار میکنم یه دفعه خاموش میشه و بعد از خاموش شدنم سریع روشن میشه..حالا به نظرتون مشکلش همونی که گفتینه؟؟!
      الآن 2 بار اینطوری میشه به فاصله 1 ماه از هم منمون که جواب میدی
      اره میدونم - مینی هستش -فک کنم سفید باشه
      بهترین و اسون ترین راه سرویس کردنشه - سلیکون و هدسینگ سی پی یو حتما باید سرویس بشن

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تشریف ببرید بازار بزرگطبقه هم کفراهروی وسط تک سیستم جنوب ----------البته فن رو همه دارن - ببین مغازه های محلتون ندارن ( خدمات کامپیوتری ها - کافی نت ها ) نگی فن گرافیک میخام - بگو فن کیس میخام - واسه بدنه کیس - بش میگن هفت در هفت - یعن
      ممنونم.همون بازار بزرگ میرم میگیرم.بعد چیکارش کنم فن رو؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      الان یه چی بت میگم ها :yahoo (4):
      به نظر خودت باید چیکارش کنی ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)